Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

sklep dla graczy ,Hardware For Gamers - Everglide, steelseries, miceskatez, Logitech, Plantronic, Razer, Roccat - Sprzęt dla Graczy

 

Takie na icemacie schodzily mi w kilka miesiecy.

W sumie icemat fajny byl, ale za po pewnym czasie dzwiek zaczal mi dzialac na nerwy i zmienilem na szmacianego QCK.

 

To nie sa oryginalne slizgacze tylko jakies odpowiedniki mICEskatez :) podobnie jak z oryginalnymi lampami VALEO ( ci ktorzy maja opla beda wiedziec ) i ich chinskimi odpowiednikami wygladaja identycznie ale jakosc wykonania tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XAI był dla mnie SUPER produktem a

 

SENSEI jest jeszcze lepszy więc nie żal ani jednego grosza wydanego na tą mychę.

Skupię się na wadach, bo mało kto o nich pisze.

 

Sensei ma ten sam sensor co Xai. Spodziewam się, że będzie dobrze działał na twardej podkładce, na miękkiej będzie widać akcelerację negatywną, co przeszkadza jeżeli ktoś gra w fps na niskiej czułości. Od czasu do czasu kurz dostaje się w okolice sensora, co powoduje chaotyczną prędkość kursora/celownika. Rolka w jednej pozycji rejestruje obrót za późno w obie strony (trzeba obrócić o trochę ponad 1 skok). Do tego bugi w oprogramowaniu: nie da się ustawić obu CPI na tę samą wartość (całe szczęście łatwo obejść) , exactsens to bujda (sensor ma skok CPI co 90), exactrate - trudno powiedzieć czy działa (programy pokazują sieczkę zamiast w miarę stałej wartości), exactmove i freemove - nie widzę różnicy między 1 a 10, zdarza się gubienie profili (powrót do fabrycznych), dłuższe o ~13 sekund ładowanie Windowsa, makra - niby ok ale w tej kwestii brakuje jeszcze do A4Techa ;) . Za taką cenę spodziewałem się więcej. Generalnie wolę tani szajs od drogiego szajsu.

 

Wszystko co napisałem dotyczy Xai, miejmy nadzieję, że Sensei będzie takim Xai 2.0, czyli Xai działającym jak powinien.

Edytowane przez Glymbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co zamiast starego dobrze wysluzonego fUnc'a surface 1030, szorsta strona for the win.

 

Moj fUnc1030 sluzy mi juz od 1999 roku! Fakt nie gram juz na pro scenie od 6 lat, ale czas go czyms zastapic.

No chyba ze ktos wie gdzie to talatajstwo jeszcze mozna dostac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna mała pomoc w wyborze. Chcę dokupić sobie mysz do grania: 87,3% czasu: WoW, czasami jakiś fpp, gta, itp. Mysz będzie jeździć na gładziutkiej półszmatce Sota od roccat-a. Z miejsca odrzucam A4tech - nie dlatego, że nie lubię, wręcz przeciwnie: mam i cenię sobie oscara X740, ale chcę spróbować czegoś nowego i lepsza z dwóch zostanie w domu na roccacie, a druga trafi na xraypada do biura. Potrzebuję przede wszystkim stabilnego trzymania się na boki - lubię położyć łapę pod kątem, z naciskiem na mały palec i z tego też powodu pożegnałem się z nano, bo zwyczajnie się bujała (brak ślizgacza na prawym boku) - to jest niedopuszczalne, automatycznie wyklucza mysz z listy możliwych do zakupu. Poza tym generalnie nie mam większych wymagań: lubię szybkość, ale sota zapewnia mi ją w nadmiarze, ciężar nie ma znaczenia, sposób łapania też niekoniecznie - i tak będę ją trzymał swoim koślawym chwytem.

 

Ok, a teraz lista ciekawych typów spośród których będziemy wybierać:

1. MX518 - klasyk i jeżeli nie pojawią się inne głosy to na nim się skończy;

2. Mad Catz MODERN WARFARE 2 SNIPER MOUSE;

3. Roccat Pyra;

4. SteelSeries IKARI OPTICAL;

5. Cooler Master CM STORM SPAWN GAMING - fajnie toto wygląda i pod względem kształtu byłaby idealna, właściwie to jak się zastanowić, to chyba jednak postawię ją wyżej niż MX518...

6. Razer ABYSSUS - ciekawa, ale boję się że będzie za mała na moją łapę.

7. G400 - lepsza/gorsza niż 518?

 

Na chwilę obecną w głowie mam poukładane: CM Spawn > MX518 > MCatz > reszta, więc proszę o sensowne komentarze z uzasadnieniem dlaczego brać/nie brać któregokolwiek z wymienionych tutaj modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to mysz do wow'a, to kieruj się głównie wygodą, do jakiego kształtu myszy jesteś przyzwyczajony, to powinno być kluczowe. Jeżeli miałeś wcześniej x740, to właśnie mysz w stylu mx518 będzie podobna. G400 to ulepszona wersja tej myszy, więcej dpi, sensor optyczny. Nie będzie różnicy, bierz to co bardziej ci się podoba wizualnie, albo np. co wychodzi taniej. Z wad mx518, to g400 jest pozbawiona logo na obudowie, które się w mx518 wyciera. Z tych 2 brał bym g400, chyba że jakoś np. za pół ceny nowa 518 z allegro, wtedy wybór jest oczywisty.

Głównie skup się na tym, żeby nie brać myszy drastycznie odbiegającej kształtem od myszy z której się przesiadasz, to główny argument za logitechami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze razer imperator. Imho to taka nowsza i wygodniejsza mx518.

 

Na plus - jest cholernie wygodna, precyzyjna, dobrze wykonana i chyba wytrzymala... przynajmniej na obtarcia ;) Myszka nie rzucam, ale po poltora roku uzytkowania nie widac na niej zadnych sladow, jak nowka :)

 

Plastiki nie wycieraja sie jak w starszych modelach. Na minus laserowy sensor w ktory raz na miesiac trzeba dmuchnac. Nie lubi kurzu...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mmo to chyba dobre są te co mają dużo przycisków, mysz z kalkulatorem jak razor naga :)

 

Hehe. Fakt że gram affli lockiem, ale mysz ma mieć dwa przyciski i klikalne kółko - omacrowanie połowy (sic!) klawiatury mi wystarczy. ;) Bardzo mnie interesuje ten CM, bo cholercia kształtem byłby idealny dla mojego niedźwiedziego chwytu.

 

Aha, gdyby jeszcze ktoś tego krejzikota macał to chętnie poczytam o wrażeniach, bo też mnie ciekawi. :)

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byl kiedys monitor 15', potem 17' i granie w CS'a na 640*480 na IE3.0 i IE1.1.

Do niedawna byl 22' i 1680*1050 i jakos uszlo granie na kochanych myszach, tylko ze juz lekko nie wyrabialy z rozdzialka.

 

Przyszedl dell 24' i 1900*1200 i IE kompletnie juz nie wyrabiaja z powodu zbyt niskiego DPI...

 

 

Tak wiec SZUKAM myszy najbardziej zlizonej ksztaltowi do IE3.0 anizeli IE1.1

Ktorego razera pomacac na OPTYCE ?! Laserki nie wchodza w gre, bo to syf straszny. No chyba ze sie cos zmienilo od starych czasow? :lol:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z uszkodzeniem mojego logitech'a g9 potrzebuje nowej myszki.

Chciałbym żeby była kształtem jak najbardziej podobna do g9 z tą szorstką, mniejszą nakładką.

Myszka będzie jeździła na razer'e Destructor.

Z moich doświadczeń z myszkami od razu mowie nie deathadder'owi (jest duża nie pasuje mi że nie można jej trzymać palcami) i mówię nie a4tech (niestety nie pamiętam jaki model) ale była niewygodna i ogólnie miałem dotychczas same złe przeżycia z produktami tej firmy.

Mam do wydania 150zł (max 200zł ale to jak naprawdę warto)

 

 

A tak poza tym na górze w mojej starej g9 jest do wymiany jest kabel(a dokładnie ta mała wtyczka w środku myszki), ktoś ewentualnie wie czy gdzieś dostanę kabel, wtyczkę, bądź komuś leży w szufladzie uszkodzona g9.

Oczywiście pytałem się w serwisie logotech'a (FIXIT) ale ani nie małą kabla na wymianę, ani nie są wstanie naprawić tego co jest teraz i niestety takiej wtyczki jak g9 nie ma żadna inna myszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kabel myszy zakończony jest małą wtyczką wewnątrz obudowy, która wchodzi w gniazdo na płytce, tak? Nic prostszego: wywalić wtyczkę i wlutować kabelki bezpośrednio na pcb.

 

Edyta: to wygląda tak?

post-9496-0-93735200-1319442442_thumb.jpg

 

Wygląda mi to na całkiem zwyczajną wtyczkę, do dostania w każdym lepszym sklepie elektronicznym.

 

Ed2: Jeżeli dobrze widzę, to jest to coś takiego (5pin):

http://www.tme.eu/html/PL/wtyki-zenskie-picoblade___-raster-125-mm/ramka_585_PL_pelny.html

Edytowane przez KHOT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kabel myszy zakończony jest małą wtyczką wewnątrz obudowy, która wchodzi w gniazdo na płytce, tak? Nic prostszego: wywalić wtyczkę i wlutować kabelki bezpośrednio na pcb.

 

Edyta: to wygląda tak?

post-9496-0-93735200-1319442442_thumb.jpg

 

Tak to jest to, ale zlutować to ciężko strasznie małe to, ja bym na pewno zlał ze sobą takie małe ścieżki.

 

Wygląda mi to na całkiem zwyczajną wtyczkę, do dostania w każdym lepszym sklepie elektronicznym.

 

Ed2: Jeżeli dobrze widzę, to jest to coś takiego (5pin):

http://www.tme.eu/html/PL/wtyki-zenskie-picoblade___-raster-125-mm/ramka_585_PL_pelny.html

 

ooo dzięki nie mogłem tego znaleźć, dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mysz działa, nic nie jest zużyte czy uszkodzone, taka wymiana praktycznie nic nie da. Myszy są bardzo zbliżone, identyczny kształt. Podkładka z drugiej strony, inny typ podkładki może ci bardziej odpowiadać, ale musisz mieć jakieś preferencje, powód, coś co przeszkadza ci w modelu vespula. Zmiana bez powodu nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to, ale zlutować to ciężko strasznie małe to, ja bym na pewno zlał ze sobą takie małe ścieżki.

 

PC CENTER PROFESJONALNY SERWIS LAPTOPÓW NAPRAWA NOTEBOOKÓW

 

Zapytaj się w tej firmie o możliwość naprawy gryzonia. Od czasu do czasu korzystam z ich usług (wymiany kondensatorów na płytach/w zasilaczach, wyrwane gniazdo mini USB w nawigacji etc.) i jeszcze się nie zawiodłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam sredniego rozmiaru myszki do Gier FPS ogólnie do CS,COD,BF kupiłem ikari laser i wielkością i kształtem mi nie odpowiada ale sensor ma fajny.

Miałem xai lub kinzu kupić ale na xai siana nie mam a o kinzu słyszałem dużo złego.

Myslalem nad deathadder lub o salmosie jeszcze IE 3.0 ale czy bd dobra ? powiem że potrzebuje 800-1800dpi bo BH czy Surf w CS to potrzebne jest do dpi

 

Dodam że rękę mam średniego rozmiaru nie za mała nie za duża ale ikari za duża bo ona jest naprawdę na wielka łapę.

 

Kwota - 100-150zł

 

EDIT !!!

Edytowane przez Joincik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam profesjonalnej myszki w przystępnej cenie :) .

Troche czytałem forum i jak narazie interesuje mnie mysz

A4tech X-748K

Mysz A4Tech Xgame X-748K - opis, informacje, dane techniczne produktu

Jestem w stanie pozwolić sobie na mysz do 200 zł lub drozsza jezeli dopłacę troche a otrzymam dobra mysz.

Do tej pory uzywałem myszki za dyszkę :)

 

Doradzcie mi czy jest coś lepszego od tej X-748K z A4tech?

Lub inne jakie na dzien dzisiejszy są na czasie. Widziałęm recenzje sierpniowe, ale mamy juz listopad.

 

/edit

czy opłaca się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakaś podkładke? Do tej pory suwam po zeszycie/stole :).

Jezeli tak to jaka?

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Sakulos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub inne jakie na dzien dzisiejszy są na czasie. Widziałęm recenzje sierpniowe, ale mamy juz listopad.

Bez przesady, rewolucji żadnej nie było. :wink:

Witam szukam profesjonalnej myszki w przystępnej cenie :) .

Troche czytałem forum i jak narazie interesuje mnie mysz

A4tech X-748K

Mysz A4Tech Xgame X-748K - opis, informacje, dane techniczne produktu

Jestem w stanie pozwolić sobie na mysz do 200 zł lub drozsza jezeli dopłacę troche a otrzymam dobra mysz.

Doradzcie mi czy jest coś lepszego od tej X-748K z A4tech?

Ciężko powiedzieć czy lepsze - na pewno inne. Spójrz na moje posty wyżej gdzie szukałem dla siebie alternatywy A4techa, na tamtej liście nie ma słabych opcji. Na pewno ten X748 jest wart zakupu, świetna mysz za małe pieniądze.

 

Pomyśl jeszcze na czym ta mysz będzie się ślizgać - kupowanie lepszej myszki żeby latać nią po biurku jest dość bezsensowne, porządna podkładka - choćby najbardziej podstawowy qck - będzie miała olbrzymi wpływ na jakość pracy.

 

Btw, ja zdecydowałem jednak zaryzykować i nabyć Nagę, jak dotrze wrzucę co nieco o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, rewolucji żadnej nie było. :wink:

 

Ciężko powiedzieć czy lepsze - na pewno inne. Spójrz na moje posty wyżej gdzie szukałem dla siebie alternatywy A4techa, na tamtej liście nie ma słabych opcji. Na pewno ten X748 jest wart zakupu, świetna mysz za małe pieniądze.

 

Pomyśl jeszcze na czym ta mysz będzie się ślizgać - kupowanie lepszej myszki żeby latać nią po biurku jest dość bezsensowne, porządna podkładka - choćby najbardziej podstawowy qck - będzie miała olbrzymi wpływ na jakość pracy.

 

Btw, ja zdecydowałem jednak zaryzykować i nabyć Nagę, jak dotrze wrzucę co nieco o niej.

 

Mógłbyś rozwinąć o podkładkach?

Jaka do czego głównie. Nigdy podkladek nie uzywałem, a chętnie kupie jezeli poprawi to jakość i precyzje w grach :).

 

/Edit

 

Interesuje mnie mysz dobra do fpp, i gier typu moba ( DOTA, LOL etc) :)

Edytowane przez Sakulos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byl kiedys monitor 15', potem 17' i granie w CS'a na 640*480 na IE3.0 i IE1.1.

Do niedawna byl 22' i 1680*1050 i jakos uszlo granie na kochanych myszach, tylko ze juz lekko nie wyrabialy z rozdzialka.

 

Przyszedl dell 24' i 1900*1200 i IE kompletnie juz nie wyrabiaja z powodu zbyt niskiego DPI...

 

 

Tak wiec SZUKAM myszy najbardziej zlizonej ksztaltowi do IE3.0 anizeli IE1.1

Ktorego razera pomacac na OPTYCE ?! Laserki nie wchodza w gre, bo to syf straszny. No chyba ze sie cos zmienilo od starych czasow? :lol:

 

Szukam podobnie jak kolega coś żeby zastąpić mojego IE3.0 (KSZTAŁT) na coś bezprzewodowego, bo nie kabliska wkurzają.

Co polecacie ? max 300-350 zł.

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

Ja kupilem wkoncu DA.

Przypomina troche IE3.0, tyle ze jest moze nie fizycznie, ale praktycznie dluzsza.

W dodatku, mouse5 jest ZA DALEKO. Nie siegam bez zmiany pozycji. Nie jest to mysz dla palcobraczy. Reke trzeba solidnie polozyc w porownaniu do IE1.1

 

W kazdym razie jestem zadowolony, poza tym numerem z Mouse5 tak daleko ;/

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowa to tylko razer mamba chyba z tego co dziś jest dostępne.. Ale jest cholernie droga no i niesie za sobą wszystkie wady razera (awaryjność, gumowa pokrywa która się ściera).

Generalnie to nie ma sensownej myszy bezprzewodowej na rynku, lepiej zostać przy kablach. Jak cię kabel denerwuje może pomyśl nad czymś w stylu mouse bungee? "Prawie" jak bezprzewodowa, nie czuć w ogóle tego że jest kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam cos ala system w podkladce fUnc sUrface 1030. Klips w ktorym robi sie pętelke i powoduje prawie zerowy opor na kablu.

 

PROBLEM: Jest to chyba jedyna podkladka z tak genialnym i prostym system, bardzo ciezko dostepna.

PROBLEM2: Kto do k**** nedzy wymyslil kable materialowe jak w razer DA? Nie da sie tego kabla wpiac?!!! Gumowy kabel > Materialowy oplot

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...