Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Logitech, Steelseries, czy Microsoft wydają dopracowane sterowniki czemu Razer tego nie robi ?

...

Ciekawą myszką jest

Steelseries Xai ( szczególnie ci co grają po turniejach etc docenią jej zalety )

 

W Xai sterowniki są dość mocno zabugowane i nie widać żadnych wysiłków ze strony SteelSeries w kierunku ich poprawy. Xai potrafi mniej więcej raz na miesiąc zgubić zawartość profili w pamięci bez żadnej przyczyny. Ot włączasz kompa pewnego dnia a tu reset do fabrycznych. Edytowane przez Glymbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka podkladke polacacie do steelseries xai? wymiar max ~30x23 cm (brak miejsca niestety, bo kupilbym cos wiekszego)

 

a jaka do razer imperatora - te same wymiary - nie wiem jeszcze, ktora mysz kupie..

 

i co brac: ss xai czy imperator? obecnie gram w live'a glownie (ale jednak w wiekszej rozdzialce tzn. ponad 1000 - nie jestem zadnym pr0 etc). A moze jeszcze cos innego? Jest w ogole sens brac ktora z tych myszek do tak malej podkladki (czy wykorzystam ich mozliwosci)? Chce miec dobra precyzje przy celowaniu, ale tez szybko sie obracac etc przy dosc malym ruchu mysza ze wzgledu na ograniczony obszar.

 

jakie DPI i sens w windowie/quake live bylyby dla mnie optymalne? Btw czy opcja "enhance pointer precision" w windows jest domyslnie zaznaczona czy nie (zmienialem tam cos i juz nie pamietam). Tak samo: domyslny sens w panelu Windowsa to 6/11 - wtedy predkosc poruszania kursora po pulpicie jest slimacza, ale jakby pomagalo na precyzje w qlive. Generalnie glowna kwestia to dobra precyzja w qlive.

 

ps a moze jednak optyk - jaki i jaka podkladka wtedy?

 

====

 

co co sadzcie o ss kinzu optical? 3200 dpi max - jaki to ma sensor? Czy ten sensor jest jakis problematyczny jak te nowsze laserowe?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XAI + Destructor /Sphex

 

 

defaultowo enchanced precision jest włączone, ale zalecam pozostawienie tej opcji wyłączonej, dodaje ona akcelerację do ruchu muszki.

 

tak samo nie powinieneś zmieniać sensitivity za pomocą windowsowego sliderka do zmiany sensitivity powoduje to obcinanie informacji lub dodawanie sztucznych ruchów do kursora co wpływa ujemnie na precyzję celowania, zwłaszcza jeśli gra się na high-sens tak jak ty

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kinzu i DA respawn to zupełnie inny sensor

 

od kinzu będzie lepsza salmosa, jednak nie tak wygodna jeśli chcesz ją trzymać dwoma palcami po prawej stronie, jaj kształt raczej narzuca chwyt jednym palcem po prawej stronie podobnie jak w mx518

 

kinzu ma sporo problemów, pozytywna i negatywna akceleracja i przy tym nie osiąga powalających prędkości

 

xai jest toszkę lepsza od kinzu, bezproblemową myszką w podobnym kształcie będzie raczej WMO ale ze względu na to że grasz na high sensie odpada... jeśli interesuje Ciebie symetryczna mysz, to Salmosa lub nico gorszy XAI ale za to z bardzo dużą ilością CPI i bajerów

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja trzymam mysz 2 palcami po prawej stronie, zwlaszcza wazne jest dla mnie, zeby palec serdeczny mial wygodne i pewne oparcie, bez zadnych faldow pod nim. MX 518 macalem i jest niewygodna (ksztalt) dla mnie (zwlaszcza wlasnie dla palca serdecznego).

 

wygodne dla mnie sa z ksztaltu (macalem) np. myszki w stylu (ksztaltu) mx 500 czy mx 1100, DA respawn jest moze byc, ale troche przyduzy jest jak dla mnie + ciut za niski w czesci srodkowej (w osi przod-tyl).

 

bardziej dla mnie bylaby wygodna: salmosa czy DA (1800). Z drugiej pary: bardziej wygodna salmosa czy xai?

 

jaka podkladke polecasz do salmosy/DA i do xai?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowi o ergonomi myszki to MIONIX zrewolucjonizowal to pojecie :) myszka jest tak zrobiona,ze po prostu wszysztkie palce na niej leza :) synonim perfekcji posiadam model NAOS 5000 i to jest to czego szukalem

 

za miesiac premiera tego samego modelu tylko w wersji 3200dpi

 

Mysz gamingowa Mionix NAOS 3200 - optyczna :: Yooki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, mam Logitecha Performance MX. Czy bardo luźny scroll to norma? Czasami przy użyciu środkowego przyciska potrafi nie załapać. Dopiero wduszenie go pod pewnym kątem załapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowi o ergonomi myszki to MIONIX zrewolucjonizowal to pojecie :) myszka jest tak zrobiona,ze po prostu wszysztkie palce na niej leza :) synonim perfekcji posiadam model NAOS 5000 i to jest to czego szukalem

 

za miesiac premiera tego samego modelu tylko w wersji 3200dpi

 

Mysz gamingowa Mionix NAOS 3200 - optyczna :: Yooki.pl

 

A na czym polega ta rewolucyjność ? Dla mnie bardziej wygląda na lekko zmodyfikowaną zrzynke z Ikari:

Mysz SteelSeries Ikari Laser - biała :: Yooki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie coś może w takich lub podobnych wymiarach i z taką ilością przycisków: http://static2.skapiec.pl/f1/104585b1.jpg

Mam tego A4techa 429 tylko w wersji opto-radio. Szukam teraz czegoś na kablu z 4,5 przyciskami aktywnymi do zbindowania. jako iż gram na strzałkach używam wszystkich przycisków myszy. Myslałem o X7 z ciężarkami. Mile widziane propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Genius Navigator 535 z 5-cioma profilami?

 

To laser ... więc - :/ - jeśli Ja bym szedł w laser to tylko z jakiegoś powodu ... np. 3200+ nieinterpolowanego dpi byłoby jednym z takich powodów, dodatkowo brak jakichś anomalii które spotkałem np. w Razer DiamondBack 3G (omijać łukiem).

 

Kolejna sprawa to przyciski jako jeden element z obudową - to się czasem łamie (o dziwo ktoś złamał coś tak nietaniego jak Razer Lachesis :blink: ) - może rzadko ktoś coś takiego złamie ... ale jednak przypadki były.

 

5 profili ? - po co to ? ... i tak konfigurujesz klawisze w grze ... wystarczy że myszy przypiszesz (na stałe) klawisz typu : "*" pod np. 4 klawisz i w każdej grze przypiszesz pod "*"co tam chcesz ... a "5 profili" ? - pic na wodę moim zdaniem (mam nawet taką opcję zapisywania całych konfiguracji do myszy, mogę sobie nawet 50 stworzyć, będą plikami na dysku które można łatwo wgrać - ale nigdy nie używałem różnych profili, bo nie było potrzeby ... nigdy).

 

I kolejna sprawa ... czy ta mysz jest sprzętowo programowalna? (do wewn. pamięci by nie były potrzebne dodatkowe sterowniki)

 

Polecacie coś może w takich lub podobnych wymiarach i z taką ilością przycisków: http://static2.skapiec.pl/f1/104585b1.jpg

Mam tego A4techa 429 tylko w wersji opto-radio. Szukam teraz czegoś na kablu z 4,5 przyciskami aktywnymi do zbindowania. jako iż gram na strzałkach używam wszystkich przycisków myszy. Myslałem o X7 z ciężarkami. Mile widziane propozycje.

 

Ja polecę A4Tech 738 lub 748 w zależności jaki kształt wolisz (realne 1600 dpi). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać że 748 wykazuje wsteczną akceleracje pomimo iż ma bardzo dobry sensor nie zachowuje się równie dobrze jak np mx518 rev1 i jeśli 738 jest zbudowana tak samo to pewnie też ma wsteczną akcelerację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać że 748 wykazuje wsteczną akceleracje pomimo iż ma bardzo dobry sensor nie zachowuje się równie dobrze jak np mx518 rev1 i jeśli 738 jest zbudowana tak samo to pewnie też ma wsteczną akcelerację

 

Nie zauważyłem jakoś tej wstecznej akceleracji w A4Tech. Ale jeszcze raz sprawdzę jak będę w domu.

 

 

/////////// sprawdziłem /////////////

 

Nie udało mi się "wygenerować" problemu z "akceleracją wsteczną" w A4Tech 738.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx518 ma znajomy. bardzo sobie ją chwali i nie powiem; również zastanawiałem się nad nią. Akceleracja wsteczna raczej mi nie grozi gdyż mam baaaardzo wysoką czułośc myszy ustawioną nie tylko w grze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 profili ? - po co to ? ... i tak konfigurujesz klawisze w grze ... wystarczy że myszy przypiszesz (na stałe) klawisz typu : "*" pod np. 4 klawisz i w każdej grze przypiszesz pod "*"co tam chcesz ... a "5 profili" ? - pic na wodę moim zdaniem (mam nawet taką opcję zapisywania całych konfiguracji do myszy, mogę sobie nawet 50 stworzyć, będą plikami na dysku które można łatwo wgrać - ale nigdy nie używałem różnych profili, bo nie było potrzeby ... nigdy).

 

I kolejna sprawa ... czy ta mysz jest sprzętowo programowalna? (do wewn. pamięci by nie były potrzebne dodatkowe sterowniki)

 

Mysz posiada swoją pamięć i gdzie ją podepniesz, tam bez sterowników będzie miała swoje ustawienia zaprogramowane uprzednio.

I powiem Ci, że kiedy grałem więcej to korzystałem przynajmniej z trzech profili, bo zawsze szybciej było mi na myszce wcisnąć przycisk niż latać po całej klawiaturze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz posiada swoją pamięć i gdzie ją podepniesz, tam bez sterowników będzie miała swoje ustawienia zaprogramowane uprzednio.

 

To bardzo dobrze, A4Tech ma to samo i to świetna sprawa.

 

I powiem Ci, że kiedy grałem więcej to korzystałem przynajmniej z trzech profili, bo zawsze szybciej było mi na myszce wcisnąć przycisk niż latać po całej klawiaturze..

 

Ale popatrz, programujesz sobie w myszy np. klawisz 2, 3 , 4 jako odpowiednio ":","?","|", a następnie w każdej grze sobie już w ustawieniach konfigurujesz to ":","?","|" jak chcesz (w każdej grze możesz dać inną funkcję). Nie ma potrzeby latać po klawiaturze i nie ma potrzeby tworzenia różnych profili (różnice funkcji klawiszy przejmuje setup ustawień dla urządzeń sterujących w każdej grze).

 

Tak więc nadal nie widzę sensu dla profili myszy, skoro gry mają "ustawienia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak potrzeba więcej klawiszy niż 3-4?

Druga sprawa: przy takim przypisaniu musisz zwolnić jedną rękę, gdy np. grasz WSADem + myszą.

 

Z resztą każdy ma swoje preferencje co do grania, myszki i ustawień. Mi się całkiem dobrze gra na tym Navigatorze i dlatego go zaproponowałem, a wiadomo, że nie każdemu musi odpowiadać. Tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję dobrej myszki do pracy biurowej/www, wymagania to oczywiście prawy i lewy przycisk, wygodny scroll i przyciski back/forward (najlepiej z boku pok kciukiem), dobra precyzja. kwota im niższa tym lepsza, powiedzmy max. 100 zł. jakieś typy ? póki co rozglądałem się za czymś ze stajni M$, jakimś Logitechem... jednak bez większych zachwytów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję dobrej myszki do pracy biurowej/www, wymagania to oczywiście prawy i lewy przycisk, wygodny scroll i przyciski back/forward (najlepiej z boku pok kciukiem), dobra precyzja. kwota im niższa tym lepsza, powiedzmy max. 100 zł. jakieś typy ? póki co rozglądałem się za czymś ze stajni M$, jakimś Logitechem... jednak bez większych zachwytów ;)

 

A4Tech X-738K (1600dpi, programowalna do wewn. pamięci, max raport rate 1000 Hz, przyciski boczne w pełni programowalne ... i nie tylko one)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nowych myszek Zowie EC1 / EC2 ma oscylować koło 220 zł , tak więc cenowo tak samo jak konkurencja... Nie powiem , jestem ciekaw tego produktu, od przyszłego tygodnia powinny być już dostępne .

 

Od dystrybutora słyszałem że ino ma to być rewelacja ^^

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jedne z 1szy recenzji (niestety po chińsku) , z użyciem translatora

 

Recenzja 1

 

Recenzja 2

 

Recenzja 3

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4Tech X-738K (1600dpi, programowalna do wewn. pamięci, max raport rate 1000 Hz, przyciski boczne w pełni programowalne ... i nie tylko one)

 

dzięki - widziałem, że ten a4tech jest polecany wraz z modelem 748K. będę musiał przejść się do jakiegoś sklepu i się przymierzyć do tej mychy. ponoć jest dość duża ? prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - widziałem, że ten a4tech jest polecany wraz z modelem 748K. będę musiał przejść się do jakiegoś sklepu i się przymierzyć do tej mychy. ponoć jest dość duża ? prawda to ?

 

Nie wiem czy widziałeś Razer Diamond Back ... ja przesiadłem się z Razer DiamondBack 3G na A4Tech X-738K i wielkościowo podobne (czyli nieduże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory używałem Logitechów MX610, MX1100 i sporadycznie VX Nano, z tym, że MX1100 jest trochę za duża (za szeroka i za wysoka). Przejdę się do MM czy Saturna i po przymierzam się do X-738K/748K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nowych myszek Zowie EC1 / EC2 ma oscylować koło 220 zł , tak więc cenowo tak samo jak konkurencja... Nie powiem , jestem ciekaw tego produktu, od przyszłego tygodnia powinny być już dostępne .

 

Od dystrybutora słyszałem że ino ma to być rewelacja ^^

 

jedne z 1szy recenzji (niestety po chińsku) , z użyciem translatora

 

Recenzja 1

 

Recenzja 2

 

Recenzja 3

 

 

Bardzo ciekawe, czytałem temat na ESR.

jeżeli faktycznie nie ma predykcji, to wspaniała propozycja.

co prawda wolałbym coś w kształcie WMO, ale niech już będzie małe IE3.0 ( EC2 ) :P

 

 

edit:

Aha, tylko to 2000DPI, to jakaś ściema, przecież w specyfikacji sensora jest 800...

Chyba, że faktycznie A3060 i A3080 różnią się tylko jakimśtam ich firmware O.o

 

 

edit2:

 

hehehe mega angle snapping

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...