Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

tu http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3036

znowu nazywa sie Microsoft OEM IntelliMouse Explorer 1.0 USB

ale za chwile tu nazywa sie Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 retail pod tym adresem http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8775

jaka jest roznica miedzy nimi?? oczywiscie poza cenową(50 zeta)

Ewidentne pomieszanie z poplataniem.

IE 1.0 wyglada zupelnie inaczej niz na zdjeciu (na zdjeciu jest 3.0), zas ta niby 3.0 kosztuje tyle co 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, tak oczoyebne podswietlenie  :?:  8O  

To jednak wole Logitecha, nawet promien sie nie wydobywa spod mychy  8)

:)

Wyobraz sobie, ze to jest jednak niezly bajer :)

Swietnie wyglada w nocy. Oczywiscie nie jest to jakas poswiata na caly pokuj i przy pracy raczej sie spod reki nie wydostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nie porównujmy wyglądu MX'ow i Microshit'ów... Logitechy są piękne i wszystko co logitecha bardzo ladne , a microshit.. Hmm. Mi ich produkty sie nie podobają.. Nawed Windowsa XP trza ostro zmieniac zeby jakos wygladal.. (patrz. Modding Desktopu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gdzie niegdzie pisza ze 400( tak troche malo) a microsoft chwalil sie tymi 6000 klatkami na sek i 1400 dpi. jak z tym jest?

gat dejmed 1400 dpi ? to chyba jak tam sie wlozy athlona do srodka :D nie wiem czy microsoft sie tak chwalil kiedys ale cos mi sie nie wydaje zeby zrobili optyka z takim dpi :/ poza tym ta technologia IE3.0 ma juz pare lat i jesli chodzi o technike wytwarzania MXy maja lepsze odswiezanie...jesli chodzi o dpi to przeczytalem kiedys posta wiarygodnego czlowieka ktory to stwierdzil ze to 800 dpi w logitechach jest emulowane przez ich sterowniki bo zanim sie je zainstaluje - ma 400 dpi...sporo w tym madrosci musze przyznac :D dlugo jeszcze poczekamy na takie optyki jak kulkowy razer gdzie w sterach jest ustawienie sensitivity (dpi) bo ma ponad 2k i niektorym poczatkujacym graczom moze kursor "uciekac" za ekran jak maja ciezka reke :DDDDD a jesli chodzi o myszki - trzeba olac wszelkie techniczne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly, wziac do reki i pomacac, postrzelac, poprobowac ze sterami i oprzec sie na swojej subiektywnej opinii i zaufaniu ...to jak by porownywac piersi Pameli Anderson i Britney i stwierdzic ze ta druga ma lepsze bo ma nowszy silikon...touch it, feel it get the respect :DDD and then talk...

 

2.wyglad - piekne nie zawsze znaczy dobre, dlatego pamela jest beznadziejna aktorka a britney nawet nie jest piekna... :D

a tak btw - wolalbym nie widziec jakich tweakerow trzeba by bylo uzyc zeby doprowadzic do wygladu system logitecha (gdyby taki zrobili) - na przykladzie driverow moge stwierdzic ze microsoft jednak troche ich miazdzy jesli chodzi o software ;)) (tak btw. - jestem dumnym posiadaczem mx310 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makaronek: Ilość klatek nie ma NIC wspolnego z DPI. 1wsze tyczy sie ilości robionych klatek w czasie (to oczywiste) a 2gie to rozdzielczosć obrazu chwytanego przez mysz (dots per inch). Patrząc logicznie nawet z mniejszą rozdzielczoscią obrazu a takim odswierzaniem podłoża M$ może mieć naprawde niezłe osiągi.

 

 

Hah Ja tam po dziś dzień siedze na DEXXA Optical (1wsza optyczna dexxy jaka wyszła) i qrde nienarzekam :D

 

Jedyny problem jaki z nią miałem to pęknienty niedawno kabel i zaśniedziały mikrostyk pod LMB.

 

Przyznaje że układ optyczny nie jest najmocniejszy (bo tak bywa z prototypami) ale sprawdzał sie naprawde nieźle :D (np przy pracy z programami wyymagającymi precyzji ale nie koniecznie szybkich ruchów np: 3dsmax)

 

Jak na hmmm 5 lat wspolnej pracy dał bym jej 10 na 10 szczegolnie za trwałość wykoniania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tu jest artykuł, z którego wynika jasno że liczą się tylko i wyłącznie Logitech'y MX510 (i 310 chyba też :?: ) - MX500 (i 300 chyba też :?: ) wymiękają.

 

P.S. Czy MX310 też ma 16m/s jak MX510? Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makaronek: Ilość klatek nie ma NIC wspolnego z DPI. 1wsze tyczy sie ilości robionych klatek w czasie (to oczywiste) a 2gie to rozdzielczosć obrazu chwytanego przez mysz (dots per inch). Patrząc logicznie nawet z mniejszą rozdzielczoscią obrazu a takim odswierzaniem podłoża M$ może mieć naprawde niezłe osiągi.

a czy ja napisalem gdzies ze ma cos wspolnego ?

 

 

a tak btw - majkrosoft ma mniejsze odswiezanie niz MXy logitecha, a dpi glupio nazwac poprostu rozdzielczoscia bo mysz tego nie wytwarza tylko przetwarza...w praktyce dpi oznacza mniej wiecej maksymalna szybkosc ruchu kursora przy zachowaniu dokladnosci przetwarzania. a ta dokladnosc zalezy wlasnie od odswiezania czyli tego ile razy myszka przetworzy dane podczas sekundy ruchu i dpi ma z tym wiele wspolnego jako ze odswiezanie myszki jest na nic jesli nie idzie w parze z odpowiednia rozdzielczoscią dpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka topiców o myszkach dla Pr0 gammerów, ale w dobie coraz to nowech technologii i aranżacji temat powraca.

 

I tu nasówa się pytanie- "Która lepsza?"

 

1. MX 500-> wiadomo bardzo udany, renomowany produkt, który ma wielu zagożałych zwollenników :) (np. mnie  :wink:)

 

2. Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 Platinium Opis, zdjęcia myszki (ver. wirless) -> czy ta piękna myszkonka ma szansę zdetronizować MX 500 i 700 ? ;]

 

Która lepsza ? Bo cena MX 500 i ver. przewodowej Inteli prawie ta sama ! ;]

Może ktoś wie więcej o tej 2 myszce, bo jak narazie w Polsce niedostępna :(, ale już niedługo  :)  

I jeszcze 1 pytanie-> czy do takiej myszonki wystarczy taniutki, ale bardzo milutki  :twisted: Raindrop, czy może warto inwestować w StealPady, Icematy..... blah.

Jaka jest wasza opinia ?

A może lepsza tańsza MX 310 ? Już sam nie wiem  :cry:  :oops:  :cry:  

Proszę doradźcie! :]

 

Pozdrowienia ! ;]

no ja niewiem czy ty jestes taki pr0 gamer zeby sobie taka myszke kupic :lol:

 

:arrow: gralem na ie 4.0 i powiem ci ze oprocz ksztaltu miczym innym sie nie rozni i ma 400 dpi wiec kup mx500 mam taka sama chyba z pol roq i zadowolony jestem a pada uzywam zwyklego szmaciaka za 5 zl z media tragedii 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem test gryzoni MX logitecha tu:

http://www.tomshardware.pl/consumer/200301...0110/index.html

 

Z tego testu wynika że Logitech jest lepszy, ale ponieważ serwis ten słynie z obiektywizmu zastanawiam się dalej czy kupić MX700 czy jakiegoś Micro$ofta.

Przydał by się prawdziwy test porównawczy z udziałem jakiś pro graczy, ale nie tylko w FPP ale również w Warcrafta3 na przykład, gdzie precyzja jet równie istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka topiców o myszkach dla Pr0 gammerów, ale w dobie coraz to nowech technologii i aranżacji temat powraca.

 

I tu nasówa się pytanie- "Która lepsza?"

 

1. MX 500-> wiadomo bardzo udany, renomowany produkt, który ma wielu zagożałych zwollenników :) (np. mnie  :wink:)

 

2. Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 Platinium Opis, zdjęcia myszki (ver. wirless) -> czy ta piękna myszkonka ma szansę zdetronizować MX 500 i 700 ? ;]

 

Która lepsza ? Bo cena MX 500 i ver. przewodowej Inteli prawie ta sama ! ;]

Może ktoś wie więcej o tej 2 myszce, bo jak narazie w Polsce niedostępna :(, ale już niedługo  :) 

I jeszcze 1 pytanie-> czy do takiej myszonki wystarczy taniutki, ale bardzo milutki  :twisted: Raindrop, czy może warto inwestować w StealPady, Icematy..... blah.

Jaka jest wasza opinia ?

A może lepsza tańsza MX 310 ? Już sam nie wiem  :cry:  :oops:  :cry: 

Proszę doradźcie! :]

 

Pozdrowienia ! ;]

no ja niewiem czy ty jestes taki pr0 gamer zeby sobie taka myszke kupic :lol:

 

:arrow: gralem na ie 4.0 i powiem ci ze oprocz ksztaltu miczym innym sie nie rozni i ma 400 dpi wiec kup mx500 mam taka sama chyba z pol roq i zadowolony jestem a pada uzywam zwyklego szmaciaka za 5 zl z media tragedii 8)

 

Buehekesza :)

Widać, że ci się nie chciało czytać całego topicu :)

Kupiłem już ze 3 miechy temu IE 3.0 + EverGlide (Q III Edition)

Jestem baaardzo zadowolony! Wręcz nieziemsko :)

 

Co do filmów o TombStonie:

 

http://www.counter-strike.pl/download/pafi...=category&id=16

 

=> TombStone_in_action.zip

» TombStone In Action «

 

=> h4x0rz movie by TombStone.zip

» h4x0rz movie by TombStone «

 

Pozdro ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zrobiłem strategiczny zakup w postaci MX500 (jakoś lepiej mi leży w ręku), ale nie o tym mowa ;) Będąc na giełdzie (WGK) zobaczyłem że nowy król się ujawnił ...

 

TUTUTUTU !!!! MX510 jest już dostępny !!! 8)

 

Parametrami kładzie MX500 i IE4.0 razem wzięte, ceną zresztą też !!! Każdy może stać się szczęśliwym posiadaczem tego cuda za JEDYNE 299 złociszy 8O :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zrobiłem strategiczny zakup w postaci MX500 (jakoś lepiej mi leży w ręku), ale nie o tym mowa ;) Będąc na giełdzie (WGK) zobaczyłem że nowy król się ujawnił ...

 

TUTUTUTU !!!! MX510 jest już dostępny !!! 8) 

 

Parametrami kładzie MX500 i IE4.0 razem wzięte, ceną zresztą też !!! Każdy może stać się szczęśliwym posiadaczem tego cuda za JEDYNE 299 złociszy  8O :!:

Czytałem o tym

 

Taka tania ? No 299 za myszke, zależy jak patrzeć :)

 

No i ten czerwony designe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam problemik z moim zestawikiem . Mam EVEGLIDE RICHOT i IE.3.0 . Spróbuje to opisać . Także pojawiło to sie dosc dawno ale jakos sobie radziłem do tej pory . myszka ma ślizgacze te z allegro za 5 zł to znaczy miała bo teraz je wywaliłem i przesiadłem sie na zwykłą szmatkę . Chodzi oto że jak jezdze tą mychą po ricochecie to strasznie coś drapie jakby był piasek na podkładce ale go nie ma :| Nawet ryska mi sie zrobiła także nie wiem co to jest pomóżcie . Taki efekt nie występuje na tej szmatce co teraz działam . :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam problemik z moim zestawikiem . Mam EVEGLIDE RICHOT i IE.3.0 . Spróbuje to opisać . Także pojawiło to sie dosc dawno ale jakos sobie radziłem do tej pory . myszka ma ślizgacze te z allegro za 5 zł to znaczy miała bo teraz je wywaliłem i przesiadłem sie na zwykłą szmatkę . Chodzi oto że jak jezdze tą mychą po ricochecie to strasznie coś drapie jakby był piasek na podkładce ale go nie ma :| Nawet ryska mi sie zrobiła także nie wiem co to jest pomóżcie . Taki efekt nie występuje na tej szmatce co teraz działam . :cry:

Mam ten sam zestaw (tylko EverGlide Q3 Edition (czarny, a nie zielony)

 

I na początku (ok. 2-4 tygodni) był ten sam efekt.

Również miałem ślizgi z allegro (za 5zł :D)

 

Ale wkurzyłem się, zdjołem ślizgi, przemyłem zmywaczem do paznokci (ślizgi od myszki - orginalne), mokrą szmatke podkładke i jeżdzi jak hmm... sportowe ferrari ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam problemik z moim zestawikiem . Mam EVEGLIDE RICHOT i IE.3.0 . Spróbuje to opisać . Także pojawiło to sie dosc dawno ale jakos sobie radziłem do tej pory . myszka ma ślizgacze te z allegro za 5 zł to znaczy miała bo teraz je wywaliłem i przesiadłem sie na zwykłą szmatkę . Chodzi oto że jak jezdze tą mychą po ricochecie to strasznie coś drapie jakby był piasek na podkładce ale go nie ma :| Nawet ryska mi sie zrobiła także nie wiem co to jest pomóżcie . Taki efekt nie występuje na tej szmatce co teraz działam . :cry:

Mam ten sam zestaw (tylko EverGlide Q3 Edition (czarny, a nie zielony)

 

I na początku (ok. 2-4 tygodni) był ten sam efekt.

Również miałem ślizgi z allegro (za 5zł :D)

 

Ale wkurzyłem się, zdjołem ślizgi, przemyłem zmywaczem do paznokci (ślizgi od myszki - orginalne), mokrą szmatke podkładke i jeżdzi jak hmm... sportowe ferrari ! :D

Czyli co zrobić ? Kupić oryginalne skatezy ? A co zrobic z tą ryską co mi na podkładce jest juz chyba zostanie co :cry: W co zainwestować :(

-----

Jeszcze jedno czy na podkładce jeździć lepiej po szorstkiej czy gładkiej ? Podobno gładka jest dla optyków hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić ?

Odlepić te ślizgi z allegro i przemyć orginalne ślizgacze myszki zywaczem do paznokci (tak delikatnie :) ) [usówasz bród, klej w ten sposóB) No i jaaazda ! :]

 

A z ryską? No tu już nie mam pomysłu... chyba musi zostać :/

Ja jeżdże po szorstkiej, jeszcze nie spotkałem sięz osobą, która na EverGlid'e jeździła by po śliskiej powieszchni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, tak oczoyebne podswietlenie  :?:  8O 

To jednak wole Logitecha, nawet promien sie nie wydobywa spod mychy  8)

Mam OEM'owego Logitech'a optycznego BJ69 i świeci mu spód podobnie jak w tej supermyszy by MS. Rozdzielczość chyba 400dpi, próbkowanie 200Hz. Chyba nie wiem do czego uzywacie tych myszy, bo ja tą działam w Windows, czasem gram i nic mi w niej nie przeszkadzało! A kosztowała 70zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, tak oczoyebne podswietlenie  :?:  8O 

To jednak wole Logitecha, nawet promien sie nie wydobywa spod mychy  8)

Mam OEM'owego Logitech'a optycznego BJ69 i świeci mu spód podobnie jak w tej supermyszy by MS. Rozdzielczość chyba 400dpi, próbkowanie 200Hz. Chyba nie wiem do czego uzywacie tych myszy, bo ja tą działam w Windows, czasem gram i nic mi w niej nie przeszkadzało! A kosztowała 70zł. :D

fakt faktem BJ69 jest bardzo udaną myszką, miałem ją przez chyba 3 miechy i niedawno zmieniłem na mx500,

po1:

lepiej sie trzyma dzięki temu wgięciu z lewej strony (bj69 jest cala owalna i czasami po kilku godzinach grania w cs zjeżdżała mi ręka)

po2: ma wiecej przyciskow (nie mialem gdzie zbindować cichego chodzenia w cs wczesniej)

po3: jest różnica w sensorze :P po przyzwyczajeniu się więcej hs wchodzi i szybciej moge wycelować na długą odległość

 

jednym słowem: opłaca się wydać te 220zł na mx500 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gram w CS od 2 lat i w uzywalem juz kilku myszek (kulkowych i optycznych). Jezeli jestes poczatkujacym graczem lub grasz na wysokim sensitivity( powyzej 6) to roznicy raczej nie odczujesz miedzy zwyklym optykiem a seria MX i IE, Jezeli grasz na niskich sensach( a to zazwyczaj przychodzi z czasem) to zwykle optyki nie wyrabiaja( za male odswierzanie). Musisz wtedy szybciej myszka poruszac( ja osobiscie gram na sensie 2 bez akceleracji i aby obrucic sie o 360 stopni musze myszka ok 3 dlugosci podkladki przejechac). Zwykle optyki poprostu gubia sygnal i przy odpowiednio szybkich ruchach kursorr poprostu staje.

czestotliwoesc odswiezania w IE3.0 to ok 6000k/s a seria MX(MX300, MX500, MX700, MX310) to ok 4800k/s(o nowych MX510 i MX900 jeszcze nie czytalem wiec sie nie wypowiadam). Dpi IE3.0 to 400 a MX 800. (w MX300 trzeba odpowiednie wpisy do rejestru wprowadzic aby mysz chodzila na800dpi, standardowo po zainstalowaniu to 400dpi.)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...