Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mx510 ma 800dpi i żeby "dobrze mi było działać" to suwakiem w prawo, to jeśli chcę bez interpolacji to myszka co najmniej 1600dpi ??

Chyba znalazłem powód do zakupu A4techa x548 ....

Na to by wyglądało ... ale jeśli przy 800 dpi jeszcze popędzasz (interpolujesz chyba faktycznie do 1600 dpi) to ten kursor ładnie Ci musi za.... ... suwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten kursor ładnie Ci musi za.... ... suwać.

Przejazd przez ekran w poziomie -> 1280 -> ~~ 3,5 - 4 cm po podkładce. A że podkładka z wałkiem żelowym pod nadgarstek, to lubię jak nadgarstek leży w miejscu .... Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 1280 pix robię w ~3,5cm a mysz 1800 dpi jest na dzielniku ":2" więc 900 dpi.

 

ps. po przeliczeniu by się to mniej więcej pokrywało ... wg. obliczeń powinno być 3,6 cm

 

ps2. czy nie było niegdyś afery że ten Logitech na prawdę ma ~400-600 dpi ?

 

ps3. nie ... to chyba model 500 był ... wcześniejszy

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z linijką pod myszką -> 3,1-3,2 cm ....

Suwak ustawiony na kropce "9", wszystkich kropek jest 11, zostały dwie do końca skali. "Zwiększ precyzję wskaźnika" - wyłączone, odznaczone.

 

P.S.

Jak dam na połowę skali - kropka nr 6, to się muszę namachać - przejazd to ~~ 7,5 cm.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dam na połowę skali - kropka nr 6, to się muszę namachać - przejazd to ~~ 7,5 cm.

... zupełnie jak 400 dpi ... 7,5 cm = niemal 3" ... 3 x 400 "dot" per inch = 1200 a ekran masz 1280 \\ - ewidentnie 400 dpi Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to ile ma Ms IE4 skoro tam muszę dać na maksa w prawo a i tak jest trochę wolniej niż przy tym ustawieniu mx510 .... ???

 

P.S.

I jak to się ma do tego:

What makes the MX510 a wonderful "performance" gaming mouse is the 800-dpi, 5.8 megapixel MX optical sensor with its superb report rate of 12-bits.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to ile ma Ms IE4 skoro tam muszę dać na maksa w prawo a i tak jest trochę wolniej niż przy tym ustawieniu mx510 .... ???

A może masz jakoś ten suwak już zmodyfikowany (jeśli kiedykolwiek instalowałeś stery dla którejś myszy na tej instalacji windows to któreś mogły coś zmienić).

 

Ms IE4 ma podobno 400 dpi.

 

W sumie prosty test ... sprawdź tę mysz na interpolację przy ustawieniu dwie kratki od środka w prawo. Jeśli będzie interpolacja to HGW co jest grane ... jeśli nie będzie to znaczy że masz coś zmodyfikowane w rejestrze np. przez któreś sterowniki od myszy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, winda ma już swój wiek, po drodze były stery zarówno logitecha jak i ms.

Ale mam wrażenie, że zawsze miałem tak ustawioną myszkę .....

 

 

VMouseBench v0.0.7a - test na interpolację - nic nie gubi się, linia bez przerw ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@Kyle, nie chcę Ciebie urazić ale dziwnie to trochę wygląda, bo tak naprawdę nie masz kompletnie nic na poparcie tego o czym mówisz a Twoje odpowiedzi są wręcz wymijające, zaczyna mi się wydawać, że po prostu pierniczysz 3 po 3 i to co mówisz to są jakieś bajki science & fiction.

 

Chętnie podejmę dalszą dyskusję jeśli będziesz miał cokolwiek na poparcie tego o czym do tej pory mówiłeś a na razie cieszmy się Mr. wygrało finał SFC :*** GG chłopacy :*** link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, winda ma już swój wiek, po drodze były stery zarówno logitecha jak i ms.

Ale mam wrażenie, że zawsze miałem tak ustawioną myszkę .....

 

 

VMouseBench v0.0.7a - test na interpolację - nic nie gubi się, linia bez przerw ....

Na pozycji 2 kratki w prawo ? U mnie zawsze tutaj interpolowało ... więc masz coś zmienione w systemie. U mnie do połowy nie ma interpolacji a powyżej już jest (na każdym systemie [Vista i XP], każdej myszy [Logitech, Razer, A4Tech])

 

@Kyle, nie chcę Ciebie urazić ale dziwnie to trochę wygląda, bo tak naprawdę nie masz kompletnie nic na poparcie tego o czym mówisz a Twoje odpowiedzi są wręcz wymijające, zaczyna mi się wydawać, że po prostu pierniczysz 3 po 3 i to co mówisz to są jakieś bajki science & fiction.

U Ciebie zmiana suwakiem czułości dla pulpitu zmienia czułość dla gier ... a u mnie nie :D (jeszcze sprawdzę Q3 jak będę w domu bo chyba w to grasz)

 

ps. pytania:

1) jak ustawiasz czułość dla windows to robisz to w sterach razer (to zielono-czarne) czy w panelu sterowania windows ? (ja mam stery razer odinstalowane)

2) kiedy sprawdzasz czy zmieniła się czułość w grze to wchodzisz tylko do menu gry czy idziesz dalej i włączasz rozgrywkę ? (w BF2 dla menu wpływ jest ... znika dopiero po włączeniu samej rozgrywki)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od ustawienia w grze. Np w CS 1.6 po zastosowaniu 3 komend -noforce gra przejmuje ustawienia windowsowe jako podstawowe i właśnie pasek w panelu sterowania ma wpływ na czułość w grze i do tego można sobie doregulować sensa w grze ale względem ustawienia pulpitu.

Bez tych komend -noforce gra nie bierze pod uwagę ustawienia systemowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w UT 1 ... tam też w jednym trybie bierze ustawienia z windy (można zauważyć po akceleracji).

 

 

Tak czy inaczej w 99% gier 3D ustawienia windy są pomijane (i pewnie w 100% gier 3D da się zrobić tak by były pomijane)... no chyba że ktoś zainstaluje stery z razera które mogą ingerować nawet w gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Podobnie jest w UT 1 ... tam też w jednym trybie bierze ustawienia z windy (można zauważyć po akceleracji).

 

 

Tak czy inaczej w 99% gier 3D ustawienia windy są pomijane (i pewnie w 100% gier 3D da się zrobić tak by były pomijane)... no chyba że ktoś zainstaluje stery z razera które mogą ingerować nawet w gry

Sterownik razera nie ma tu nic do rzeczy, obecnie mam podłączone 4 myszki ie 3.0, wmo 1.1a, g1 i ikari optical, sterownik razera ma wpływ jedynie na konkretną myszkę, to samo tyczy się g1, nawet miałem podłączone na raz dethadaddera i diamondback różne sterowniki nie miały żadnego wpływu na pozostałe myszki a co za tym idzie myszki tej samej firmy, obecnie jak widać nie mam sterownika razera w systemie nawet.

 

W q3 jest tryb direct imput (in_mouse 1) który korzysta z informacji w postaci raw a i tak suwaczek prędkości windowsa ingeruje w tym trybie w akceleracje i prędkość wskaźnika

 

Mogę nawet odinstalować wszystkie sterowniki i szczerze wątpię, że to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Quake 3 Arena faktycznie jest wpływ (dali chłopcy plamę ... BF2 i UT potrafią bezpośrednio "czytać" mysz). Zobaczę ... może da się zmusić Q3 do normalnej pracy.

 

opcja in_mouse {1 lub 0} po prostu włącza lub wyłącza mysz ... więc to zupełnie nie to

 

ustawienia:

 

in_mouse -1

in_mouse 3

in_mouse 2

 

u mnie nic nie zmieniają (oczywiście komenda jest przyjęta i jest napis że ustawienie zadziała po restarcie gry).

 

Jedynie jest różnica pomiędzy 0 (mysz nie działa) a -1 , 1 , 2 , 3 (mysz działa)

 

Łata 1.32 też nic nie wnosi. Cóż ... dobrze że raz na rok grywam w tę grę ;).

 

W q3 jest tryb direct imput (in_mouse 1) który korzysta z informacji w postaci raw

Ja widać nie bardzo ... w necie znalazłem że opcja in_mouse 3 daje ten "bezpośredni" dostęp ... oczywiście na prawdę nie daje ;P Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Nie wiem gdzie w internecie takie cudaki znalazłeś bo tak naprawdę in_mouse -1 to windows managment a in_mouse 1 to direct input można też wyłączyć myszkę ustawiając to na 0 więcej parametrów ta komenda nie ma btw wystarczy wstukać in_restart zamiast uruchamiać jeszcze raz grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w internecie takie cudaki znalazłeś bo tak naprawdę in_mouse -1 to windows managment a in_mouse 1 to direct input można też wyłączyć myszkę ustawiając to na 0 więcej parametrów ta komenda nie ma btw wystarczy wstukać in_restart zamiast uruchamiać jeszcze raz grę.

:google:

http://www.esreality.com/?a=post&id=1565939

 

ps. odpalałem też z podanych exe'ców - to samo

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, to ja mam pytanko: posiadam mychy logitecha v450 i vx revolution. V450 jest na dwie baterie a revolution na jedną, a pytanie jest odnośnie długości czasu działania. Mam dziwne wrażenie że jak je wyłączam po pracy, to baterie szybciej się wyczerpują :/ Wiem że to dziwne :D ale mnie to irytuje. Czy Wy wyłączacie swoje myszki?? Co radzicie na takie cuś?? Wyłączać czi nie??

Ten v450 nadaje się do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możecie polecić jakąś dobrą, sztywną podkładkę? potrzebuję coś co będę mógł nosić z lapciakiem i używać na dowolnej powierzchni. Zastosowania to przede wszystkim biuro i grafika. QCK, mimo że dpbrze się sprawdza jako ściereczka do matrycy nie przydaje mi się jak nie mam pod ręką jakiejś twardej, równej powierzchni..

Sam nie wiem co tu wybrać, bo bardzo często byłaby w transporcie, więc obawiam się szklanych podkładek.. no i nie wiem czy ma być gładka czy chropowata, bo jeździł po niej będzie.. MX Revolution..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten v450 nadaje się do gier?

a nadaje i owszem - tak jak każda inna mysz bezprzewodowa... czyli nadaje się do gier tak jak autobus na tor wyścigowy - owszem dojedziesz ze startu do mety bez problemu ale dobrego czasu nigdy nie wykręcisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mx-518 i chcialbym sobie zakupic dobra podkladke i slizgacze. Myslalem nad Sharkoon 1337 i slizgaczami Everglide MouseGlidez. Czy to dobre rozwiazanie i bedzie tworzylo zgrany duet? Grywam okazjonalnie ale oczekuje precyzji i latwego operowania myszka w czasie codziennego uzywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możecie polecić jakąś dobrą, sztywną podkładkę? potrzebuję coś co będę mógł nosić z lapciakiem i używać na dowolnej powierzchni. Zastosowania to przede wszystkim biuro i grafika. QCK, mimo że dpbrze się sprawdza jako ściereczka do matrycy nie przydaje mi się jak nie mam pod ręką jakiejś twardej, równej powierzchni..

Sam nie wiem co tu wybrać, bo bardzo często byłaby w transporcie, więc obawiam się szklanych podkładek.. no i nie wiem czy ma być gładka czy chropowata, bo jeździł po niej będzie.. MX Revolution..

 

jakieś rady?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qck mini + sklejka ;pp

Sklejka szybko może zmienić się w piękny łuk, lepsza gruba pleksi. Qck jest cieniutka i niestety przenosi namniejsze nierówności, jeżeli potrzeba miękkiej ale buforującej podkładki, to xraypad aqua jest trochę grubsza i pochłania nierówności, a poślig daje piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sklejką to przegięcie, ale z pleksi w sumie mogłoby się udać.. rozumiem że nie polecacie żadnych podkładek w stylu icemata? nie miałem jeszcze szklanej podkładki i nie wiem jak mysz na takiej działa. na pewno poślizg powinien być lepszy, a precyzja pewnie mniejsza.. ale na ile takie coś się sprawdza?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...