Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zastosowanie laserowego sensora dzisiaj byloby dla nich marketingowym samobojstwem :) Kogo obchodzi jak produkt rzeczywiscie dziala. Ludzie maja to kupowac, najlepiej jeszcze wymienic podkladke (albo kilka, probujac trafic na najlepiej wspolpracujaca).

No ale czego sie nie poswieca dla 5001 dpi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenujące, mycha 250zł i nie działa dobrze na prawie niczym...

 

Eeee, nie przesadzaj, że na na "prawie niczym", sprawdzaliśmy tylko QcK Plus i QcK, więc nie pisz, że to jest prawie wszystko ;)

Na Goliathus alpha jest dobrze, ale jeżeli chodzi o komfort dla nadgarstka, to muszę przyznać, że nabawiłem się niewielkich blizn od tarcia w podkładkę. QcK jest na tym polu rewelacyjna - mięciutka i przyjemna. Muszę znaleźć coś, co zapewni mi komfort z QcK i precyzję z Goliathusa. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xai zgubisz tylko przy mocnym dociskaniu do podkładki. Widać tak działa ich system dostosowywania mocy lasera, która to jest wprost proporcjonalna do odległości.

Po ostatniej zmianie konfiguracji, jestem bardzo zadowolony z tej myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłeś na drugie oczko w windzie okrajając sobie w ten sposób precyzję. 400DPI >> twoje ustawienia :P

 

Drugie oczko od lewej to jeśli dobrze pamiętam rozdzielczość / 4 ... czyli jak ma 5000 dpi to ma dla pulpitu ustawione 1250 dpi ... czyli ustawiając czułość w grze 3x mniejszą , otrzyma 3x większą precyzję niż dawniej dla modelu 400 dpi i tą samą czułość "realną" (prędkość z jaką celownik się porusza) - oczywiście zakładając że ta gra w ogóle jest zależna od czułości ustawionej w windows. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie oczko od lewej to jeśli dobrze pamiętam rozdzielczość / 4 ... czyli jak ma 5000 dpi to ma dla pulpitu ustawione 1250 dpi ... czyli ustawiając czułość w grze 3x mniejszą , otrzyma 3x większą precyzję niż dawniej dla modelu 400 dpi i tą samą czułość "realną" (prędkość z jaką celownik się porusza) - oczywiście zakładając że ta gra w ogóle jest zależna od czułości ustawionej w windows.

 

W teorii jak najbardziej, ale praktyka pokazuje co innego. Im wyższa czułość, tym bardziej szarpie kursorem. Wróciłem do 400/6 i exactaim, który niweluje szarpanie. Kiedy zrobią jakąś dobrą mysz, ludzie. Przecież to jest jakieś przegięcie, żeby mysz za 350 zł miała tyle wad!

Zastanawiam się, czy nie zmienić na SteelSeries IME 3.0 ew. Zowie 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii jak najbardziej, ale praktyka pokazuje co innego. Im wyższa czułość, tym bardziej szarpie kursorem.

 

U mnie praktycznie i teoretycznie im większa czułość ustawiona w grze tym większe szarpanie ... z tego powodu mysz mam ustawioną na max rozdzielczość (1600 dpi) a w grze ustawioną minimalną akceptowalną czułość (0.4) ... zamiast np. 400 dpi i czułość 1.6 (na 400dpi i 1.6 szarpie dosłownie 4x bardziej niż na 1600dpi i 0.4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że to jest to samo, jakby mieć mysz ~1200DPI?

 

Ogólnie tak ... ja teraz mam wspomniane 1600 dpi i dwa oczka od środka w lewo co daje dla pulpitu 800 dpi (zmierzone). ... a gry (poprawnie napisane) korzystają z pełnych 1600 dpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, chodziło mi o czułość sprzętową ;P Na Xai jest tak, że im wyższa, tym bardziej szarpie kursorem. I obniżenie sensa w grze tego nie rekompensuje.

 

aerial

Nie szkoda, bo to nie tylko inne pokrycie obudowy, ale lepszy scroll i ślizgacze. No i wygląda też elo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowana większość PRO na XAI gra na DPI 400 -> praktycznie całe fNATIC i SK + sens w grze ok 2.8-3.0

walle w CS gra z DPI 800 i sense 1.5

wszyscy grają na 500Hz

 

Ja osobiście gram na 1166 DPI i sense 1 i nie zauważyłem żadnych "ścinek" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Idealne warunki dla myszki to w windowsie sens 6/11, czyli sens 1.0, w grze ustawiasz sens 1.0 i regulujesz DPI jak Ci pasuje. Dlatego myszki, ktore maja predefiniowane nastawy, np, 400, 1600,3500dpi sa do [gluteus maximus], bo musisz manewrowac sensem w grze, a to juz stwarza interpoolacje. Dlatego np imperator ktory ma regulacje co 100dpi jest bardzo dobry, a bodajze XAI regulowac mozna co 10dpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne warunki dla myszki to w windowsie sens 6/11, czyli sens 1.0, w grze ustawiasz sens 1.0 i regulujesz DPI jak Ci pasuje. Dlatego myszki, ktore maja predefiniowane nastawy, np, 400, 1600,3500dpi sa do [gluteus maximus], bo musisz manewrowac sensem w grze, a to juz stwarza interpoolacje. Dlatego np imperator ktory ma regulacje co 100dpi jest bardzo dobry, a bodajze XAI regulowac mozna co 10dpi.

 

"interpolacja" w grze jest zawsze (nie wiem czy to można nazwać interpolacją ... prędzej operacjami wektorowymi). Im wyższa czułość w grze tym bardziej szarpie (niezależnie od "dpi" samej myszy.

 

Np. w grze Battlefield 2 na czułości dla piechoty bardziej szarpie na 1.6 niż na 0.8 i bardziej szarpie na 0.8 niż na 0.4 -> wniosek ... czułość w grze im niższa tym mniej szarpie - a dokładnie nie chodzi o szarpanie tylko o najmniejsze możliwe przesunięcie. Przy ustawieniu 1.6 mam najmniejsze przesunięcie "celownika" w rozdzielczości 1680x1050 aż o kilka pikseli (trudno się gra) a przy ustawieniu 0.4 jest niemal po pikselu (już całkiem wygodnie).

 

a co do :

 

Idealne warunki dla myszki to w windowsie sens 6/11,

Jeśli gra jest w miarę poprawnie napisana to suwak czułości w windows nie ma wpływu na czułość w grze (mogę dać w windows na 1/11 lub 11/11 i czułość w samej grze będzie niezmienna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

"interpolacja" w grze jest zawsze (nie wiem czy to można nazwać interpolacją ... prędzej operacjami wektorowymi). Im wyższa czułość w grze tym bardziej szarpie (niezależnie od "dpi" samej myszy.

 

Np. w grze Battlefield 2 na czułości dla piechoty bardziej szarpie na 1.6 niż na 0.8 i bardziej szarpie na 0.8 niż na 0.4 -> wniosek ... czułość w grze im niższa tym mniej szarpie - a dokładnie nie chodzi o szarpanie tylko o najmniejsze możliwe przesunięcie. Przy ustawieniu 1.6 mam najmniejsze przesunięcie "celownika" w rozdzielczości 1680x1050 aż o kilka pikseli (trudno się gra) a przy ustawieniu 0.4 jest niemal po pikselu (już całkiem wygodnie).

 

a co do :

 

 

Jeśli gra jest w miarę poprawnie napisana to suwak czułości w windows nie ma wpływu na czułość w grze (mogę dać w windows na 1/11 lub 11/11 i czułość w samej grze będzie niezmienna).

 

Nie ma zawsze, przy sens 1.0 gra dokladnie odzwierciedla Twoje ruchy dla danego dpi. Reszta zależy od Ciebie i od Twojego ruchu. Najmniejsze możliwe przesunięcie też ustalasz Ty. I caly czas mowisz i "nierownych" sensach. sens 0.4 nie ma sensu, bo wystepuje interpolacja, to samo sens 1,6. Jak masz odpowiednia myszke to ustaw w grze sens 1.0 i dobierajac DPI ustawisz przesuniecia celownika o jeden piksel. Poza tym jest cos takiego jak pixelskip, ale o tym pewnie nie wiesz i zaraz wpiszesz w google. Jest tez kwestia tego, ze jestes lowsensem.

Jak jest poprawnie napisana, a że mało jest takich gier to lepiej ustawić sztywno 6/11 i reszta sie bawic w sterownikach myszy.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odpowiednia myszke to ustaw w grze sens 1.0 i dobierajac DPI ustawisz przesuniecia celownika o jeden piksel.

 

Mówiłem już o tym lata temu i nie chce mi się powtarzać ... ale to tak nie działa!

 

Twoja teoria jest łatwa do obalenia ... np. gra Battlefield 2 , ustawiona czułość w tej grze na "1" (czyli 1.0) i rozdzielczość np. 1680x1050 lub więcej - za Chiny Ludowe nie będzie ruchu po pikselu niezależnie czy mysz będzie 100 dpi czy 10000000 dpi

 

Jest tez kwestia tego, ze jestes lowsensem.

 

"Pixel skip" , czy "lowsensowiec" to mowa potoczna ... i nawet w tym naszym umownym nazewnictwie wątpię by kogoś kto robi obrót o 360 st. po przejechaniu niecałych 8 cm po podkładce można było nazwać "lowsensowcem" :] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial

Nie szkoda, bo to nie tylko inne pokrycie obudowy, ale lepszy scroll i ślizgacze. No i wygląda też elo ^^

 

Da sie w ogole gdzies w PL kupic inna edycje imo 1.1? Nie ma chyba zadnego dystrybutora zowie gear. Podobnie zreszta jak bardzo popularnej podkladki puretrak talent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Mówiłem już o tym lata temu i nie chce mi się powtarzać ... ale to tak nie działa!

 

Twoja teoria jest łatwa do obalenia ... np. gra Battlefield 2 , ustawiona czułość w tej grze na "1" (czyli 1.0) i rozdzielczość np. 1680x1050 lub więcej - za Chiny Ludowe nie będzie ruchu po pikselu niezależnie czy mysz będzie 100 dpi czy 10000000 dpi

 

 

"Pixel skip" , czy "lowsensowiec" to mowa potoczna ... i nawet w tym naszym umownym nazewnictwie wątpię by kogoś kto robi obrót o 360 st. po przejechaniu niecałych 8 cm po podkładce można było nazwać "lowsensowcem" :]

 

A i owszem, będzie. Tylko słabo kontrolujesz myszke.

 

8 centymetrow to mnostwo na 360stopni. Osobiście jestem highsensem i robie 360 stopni na 2-3 centymetrach maks. I żeby nie było - ja mam pozycje do wypowiedzi o myszkach, sensie i innych <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łach, bo przewinęło mi się tego przez łapy mnóstwo i osiągnąłem coś - team pol sof2 player. 2 i 3 miejsce NC, 2 miejsce OC. CLANBASE ACCOUNT i zapewniam, żę mam taką kontrolę myszki jakiej zwykly gracz prawdopodobnie nigdy w życiu nie osiągnie :) 8 cm na 360 stopni to najwyzej midsens, nic wiecej, dla mnie zwykly lowsens.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, będzie.

 

Przy tych ustawieniach (rozdzielczość ekranu 1680x1050, czułość dla piechoty 1.00) i przy tym programie (Battlefield 2 z łatą 1.5) nie ma i nie będzie ruchu po pikselu. Widziałeś tą grę przy takich ustawieniach choć raz w życiu na oczy czy tylko teoretyzujesz ? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent w SteelSeries XAI polega an tym że w nim wszystko można regulować o JEDEN = czas reakcji, CPI, makro etc...

CPI od 100 do 5001 ze skokiem co 1 czyli można sobie ustawić sens dużo bardziej precyzyjnie niż w grze np. 1337 CPI sens :)

to samo jest z odświeżaniem aka Hz można mieć 1000Hz można mieć 100Hz - jak pisałem wcześniej każdy PRO w CS gra na 500Hz...

 

W chwili obecnej to najbardziej zaawansowana technicznie myszka na świecie...

 

PS. ja żeby zrobić obrót o 180 stopni potrzebuje 20cm :D Dlatego gram na QCK+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent w SteelSeries XAI polega an tym że w nim wszystko można regulować o JEDEN = czas reakcji, CPI, makro etc...

CPI od 100 do 5001 ze skokiem co 1 czyli można sobie ustawić sens dużo bardziej precyzyjnie niż w grze np. 1337 CPI sens :)

to samo jest z odświeżaniem aka Hz można mieć 1000Hz można mieć 100Hz - jak pisałem wcześniej każdy PRO w CS gra na 500Hz...

 

W chwili obecnej to najbardziej zaawansowana technicznie myszka na świecie...

 

PS. ja żeby zrobić obrót o 180 stopni potrzebuje 20cm :D Dlatego gram na QCK+ :)

 

Swoją drogą A4Tech X738 różni się tylko maksymalną rozdzielczością nieinterpolowaną (1600 dpi) ... resztę też można zmieniać o 1 :) ... tylko chyba odświeżanie można wybrać 125 Hz , 250 Hz , 500 Hz , 1000 Hz (nie da się ustawić równo 100Hz - ale jeszcze sprawdzę jak będę w domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Przy tych ustawieniach (rozdzielczość ekranu 1680x1050, czułość dla piechoty 1.00) i przy tym programie (Battlefield 2 z łatą 1.5) nie ma i nie będzie ruchu po pikselu. Widziałeś tą grę przy takich ustawieniach choć raz w życiu na oczy czy tylko teoretyzujesz ?

 

A i owszem i nie rzucaj się tak, bo to Ty teoretyzujesz co sie da, a co nie da - ale jak sie nie ma kontroli nad myszka, ani też odpowiedniej myszki to i wszelkie tweaki nie pomogą, żeby przesunąć o jeden piksel. To po pierwsze.

Po drugie w BF sens jest liczony inaczej troche jeśli nie zauważyłeś, bo ustawiasz od 0,00 do 1,00. Co też od razu dyskwalifikuje ja jako gre dla pro, bo nie ma sensownej konfiguracji myszki, punktu odniesienia. To jest gra dla "mas dla zabawy" i nic wiecej. Przy ustawionym 1,00 odbywa się interpolacja, bo ja wiem jak moja myszka działa na 1.0 w csie i sof2 oraz q3, a jak przy 1,0 w bf. Jest inaczej i jeszcze, czego pewnie nie zauważysz, występuje tam delikatnie opóżniony ruch co też mi, highsensowi, przeszkadza w grze, bo nie moge "skakac" celownikiem po ekranie, trzeba przesuwac go mniej czy bardziej plynnie, ale na pewno nie robic ruchow po calym ekranie w ciagu pol sekundy, bo wtedy od razu kazda wada tej konfiguracji i odwzrowania myszki wychodzi.

Jesli nie wierzysz, sprawdz jak to sie odbywa w cs:s i grach ktore wymienilem wczesniej - tam ruch jest odwzorowany idealnie, bez zadnych lekkich opoznien i to raj dla highsensa, bo nie musi czekac az celownik "doleci" do punktu przeznaczenia. Nie jest to widoczne dla kogos kto stoi za Toba, ale jak jestes highsensem to czujesz - "z tym celownikiem jest cos nie tak". Ale Ty tego nie odczujesz, bo jestes lowsensem i nie za bardzo czujesz myszke, bo osiagniec brak ;) Więc dajmy sobie spokój z dywagacja na temat bf bc2, bo skrypt zbierajacy ruchy z myszki jest skopany, lub napisany dla lowsensow, ja osobiscie czuje dyskomfort grajac w sposob w jaki gram, czyli szybko i dynamicznie bez czekania na myszke.

Jesli chcesz podyskutowac na temat przesuwania o jeden piksel, wlacz gre, ktora mozesz w pelni obsluzyc z konsoli nie dotykajac opcji gry, bo w konsoli kryja sie wszystkie ustawienia, w tym akceleracja itd.

 

BF BC2 to gra 4fun, osobiscie takich nie szukam, bo chce grac jak to sie mowi "competitive", a nie biegac po serwerach publicznych jak wiekszosc ludzi.

Boli to, ze teraz gry sa zrobione tak, ze praktycznie nie sa uzaleznione od skilla ani aima, tylko sa robione dla zabawy, tak zeby jak najbardziej ulatwic gre kazdemu kto wlaczy i dac mu "odetchnac", pograc dla zabawy. Nie ma juz teraz, ani nie bedzie nowych gier typu wlasnie Q3 czy warsow, ktora jest typowo nastawiona na umiejetnosci, ogarnianie mapy, predykcje, aima, a nie na ulatwienia prowadzace do tego, ze najwieksze lamy zabijaja. Nadzieja jedynie W CS 2 i tego typu tytulach, ktore z racji swoich korzeni i tego jak teraz wygladaja, raczej nie moga sie zamienic w niewymagajacy shooter gdzie kazdy kto wejdzie zdobywa fraga. Tam tak nie ma i to jest roznica, miedzy bf bc2 i reszta, a CS, Q3, warsow i innymi tego typu grami.

 

Skonczylem moje dywagacje na temat bf bc2. Gra niewarta jakiegokolwiek zaangazowania w esl/cb - niestety. Dziekuje, dobranoc :D

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jedyna różnica bo XAI ma jeszcze bardzo zaawansowane macra gdzie można zapisać sekwencję do 200 wciśnieć klawiszy z dokładności co do 1ms (czyli np LPM, 2ms przerwy, PPM, 6ms przerwy i tak jeszcze 198 razy :))

poza tym:

SteelSeries FreeMove - wrażliwość myszy na niedokładność ręki w pionie i poziomie (nie używam)

SteelSeries ExactAim - ustawianie akceleracji (też nie używam)

 

A4-TECH podaje że ma 6 możliwości ustawienia rozdzielczości ale nie podaje nic na temat co ile można ją ustawić ...

Wygląda trochę jak boomslang ten X-738 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jedyna różnica bo XAI ma jeszcze bardzo zaawansowane macra gdzie można zapisać sekwencję do 200 wciśnieć klawiszy z dokładności co do 1ms (czyli np LPM, 2ms przerwy, PPM, 6ms przerwy i tak jeszcze 198 razy :))

W A4Tech też można pisać makra ... ale nie wiem czy do 200 naciśnięć (czy ktoś na świecie używa więcej niż kilkunastu ?)... ale też piszesz ile ms wciśnięty klawisz itd.

 

A4-TECH podaje że ma 6 możliwości ustawienia rozdzielczości ale nie podaje nic na temat co ile można ją ustawić ...

 

Masz max jakoś 6 biegów i możesz programować dokładnie rozdzielczość każdego ... ja zupełnie to wyłączyłem bo nie używam (mam jeden "bieg" nie zmienialny ... 1600 dpi ;) )

 

A i owszem i nie rzucaj się tak, bo to Ty teoretyzujesz co sie da, a co nie da

 

Ja piszę jak jest w praktyce a Ty piszesz że teoretyzuję - fajna z Tobą gadka :lol:

 

Po drugie w BF sens jest liczony inaczej troche jeśli nie zauważyłeś, bo ustawiasz od 0,00 do 1,00.

 

Bzdura ... zakres jest od 0.10 do 10.00 Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Ja piszę jak jest w praktyce a Ty piszesz że teoretyzuję - fajna z Tobą gadka :lol:

 

 

ok, let it be. To najpierw cos osiagnij,a potem porozmawiamy o profesjonalnych myszkach i akcesoriach dla graczy, oraz co czym sie je. Inaczej ta dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ shoxeh <-- nie trzeba wygrać WCG żeby się znać na myszkach czy klawiaturach do grania.

 

@ Kyle <-- prawda jest też taka że nie znam / nie widziałem żadnego PRO który by grał na A4-TECH ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...