Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy docisnąć blaszkę i przedmuchac oraz nasmarować scrolla jakimś preparatem WD-40 itp.

Miałem to samo lata temu ze swoim 750BF i jakieś ponad pół roku temu z 748k, taki zabieg pomógł obu z nich :)

 

Przepłukałem opto-mechanizm scrolla przy pomocy WD-40 - WOW ... jak na razie mega stabilna ... zero niekontrolowanych cofnięć. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady dotyczącej logitecha g5 , otóż po pewnym czasie używania myszki, komputer przestaje mi ją wykrywać, popiero po którymś z koleji podłączeniu wykrywa ją ponownie. Czy jest jakis sposób naprawienia tego , czy myszka na śmieci już ? ( Służyła dzielnie 5-6 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszła pora na wymianę myszki. Obecnie posiadam A4 Tech X-750F. Budżet około 200zł, grane gry: głównie League of Legends, fpsy(Battlefield, CS). Jestem praworęczny i nie muszę koniecznie wydać ileś pieniędzy. Chcę dobrą myszkę, lepszą od obecnej, za rozsądne pieniądze. Myślałem nad Razer Deathadder respawn, ale czytałem, że ludzie narzekają trochę na awaryjność i problemy z kursorem w niektórych warunkach. Ciekawie wygląda SAITEK CYBORG R.A.T. 5. Możecie przy okazji polecić jakąś podkładką pod wskazaną myszkę, obecnie posiadam steelseries qck mini(taka szmaciana) tylko lat ma trochę i się wytarła lekko. Chcę wymienić, ponieważ moja mycha ma już z 6 lat i zauważalnie nie chodzi już tak jak na początku, poza tym w przypadku agresywnej wymiany w LoL'u jakby brakowało precyzji, poślizg też już słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że wszystkie myszki o które tu pytacie to wyższa półka, a czy możecie polecić coś bezprzewodowego do powiedzmy 60zł? Nie jestem jakiś bardzo wymagający, bo miałem do tej pory 5 letniego bezprzewodowego logitecha też w tej cenie ale niestety kończy powoli żywota i chciałbym coś znaleźć w jego miejsce. Przeznaczenie 50/50 internet i jakieś fpsy dla zabawy. Tak na szybko znalazłem dwie w tej cenie, mianowicie lub , ale jestem otwarty na propozycje. Jest to niby mysza do lapka, ale nie może być mała bo rękę mam sporą, dobrze jak by bardzo lekka też nie była, bo mój poprzedni logitech na 2 baterie aa był dla mnie w sam raz wagowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech G400 - Troche ponad twój budżet.

 

A4Tech X748K - Bardzo fajna myszka w swojej cenie, przed kupnem dowiedz się czy na spodzie sensor jest okrągły czy prostokątny. MUSI BYC PROSTOKĄTNY!

 

A4Tech X738K - to samo co wyżej tylko inny kształt i brak ciężarków.

 

Co do wyglądu sensora to ma wyglądać tak:

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4Tech z jakiegoś dziwnego powodu zaczął stosować technologię V-Track a związku z tym zaczął wykorzystywać bardzo słaby sensor PixArt.

Natomiast w wersji "prostokątnej" siedzi stary i dobry Avago ADNS-3080, taki sam jak w Logitech MX518. :)

 

Najgorsze jest w tym wszystkim to że myszy 748k są już na swój sposób "legendarne" a A4Tech zrobił zagrywkę z tanim sensorem bez jakiejkolwiek zmiany nazwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KnoogeR bardzo mi pomogłeś. Wielkie dzięki

 

PS Mógłby ktoś dać link do myszki A4Tech X748K ale z prostokątnym laserem (nikt chyba nie daje zdjęć od spodu)

Edytowane przez dominik0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wymagającym użytkownikiem. Poszukuje myszy, najlepiej bezprzewodowej do zwykłego użytkowania. Czasami zagram w jakąś grę np. typu Wiedźmin lub inny rpg, ale to rzadko. Sporo czasu przesiaduje w programach graficznych. Wiem, że z tego tytułu tablet byłby świetny, jednak moja stara mysz padła (A4Tech OP-35D) i szukam zastępcy. Mój typ pada na Logitech M345 LIME. Proszę o dobre rady i typy, Staram zamknąć się w budżecie 100-120.

Edytowane przez bblind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odesłaniu imperatorka na gwarancję z racji "braku towaru na magazynie" dostanę zwrot kasy. Kształt mi pasował, także zastanawiam się nad imperatorem refresh... Warto? Trochę się boję dwukliku, także może jednak postawić na coś innego? Do 300 zł ;)

 

Wyposażona została w zupełnie nowy sensor 4G Dual Sensor System, będący połączeniem sensorów optycznych i laserowych i dający graczom najlepsze cechy ich obu przy niezwykle precyzyjnej rozdzielczości 6400DPI.

Na gigantyczną rozdzielczość nie lecę, bo nawet starsza wersja była przegięciem, ale ciekawi mnie ten dual sensor :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem se g400, jako że pograłem na niej tylko w WoT wczoraj za wiele wrażeń nie ma(prócz dziwnych skoków kursora w czasie celowania, ale to może być związane z modami, na poprzedniej myszce i również na innym kompie z DA, miałem tak samo), uważam na razie że to dobry zakup - kiedyś posiadałem mx500.

Cena 153.5 z przesyłką, jak dla mnie okazja.

Do tej pory używałem A4Tech X748K, też porządny kawałek plastiku.

Potestuje troche dłużej to może dopisze(negatywy), o pozytywach nie ma sie co rozpisywać :)

 

Jeszcze softu nie ściągnąłem i nie wgrałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZNALAZLEM POWAZNA WADE RAZER'a deathaddera...

 

Nie wiem jak to nazwac, ale przy niskim sensie w CS'ie, na podwojnym zoomie, celownik nie reaguje przy minimalnym ruchu myszy...

 

To pewnie błąd obliczeń samej gry. W BF2 chyba mam tak samo ... na każdej myszy (sens ustawiony na 0.1)

 

Jeśli problem nie występuje na pulpicie, przy neutralnym położeniu suwaka czułości windows i bardzo powolnym ruchu (dpi myszy ustawione na natywne sensora), to na pewno winny jest engine gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym temacie siedzą sami fani Pro myszek. To dobrze, zrobię mały OT

 

Dołączona grafika

 

Jakby ktoś chciał się pozbyć starego razera/mx/g czy miał namiary na równie wytrzymałe microswitche to będę bardzo wdzięczny. :) Wiem, że można je kupić tutaj

 

Microswitch, Plunger: Amazon.co.uk: Electronics

 

ale zostały tylko 2 na stanie, a jak już mam płacić funty za przesyłkę, to wolałbym wziąć minimum trzy. Za wszelkie info będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisz dopisz bo mam zamiar ją kupić

 

ok

wygląda to tak - bez softu są 4 poziomy DPI, 400, 800, 2000 i max, czyli 3600(o ile dobrze zapamiętałem), przełączane przyciskami + - na górze.

z softem dorzucasz se jeszcze 1(wiecej się nie bawiłem), ustawiasz domyślny(ja dalem 2.4k) mozna sprofilować se klawisze, włączyć akcelerację(precyzję wskaźnika czy jak to zwał, nie używam).

Soft...po wgraniu 5 poziomu rozważam odinstalowanie, bo raczej nie będę używać.

Precyzja świetna, nie dostrzegłem żadnych wad póki co, testowałem gładkość linii w paint.net. Bardzo dokładnie powiela ruchy dłoni. Nie wiem co tu napisać :P

 

Ogółem spoko zakup, dałem 153.5zł(przesyłka z pobraniem) więc cena ok, lokalnie w sklepie chcieli 165zł zdaje się.

 

No i wygodna, jak ktoś używał mx500/518 to nie musi się przestawiać, to to samo, tyle że lepiej. Osobiście wydaje mi się lepiej z nią grać/pracować niż z DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka - g9x można śmiało brać, czy ma jakieś wady? :> już miałem zamówionego nowego razera imperatora refresh, ale doczytałem o niemożliwej do wyłączenia akceleracji i zrezygnowałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sensor ma minimalną pozytywną akcelerację (podobnie jak xai), kilka procent, poza tym raczej dobra mysz.

Jest też trochę ciężka jak na swoje rozmiary z najmniejszym gripem.

Duży grip (srebrny), po jakimś czasie się wyciera, tzn. w miejscu styku kciuka odbarwia się na czarno. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale estetycznie za ciekawie nie wygląda.

Mały grip, ciemny, taki jak w g9 (non x), w zasadzie nie ulega zużyciu, nie ma takich problemów.

Rolka używana jako przycisk, chodzi niezwykle ciężko, w zasadzie nie da się tego używać.

Duży lift off distance, normalnie to łapie sygnał na niektórych podkładkach prawie z 1cm. Można to zredukować stosując moda z kawałka taśmy.

 

Z zalet, sensora nie da się zgubić, nie ma predykcji (można włączyć), duży zakres dpi (mała zaleta), dobra jakość wykonania obudowy, dobre ślizgacze, dobrej jakości rolka, lekki opleciony kabel, niezawodność.

 

Mam tą mysz ponad 2 lata, w sumie jestem zadowolony. Ilość zalet przewyższa dla mnie powyższe wady.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

szukam myszy która będzie miała wszystkie cechy mx518/g400 czyli:

- bardzo dobra współpraca ze szmatką QCK (laserowe odpadają?),

- solidne wykonanie i trwałość (a4tech odpada),

- co najmniej dwa dodatkowe przyciski,

- regulacja czułości przyciskami na myszy

- cena do 200zł

...tylko żeby była nieco mniejsza od MX518 (claw grip).

 

Rozpisywanie się o stylu grania nie ma zbyt wiele sensu bo gram niewiele, ale sporo pracuję z grafiką 3d/2d więc wszelkie trzęsące się i przeskakujące kursory są nie do zaakceptowania.

Czy obecne myszy laserowe nadal mają na szmacianych podkładkach takie problemy jak stary Razer Copperhead?

 

Myślałem o Zowie EC2 ale widziałem jeden test w którym kursor trzęsie się jak w Copperheadzie na QCK.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra thx za szybką odpowiedź, to tego zamówienia już nie odwołuję :lol2:

 

Rozpisywanie się o stylu grania nie ma zbyt wiele sensu bo gram niewiele, ale sporo pracuję z grafiką 3d/2d więc wszelkie trzęsące się i przeskakujące kursory są nie do zaakceptowania.

Czy obecne myszy laserowe nadal mają na szmacianych podkładkach takie problemy jak stary Razer Copperhead?

 

Miałem laserowego imperatora (którego nie polecam) i na Qpadzie, czyli chyba też szmacie chodził idealnie. Tylko trzeba było go utrzymywać w czystości, a kiedy myszka łapała jakieś przeskoki to musiałem dmuchac w sensor... aha, dmuchanie pod lpm chwilowo też pomagało na dwuklik :lol:

 

 

 

 

update: myszka doszła i ogólnie bardzo fajna :) póki co zauważyłem jednak jedną poważniejszą wadę. Prawa przednia krawędź obu gripów jest ostra i podczas podnoszenia myszki czasami szuram tym o podkładkę. Trochę się boję, że ucierpi mój Qpadzik.Ta czarna obudowa jest malowana, czy wykonana z jednej masy? Bo chyba przypiłuje cholerstwo Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu jakis cwaniak?

Tak serio czy ktos pograł troche dluzej w gry typu FPS (dokladnie seria Red Orchestra) albo dota/lol na myszach g500 i g400 ? Jak wrazenia? Podkladki mam dwie, vespule noszona z laptopem i goliathus alpha controll.

Ktora sie bedzie lepiej sprawdzac?

Obecnie mam mx518 w ktorej brakuje mi guziczków wiecej do bindów.

Ewentualnie jest cos takiego - testowal jakis dota player (tylko czy oplaca sie wydac tyle kasy...) http://www.razershop.pl/p106,razer-naga-hex.html

Cena z allegro w kilku sklepach ok 170 pln na g500 jest zachecajaca za to.

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadziuś G1 powoli chyba kieruje się w stronę trumny i czas pomyśleć o nowej myszce. Nie gram dużo na PC, ale chciałbym w miarę porządną mychę. Wymagań jakiś konkretnych nie mam prócz tego, że ma być bezprzewodowa oraz kosztowała do 100, a nie obrażę się za taką za 70-80. Na razie znalazłem coś takiego jak A4 Tech XG760. Kupować czy jednak może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

poszukuję myszki do grania i wygodnego przeglądania dokumentów i www,

 

moja obecna mysz gamingowa logitech mx310 już... wyzionęła ducha, po 8 latach miała prawo... a do przeglądania netu do tej pory używałem myszki z zestawu Logitech Cordless MX 5000, było całkiem wporządku... ale od jakiegoś czasu kursor mi wariuje, zmieniałem podkładki, blaty na których pracowała mysz... używałem sprężonego powietrza i mysz na "humory", inne myszki na tych podłożach działały normalnie

 

 

wstępnie budżet to 200zł, w tej cenie mieści się g500, parę osób na poprzedniej stronie o niej pisało, jest to chyba dobry wybór, jakaś alternatywa ?

 

zastanawiałem się nad Log. G700, jednak to już kwota 300zł, jednak bardzo przypomina kształtem moją mysz z zestawu bezprzewodowego, kupił ją znajomy, całkiem dobrze trzyma się w ręce, ale cena jest troszkę za wysoka... duża jest różnica między g500 a g700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...