Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do właścicieli topowych myszek (MX300, MSie3 itp) ile macie Hz'ów podczas ruchu myszą w programiku PS/2 Rate (czy jak mu tam)?? Moja bezprzewodowa A4 PS/2 ma 88Hz :( i działa na granicy mojej precyzji w ręku.

Przez chwilę mogłem sprawdzić myche Creativa za 40 zł na usb i miała non-toper 125Hz i chodziła zajebiściutko płynnie. Niestety jest sporo mniej wygodna nawet od A4.

Nie wiem teraz czy zbierać na coś lepszego do grania (nonPro ale multiplayer oczywiście), czy tego creativa wciągnąć?

I jeszcze jedno pytanie: jak w WinXP skutecznie przestawić częstotliwość "próbkowania" myszy? Przestawiałem to na kilka sposobów (ręcznie w menedżerze urządzeń, progrramami różnymi i ręcznie w rejestrze) i mimo że Winda piszze że mam próbkowanie 200 to i tak po sprawdzeniu w PS2Rate realnie jest 88Hz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Myszki : mam mx310 i beznadziejna podkladke, przycisk z prawej strony pod serdecznym palcem jest chyba dla rosjanina z cyrku ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, a precyzji nie sprawdzilem bo nie jestem pr0, nie jestem nawet dobry w CS, czy ktos ma "lepsze" sposoby sprawdzenia precyzji myszki niz kazanie mi grac z Tombstonem albo machanie z calej sily po podkladce ? :D dzieki...

 

2.podkladki - nie znam sie ale polecam rzucic okiem na to ;))

http://www.washi.neostrada.pl/site/blackmoon.htm

nie wiem gdzie ten koles zakupil za 17 zlotych...ponizej 50 nie schodza z teflonem ale wyzynarke mam i flexa wiec polowa suck-cesu :)

 

3.Pro-gaming: nie wypowiadam sie bo pojecie mam o tym z demek tylko ktore namietnie ogladam a "oslanianie sie" to jest juz raczej standard kazdego klanu, niekoniecznie pro i tym rozni sie klanowka od ffa ze czasem ktos spojrzy czy innym nie dzieje sie krzywda ;)

poza tym warto pamietac KOGO tam zabijaja bo naprawde - sila przeciwnika ma glowne znaczenie przy ocenianiu "jakosci" akcji - 2 kille z powaznego turnieju znacza o niebo wiecej niz zabicie przez jednego gracza wszystkich przeciwnikow w jakiejkolwiek klanowce., np polskiej.

 

4.TombStone - nie znam osobiscie ale patrzylem na turnieju w meganecie (lodz) - i poczynal sobie calkiem niezle. cyt Huanantoniogonzales (jeden ze zwyciezcow tegoz turnieju) - "nie moge z tego goscia, kucnie gdzies, odpali full auto w jakies magiczne miejsce i pada z czterech" ;)

Kultura za to taka sobie - nazwanie kogokolwiek debilem jest oznaka nie tylko jej braku ale tez malego doboru argumentow.Zawsze latwiej kogos obrazic niz wymyslic cos takiego zeby sam sie zawstydzil :). i ostatnia rzecz - co zrobil dla polskiej sceny ceesa ? ano niewiele...gral sobie poprostu jak wielu innych graczy - wygrywal jakies turnieje (chyba) zgarnial nagrody i czerpal satysfakcje, ale TombStone nie rozslawil polskiego counterstrike w swiecie wiec dla polskiej sceny jako takiej - sorry.. :)

 

5. jeszcze o myszkach - Tomb - to do Ciebie pytanie jako do praktyka - co sadzisz o wszelkich tweakerach sterownikow myszy i zmieniasz cos w tych glebszych ustawieniach (usb, myszka, cokolwiek) ?

 

6.cs - Tombstone - to tez do Ciebie bo widze ze tu szybciej odpowiesz niz w tym tlumie na cs.pl - czytalem gdzies Twoja wypowiedz o uczeniu sie od lepszych - czy moglbys podac mi IP jakis dobrych serwerow (najlepiej szwedzkich, ale niekoniecznie) cs 1.6. dziekuje za uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos juz tą  Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 ??

Siema ja mam wyżej wymienioną myszkę jest idealna pod każdym względem jak ją kupowałem to miałem wybór między nią a MX500 i wybrałem IE4. Jedyną jej wadą jest to że dwa boczne przyciski są za wysoko i za bardzo wysunięte do przodu ale to tylko moje spostrzeżenia może wam to by nie przeszkadzało. No i jeszcze jedna dałem za nią 170 zł. a logitech jest droższy bo bym musiał zapłacić 205zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze sie wtracam ale GiKeR, watpie zeby ktokolwiek mial problemy z tymi myszkami i srollami jezeli ma dobrze zainstalowana myszke z M$.

Lepiej skorzystaj z mojej porady w Twoim watku o tej myszce (ten drugi :P ) i pozbadz sie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres - mowie ci ze ze sterami jest jeszcze gorzej - przybajmniej z IntelliPoint 5.0 :/

U mnie wszyscy maja problem z ta myszka - tzn ogolnie myszke jest spox - ino ten scroll :/

Po zainstalowaniu driverow nie mozna zbindowac dodatkowych guzikow w CSie :/ - wiec wyciagnalem z tego calego IntelliPoint 5.0 tylko pilki sterownikow .inf z reszta) i mam myszke w systemie zainstalowana jako Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0, bo bez sterow jest jako Mysz zgodna z HID - ale w obu przypadkach jest dokladnie to samo.

 

Moze ktos ma jakiegos linka do zhackowanych sterownikow do tej myszy - tzn jakis gamerowych sterownikow. Myusle ze jakby Microsoft sie zdecydowal i wypuscil specjalne sterowniki do tej myszki do gier bo byla by to super mysza dla wszystkich pr0 - siebie za pr0 nieuwazam, ale bardzo chetnie bym zbindowal np te cale Tilt Whell - np w prawo Granat HE, w lewo Flash, ale poki co niema takiej mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - problemy w takim zbindowaniu sa dwa glowne - cs 1.6 nie jest jeszcze przystosowany do takiego nazwania ruchu tego rollera w prawo czy w lewo wiec nie mozna uzyc tej nazwy w skryptach, dzieki ktorym moglbys wrzucic tam granaty czy flashe czy cokolwiek. zamiast "mwhellup" musialoby byc "mwhellright" ;) problem pewnie juz jest naglosniony i moze valve zrobi odpowiedni update bo ostatnio to na porzadku dziennym :) poza tym - ja mam logitecha i pewnie inaczej to wszystko dziala...ale sterowniki do MS sa podobo o niebo bardziej dopracowane wiec sprobuj ustawic w sterach ze ten ruch w prawo/lewo rollera to jest np klawisz delete albo insert i trzasnij bind:

 

bind "MOUSE3" "weapon_smokegrenade"

 

bind "klawisz_zastepujacy_ruch_rollera_w_prawo" "weapon_flashbang"

 

bind "klawisz'_.....lewo" "weapon_hegrenade"

 

 

sorki jesli napisalem cos glupiego ale niestety nie moge sprawdzic prawdziwosci moich slow bo nie mam intelli...a skrypt poprostu skopiowalem z mego configa bo mam na rolce ustawione granaty ;) ale jest to poprostu pomysl ktory moze sie uda.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze wywalilem stery te orginalne - bo na nich nie szlo wogole zbindowac innych guzikow niz Mouse1, 2 ,3 :/

Szukam walsnei jakis ktore pozwola mi zrobic dokladnie to co ty napisales - czyli podpiac ta rolke pod jakby oryginalne klawisze z klawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giker - tak poza tematem myszek mam pytanie - bo widze ze masz plyte asrock (fakt ze pod amd, ja mam do p4 ;)) ale mam straaasznie wolny komputer i szukam waskiego gardla zeby cos pozmieniac - nie masz problemow z ta plyta ? (chodzi mi o wydajnosc, nie o stabilnosc bo jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze TY mi pomozesz - mam: cel2400 na plycie AsRock pe-pro HT, gf5200 (tylko za chiny nie wiem czy pamiec idzie po szynie 128 czy 64, ale jest jej 128 MB), 256 ddr*2700, maxtor 80 GB 7200, logitech mx310,, xp pro + sp1 i mam wylaczona synchronizacje pionowa oraz sterowniki 53.03 bo uzywajac omeg raczylo mi "olac" odswiezanie 100 Hz przy 800/600 w grach... :/ i mam raptem srednio 70 klatek w CS 1.6 (to zreszta niewazne jesli ktos sie nie interesuje CS, wazne jest ze moj znajomy na athlonie 1.7 i plycie asusa oraz uwaga - gf2mx400 - ma 100 klatek prawie mu nie spadaja :/) czy ktos zna moze odpowiedz co mnie tak spowalnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieiwem jak to jest z CS 1.6 ale zobacz w opcjach grafiki czy niejedziesz przez directX - jesli tak to zmien na OpenGL.

Kupel tesh cos kiedys gadal ze ma kolo 10fps a okazlo sie ze lolek mial ustawione directx - po przesiadce na openGL ma kolo 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem nalogowo w q3.

Oczywiscie gram teraz w rozne gry.

Dodatkowych knefli (tych dwoch po boku) faktycznie nie uzywam w grach. Myslalem, ze chodzi Ci o to, ze nie mozna ich wogole zbindowac.

Z drugiej strony jezeli mowisz o bindowaniu to chodzi Ci aby knefle byly aktywne w grach czy wogole w uzywaniu we wszystkim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez steroof udalo mi sie zbindowac wszystkie 5 guzikoof w CSie (5 = dwa podstawowe + 2 boczne + scroll ) - fajnie by bylo jeszcze jakos zbindowac ta uchylna rolke - w lewo flash, w prawo HE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez maly OT ;)

 

z ciekawosci wpisale w googielki tombstone by dowiedziec sie cos ciekawego o waszym mastachu cs'a i znalazlem taka stronke

 

http://www.bombsitex.nes.pl/index.php?go=p...s&on=charts2002

 

moze ktos powiedziec i wyjasnic - jakiej to najsmieszniejszej sytuacji autorem byl owy tombstone ;) ?

 

a i filmiki tez by sie przydaly :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - ja akurat nie gralem w tych czasach kiedy powstala ta ankieta a powstala bardzo bardzo dawno temu bo specnaz i ster byly osobno a poza tym co k... ma oznaczac ze heaton jest najbardziej innowacyjna osoba na polskiej scenie cs a za nia element ;)) rotfl - mnie sie zdawalo ze oni tylko na szwedzkich serwerach graja a tu prosze - moze mi ktos podac ip serwera w polsce gdzie gra heaton ? :D pocwicze troche ..a co do tombstone to widac ze gosc zwraca na siebie uwage wiec afera tez jakas przasna musiala byc - Tomb, zdradz nam rabek tajemnicy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3036

znowu nazywa sie Microsoft OEM IntelliMouse Explorer 1.0 USB

ale za chwile tu nazywa sie Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 retail pod tym adresem http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8775

jaka jest roznica miedzy nimi?? oczywiscie poza cenową(50 zeta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...