Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

brzegami nie martwię sie za bardzo.. znowu będę czymś podklejał, prawdopodobnie deską do krojenia :) W ten sposób najlepiej mi sie sprawdza jako przenośna podkładka do lapciaka.. Ale najpierw musze zaczekać do poniedziałku, bo może jeszcze znajdę starego QCK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak najlepiej Waszym zdaniem ustawić czułość w A4Techu X-718BF (mam na myśli tą w Windowsie, bo w myszce jak rozumiem na full najlepiej)?

W myszce na full nieinterpolowaną ( czerwona rolka 1600 dpi - to jest max). Jeśli chodzi o prędkość software'ową dla pulpitu w windows to już wg. wygody (ja mam 2 kratki zmniejszoną prędkość z pozycji środkowej). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję swoją wypowiedź z poprzedniej strony:

Są 2 podobne modele:

 

1. MBO -> oem -> v1.0 -> w pełni popieram i faktycznie do d..y.

2. Wheel Mouse Optical -> v1.1A (z czerwoną, świecącą "dupką") -> świetny ALE tylko niecałe 400dpi.

 

Zupełnie inne sensory !! Ms Basic -> nie dotykać !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję rady obeznanego w temacie. Aktualnie mam diamondbacka, ale nie leży mi jej kształt, ze względu na to, że jest to mysz "palczasta". Szukam czegoś, na czym może spocząć cała dłoń. Oczywiście z dobrym sensorem bez akcel. wstecznej. Jakie w ogóle mam pole manewru, jeśli dodam, że jestem leworęczny. Myślałem nad a4tech x-748, ponoć ma dobry sensor, ale może jest coś jeszcze godnego uwagi. Cena nie gra roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję rady obeznanego w temacie. Aktualnie mam diamondbacka, ale nie leży mi jej kształt, ze względu na to, że jest to mysz "palczasta". Szukam czegoś, na czym może spocząć cała dłoń. Oczywiście z dobrym sensorem bez akcel. wstecznej. Jakie w ogóle mam pole manewru, jeśli dodam, że jestem leworęczny. Myślałem nad a4tech x-748, ponoć ma dobry sensor, ale może jest coś jeszcze godnego uwagi. Cena nie gra roli

748/738 i odmiany "nie LED" są profilowane pod prawą rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie jednak wstrzymal z przesuwaniem wskaznika systemowego w jakakolwiek strone...

 

http://www.overclock.net/computer-peripher...tion-guide.html

 

Najlepiej wiec uruchamiajac gre ustawiac "recznie" wybrane dpi (z 800 na 1600)

Jak gra jest spartaczona jak Quake 3 to zmniejszając czułość dla pulpitu (rozdzielczość poprzez dzielniki) zmniejszamy rozdzielczość dla gry co negatywnie wpływa na precyzję ... ale jak gra jest napisana poprawnie jak Battlefield 2 to możemy sobie jeździć suwakiem windowsa jak nam się podoba bo nie ma to wpływu na czułość w grze. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym forum o CS 1.6 gracze piszą że grają na suwaku zmniejszonym o 2-3 kreski w lewo z komendami -noforce... czyli celowo żeby gra miała identyczną czułość z pulpitem (bo mają mouse fix) i do tego ustawiają sobie w grze czułość wg upodobania, mam tak samo. No chyba że ktoś ma 400 dpi to ma ustawiony suwak w prawo :)

 

Nie zapominajmy o rozdzielczości myszy!

 

Hipotetyczny przypadek: (jeśli się myle to niech ktoś poprawi)

Jeśli mamy ekran o rozdzielczości 1280x1024 i w panelu sterowania ustawione na 4 kresce od lewej (2:1, czyli ruch o 2px przesuwa mysz o 1px) to musimy mieć mysz ustawioną na co najmniej dwu krotność rozdzielczości poziomej żeby każdy ruch o 1px powodował przesuwanie kursora o 1px. Czyli w tym przypadku potrzebujemy myszy o rozdzielczości 2*1280dpi = 2560dpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetyczny przypadek: (jeśli się myle to niech ktoś poprawi)

Jeśli mamy ekran o rozdzielczości 1280x1024 i w panelu sterowania ustawione na 4 kresce od lewej (2:1, czyli ruch o 2px przesuwa mysz o 1px) to musimy mieć mysz ustawioną na co najmniej dwu krotność rozdzielczości poziomej żeby każdy ruch o 1px powodował przesuwanie kursora o 1px. Czyli w tym przypadku potrzebujemy myszy o rozdzielczości 2*1280dpi = 2560dpi :)

Jeśli masz na myśli pulpit windows to jeżeli suwak prędkości dla myszy nie przekroczy połowy (połowa to 1:1 czyli brak dzielnika/mnożnika ... dalej są mnożniki) to będzie ruch po pikselu (pod warunkiem że mysz sama nie interpoluje).

 

Czyli aby mieć ruch co 1 pix przy dowolnej rozdzielczości ekranu np. 1280x1024 to wystarczy mysz o dowolnej rozdzielczości np. 200 dpi. Oczywiście problem polega na tym że przy myszy 200 dpi czułość będzie za mała (na max nieinterpolowanej wartości 1:1) a zwiększając ją suwakiem windows wkraczając na obszar mnożników (interpolacja) tracimy precyzję bo kursor zamiast co 1 pix porusza się co np. 4 pix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Hipotetyczny przypadek: (jeśli się myle to niech ktoś poprawi)

Jeśli mamy ekran o rozdzielczości 1280x1024 i w panelu sterowania ustawione na 4 kresce od lewej (2:1, czyli ruch o 2px przesuwa mysz o 1px) to musimy mieć mysz ustawioną na co najmniej dwu krotność rozdzielczości poziomej żeby każdy ruch o 1px powodował przesuwanie kursora o 1px. Czyli w tym przypadku potrzebujemy myszy o rozdzielczości 2*1280dpi = 2560dpi :)

bardzo błędne założenie

 

mysz 800dpi na cal, pulpit 1280px/szerokość 1.6x800=1280, 1280x2=2560px, 2560px!=2560dpi DPI=Dot Per Inch = CPI Command Per Inch

 

dla takiego ustawienia myszka robiąc 4.064cm drogi na podkładce wykona ruch o 1280px na pulpicie

 

zakładając, że monitor ma 40cm w poziomie i działa w rozdzielczości 1280px daje nam to mnożnik ok. 15.74, 2.54x15.74~40cm ruch myszki na podkładce przekładający się w stosunku 1:1 do ruchu kursora na pulpicie, a co z kolei daje nam 800x1.6=1280cpi/15.74~81cpi myszki 2x81=162cpi

 

wniosek:

mysz do pokonywania 1:1 podkładka:pulpit musi mieć zaledwie 81cpi, dla twojego przykładu 2x81cpi=162cpi

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem razer goliatus control i niestety, ale nie nadaje się ona do użytku z myszą X-718bf.

Ktoś tu niezłe bzdury naprodukował, a właśnie nimi się zasugerowałem, więc jak osobiście nie polecam control'a.

Celujcie raczej w speed, która powinna być lepsza.

 

edit>>nakleiłem ślizgacze i jest lepiej, ale mimo wszystko nie polecam control'a

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem razer goliatus control i niestety, ale nie nadaje się ona do użytku z myszą X-718bf.

Ktoś tu niezłe bzdury naprodukował, a właśnie nimi się zasugerowałem, więc jak osobiście nie polecam control'a.

Celujcie raczej w speed, która powinna być lepsza.

 

edit>>nakleiłem ślizgacze i jest lepiej, ale mimo wszystko nie polecam control'a

Wypas O.o

Może lepiej powiedz dlaczego nie nadaje sie do uzytku z x-718? Konkrety? A może po prostu nie podoba Ci się, nie zaś "nie nadaje się" (mysz nie działa?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas O.o

Może lepiej powiedz dlaczego nie nadaje sie do uzytku z x-718? Konkrety? A może po prostu nie podoba Ci się, nie zaś "nie nadaje się" (mysz nie działa?)...

Jest słaby ślizg i mysz trochę haczy, ale to jest moja pierwsza szmata, więc może dlatego takie wrażenia...

Radze jednak sprawdzić podkładki ze swoim gryzoniem jeśli ma ktoś taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo błędne założenie

 

mysz 800dpi na cal, pulpit 1280px/szerokość 1.6x800=1280, 1280x2=2560px, 2560px!=2560dpi DPI=Dot Per Inch = CPI Command Per Inch

 

dla takiego ustawienia myszka robiąc 4.064cm drogi na podkładce wykona ruch o 1280px na pulpicie

 

zakładając, że monitor ma 40cm w poziomie i działa w rozdzielczości 1280px daje nam to mnożnik ok. 15.74, 2.54x15.74~40cm ruch myszki na podkładce przekładający się w stosunku 1:1 do ruchu kursora na pulpicie, a co z kolei daje nam 800x1.6=1280cpi/15.74~81cpi myszki 2x81=162cpi

 

wniosek:

mysz do pokonywania 1:1 podkładka:pulpit musi mieć zaledwie 81cpi, dla twojego przykładu 2x81cpi=162cpi

Wybacz, ale nie o to (mi) chodziło, może przeczytaj wszystkie kilkanaście postów powyżej tam jest również link do strony z testami. Rozważaliśmy problem całkowitej eliminacji 'opuszczania' pixeli jeśli suwak nie jest na środku. W przypadku gdy suwak jest na 4 kresce od lewej wtedy każde przesunięcie myszy o 2dpi spowoduje przesunięcie o 1pix. Tak działa ten windowsowy dzielnik, po prostu musi opuszczać co ileś tam żeby było wolniej. Niestety jeśli suwak nie jest na środku to tego problemu nie da się rozwiązać niezależnie od rozdzielczości! Cały czas jest mowa o suwaku szybkości na 4 kresce od lewej. Czyli mnożnik 0.5 lub jak kto woli dzielnik 2.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest słaby ślizg i mysz trochę haczy, ale to jest moja pierwsza szmata, więc może dlatego takie wrażenia...

Radze jednak sprawdzić podkładki ze swoim gryzoniem jeśli ma ktoś taką możliwość.

Tak sie dzieje kiedy slizgacze maja ostre krawedzie (a4tech). Trzeba je zaokraglic albo wymienic na takie. Jezeli juz wyeliminujesz ten efekt haczenia, to ta podkladka jest znacznie szybsza niz speed. Mi odobiscie duzo bardziej odpowiada niz np qck i inne gladkie szmaty jakie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje kiedy slizgacze maja ostre krawedzie (a4tech). Trzeba je zaokraglic albo wymienic na takie. Jezeli juz wyeliminujesz ten efekt haczenia, to ta podkladka jest znacznie szybsza niz speed. Mi odobiscie duzo bardziej odpowiada niz np qck i inne gladkie szmaty jakie widzialem.

No właśnie nakleiłem ślizgi i kurcze jeszcze nie jest to.

A ciąłem na tyle duże kawałki, żeby nachodziły na czarny spód myszy, aby nie było mowy o ostrych krawędziach.

Poprzedni "aluminiok" po przetarciu szmatką i pianką do mebli oraz naklejeniu teflonowych podkładek na myche był taki ślizgi, że ruch myszy można było określić jako bezwładny. Zachowywała się tak jakby była na rolkach z najwyższej klasy łożyskami, wręcz pływała...

Niestety alu ma jedną wielką wadę, przez którą nie dało się tego używać...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie o myszki A4tech-a (konkretnie chodzi mi o model XL-750F) - czy ta dioda sygnalizująca DPI świeci się non stop czy tylko podczas zmiany DPI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...