Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam się, kursor w końcu chodzi tak, jak powinien.

 

P5Q DLX. I po szaleństwie znów oscyluje na 500MHz. Można powiedzieć że zupełnie inna precyzja tego samego sprzętu :)

500Hz to imo optimum dla myszek z "intellieye" :) Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sidewinder leży gdzieś niedaleko...

generalnie bardzo przyjemna myszka optycznie z paroma ALE:

- ślizgacze są okrągłe ok 6-7mm więc nic do nich nie pasuje i oczywiście żadne mouseskatez etc nie produkują do tego sliderów

- przyciski z boku wydają się być tandetne

- myszka jest na prawdę DUŻA...

 

 

Owszem, SideWindery są sporawe, ale myślę, że dla większości powinna być wygodna w użytkowaniu.

Miałem okazję grać na niej dość intensywnie przez mniej-więcej dwa tygodnie i dla mnie była wygodna - gryzoń elegancko leżał w dłoni a ręka się nie męczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin_gps <-- jestem bardzo zadowolony z XAI ...

jeżeli chodzi o akcelerację to nie wiem o czym mówisz bo u mnie taka nie istnieje...

 

Ustawienia jak WALLE :) czyli:

exact sense 800 cpi

exact rate = 500Hz

exact aim = 0

free move = 0

sense w grze = 1.5

 

żaden tam ze mnie PRO bo nie mam czasu grać po 8h dziennie już ale XAI + QCK+ SK GAMING to gwarancja świetnej zabawy bez najmniejszych przeszkód :)

(razer goliathus alpha speed wydaje mi się jeszcze lepszy ale postawiłem na jedną markę)

 

PS. przed chwilką znalazłem na czym grali w

IEM IV World Championship - Counter-Strike Grand Final: fnatic vs. Natus Vincere

można popatrzeć tutaj:

 

o ile fnatic całe gra na xai i to zrozumiałe bo sponsoruje ich SS o tyle ludziska z na'vi też grają na XAI'ach a nie mają kontraktu ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem myszki IE 3.0 lub SS kinzu slyszalem wiele opini jednak zadna nie byla wystarczajac przekonywujaca. Ostatni mialem jakiegos a4tech'a XL-750BF i szukam czygos podobnego lecz z wyzszej polki.

Wazne dla mnie jest zeby mozna bylo mysz ustawic na 1200-1600 dpi

Edytowane przez asdfgh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbym prosić kogos o bardziej szczegółowe porównanie między Kinzu i DA? byłbym wdzięczny jak dla mnie decyzja jest dość trudna do podjęcia:/

 

DA:

- 1800cpi

- tylko dla praworęcznych

- sensor wolny od negatywnej czy pozytywnej akceleracji

- możliwość włączenia i wyłączenia ściągania do osi (za pomocą firmware)

- szybki sensor sprawia, że myszka jest bardzo dobra do low-sensa (4m/s)

- prawy profil myszki jest sknocony co utrudnia podnoszenie myszki do góry, kiedy ją przekładamy

- śliskie boki

 

Kinzu:

- 3200cpi

- dla prawo i lewo ręcznych

- sensor wykazuje negatywną akceleracje a czasami pozytywną jest to uwarunkowane od prędkości z jaką myszka jest poruszana

- myszka ma predykcje

- sensor jest zbyt wolny żeby grać na tej myszy z low-sens (poniżej 2m/s mysz jest wolniejsza jak WMO) mysz nadaje się raczej tylko i wyłącznie do high-sensa

- myszka ma problemy z trakcją na zakurzonym padzie

 

bezpośrednie starcie kształtów powinien opisać ktoś inny kto używał obu myszek, ja szybko się rozmyśliłem z zakupu czytając tak dużo negatywnych opinij o kinzu, choć według mnie Kinzu powinna lepiej leżeć w ręce jak DA

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego x-738k i niestety spierdzielila sie rolka - przewijajac w dol ostatni ruch jest do gory i to samo w gore :(

poza tym wydaje mi sie troche niedokladna :/

 

nie wiecie jak wyglada serwis a4tech ? czy trzeba odsylac do sprzedawcy czy mozna jakos inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym A4Techu te 2 klawisze nie są programowalne. Wszystkie pozostałe można dowolnie ustawić.

 

Klawisza od rozdzielczości nie można przypisać jednak klawisz 3fire/2fire można. Przynajmniej w X-748K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak realizowana jest u nas gwarancja myszek Razer?

 

Strona razer.pl przenosi mnie na pentagramy.com

a tam powinien być chyba jakiś formularz do wypełnienia?

 

Przeczepiłem myszkę Razer DeathAdder ze stacjonarnego do laptopa, było ok ale wróciłem z myszką na stacjonarny i pojawiła mi się chmurka, że urządzenie USB nierozpoznane, zmieniłem port USB ale dalej nic, na laptopie teraz też nie chodzi (ale się świeci - scroll, logo nie miga).

 

Ponowna instalacja sterowników nie pomogła, także mówią, że myszka nie została wykryta...

 

Sprawdzałem na stacjonarnym na winXP i win7 i na laptopie na win7

 

O co chodzi? Myszka jest praktycznie nowa, ma z miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawisza od rozdzielczości nie można przypisać jednak klawisz 3fire/2fire można. Przynajmniej w X-748K

 

u mnie, z tego co pamiętam, też można.

 

 

 

 

 

skoro już mowa o a4, można jakoś przypisać klik na kółku do minimalizacji okna? bo tego mi brakuje :> Wcześniej miałem opto 518(taka bardziej biurowa) i tam było można, a teraz mi brakuje tego. Co to robi przyzwyczajenie, teraz trzeba gonić za belkami ;)

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest taki skrót klawiszowy na klawiaturze, to możesz taką kombinację za pomocą OScara wprowadzić i powinno działać.

 

Ja znam tylko: Win + M

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie do końca działa ;/. jak wpisze ręcznie to się nic nie dzieje, a jak dam za pomocą "Keyboard (tam zaznaczam Win i dodaje M) to mam co prawda Win+M, nawet po naciśnięciu pokazuje się napis w rogu, ale niestety otwiera się pasek start ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysluzony diamondback konczy mi zywot (kabel przerywa i slizgi odpadaja) takze czeka go remont i powedruje do torby z lapkiem. Zastanawiam sie nad wyborem kolejnej myszki i wybor chyba padnie na razer imperator. Mozecie mi polecic jakies ciekawe alternatywy? ...bo coraz wiecej tych "pro" myszek na rynku ;) zalezy mi raczej na jakiejs myszce z nizszym profilem. Diamondback np. nie lezy tak dobrze w dloni jak mx500, ale o wiele lepiej mi sie na nim gra. Do tego jakas fajna podkladke bym wzial. Do tej pory mialem wielkiego jak lotnisko Qpad'a, ale tez po kilku latach zaczyna sie scierac. Nie chce zadnej twardej podkladki, szklanej itp. Ma byc niska i raczej szmatowata, w stylu tego qpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio tez mialem dylemat zwiazany z wyborem szczura :) z ie 3.0 przerzucilem sie na DA, ale wersje 1800dpi, ktora udalo mi sie wyrwac w esc.pl. musze przyznac ,ze mysz jest naprawde kozacka i dobrze lezy w lapie przy claw gripie. narazie smiga na 5letnim qck ale musze go zmienic (w sumie juz zamowilem qck + ), poniewaz przy naprawde szybkich ruchach myszak troche wariuje (sprawdzalem na innej powierzchni i bylo ok). na codzien gram w cs'a 1.6 z ustawieniami 450dpi, 1000hz i 9/10 w sterach razera. jako alternatywe dla tej myszki mialem g500/ss xai :] generalnie jestem zadowolny, zobaczymy co bedzie pozniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedl do mnie imperatorek i ogolnie bardzo wygodna i precyzyjna myszka. Nie wiem jedynie czy przyzwyczaje sie do braku drift control'a ( nie wiem jak to przetlumaczyc :P ). Chodzi ogolnie o to, ze nie jestem sie w stanie obrocic o 180 stopni. Kiedys na diamondbacku bylem specem od takich kocich ruchow - potrafilem sie blyskawicznie obrocic o 180 i wycedzic komus banke ;p. Teraz po obrocie o 180 najpierw musze znalezc horyzont, bo myszka przy obrocie w prawo opada do dolu, a przy obrocie w lewo jedzie w niebo  :blink: dziala tak niezaleznie od sensa. Po pierwszej sesji w cs'a nie jestem pewien czy dobrze zrobili wywalajac ta funkcje, ale moze sie przyzwyczaje ;) W reckach sie naczytalem, ze na wczesniejszym firmware kursor odskakiwal po polozeniu myszki. Teraz to naprawili i praktycznie nie zmienia polozenia... dla odmiany ucieka delikatnie bardziej niz diamondback przy podnoszeniu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Razer ciągle nie wyciąga wniosków...po co wypuszcza produkt z nie dopracowanymi sterownikami ? Dopiero potem jak zaczynają się skarżyć użytkownicy to wychodzi nowa poprawiona wersja sterowników. Nie mogą sobie odpuścić i wypuścić produkt z dopracowanymi sterownikami.

 

Logitech, Steelseries, czy Microsoft wydają dopracowane sterowniki czemu Razer tego nie robi ?

Razer Death Adder (Left Hand) jest już dostępny w Pl w ofercie yooki.pl ( na oficjalnej stronie Razera nadal myszka nie dostępna w europie ;>)

 

 

 

Ciekawą myszką jest

Steelseries Xai ( szczególnie ci co grają po turniejach etc docenią jej zalety )

Qpad 5K Pro fajny bo cała dłoń leży wygodnie na myszy (tylko dla praworęcznych) i nie wygląda tak kosmicznie jak Ozone Smog podobny kształt ma jeszcze Mionix NAOS 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko, którego Razer'a wybrać Abyssus czy warto może dopłacić do Deathadder'a Respawn :?: Jakiś specjalnie wybredny nie jestem, do tej pory męczyłem MX1k, ale grać w strzelanki na tym się ledwo udaje.

 

edit: już nieaktualne, kupiłem Imperatora.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...