Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

No OK wg THG tak jest a jak ty to masz zamiar udowodnić?

Pokażesz serwisowi, że panie ta myszka normalnie nie działa jak trzeba ale tego nie widać.

 

Moim zdaniem M2 godna jest swojej ceny i bardzo mocno zastanawiam się nad jej kupnem.

 

Log 518 to hmmm przemilczmy ten temat, mycha wręcz dla mnie nie stworzona.

Razer za krzykliwy na moj gust a z 3 co testowałem dwie się gubiły po blacie i matowym szkle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK wg THG tak jest a jak ty to masz zamiar udowodnić?

Pokażesz serwisowi, że panie ta myszka normalnie nie działa jak trzeba ale tego nie widać.

 

Moim zdaniem M2 godna jest swojej ceny i bardzo mocno zastanawiam się nad jej kupnem.

 

Log 518 to hmmm przemilczmy ten temat, mycha wręcz dla mnie nie stworzona.

Razer za krzykliwy na moj gust a z 3 co testowałem dwie się gubiły po blacie i matowym szkle.

To bardzo proste. Wystarczy kartka papieru z kreską 1" i po włączeniu czułości takiej aby kursor przesuwał się po pixelu (ale max) sprawdzamy ile pixeli pokona kursor (np w paint rysując linię). Ja bez rozkręcania Saitek Gaming Mouse dowiodłem że ma 800 a nie 1600 dpi.

 

ps. z dobrych myszy polecam jeszcze A4tech X-7xx - ale nie testowałem

 

ps2. jakikolwiek razer diamondback gubi się na szkle(matowym) i zwykłym blacie ? ... jesteś pewien ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste. Wystarczy kartka papieru z kreską 1" i po włączeniu czułości takiej aby kursor przesuwał się po pixelu (ale max) sprawdzamy ile pixeli pokona kursor (np w paint rysując linię). Ja bez rozkręcania Saitek Gaming Mouse dowiodłem że ma 800 a nie 1600 dpi.

 

ps. z dobrych myszy polecam jeszcze A4tech X-7xx - ale nie testowałem

 

ps2. jakikolwiek razer diamondback gubi się na szkle(matowym) i zwykłym blacie ? ... jesteś pewien ?

Dokładnie tak jak piszę kolega :) Na wielu sitach były opisane procedury testowe bez rozbierania mychy ;) Nawet na w/w THG chyba było :)

 

Romek nie rób błędu, MX518 lub G5, naprawdę nie pożałujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o Razer Viper a nie o Diamondback.

Miałem 3 sztuki tych myszek od znajomka do testów i masakrycznie chodziły.

A4Tech lepiej się sprawuje na moim biurku :)

Okazało się, że dwie były o dziwo wadliwe a trzecia działała nawet, nawet.

Ale uraz został.

 

Poczekam na bezstronny test na polskich portalach i będę się dalej zastanawiał.

A wg prawa jeśli chciałbyś wiedzieć to możesz oddać sprzęt producentowi a nie w sklepie lub dystrybutorowi. Producent przyjmie ci takie zażalenie, sklep wątpie :)

 

Koniec o tym, Raptor pozostanie do testów, jeśli źle wypadnie to skusze się na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Viper gubi na pewnych powierzchniach to normalne - zdziwiło mnie że mówisz o Viperze skoro ta mysz już od dawna nie jest sprzedawana. Co do zwrotu towaru do sklepu jeśli jest niezgodny ze spec to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o Razer Viper a nie o Diamondback.

Miałem 3 sztuki tych myszek od znajomka do testów i masakrycznie chodziły.

A4Tech lepiej się sprawuje na moim biurku :)

Okazało się, że dwie były o dziwo wadliwe a trzecia działała nawet, nawet.

Ale uraz został.

 

Poczekam na bezstronny test na polskich portalach i będę się dalej zastanawiał.

A wg prawa jeśli chciałbyś wiedzieć to możesz oddać sprzęt producentowi a nie w sklepie lub dystrybutorowi. Producent przyjmie ci takie zażalenie, sklep wątpie :)

 

Koniec o tym, Raptor pozostanie do testów, jeśli źle wypadnie to skusze się na coś innego.

Na wstępie, VIPER to poraszka Razer'a :) (ogólnie rzecz biorąc IMHO każda mysz wypuszczona po BoomSlangu to porażka... No ale niektórzy się zachwycają Cooperheadem...). Widzę że Logitecha wogóle nie bierzesz pod uwagę, dlaczego?? Od strony technicznej nie ma sobie równych, w każdych testach wygrywa i opinia ludzi przeważa na jego korzyść ;) Logitech ma renomę i się stara aby jej nie stracić... Więc zapewne pozostaje tu kwestia tego że Ci kształt nie pasuje, powiem tak, zanim kupiłem MX510 (a potem wymieniłem na 518), to miałem tanią mychę Logitecha BT58, ale była mała i wigodna, jak bawiłem się w MM MX510 to sobie pomyślałem, jezu, dla kogo te myszy robią... Ale potem wpadł kumpel na małe LANPARTY i parę godzin pykałem, już następnego ranka myszka była w moich łapkach :) Naprawdę polecam, można się przyzwyczaić i teraz nie oddałbym jej za nic!! :D No, a co do najnowszego produktu, G5, miałem styczność przez 15min tylko ale się zakochałem :) Aczkolwiek narazie mnie na nia nie stać :(

 

Co do wynalazków A4 Techa, Saiteka i innych (w tym Raptora), wszędzie w każdej recenzji dostają po [gluteus maximus], fakt że THG czasem ma recenzje... (hmmm, kto mnie zasponsoruje) ;) Ale ogólnie myszki do tej pory rzetelnie były recenzowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej wypowiedzi odniosłem wrażenie że twierdzisz jakoby Logitech był jedyną firmą robiącą dobre myszy :-| Logitech robi dość drogie myszy (wręcz ceny są zawyżone) i już w kilku przypadkach było to nieuzasadnione skoro schodziła np. farba z loga. I nie przesadzaj że każda mysz po boomslangu jest porażką, bo tylko Viper okazał się klapą.

 

Odnośnie mniej znanych myszek to faktycznie Saitek Gaming Mouse jest słaby (i podnieśli ceną ze 100 na 130) bo:

 

-oszukana precyzja (zamiast 1600 to 800)

-pomimo że mała to niewygodna bo niezamowicie wysoka w samym tylko centrum

-nieco niechlujne wykonanie

-brak sygnału w programie po wciśnięciu kl. głównych+bocznych i brak sygnału ciągłego z bocznych

 

+mysz nie ma akceleracji wstecznej i w sumie na każdej powierzchni się nie gubi

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys bylem zachwycony mx510 (rok uzywania), ale jak sprobowalem 300 i 310, a potem razera to sie odkochalem. Imho diamondback to najatrakcyjniejsza obcecnie oferta. Wersja slim to za nowke 150zl i otrzymujemy perfekcyjny sensor ktory jest uniwersalniejszy niz laser z g5 i copperheada, bardzo dobra jakosc materialow i bardzo neutralny ksztalt dla tych co lubia myszy sterowane palcami. Problem polega na tym ze przy przesiadce z mx5XX najczesciej jestesmy przyzwyczajeni do trzymania 2 skrajnych palcow na boku myszy a wskazujacy i najdluzszy siedza na przyciskach. W mniejszych myszach typu razer czy mx3XX taka pozycja reki jest szalenie niewygodna, bo nie meiszcza sie na brzegu myszy 2 palce (jak w mx5XX). To strasznie zniecheca ludzi do zmiany. Ale naprawde warto sie pomeczyc. Dodatkowa kozysc to "wolny" srodkowy palec nad rolka, a na brzegu myszy lezy juz tylko maly. W takim ustawieniu mamy jednoczesny dostep do rolki i do prawego przycisku (w sytuacji dla praworecznych). W razerze przyciski 6 i 7 sie odpuszcza bo sa dla leworecznych.

To taka mala dygresja, ale mialem spory problem z przestawieniem sie po rezygnacji z mx510. Powiem nawet ze musialem przejsc swego rodzaju rekonwalescencje :wink:

I polecam ten artykul (wywiad) z tworcami razera. Dobrze widac tam roznice miedzy firma logitech i razer w odniesieniu do srodowiska graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko o zastaw klawiatura+mysz. Mianowicie zastanawia mnie cena dwóch zestawów: Logitech MX3000 oraz Logitech LX700. Na oficjalnej stronie producenta owszem cena LX700 jest nizsza o około 50zł co według mojej intuicji jest OK. Ale zacząłem szukać tych klawiatur w sklepach i okazuje się że LX700 jest wysprzedane a jak jest to jest droższe od MX3000??!!

 

Jakim to cudem? Czy nowa technlogia laserowa nie sprawdza sie? Bo LX700 to zestaw optyczny a MX3000 laserowy? Który z tych dwóch zestawów jest obiektywnie lepszy?

 

sklep w którym cena LX jest większa od MX to na przykład www.bino.pl

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko o zastaw klawiatura+mysz. Mianowicie zastanawia mnie cena dwóch zestawów: Logitech MX3000 oraz Logitech LX700. Na oficjalnej stronie producenta owszem cena LX700 jest nizsza o około 50zł co według mojej intuicji jest OK. Ale zacząłem szukać tych klawiatur w sklepach i okazuje się że LX700 jest wysprzedane a jak jest to jest droższe od MX3000??!!

 

Jakim to cudem? Czy nowa technlogia laserowa nie sprawdza sie? Bo LX700 to zestaw optyczny a MX3000 laserowy? Który z tych dwóch zestawów jest obiektywnie lepszy?

 

sklep w którym cena LX jest większa od MX to na przykład www.bino.pl

 

dzięki

Kolego tematy Ci się nie pomyliły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem twoim kolegą ale skoro już pytasz to nie nic mi się nie pomyliło, w istocie pytam dlaczego cena nie różnicuje myszy laserowych od optycznych...

ten topik nie jest po to aby sie zastanawiac nad cena tylko nad wyborem jak najlepeszej myszki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( ciach )

Co do wynalazków A4 Techa ... , wszędzie w każdej recenzji dostają po [gluteus maximus]( ciach )

Mam "wynalazek" A4TECH X-708 za 69zł i nie widze konkurencji w tej cenie ... (nie widze ze gdzies o niej na razie źle pisano, co sugerujesz o A4TECH - więc nie uogólniaj)

Jestes "fanem" Logitecha - OK ...

Moja ostatnia mycha optyczna była Logitecha i po roku używania poszła w kosz. Wysiadły styki, teflonki powypadały ... . Cenowo była podobna do X-708 - ale konkurencji dla niej nie stanowi żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "wynalazek" A4TECH X-708 za 69zł i nie widze konkurencji w tej cenie ... (nie widze ze gdzies o niej na razie źle pisano, co sugerujesz o A4TECH - więc nie uogólniaj)

Jestes "fanem" Logitecha - OK ...

Moja ostatnia mycha optyczna była Logitecha i po roku używania poszła w kosz. Wysiadły styki, teflonki powypadały ... . Cenowo była podobna do X-708 - ale konkurencji dla niej nie stanowi żadnej.

Tanio kupiłeś. Przez internet?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - na allegro chyba ok 75+przesyłka, ja kupiłem w sklepie w Oświęcimiu. Gość mi zamówił, na drugi dzień odebrałem i co mnie zdziwiło ... 69zł.

A skoro X-708 jest taka tania, to jaka cena bedzie hmmm "wynalazków" X-710 i X-718 .... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - na allegro chyba ok 75+przesyłka, ja kupiłem w sklepie w Oświęcimiu. Gość mi zamówił, na drugi dzień odebrałem i co mnie zdziwiło ... 69zł.

A skoro X-708 jest taka tania, to jaka cena bedzie hmmm "wynalazków" X-710 i X-718 .... :D

A masz 2 lata gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys bylem zachwycony mx510 (rok uzywania), ale jak sprobowalem 300 i 310, a potem razera to sie odkochalem. Imho diamondback to najatrakcyjniejsza obcecnie oferta. Wersja slim to za nowke 150zl i otrzymujemy perfekcyjny sensor ktory jest uniwersalniejszy niz laser z g5 i copperheada, bardzo dobra jakosc materialow i bardzo neutralny ksztalt dla tych co lubia myszy sterowane palcami. Problem polega na tym ze przy przesiadce z mx5XX najczesciej jestesmy przyzwyczajeni do trzymania 2 skrajnych palcow na boku myszy a wskazujacy i najdluzszy siedza na przyciskach. W mniejszych myszach typu razer czy mx3XX taka pozycja reki jest szalenie niewygodna, bo nie meiszcza sie na brzegu myszy 2 palce (jak w mx5XX). To strasznie zniecheca ludzi do zmiany. Ale naprawde warto sie pomeczyc. Dodatkowa kozysc to "wolny" srodkowy palec nad rolka, a na brzegu myszy lezy juz tylko maly. W takim ustawieniu mamy jednoczesny dostep do rolki i do prawego przycisku (w sytuacji dla praworecznych). W razerze przyciski 6 i 7 sie odpuszcza bo sa dla leworecznych.

To taka mala dygresja, ale mialem spory problem z przestawieniem sie po rezygnacji z mx510. Powiem nawet ze musialem przejsc swego rodzaju rekonwalescencje :wink:

I polecam 1791907[/snapback]

Mam "wynalazek" A4TECH X-708 za 69zł i nie widze konkurencji w tej cenie ... (nie widze ze gdzies o niej na razie źle pisano, co sugerujesz o A4TECH - więc nie uogólniaj)

Jestes "fanem" Logitecha - OK ...

Moja ostatnia mycha optyczna była Logitecha i po roku używania poszła w kosz. Wysiadły styki, teflonki powypadały ... . Cenowo była podobna do X-708 - ale konkurencji dla niej nie stanowi żadnej.

Ja nie mówiłem o cenowej konkurencji (swoją drogą mx510 można kupić za 99zł, a ostatnio były na promocji po 79zł we Wrocławski MM, tzn, nie MX510 a G1 ;) ). Więc konkurencja w tym przedziale cenowym jest skoro już tak się upierasz... Nic nie uogólniam, o innych modelach (SWOP etc.) to już nawet nie wspominam bo to były porażki, mówię o najnowszych produktach kierowanych do graczy... Nie jestem fanem Logitecha... Swego czasu pocinałem na boomslangu aż spód cały był wytarty :D A ileż to razy kabel wyrwałem ;) Miałem też nawet A4Techy ;)

 

Materiał użyty do nowych A4ów jest beznadziejny, OK, Tobie się podoba, ale dla mnie w porównaniu z Logtiechem i Razerem użyte materiały są poprostu żałosne... Tymbardziej że można kupić do 100zł spokojnie dużo lepszą myszkę... Ja miałem parę mych logitecha, z czego BT58 (49zł) służył mi przez bardzo długo ;) I nie było żadnych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"Materiał użyty do nowych A4ów jest beznadziejny, OK, Tobie się podoba, ale dla mnie w porównaniu z Logtiechem i Razerem użyte materiały są poprostu żałosne... "

 

A skąd Ty to wiesz jakie materiały zostałe użyte - bo jezeli chodzi o serie X7 to jest to całkiem inna bajka niz jakość ogólnie A4TECH. Styki, przekaźniki o zwiększonej wytrzymałości - chyba mało wiesz o tej serii ...

Nooo, ale jezeli Ci chodzi że swieci sie jak psu jajka - no coż, mnie sie podoba, jest swietna ergonomicznie (bez zbednych udziwnień), w sam raz ciężar, i bez 77-ciu dodatkowych smisznych buttonów, kółeczek i pierdół-bajerów ...

 

"Materiał użyty do nowych A4ów jest beznadziejny" - normalnie smiech mnie ogarnia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"Materiał użyty do nowych A4ów jest beznadziejny, OK, Tobie się podoba, ale dla mnie w porównaniu z Logtiechem i Razerem użyte materiały są poprostu żałosne... "

 

A skąd Ty to wiesz jakie materiały zostałe użyte - bo jezeli chodzi o serie X7 to jest to całkiem inna bajka niz jakość ogólnie A4TECH. Styki, przekaźniki o zwiększonej wytrzymałości - chyba mało wiesz o tej serii ...

Nooo, ale jezeli Ci chodzi że swieci sie jak psu jajka - no coż, mnie sie podoba, jest swietna ergonomicznie (bez zbednych udziwnień), w sam raz ciężar, i bez 77-ciu dodatkowych smisznych buttonów, kółeczek i pierdół-bajerów ...

 

"Materiał użyty do nowych A4ów jest beznadziejny" - normalnie smiech mnie ogarnia ...

No normalnie się powiesić można... Materiały-plastyk użyty w myszce... Miałem tego najtańszego X'a, nie wiem nawet jak się nazywa (ale z tego co wiem i co pisali ludzie wszystkie są z tego doopnego materiału)... Czy Ty masz jakieś problemy ze sobą? To że napisałem że beznadziejne materiały użyte w a4t X... to odrazu na mnie naskakujesz... Czy ja naskoczyłem na Twoją opinię? Tylko racjonalnie odpisałem... Podając argumenty... 77dodatkowych przycisków? :mur: :mur: Ja tam mam 3standartowe (prawy, lewy i rolka), oprócz tego mam 2przyciski od regulacji czyułości myszki, i 3dodatkowe... To faktycznie 77przycisków... Dwa pod kciukiem są poprostu idealnie umiejscowione, przy przeglądaniu stron mam "dalej" i "wróć", co bardzo ułatwia oglądanie złożonych stron z wieloma podstronami... Jedynym zbędnym przyciskiem jest przycisk na grzbiecie (choć jego domyślne ustawienie jest przydatne, nie muszę wciskać alt+tab).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ta "nasza" dyskusja - wiem jedno - ze trudno znależć lepszej myszy za 69zł ...

Nie naskakuje, nie mam "problemów ze soba" ...

Podaj mi linka gdzie "pisali ludzie" , jaki to beznadziejny materiał jest uzyty. W tym topicu (o ile pamietam) jeden gość pisał ze mu sie nie podoba ten błyszczący plastik (x-708). Na jakiej podstawie twierdzisz że plastik uzyty jest beznadziejny - a moze po prostu kolor Ci sie nie podoba?

Bo podejrzewam ze własciwości mech-wytrzymał tego materiału nie znasz (jak i ja)

 

Kompletnie nie widze "racjonalności" tej Twojej opinii o kolejnym "wynalazku" A4TECH - jest ona wynikiem li tylko opinii o innych modelach, oraz co "pisali ludzie" (gdzie?).

Ja wiem tylko o tescie na jakieś azjatyckiej stronie x-708 i porównaniu z 510 i 518 Logitecha (25podstrona - wygląda ze x708 nie jest gorsza).

Może podaj linki gdzie tak pastwią sie nad serią X7 i jaki to beznadziejny sprzet - poczytamy wszyscy i już nikt tego badziewia nie kupi.

Tylko ja - bo mam "problemy ze sobą" ...

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi tu głownie oto,ze wiekszosc ludzi (w tym i ja) ma uprzedzenia do a4tech'a i jego tzw. wynalazków.Razer,MS czy Logitech to firmy z przeszłoscią i renomą i mysle,ze nie jeden śmiertlenik woli dolozyc te 30pln i kupic jakas sprawdzona konstrukcje od logi czy też ms.Bycmoze faktycznie a4tech wypuscił cos dobrego za małe pieniadze,ale jak juz pisalem wczesniej tu chodzi bardziej o renome.To tak jak bys atrakcyjna fure chcial łyknac ,wiedząc ,ze jej poprzedniczki to była totalna klapa.

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo - i tu widze racjonalność - jaka by ona nie była, ale TĄ OPINIĘ doskonale zrozumiałem ...

 

ja tez kupowałem do tej pory Logitechy, nie jakies drogie eksluzywne, ale normalne - ostatnia optyczna z ogonkiem. Niestety rozleciała się jak pisalem, po roku - za szybko jak na logitech ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiesz...moze trefny egzemplarz,albo cos bo nawet na kulce za 7pln mozna pracowac X lat... :) tanszy model,gorsze wykonanie itp. to tak samo jak zalozmy z Intelem - robi bdb. wydajne proceosory jak i Celerony (:

to samo moze byc z a4techem - robił jakies tam bałagany za ~40pln,a teraz zrobil bycmoze dobre myszke za drugie tyle.To samo logi robił myszki gorszej klasy (dla niektorych wystarczajace,dla innych nie) jak i myszki rowniez 2 x drozsze tylko,ze juz z bdb. wykonaniem,optyką i ergonomią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz G1 nie ma przycisku bocznego (ani jednego) więc czy napewno jest to mysz dla gracza? Rozdzielczość 800 dpi też nie powala (w Hitman 2 nie da się celować ze snajpery przy 400 a 800 to jeszcze nie będzie zupełna precyzja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz G1 nie ma przycisku bocznego (ani jednego) więc czy napewno jest to mysz dla gracza? Rozdzielczość 800 dpi też nie powala (w Hitman 2 nie da się celować ze snajpery przy 400 a 800 to jeszcze nie będzie zupełna precyzja).

Ilosc przyciskow nie jest proporcjonalna do gamerskosci myszy :wink: Dla niektorych to zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc przyciskow nie jest proporcjonalna do gamerskosci myszy :wink: Dla niektorych to zaleta.

Bez przycisku bocznego ne da se pane. Co do powyższego zdania to nie zgadzam się że "Ilosc przyciskow nie jest proporcjonalna do gamerskosci myszy " :D . Według mnie jeden boczny wystarczy + 2 tradycyjne i 1 w kółeczku = 4.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...