Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym brał tego qcyka,mozesz sie jeszcze zastanowic nad qckmini,ale doliczajac koszty przesylki wyjdzie tak samo jak zwyklego qck'a ,a wer.mini ma wymiary 250x210 ;F

1720081[/snapback]

Chyba tak właśnie dzisiaj zrobię :) Po południu skoczę do Proline'a i kupię Qucyka B) B)

 

P.S.

Może ktoś się skusi na MX510 Blue? Szczegóły w linku z sygnaturki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak właśnie dzisiaj zrobię :) Po południu skoczę do Proline'a i kupię Qucyka  B)  B)

 

P.S.

Może ktoś się skusi na MX510 Blue? Szczegóły w linku z sygnaturki ;)

1721314[/snapback]

Wszystko ladnie pieknie, tylko szkoda, ze juz w samym Twoim topicu, link, ktory sluzy do ukazania ceny w sklepie tej myszki nie dziala :P.

Ale no problem na allegro 140-160 zeta :).

 

Ja mx500 za 105, nowiutka, w kartonie, z gwarancja :D.

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie, tylko szkoda, ze juz w samym Twoim topicu, link, ktory sluzy do ukazania ceny w sklepie tej myszki nie dziala :P.

Ale no problem na allegro 140-160 zeta :).

 

Ja mx500 za 105, nowiutka, w kartonie, z gwarancja :D.

1721329[/snapback]

Link działa ;) Serwer się 4speedowi wysypał :D Ale to i tak nic, wczoraj na stronie MATE'a, a raczej x4pro.pl wyskoczył fajny komunikat: "miesięczny limit transferu został przekroczony" :D Znaczy poprostu jak to stwierdził Dimek że za dużo zarobił w tym miesiącu chyba :P

 

EDIT

EOT B)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jakie ślizgacze kupić do QCKa??

 

Może być taka taśma? Bo za bardzo nie wiem co kupić żeby mieć dobry ślizg (mysz MX518).

 

EDIT

Kuźwa sorki za post pod postem :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na QcK+ i mx500 smigalem na miceskatezach. Poslizg bardzo dobry, ale jak oddawalem myche do seriwsu kazali oderwac. Jak sie okazalo wrocila, ale mx518 i jakos jeszcze do tej pory sie nie zebralem zeby nakleic nastepne ;]

Szczerze, to bez nich tez jest imo bardzo dobrze, poniewaz szmacianki jakos szczegolnie nie wymagaja skatezow. Ale jak chcesz minimialnie lepszy poslizg, to czemu nie. Biorac pod uwage, ze nie sa drogie a na szmatach sie nie zuzywaja szybko, to mozesz sprobowac i samemu ocenic.

Ale jesli juz cos, to polecalbym cos co jest dopasowane, a nie jakas tasme teflonowa.

Chociaz porownania do innych nie mialem, to miceskatezy moge sopkojnie polecic jako bardzo dobre slizgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/w - miceskatezy super sprawa mi sluzyly ~rok na ricochecie ,oczywiscie troszke sie zuzyly,ale nadal poslizg pozostal wypasny,teraz jade na tych samych tyle,ze na eye padzie rowniez jest super.Tak wiec wiele sie nie rozwodzac to naprawde bbardzo goraco polecam miceskatezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge porownac go z jakas inna szmatą ;/ ale imo zadnych olbrzymich roznic miedzy materialami z,ktorych sa wykonane nie ma.A tak ogolnie roznica jest rozmiar i grubosc.Ja na eye'a zdecydowalem sie wlansie ze wzg. na jego grubosc (w sumie to cienkosc ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ślizgaczy to ja moge spokojnie polecić ZERO Friction Infinity firmy X-ray. Jedyne ślizgacznie nie produkowane metodą chałupniczą. Bardzo dobry ślizg na QCK o wiele lepszy niz na defaultowych ślizgach z mx518. Gorąco polecam. W Polsce moze ja dorwac tylko na allegro. W razie pytań zapraszam na gg: 2034747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ślizgaczy to ja moge spokojnie polecić  ZERO Friction Infinity firmy X-ray. Jedyne ślizgacznie nie produkowane metodą chałupniczą. Bardzo dobry ślizg na QCK o wiele lepszy niz na defaultowych ślizgach z mx518. Gorąco polecam. W Polsce moze ja dorwac tylko na allegro. W razie pytań zapraszam na gg: 2034747

1727741[/snapback]

Czy piszac o "metodzie chalupniczej" przypadkiem nie masz na mysli byle jakiej tasmy teflonowej z allegro, ktroa trzeba wymieniac co 3 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ,ze mozesz troche przesadzac bo nie wydaje mi sie by byla kolosalna pomiedzy kawalkami teflonu albo tasmy...dobry poslizg oberwujemy wtedy kiedy myszka przy najmniejszym dotknieciu bez oporu wykonuje ruch tak ,wiec czego chiec wieciej ?Rozumiem,ze jestes zwolennikiem akurat tych slizgaczy,ale czemu odrazu piszesz ,ze jako jedyne nie sa wykonywane metoda chalpniczą - ublizasz poniekad innym producentom,a akurat ci spisuja sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Kucyku ... ;) imo pady tekstylne sie wiele nie roznia od siebie - jak juz wyzej wspomnialem rozmiar i grubosc to taka zauwazalna roznica,no bo czym sie roznic moga szmaty?Czy wezmiesz qck,dkt czy eye'a mysle ,ze i tak bedziesz zadowolony - dobierz jedynie rozmiar jaki ci pasuje i grubosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :D

 

DKT

1730229[/snapback]

o tym mówisz:

DKT

hmm, mieszasz mi, czy zna ktoś ten sklep do którego linka podałem?

 

gib -> no właśnie chcę szmate, bo się naczytałem tyle złego o twardych, że mi się odechciało

szczerze to przesiadam się z blatu biurka, więc myślę że poczuje różnice jaka by to szmata nie była B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne o tym mowi.Co do padow "twardych" - ja korzytsalem z ricocheta przez 2 lata (sliska i szorstka strona) i odczucia jak nabardziej pozytywne,ale juz np.stellpad 3s to jak dla mnie totalna porazka,myszka moze i dobrze smiga,ale taki szum temu towarzyszy jak siemasz wiktor.Eye'a tak czy siak polecam i jak juz napisalem miedzy szmatami takiej roznicy nie ma wiec bierz co ci bardziej odpowiada pod wzg. rozmiaru i np. loga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dla odmiany polecę inne szmatki ;) dużo, naprawdę sporo pozytywnych opini czytałem o padach Qpada mają poślizg lepszy od DKT (którego mam obecnie i sprawuje się świetnie, pranie to dla niego nie problem) lecz gorszy od Icemata lub następcę DKT również produkowanego przez EverGlide lecz nie sygnowanego żadnym słynnym nazwiskiem eportu, Everglide Titan GamingMat lub jego większego odpowiednika Everglide Titan MonsterMat

Szczerze mówiąc to gdybym nie miał DKT zdecydowałbym się na jeden z tych padów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwiN - Akurat mi do sensa średniego (na długości DKT L czyli 41cm obracam się o 360 stopni) przydałby się lepszy poślizg niż na DKT. A Titan jest zrobiony z innej tkaniny niż DKT a tuba może być przydatna jak dużo zwiedzasz lanow z podkladka ale to raczej taki bajer jak pokrowiec do razera którego użyłem chyba 5 razy ;).

 

narcyz - A 140zl za Icemata to nie dużo? Kto powiedział że szmatki muszą kosztować 5zł xD Za tubę i podkładke płaci się akurat najmniej bo większość płąci się za znaczek Everglide, Icemat etc. Jak już napisałem wydaje mi się że Titan byłby dla mnie lepszy ze względu na trochę lepszy poślizg.

 

A ta tuba to dobry pomysł nawet co do transportu ze sklepu bo mój DKT przyszedł cały pobrudzony bo nie miał nawet foliowego opakowania ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 za IceMata to rowneiz duzo, jednak cena ta wydaje mi sie bardziej odpowiednia w stosunku do materialu z jakeigo pad jest wykonany.

Nie twierdze, ze szmacianki powinny byc po 5zl (kazdy by tak chcial ;) ), ale wydaje mi sie ze 95zl w porownaniu do QcK+(ktory ma cene calkiem ok), to jednak sporo.

Ale co tam... jak wiadomo, kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 za IceMata to rowneiz duzo, jednak cena ta wydaje mi sie bardziej odpowiednia w stosunku do materialu z jakeigo pad jest wykonany.

1731089[/snapback]

Czy ty jesteś taki naiwny :> Myślisz że koszt produkcji Icemata albo takiego QCK dużo się od siebie różnią? Myślę że koszty produkcji jednej podkładki to +/- kilka złotych. Zapewne koszt Icemata jest może o 1zł większy ale nie o kilkadziesiąt złotych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty jesteś taki naiwny :> Myślisz że koszt produkcji Icemata albo takiego QCK dużo się od siebie różnią? Myślę że koszty produkcji jednej podkładki to +/- kilka złotych. Zapewne koszt Icemata jest może o 1zł większy ale nie o kilkadziesiąt złotych ;)

1731335[/snapback]

Chyba nie zrozumiałeś intencji Narcyza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak'u co racja, to racja :)

 

Mi sie wydaje, ze koszt produkcji wcale nie jest tak bardzo do siebie zblizony. Nalezaloby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage gladkosc powierzchni takiego dajmy na to IceMat'a- dla mnie sam fakt takiej obrubki, badz zakup gotowego szkla to spory koszt jednostkowy. A podkladki szmaciane roznia sie nieco faktura tkaniny, ktora wcale nie jest gruba- ma miec poprostu dobry poslizg i byc w miare trwala. Oczywista sprawa jest, ze logo f-my odgrywa duza role i za to sie wiele placi. Wiec tak naprawde koszt wyprodukowania obu padow moze nie byc jakis ogromny w stosunku do ceny detalicznej, lecz f-my sobie najwiecej zycza za widniejace tam logo. Jak dla mnie, jesli poczatkowa roznica w wykonaiu to ok 0,25€ (ok 1zl- przytoczone przez Ciebie), to niemozliwoscia jest uzyskanie tak duzej roznicy w moemncie gdy pad idzie do sprzedazy, poprostu w to nie wierze. A tak swoja droga ciekaw jestem jak jest w rzeczywistosci i ile wynosi jednostkowy ksozt wyprodukowania takiego pada.

Nalezaloby powiedziec jeszcze o tym, ze moja sugestia co do ceny czesto psowodowana jest przeszloscia takich "pr0" padow. Nie sadze, aby byly wczesniej kiedys szmacianki ktorych cena siegala 100zl. A jakos do ceny wszelkich SteelPadow czy IceMatow ludzie sie juz przyzwyczaili z racji tego, ze od dawna ceny te oscyluja wokol 150zl (raz mniej, raz wiecej).

 

A na sam koniec, chcialbym Ci powiedziec, ze nie jestem naiwny, tylko wyrazam swoja opinie, wiec nie chcialbym tego typu komentarzy z Twojej stony:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że koszt produkcji takiego Icemata jest naprawdę bardzo zbliżony do kosztów "szmatki". Bo czy pocięcię tafli szkła (kupionego w masowej ilość za hurtową cenę) i naklejenie sześciu gumowych podkładek jest bardziej kosztowne niż naklejenie tkaniny na gumę i pocięcie? Różnica cen zależy od renomy firmy i polityki firmy produkującej podkłaki (np. steel chciał trafić do jak największego grona graczy dlatego jego podkładki mają dużą rozpiętość cenową czyli 30-170zł). A materiały użyte do prodkucji kosztują akurat najmniej ;) bo szkło w ilościach hurtowych ma niewielką cenę, dużo droższy jest sam proces produkcji.

 

Aha no nie sądzę abyśbył naiwny, słowa tego użyłem aby uświadomić ci że się mylisz ;) peace

 

A wogóle mam wrażenie że dla "pr0gamerów" można sprzedac shit w worku tylko trzeba im wmówić że przybędzie im skilla xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...