Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

"Nowe" razery do teraz maja problemy (Deathadder, DB 3G). Jedynym pewnym zakupem z razera w akceptowalnej cenie jest Razer Pro 1.6 (100-110zł).

Co chwilę czytam nowy temat pt. "deathadder tracking problems" na zagranicznych gamingowych forach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co wybrać/kupić. Mój 4 letni Logitech już się rozsypuje i przyszła wymiana na nowy. No a że od czasu do czasu gram w CS'a, CoD4 itp.

Cena to około 60zł(max 80zł ale to już górna granica za myszkę wartą zakupu). Myślałem nad:

A4TECH X-750 Red Fire/X-750BF (to są te same modele tylko w innych kolorach?)

A4TEECH X-718F

 

no i do tego podkładka (cena max. 35zł).

SteelPad QcK

Sharkoon 1337

 

Doradzcie co wybrać. Jak macie jakieś swoje propozycje to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wezme tego 1337 ale nie wiem dalej co z myszką. Jakoś nie widzę sensu płaceniu 100zł za myszkę, az takim nałogowym graczem to ja nie jestem.

A co myślicie o Razer DiamondBack Chameleon do dostania za 80zł? Warta jest uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wezme tego 1337 ale nie wiem dalej co z myszką. Jakoś nie widzę sensu płaceniu 100zł za myszkę, az takim nałogowym graczem to ja nie jestem.

Tak moze powiedziec tylko zawodnik , ktory nigdy nie uzywal myszki wyzszej klasy :D

Po miesiacu na zestawie dobra mysz+ dobry pad+ slizgacze zapewniam , ze kazdy powrot do zwyklej na wyswiechtanej podkladce to bedzie traumatyczne przezycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co wybrać/kupić. Mój 4 letni Logitech już się rozsypuje i przyszła wymiana na nowy. No a że od czasu do czasu gram w CS'a, CoD4 itp.

Cena to około 60zł(max 80zł ale to już górna granica za myszkę wartą zakupu). Myślałem nad:

A4TECH X-750 Red Fire/X-750BF (to są te same modele tylko w innych kolorach?)

A4TEECH X-718F

 

no i do tego podkładka (cena max. 35zł).

SteelPad QcK

Sharkoon 1337

 

Doradzcie co wybrać. Jak macie jakieś swoje propozycje to napiszcie.

A4-TECH X750

http://allegro.pl/item375831545_dla_graczy..._red_fire_.html

 

ta wersja jest z innego plastiku i dzięki czemu mysz mniej się brudzi, ogólnie jeśli jesteś zdecydowany na A4tech to z pewnością się nie zawiedziesz, mam X-718F (różnica z 750 znikoma) i mysz w grach, codziennym użytkowaniu sprawuje się idealnie od pierwszego podłączenia, jest bardzo precyzyjna, jedyny minus to w mojej wersji rodzaj plastiku -bardzo "śliski"- przez co mysz poci dłoń

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić np. MX310 - 55zł, ale to 800DPI.

No i chyba wezme tego 1337 ale nie wiem dalej co z myszką. Jakoś nie widzę sensu płaceniu 100zł za myszkę, az takim nałogowym graczem to ja nie jestem.

A co myślicie o Razer DiamondBack Chameleon do dostania za 80zł? Warta jest uwagi?

Chameleon ma pokopaną wersję sensora z pixel skip bugiem. Co prawda jest to niwelowane przez sterowniki, ale nie wyglada mi to na pełną sprawność.

A4-TECH X750

http://allegro.pl/item375831545_dla_graczy..._red_fire_.html

 

ta wersja jest z innego plastiku i dzięki czemu mysz mniej się brudzi, ogólnie jeśli jesteś zdecydowany na A4tech to z pewnością się nie zawiedziesz, mam X-718F (różnica z 750 znikoma) i mysz w grach, codziennym użytkowaniu sprawuje się idealnie od pierwszego podłączenia, jest bardzo precyzyjna, jedyny minus to w mojej wersji rodzaj plastiku -bardzo "śliski"- przez co mysz poci dłoń

Róźnica jednak dość znaczna pomiedzy 718 a 750. 718 to sprawdzony sensor z dioda led, 750 natomiast to kiepawy laserek ;p Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róźnica jednak dość znaczna pomiedzy 718 a 750. 718 to sprawdzony sensor z dioda led, 750 natomiast to kiepawy laserek ;p

sorki, nie zauważyłem tego, dokładnie tak jest, więc jak a4tech to 718 ale znowu ten plastik raczej przekreśla mysz bo strasznie szybko się brudzi i to poważnie [; -zbiera brud jak rzep (ten brud to kurz który się przykleja [; bo ręce często myję :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, wybór padnie na podkładkę od Sharkoona i mysz A4TEECH X-718BF (ma byc z koncówką BF, czy moze chodzi wam o X-750BF?)

Chodzi nam o 718 (wspaniały sensor z oświetleniem LED) z końcówką BF (na prawdę dobra niepoślizgowa powierzchnia)

 

Nie będę pisał o minusach klawiszy będących częścią obudowy bo znowu Costi będzie mi paranoje przypisywał :plum:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem juz o tym minusie ale w drugim komputerze mam optyczną z Tracera tez z całymi klawisza i juz 2 lata nic się nie dzieje. Oto akurat jestem spokojny bo znowu nie naciskam klawiszy w myszce na siłe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jest zupełnie cichy (i taki sam jak w Razer DiamondBack 3G którego też mam) ... głośny klik to ma Logitech Mouse Man Wheel ;)

wiesz, ja lecę na dwa baty

 

do windy i pracy mam x718BF, a do grania mam WMO 1.1A i różnica jest znaczna, na korzyść tej drugiej.

ale tak to już jest, kompa mam wyciszonego na maksa i muszę zanurkować pod biurko, żeby cokolwiek usłyszeć, to teraz mi klik myszy przeszkadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogole jest jeszcze gdziekolwiek dostepna x-718 BF. Bo szukałem troche ale wszedzie tylko f lub zwykla x-718 a BF chyba juz sie nie dostanie.

 

Ja mam laptopa z rozdzielczością 1920x1200 na 15,4". Czy do takiej rozdzielczości matrycy lepsza jest myszka ktora ma większe dpi czy nie. Jaka jest różnica w użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez szukam tej X-718 BF, na alledrogo nie ma, w sklepach jest ale strasznie droga (ok. 70-75zł). Wcześniej ją widziałem w okolicach 60zł. Ma ktoś jakieś namiary na tą myszkę?

A może macie jeszcze inne propozycje odnośnie myszki w granicach ~60zł.

 

Wiecie cos może na temat XL-750BF, podobno znacznie lepsza od X-750BF, podobno lepsza optyka oparta na ANDS-6010. Nie wiem czy to dobrze czy zle więc dlatego pytam.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu i ja kupilem sobie nowa mysz ale troche mnie to kosztowalo nerwow :(

Od kilku lat uzywam zwyklych oemowych myszek logitecha w domu mam BJ69 a w robocie BT 58 sa to myszki "palczaste" i takie mi odpowiadaja moze tez kwestia przyzwyczajenia.

Ostatnio gram w Turoka i pierwszy raz zdarzylo mi sie ze zabraklo mi czulosci (suwak max w prawo i dalej malo)

Pozniej okazalo sie ze pomogly sterowniki, nigdy nie zawracalem sobie glowy sterami od myszy i to OEM-owej no bo po co :) zawsze bylo ok

Naczytalem sie troche testow myszek i kupilem Razera DeathAdder ze taka super. Zaryzykowalem i oddalem po tygodniu.

Dla mnie za duza poza tym nawet jesli bym sie przyzwyczail to przyciski boczne dla mojego kciuka byly troche za daleko wysuniete, musialem odrywac reke zeby wcisnac ten boczny dalej wysuniety do przodu.

 

Zamienilem na Razera Krait podobno tez niby najlepsza z malych myszek "palczastych" i oddalem po tygodniu :)

Wydawalo mi sie po obmacaniu w sklepie ze bedzie ok ale dla mnie troche za waska, reka po prostu bolala mnie.

Glowne przyciski maja za maly opor, zdarzalo mi sie je czasami przez przypadek wcisnac.

 

Zostala mi tylko jedna mysz ktora moze bedzie dobrze mi lezec i wzialem Logitecha G3 i to byl strzal dziesiatke :)

Ksztalt prawie identyczny co moja stara OEMowa.

W jednym z testow z wad wymienione byly przyciski boczne ze niby przeszkadzaja, dla mnie sa dobrze umiejscowione i nie wciskam ich przez przypadek.

 

Moge tylko napisac ze w sklepie po obmacaniu nie przewidzi sie wszystkiego dopiero wszystko wychodzi po podlaczeniu w domu i uzywaniu.

Co do recenzji gryzoni to to co jest dla recenzenta wada moze okazac sie malo istotne lub po prostu brak wady jak np: te przyciski boczne w G3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie cos może na temat XL-750BF, podobno znacznie lepsza od X-750BF, podobno lepsza optyka oparta na ANDS-6010. Nie wiem czy to dobrze czy zle więc dlatego pytam.

XL-750BF ma te same bebechy co X-750BF, XL różni się tylko wielkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nigdzie nie ma x718BF postanowiłem zakupić MX518. Czy to dobry wybór. Ja w sumie nie gram w ogole ale mysz musze zmienić bo sie przesiadłem na laptopa ze stacjonarnego przy którym miałem uwaga nie smiać się - kulkowego bezprzewodowego a4techa :D. Zależy mi na tym, żeby myszka była dokładna, ładnie śię ślizgała i działała bezproblemowo na różnych powierzchniach bo laptop bedzie przenoszony i nie zawsze moge zabrać ze sobą podkładkę. Chciałbym tez aby przemieszczenie kursora z jednego konca ekranu na drugi można było dokonać na w miarę krótkiej drodze (żeby nie wymagalo podnoszenia myszki). Czy tu ma znaczenie rozdzieldzość myszki? Mam w laptopie matryce 1920x1200.

 

Ile logitech daje gwarancji i czy to sie załatwia jakość w sklepach czy może u dystrybutora?

Jaką podkładkę polecacie do niej?

 

Potrzebuje jeszcze jedna myszke dla siostry do laptopa ale to juz jakas tańszą. Ona ma rozdzielczość w laptopie 1024x768. Czy wystarczy Microsoft IntelliMouse 1.1a LINK żeby komfortowo pracować?

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, myszki A4tech X-748K jeszcze nie trafiły do Polski... Co ciekawe pustki na ebay a zwlaszcza ebay.co.uk, tymczasem w Czechach, Bułgarii etc... Dostepne? Wtf, doprawdy widac gdzie A4 celuje w klienta? Mam DA, ale pod moja dlon jest zwyczajnie za duzy:( gdyby jeszcze boczne przyciski byly bardziej przesuniete ku tyłowi...

Sie mi ten model podoba, zwyczajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jeszcze jedna myszke dla siostry do laptopa ale to juz jakas tańszą. Ona ma rozdzielczość w laptopie 1024x768. Czy wystarczy Microsoft IntelliMouse 1.1a LINK żeby komfortowo pracować?

Używam MS WOM 1.1A (niecałe 400dpi) i to niestety trochę przy mało. Jeśli ma być taniej i ok to A4 swop80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jeszcze jedna myszke dla siostry do laptopa ale to juz jakas tańszą. Ona ma rozdzielczość w laptopie 1024x768. Czy wystarczy Microsoft IntelliMouse 1.1a

Kilka lat używałem Logitech 400 dpi w 1024x768 - na max prędkości bez interpolowania (środek skali prędkości dla myszy w windows) na pulpicie kursor poruszał się wolnawo - optimum przy tej rozdziałce dla pulpitu to ~600 dpi więc raczej celowałbym w model 800dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach czytania recenzji i komentarzy roznych myszek doszedlem do wniosq, jako ze gram na low sensie iz najlepszym wyborem bedzie deathadder albo mx518. Jestem swiadom wad obu myszek, ale trudno jest mi wybrac. Ktora wybralibyscie Wy i dlaczego, moze jakas inna bedzie lepsza dla low sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co prawda nie o myszke , ale o mousepada pod nia :)

 

Czy mozna teraz kupic jakas podkladke o wlasciwosciach zblizonych do func'a czy richochet func killera (czyli bardzo niska, twarda, nie materialowa) bo niestety to co zostalo z mojego po 4 latach nadaje sie juz tylko do worda i strategii :)

 

Myszka do tego mx518+slizgacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi MX500 tzn. lewy przycisk załapuje raz na 3-5 kliknięć . I tu moje pytanie czy kupic MX518 czy MS IE 3.0

Gram głownie w COD-a 2 na multi na średnim sensie oraz inne fps-y ale tylko SP . MX500 był dla mnie super myszka z chęcią kupiłbym jeszcze jedną taka niestety nie ma :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż wmo zaczęła przejawiać jakąś akcelerację. Mianowicie, w bf2 robię szybki ruch ręką przez całą podkładkę, wracam wolno do miejsca początkowego i celownik "nie dociera" do wcześniej ustalonego punktu. Co więcej, przy szybkim ruchu robię ok. półtora obrotu wokół własnej osi, przy ruchu powrotnym znacznie mniej. W UT to samo. Gram w rozdzielczości 1024x768 na szarkunie 1337. Czy mycha mogła paść? Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek miał problemy z akceleracją, jednak do czasu.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...