Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Zdechła mi mysz.

Szukam czegoś bezprzewodowego bo stwierdziłem że przy podpinaniu do laptopa kabelek sporo przeszkadza.

Potrzebna mi mysz do ogólnego korzystania z komputera, czyli powinna być wygodna żeby przy dłuższym przeglądaniu sieci się nie męczyła. Pogrywam w RTSy i czasami jakiś CSik czy coś innego, więc nie obraziłbym się jakby myszka nie przeszkadzała w tym rodzaju entertainmentu. Celuje w coś oko 150zł, wyselekcjonowałem dwa modele

Logitech MX620

Logitech Vx Revolution

O ile o tej drugiej jest sporo w sieci, to znalezienie recenzji pierwszej graniczy z cudem. Która nada się lepiej do moich wymagań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mx620 i ......

jednak kabel ma swoje zalety

w porównaniu do mx510 - kółko zdecydowanie lepsze, wyprofilowanie fajne, klawisze przyjemne, precyzja ruchu za wyjątkiem samego początku ruchu jest bdb.

Problemem dla mnie jest pierwszych parę milimetrów - myszka potrafi nie zareagować lub spóźnić ruch, dotyczy to szczególnie momentu wzbudzenia z bezczynności. Biorąc jednak pod uwagę, że myszka "usypia" stosunkowo szybko to jest to dość częsta niedogodność.

ALE

Przez ostatnie parę lat używam mx510 - brak trybu uśpienia, precyzja na wysokim poziomie ...... więc mi to przeszkadza.

Kolega używał różnych "zwykłych" myszek, pokroju a4tech (nie swop80 i x7), tanich logitechów itp. i jest baaardzo zadowolony.

 

Więc tutaj dużo zależy od subiektywnego odczucia.

 

Dla mnie ideałem byłaby mx510 / 518 z kółkiem MicroGear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optyczne x-748k dotarły do Pl:)

http://www.megabajt.com.pl/Item.aspx?Group...MBR=A4TMYS15917

W cenie k. 60 zł (za tyle kupiłem)

Dołączona grafika

 

Pierwsze wrazenia(niestety jestem w pracy;)- wykonanie bomba- nie stwierdzono trzeszczacych plastikowych elementów, zachwyca(yep!) zwłaszcza faktura powierzchni- chropowaty ale przyjemny w dotyku plastik na korpusie myszy, przyciski natomiast z gładszego niz razerowy tworzywa i co najwazniesze- nie brudzi jest tak jak ten ****** piano-materiał w Deathadderze- nie zostają slady dłoni:) Rolka chodzi cicho (hm, chyba- siedze w serwerowni;)plus klima swoje robią)- lekki opór, zdecydowanie przyjemniej niz w X-718BF

Pogardzany w 718/750 przycisk 3fire, przesunieto, lezy zdecydowanie wygodniej (hm, w AmericaA czy BF do pistoletu jak znalazł IMHO)

Wady- kołnierz tworzywa pomiedzy korpusem a przyciskami wykonany z błyszczącego pianino-plastiku zdaje sie miec tendencje do zarysowań :( Mysz jest nieco wieksza niz poprzednie modele (nie wiem jak te w rozmiarach XL) i staranniej wykonana niz poprzednicy. Ciężarki do wyważenia= fajny "luk" na nie jest dopasowany, nie ma obawy o to, ze zaczna nam sie przemieszczac. Jesli sa chetni, wiecej wrazen i testow(jakich,propozycje?) wieczorkiem;)

Ogolnie- cieszaca oko zabaweczka:)

 

Aha: http://www.allegro.pl/item414578991_dla_gr...dpi_1000hz.html

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się (jeszcze nie u nas) bardzo ciekawa myszka NZXT Avatar: http://www.nzxt.com/products/avatar/

Dla mnie wygląda jak razer pozbawiony wad (z zewnątrz, bo jak działa to nie wiadomo) - brak śliskich boków jak w deathadderze i brak żółknących i łuszczących się gumowych boków jak w diamondbacku/copperheadzie.

Tutaj teścik: http://www.techpowerup.com/reviews/NZXT/Avatar/1.html niestety nie ma nic na temat jakości pracy sensora.

Osobiście bardzo przypadła mi do gustu, mam nadzieję że kolejne testy będą pozytywne bo chętnie bym ją kupił.

Dołączona grafika

fot. techpowerup.com

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sa chetni, wiecej wrazen i testow(jakich,propozycje?) wieczorkiem;)

Ogolnie- cieszaca oko zabaweczka:)

Proponuję zmierzyć maksymalną realną rozdzielczość tego modelu (ile dpi bez interpolowania i akceleracji). I podaj proszę najwyższy nieinterpolowany tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

mam razera 3g i mam pytanie co do sterow, w zakladce sensitivity jak daje sie advanced jest kilka opcji, ktorych nie rozumiem, moglby ktos napisac kto ma te myszke co oznaczaja te opcje, wiem tylko o zmiane dpi z 800 na 1800.

Te stery to bezużyteczny pic na wodę. Nie używaj.

to co mam uzywac ?

aha tak tak...

 

1. bez sterowników nie będziesz mógł używać bocznych przycisków

2. bez sterowników nie będziesz mógł zmienić czułości myszki i będzie latała tobie jak kometa na speedzie

 

dpi myszy a w zasadzie cpi Commands Per Inch, ilość informacji wysyłanych do komputera o położeniu sensora, teoretycznie im więcej tym lepiej w praktyce rożnie to bywa ;) ustaw dla swojej myszki 800dpi dlatego, że w trybie 1800dpi myszka będzie cierpieć na negatywną akcelerację a w trybie 800dpi działa prawidłowo, 800dpi jest to wartość wystarczająco duża do wszystkiego

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha tak tak...

 

1. bez sterowników nie będziesz mógł używać bocznych przycisków

2. bez sterowników nie będziesz mógł zmienić czułości myszki i będzie latała tobie jak kometa na speedzie

 

dpi myszy a w zasadzie cpi Commands Per Inch, ilość informacji wysyłanych do komputera o położeniu sensora, teoretycznie im więcej tym lepiej w praktyce rożnie to bywa ;) ustaw dla swojej myszki 800dpi dlatego, że w trybie 1800dpi myszka będzie cierpieć na negatywną akcelerację a w trybie 800dpi działa prawidłowo, 800dpi jest to wartość wystarczająco duża do wszystkiego

1. ze sterownikami razer'a nie mogę używać klawiszy bocznych ... ale bez tych sterowników już tak :lol: (Vista X64) - pisałem o tym już raz !

2. :lol: Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak regulacja czułości w grze ? Ustawiasz w np. Battlefield 2 czułość na 0.30 [piechota] i przy 1800 dpi masz wysoką precyzję i optymalną "realną" czułość (no powiedzmy do gry w 1280x960 "obleci")

 

- im więcej dpi tym lepiej ... chyba że gra jest źle napisana i nie da się ustawić odpowiedniej czułości

- 800 dpi to niska rozdzielczość co powoduje za niską dla mnie precyzję [bo ustawić muszę większą czułość w grze aby mieć odpowiednią prędkość/czułość ... a im większa nastawiona czułość w grze tym niższa precyzja i celownik nie porusza się po pikselu tylko skacze co 2-3 piksele]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj mam sie pytac czy moze pod Dfi lanparty Nf4

 

Mam problem z myszka (logitech G3) czasami po wlaczeniu kompa nie wykrywa mi jej i wtedy musze wyjac i ponownie wlozyc do gniazda usb kabel od tej myszki.Moge tez zrestartowac system z klawiatury ale wole pierwszy sposob. Dzieje sie tylko kiedy mam podkreconego proca i pamiec jesli ustawie na defaultowo sprzet jest ok.

Uzywalem wczesniejszych myszy i takich cyrkow nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale copperhead, którego miałem jakiś czas temu, też miał takie objawy i po jakimś czasie padł kompletnie. Poleciał na gwarancję z dopiskiem "uszkodzona elektronika", oczywiście wymienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy ktoś coś wie o następujących modelach myszek? Wygooglować nie ma za bardzo co

http://www.allegro.pl/item414578991_dla_gr...dpi_1000hz.html

 

http://www.allegro.pl/item418227622_mega_n...gw24_sklep.html

 

Czy optyk lepszy niż laser, tak jak to było w modelach 718BF i 750BF?

 

Posiadam obecnie X (nie XL) - 750BF i zastanawiam się czy opłaca się zmieniać na jeden z powyższych modeli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm poszukuje sobie myszki miałem już kupić deathadder gdyby nie fakt że jest profilowana[ jestem leworęczny]

 

W takim razie teraz chodzi mi po głowie diamondback 3g i nie wiem czy to dobry wybór szukam myszki symetrycznej. Bo nie chce się już męczyć na takiej profilowanej. To dobry wybór do 200zł ? i jaką podkładkę polecacie QcK mini ? czy ostatnio polecany sharkoon, co on ma takiego w sobie lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupna razera lachesis nowego w cenie 100zł i się zastanawiam czy warto bo on miał wcześniej g5 i narzekał na tego razera i go nie używa. Ja obecnie mam razer diamondback i myślę nad zmianą bo kolor chameleon mnie jakoś dobija :P warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ostatnio polecany sharkoon, co on ma takiego w sobie lepszego?

1337 ma wyczuwalnie lepszy ślizg i jest cieńszy materiał jest jakby taki bardziej syntetyczny bardziej przypomina tworzywo sztuczne w przeciwieństwie do QCK który ma fakturę jak materiał. Co jeszcze na pewno mniej się brudzi mam 1337 od ponad 5 miesięcy i ani razu jej nie myłem nawet nie jest brudny w przeciwieństwie do qck którego musiałem myc po takim czasie ze dwa razy. Qck się jakoś pościerał wyrobił czy coś tam po niecałym roku i zaczoł mi na nim szaleć 718BF przy szybszym ruchu totalne gubienie, zmiana na sharkoona rozwiązała problem. Qck na pewno był podobno najlepszą szmacianką przez jakiś tam czas ale to już przeszłość są lepsze.

 

Co do wersji mini to ona jest naprawdę bardzo mała zero swobody. Jakbym teraz miał kupować to bym brał największego 1337 jaki jest pełna swoboda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1337 ma wyczuwalnie lepszy ślizg i jest cieńszy materiał jest jakby taki bardziej syntetyczny bardziej przypomina tworzywo sztuczne w przeciwieństwie do QCK który ma fakturę jak materiał. Co jeszcze na pewno mniej się brudzi mam 1337 od ponad 5 miesięcy i ani razu jej nie myłem nawet nie jest brudny w przeciwieństwie do qck którego musiałem myc po takim czasie ze dwa razy. Qck się jakoś pościerał wyrobił czy coś tam po niecałym roku i zaczoł mi na nim szaleć 718BF przy szybszym ruchu totalne gubienie, zmiana na sharkoona rozwiązała problem. Qck na pewno był podobno najlepszą szmacianką przez jakiś tam czas ale to już przeszłość są lepsze.

 

Co do wersji mini to ona jest naprawdę bardzo mała zero swobody. Jakbym teraz miał kupować to bym brał największego 1337 jaki jest pełna swoboda.

ja kupiłem ostatecznie razer diamondback 3g i właśnie tego sharkoona, obecnie status wysyłki wysłane ;) może jutro zobacze co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

1. ze sterownikami razer'a nie mogę używać klawiszy bocznych ... ale bez tych sterowników już tak :lol: (Vista X64) - pisałem o tym już raz !

2. :lol: Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak regulacja czułości w grze ? Ustawiasz w np. Battlefield 2 czułość na 0.30 [piechota] i przy 1800 dpi masz wysoką precyzję i optymalną "realną" czułość (no powiedzmy do gry w 1280x960 "obleci")

 

- im więcej dpi tym lepiej ... chyba że gra jest źle napisana i nie da się ustawić odpowiedniej czułości

- 800 dpi to niska rozdzielczość co powoduje za niską dla mnie precyzję [bo ustawić muszę większą czułość w grze aby mieć odpowiednią prędkość/czułość ... a im większa nastawiona czułość w grze tym niższa precyzja i celownik nie porusza się po pikselu tylko skacze co 2-3 piksele]

ad 1. Wystarczy do bocznych przycisków przypisać klawisze z klawiatury, nie wiem jak na viście bo to wciąż jest niedopracowany system i w 80% przypadków są tam problem kompletnie ze wszystkim, radzę jednak sprawdzić i taką metodę. Standardowo są to scancode MOUSE3 MOUSE4, które faktycznie nie we wszystkich grach mogą działać. Ewentualnie sterownik może zmieniać funkcje przycisków i sądzę, że wystarczy przywrócić im pierwotne scancode, lub przypisać klawisze z klawiatury jak wyżej wspominałem.

 

ad 2. i 3. Nie wiem czemu szczerzysz jadaczkę, bo poza grą myszki używa się w zwykłych okienkach a przy dpi 800 sensitivity jest jak na mój gust 2 razy za duże do tego co powinno być, poza tym ilość cpi konkretnie w tej myszce(diamondback 3G) powoduje wsteczną akceleracje dlatego to co piszesz, że im więcej tym lepiej mija się w praktyce dość mocno z prawdą, to samo tyczy się zresztą ikari optical, na obu myszkach jest lepiej kiedy ustawiamy mniej cpi.

 

ad 4. "za niską dla mnie precyzję", a dla mnie za duże sensitivity, jest to kwestia raczej subiektywna, grając w gry fpp w rozdzielczości poziomej 1024px potrzebujemy myszki, która będzie miała zaledwie 400dpi pod warunkiem, że na obrót potrzebujemy 25cm, 25cm / 2.5cala x 400 = 4000px dlatego, że świat gry będzie 4x1024=4096px, robiąc tą prostą kalkulację można się bardzo szybko dowiedzieć ile dpi powinna mieć nasza myszka, i tak dla mnie wychodzi, że wystarczyłaby mi myszka, która ma zaledwie 160dpi. Nadmienić trzeba jeszcze, że jeśli mamy np. 2 razy więcej dpi jak potrzebujemy na obrót 360 stopni w żaden ale to absolutnie żaden sposób nie podnosi to precyzji celowania.

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Już próbowałem

2. :D słyszałeś o czymś takim jak suwak prędkości myszy w windows (panel sterowania mysz) ... ja mam dwa stopnie w lewo od pozycji środkowej co daje efektywną rozdzielczość dla pulpitu 900 dpi (mysz wysyła 1800, gry "widzą" 1800 ale dla pulpitu jest np. 900). Przy monitorze o niskiej gęstości będzie za szybko ale przy 1280x960 wyświetlonych na niecałych 18" przekątnej widzialnej dla mnie jest w sam raz (no może subtelnie za szybko ale kolejna kratka w lewo to już zdecydowanie za wolno).

 

Jeśli na myszy 1600 dpi jest dla Ciebie za szybko w pozycji domyślnej suwaka czyli środkowej = max nieinterpolowana rozdzielczość myszy (dla mnie też) to przesuń kilka "kratek" w lewo a otrzymasz czułość identyczną z myszą 400 a nawet 200 dpi !!!

 

4. jaki problem ustawić niższą czułość ? Im niższa czułość nastawiona w grze tym większa precyzja.

 

Nadmienić trzeba jeszcze, że jeśli mamy np. 2 razy więcej dpi jak potrzebujemy na obrót 360 stopni w żaden ale to absolutnie żaden sposób nie podnosi to precyzji celowania.

Jak masz mysz 400 dpi i mysz 3200 dpi, a czułość w grze jest ustawiona na 1,6 to na obu myszach precyzja jest identyczna ale na myszy 3200 dpi jest większa czułość "realna" (jest "szybciej").

 

Jak masz mysz 400 dpi z czułością w grze 1,6 i mysz 3200 dpi z czułością w grze 0,2 to czułość realna jest identyczna ale na myszy 3200 dpi będzie masakrycznie większa dokładność/precyzja.

 

Rozumiesz ten mechanizm?

 

Kolejna sprawa (o czym już dyskusję prowadziłem) jak masz włączone AA to widzisz przesunięcie o nawet mniej niż piksel (mowa o dzisiejszych grach FPP/TPP 3D natomiast kursor po dzisiejszym pulpicie 2D przemieszcza się o całe piksele ... na razie).

 

ps. ja mam monitor pracujący w np. Battlefield 2 przy 1360x1024 i obrót o 360 st robię (muszę zmierzyć dokładnie) w 8 cm czyli jakieś 3" ... biorąc pod uwagę że "przebiegam" przez 4x1360 pix moja mysz powinna mieć ok. 1800 dpi ... ale gdybym miał model 3600 dpi to zobaczyłbym różnicę (przy dobraniu identyczne realnej czułości czyli zmianie nastawy czułości w grze do połowy) dzięki AA ... umownie można powiedzieć o ruchu co 0,5 pix (praktycznie widać to jako zmianę barwy piksela ... bez AA zupełnie nie widać że się coś ruszyło) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

2. :D słyszałeś o czymś takim jak suwak prędkości myszy w windows (panel sterowania mysz) ... ja mam dwa stopnie w lewo od pozycji środkowej co daje efektywną rozdzielczość dla pulpitu 900 dpi (mysz wysyła 1800, gry "widzą" 1800 ale dla pulpitu jest np. 900). Przy monitorze o niskiej gęstości będzie za szybko ale przy 1280x960 wyświetlonych na niecałych 18" przekątnej widzialnej dla mnie jest w sam raz (no może subtelnie za szybko ale kolejna kratka w lewo to już zdecydowanie za wolno).

Windowsowska regulacja czułości powinna być ustawiona zawsze na standardowych ustawieniach 50/50 ponieważ jest bezpośrednio powiązana z "pointer ballistics" który automatycznie dodaje akcelerację do ruchu kursora, ingerencja w dane w postaci raw, zliczanie informacji i ich przeliczanie zmienia całkowicie fizykę powodując przekłamania w kalkulacji położenia wskaźnika. Dlatego właśnie na wszystkich forach świata traktujących o grach fpp zaleca się ustawianie sensitivity poprzez oprogramowanie załączone do myszki, mało tego ustawienie sensitivity poprzez sterownik pozwala na bardziej precyzyjniejsze dopasowanie jej wartości do własnych preferencji.

 

4. jaki problem ustawić niższą czułość ? Im niższa czułość nastawiona w grze tym większa precyzja.

Żaden, nie wiem tylko czego się tak na prawdę tyczy ta uwaga.

 

Jak masz mysz 400 dpi i mysz 3200 dpi, a czułość w grze jest ustawiona na 1,6 to na obu myszach precyzja jest identyczna ale na myszy 3200 dpi jest większa czułość "realna" (jest "szybciej").

 

Jak masz mysz 400 dpi z czułością w grze 1,6 i mysz 3200 dpi z czułością w grze 0,2 to czułość realna jest identyczna ale na myszy 3200 dpi będzie masakrycznie większa dokładność/precyzja.

 

Rozumiesz ten mechanizm?

 

Kolejna sprawa (o czym już dyskusję prowadziłem) jak masz włączone AA to widzisz przesunięcie o nawet mniej niż piksel (mowa o grach bo kursor po dzisiejszym pulpicie 2D przemieszcza się o całe piksele ... na razie).

Obawiam się, że niestety nie rozumiem tego mechanizmu i bardzo proszę o jakieś szersze materiały na ten temat, ponieważ to co do tej pory czytałem właściwie wyklucza wyżej opisane zjawisko.

 

Już nawet na chłopski rozum to rozważając to jeśli w obu przypadkach myszka przebywa taką samą drogę i na podkładce i na ekranie to gdzie jest ta umh ''masakrycznie większa dokładność'' skoro obie myszki odwzorowują ruch w jednakowy sposób.

 

Ciekawi mnie również uaktualnianie pozycji wskaźnika w odniesieniu do Anty Alsing'u, wynikałoby z tego że dałoby rade zwiększyć płynność ruchu wskaźnika nawet 16 krotnie, tylko zastanawia mnie to jak to się ma do fizycznej wielkości plamki/pixela na monitorze jej nie da się przecież podzielić a w monitorach LCD (pixel windowsowy)=(pixel fizyczny monitora).

 

Bardzo Ciebie proszę o linki do artykułów technicznych na ten temat, myślę że to olbrzymi krok na przód w porównaniu do starej technologi, i sorry za sceptyczność ale w mojej głowie się to po prostu nie mieści i liczę na to, że dzięki tej debacie pomożesz mi to jakoś ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby były jakiekolwiek artykuły na ten temat ... :)

 

Ja odkryłem jak zmierzyć rozdzielczość fizyczną sensora i sam musiałem wcześniej wykryć i zbadać zjawiska które występują kiedy producent "chce oszukać". Na podstawie mojej procedury pomiarowej powstał program Vmouse :]

 

ps. co do

 

Windowsowska regulacja czułości powinna być ustawiona zawsze na standardowych ustawieniach 50/50 ponieważ jest bezpośrednio powiązana z "pointer ballistics" który automatycznie dodaje akcelerację do ruchu kursora, ingerencja w dane w postaci raw, zliczanie informacji i ich przeliczanie zmienia całkowicie fizykę powodując przekłamania w kalkulacji położenia wskaźnika. Dlatego właśnie na wszystkich forach świata traktujących o grach fpp zaleca się ustawianie sensitivity poprzez oprogramowanie załączone do myszki, mało tego ustawienie sensitivity poprzez sterownik pozwala na bardziej precyzyjniejsze dopasowanie jej wartości do własnych preferencji.

To są totalne brednie które możesz sam obalić ... jak? ... zmień czułość dla pulpitu (suwak windows) a zobaczysz że czułość w grach (np. Battlefield 2) się nie zmieniła ... proste, prawda? Nie wiem czemu ludzie na innych forach bredzą o "pointer ballistics" nie mając zielonego pojęcia o czym piszą.

 

ps. zmiana czułości w windows nie ingeruje w "dane raw" (jak to nazwałeś) czyli ilość impulsów przesyłanych z myszy (np. 1800/cal) do engine gry (np. mój ulubiony ... Battlefield 2) :]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Wątpię aby były jakiekolwiek artykuły na ten temat ... :)

 

Ja odkryłem jak zmierzyć rozdzielczość fizyczną sensora i sam musiałem wcześniej wykryć i zbadać zjawiska które występują kiedy producent "chce oszukać". Na podstawie mojej procedury pomiarowej powstał program Vmouse :]

niestety ale nie da się skutecznie zmierzyć tym programem rozdzielczości myszy, po pierwsze jeśli mamy myszkę 1800dpi jest to 1800 punktów w jednym calu, tak duże zagęszczenie (72punkty w milimetrze) spowoduje zawsze jakieś przekłamanie, po drugie sensor odbiera wiązkę światła przez soczewkę a ogniskowa tej soczewki zależy od odległości powierzchni skanowanej więc jeśli ślizgacze się starły były zmieniane czy dociśniemy myszkę do szmacianej podkładki zmieni to jej czułość, nieznacznie ale zawsze zmieni, w q3 po zmianie ślizgaczy zmieniałem sensitivity z 40 do 45.

 

To są totalne brednie które możesz sam obalić ... jak? ... zmień czułość dla pulpitu (suwak windows) a zobaczysz że czułość w grach (np. Battlefield 2) się nie zmieniła ... proste, prawda? Nie wiem czemu ludzie na innych forach bredzą o "pointer ballistics" nie mając zielonego pojęcia o czym piszą.

 

ps. zmiana czułości w windows nie ingeruje w "dane raw" (jak to nazwałeś) czyli ilość impulsów przesyłanych z myszy (np. 1800/cal) do engine gry (np. mój ulubiony ... Battlefield 2) :]

Dziwne jest to co mówisz bo na stronach microsoftu można przeczytać o tym, że właśnie ta technologia ingeruje bezpośrednio w pracę myszki.

 

Zrobiłem test tak jak sugerowałeś i jeśli zmieniam czułość myszki suwakiem w windowsie wyraźnie czuję, że mam na wskaźniku akcelerację a do tego sensitivity w grze quake3 się zmieniło, sprawdzałem z direct input i wiondows managment. Robię coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie da się skutecznie zmierzyć tym programem rozdzielczości myszy, po pierwsze jeśli mamy myszkę 1800dpi jest to 1800 punktów w jednym calu, tak duże zagęszczenie (72punkty w milimetrze) spowoduje zawsze jakieś przekłamanie, po drugie sensor odbiera wiązkę światła przez soczewkę a ogniskowa tej soczewki zależy od odległości powierzchni skanowanej więc jeśli ślizgacze się starły były zmieniane czy dociśniemy myszkę do szmacianej podkładki zmieni to jej czułość, nieznacznie ale zawsze zmieni, w q3 po zmianie ślizgaczy zmieniałem sensitivity z 40 do 45.

 

 

Dziwne jest to co mówisz bo na stronach microsoftu można przeczytać o tym, że właśnie ta technologia ingeruje bezpośrednio w pracę myszki.

 

Zrobiłem test tak jak sugerowałeś i jeśli zmieniam czułość myszki suwakiem w windowsie wyraźnie czuję, że mam na wskaźniku akcelerację a do tego sensitivity w grze quake3 się zmieniło, sprawdzałem z direct input i wiondows managment. Robię coś nie tak?

Jeśli chodzi o czułość - dałem na max w windows i w BF2 nie mam najmniejszej zmiany w grze (tam gdzie jest wyświetlony choćby w tle menu obiekt 3D) ... jedynie tam gdzie jest menu tylko i wyłącznie w 2D jest zmiana ... tak więc dla gry regulacja czułości w windows nie ma znaczenia (stery razer mam odinstalowane). Tak samo w UT (ale tam był chyba przełącznik czy ma omijać reg. sys. czy nie). W QUAKE na 95% też nie może być wpływu (co można po prostu zmierzyć albo nawet poczuć ustawiając skrajne wartości) - na prawdę mam instalować Q3 aby znowu się okazało że nie ma zmian ? ;)

 

Co do zagęszczenia itd.

Jeśli masz monitor np. 1280x960 to przy pomiarze myszy 1800 dpi musisz mierzyć na długości 0,5" (pomiar tradycyjny np. w paint)

Odchyłka max przy pomiarze na 0,5" (z 10 pomiarów) to jakieś 2% max.

Duże zagęszczenie (np. 100 dpi/") nie ma znaczenia ... co z tego że będziesz miał błąd skoro go wyliczysz choćby za statystyki?

 

To jest na prawdę proste ... gdybyś miał jakąś pracownię na zajęciach to byś nie zadawał takich (tu wybacz) naiwnych pytań (bez obrazy).

 

A na stronach ms piszą że włączane są dzielniki/mnożniki przy zmianie czułości dla pulpitu i nic więcej nie widziałem.

 

Tak samo z tymi ślizgaczami ... o ile się zmieniła ta "relatywna" rozdzielczość myszy ? 0,5% ? 0,25%? W zmianę o 12% w życiu nie uwierzę.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przeczytałem waszą dyskusję i jeśli zrozumiałem, albo i nie, to najlepiej "suwak" we właściwościach myszy ustawić w połowie, czyli na 5-tej kresce, a może to nie ma znaczenia ??

Hmmm.

Przy Logitechu mx510 i 1280x1024 bez instalacji sterów logitecha (nie lubię ich) żeby odpowiednio szybko kursor poruszał sie po pulpicie muszę podgonić go suwakiem na 8-mą kreseczkę .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być w połowie.

 

A co do ustawienia tego paska to jest jeszcze jeden trik jeśli komuś nie pasuje ustawianie paska czułości w panelu sterowania. Tutaj więcej info, na samym dole strony mój post (widze że coś bezpośredni link nie działa :D )

 

Post na samym dole 100 strony tematu , bezpośredni link nie działa dziwne :D

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Jeśli chodzi o czułość - dałem na max w windows i w BF2 nie mam najmniejszej zmiany w grze (tam gdzie jest wyświetlony choćby w tle menu obiekt 3D) ... jedynie tam gdzie jest menu tylko i wyłącznie w 2D jest zmiana ... tak więc dla gry regulacja czułości w windows nie ma znaczenia (stery razer mam odinstalowane). Tak samo w UT (ale tam był chyba przełącznik czy ma omijać reg. sys. czy nie). W QUAKE na 95% też nie może być wpływu (co można po prostu zmierzyć albo nawet poczuć ustawiając skrajne wartości) - na prawdę mam instalować Q3 aby znowu się okazało że nie ma zmian ? ;)

Może chodzi o to że ty masz vistę x64 a ja xp x32 ? W każdym bądź razie w xp jeszcze nie spotkałem gry, która to omija niestety :/

 

Co do zagęszczenia itd.

Jeśli masz monitor np. 1280x960 to przy pomiarze myszy 1800 dpi musisz mierzyć na długości 0,5" (pomiar tradycyjny np. w paint)

Odchyłka max przy pomiarze na 0,5" (z 10 pomiarów) to jakieś 2% max.

Duże zagęszczenie (np. 100 dpi/") nie ma znaczenia ... co z tego że będziesz miał błąd skoro go wyliczysz choćby za statystyki?

 

To jest na prawdę proste ... gdybyś miał jakąś pracownię na zajęciach to byś nie zadawał takich (tu wybacz) naiwnych pytań (bez obrazy).

 

A na stronach ms piszą że włączane są dzielniki/mnożniki przy zmianie czułości dla pulpitu i nic więcej nie widziałem.

 

Tak samo z tymi ślizgaczami ... o ile się zmieniła ta "relatywna" rozdzielczość myszy ? 0,5% ? 0,25%? W zmianę o 12% w życiu nie uwierzę.

Obawiam się, że moją edukację zakończyłem już dawno temu ale jedną rzecz pamiętam i to dość dobrze, profesor fizyki mawiał "Nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi."

 

Dlatego twierdzę, że pomiar tym programem to można o kant d... Wiemy na pewno, że błędy pomiarowe mogą sięgać nawet 5% a jeśli mierzymy precyzje robiąc to nieprecyzyjnie no to sorry ale taki pomiar dla mnie nie przedstawia żadnej wartości, dpi ''na oko'' są napisane na pudełku myszki.

 

Btw. przewaliłem chyba całą dokumentacje microsoftu i nie znalazłem nic o dzielnikach, gdzie to jest napisane możesz podlinkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to że ty masz vistę x64 a ja xp x32 ? W każdym bądź razie w xp jeszcze nie spotkałem gry, która to omija niestety :/

 

 

Obawiam się, że moją edukację zakończyłem już dawno temu ale jedną rzecz pamiętam i to dość dobrze, profesor fizyki mawiał "Nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi."

 

Dlatego twierdzę, że pomiar tym programem to można o kant d... Wiemy na pewno, że błędy pomiarowe mogą sięgać nawet 5% a jeśli mierzymy precyzje robiąc to nieprecyzyjnie no to sorry ale taki pomiar dla mnie nie przedstawia żadnej wartości, dpi ''na oko'' są napisane na pudełku myszki.

 

Btw. przewaliłem chyba całą dokumentacje microsoftu i nie znalazłem nic o dzielnikach, gdzie to jest napisane możesz podlinkować?

Na Vista X64 i XP 32 bit jest identycznie ... na wszystkich myszach jakie do tej pory miałem.

 

Jak mierzysz niedokładnie to będzie 5%.

 

ps. a profesor wspominał coś o uważnym czytaniu ? bo z tym cytatem wyskoczyłeś jak Filip z konopii ... czy ja kiedykolwiek napisałem że zadałeś głupie pytanie ? Naiwne to bliższe do trywialnego (oczywista i naturalna odpowiedź na dane pytanie).

 

ps. a tę "dokumentację" (ja bym to nazwał po prostu drobną informacją) to ktoś linkował w tym temacie

 

tak przeczytałem waszą dyskusję i jeśli zrozumiałem, albo i nie, to najlepiej "suwak" we właściwościach myszy ustawić w połowie, czyli na 5-tej kresce, a może to nie ma znaczenia ??

Hmmm.

Przy Logitechu mx510 i 1280x1024 bez instalacji sterów logitecha (nie lubię ich) żeby odpowiednio szybko kursor poruszał sie po pulpicie muszę podgonić go suwakiem na 8-mą kreseczkę .....

To oznacza że aktywujesz programową interpolacje i kursor Ci skacze co 2 pix ...

 

W połowie faktycznie jest 1:1 czyli max dpi myszy (zakładając że nie modyfikowałeś rejestru) ... poniżej są dzielniki a powyżej mnożniki (przy mnożnikach kursor skacze co 2 ... 4 pix)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mx510 ma 800dpi i żeby "dobrze mi było działać" to suwakiem w prawo, to jeśli chcę bez interpolacji to myszka co najmniej 1600dpi ??

Chyba znalazłem powód do zakupu A4techa x548 ....

 

A może mx510 ma 400dpi ?? Ale raczej nie, mam też Ms IE4 który ma mieć 400dpi i jej nie daję rady używać - suwak max w prawo i jeszcze za wolno kursor sunie. Lubię poprostu jak najmniejsze ruchy, a że nie gram w FPSy .....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...