Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

masz na mysli enchanced precysion ? zawsze to wyłaczam przed instalacją sterownika ;) to taka rada na przyszłość :)))

 

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LMouKE\Parameters\OpticalMouse24\0000]"Acceleration"="off""MappingButton1"="1000""MappingButton2"="0100""MappingButton3"="0010""MappingButton4"="0001""MappingButton5"="00001""MappingButton6"="000001""MappingButton7"="0000001""MappingButton8"="00000001""Orientation"="0""MouseSpeedY"="25""MouseSpeedX"="25""HardwareResolution"="6""Prescaler"="2048""AccelerationScale"="0""DoubleClick"="0010""ChordDelay"="0""DragLock"="0000"

jest to wyciąg z mojego rejestru z przed jakiegoś miesiąca, jest już edytowany wiec radzę uważać, to był tylko experyment

 

 

@mak dlaczego wy podajecie w sens w jakiejś dziwnej skali, sensitivity myszki zależy od bardzo dużej ilości czynników i żeby to było miarodajnej zazwyczaj podaje się w "centymetrach" ja np mam sens 28cm (czyli potrzebuje 28cm żeby zrobić obrót o 360*)

 

 

// logana to mi się wogule nie chce komentować, nie dość że myli dpi myszek, to wygłasza jakieś dziwne herezje

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak dlaczego wy podajecie w sens w jakiejś dziwnej skali, sensitivity myszki zależy od bardzo dużej ilości czynników i żeby to było miarodajnej zazwyczaj podaje się w "centymetrach" ja np mam sens 28cm (czyli potrzebuje 28cm żeby zrobić obrót o 360*)

// logana to mi się wogule nie chce komentować, nie dość że myli dpi myszek, to wygłasza jakieś dziwne herezje

1486032[/snapback]

Ja mówię o sensie ustawionym na sztywno w grze ;) W windowsie mam maxa, w CS Source też max czyli 20... Porównujemy ustawienia z gry w opcjach... U mnie dokładnie 11mm czyli 1.1cm to 360stopni, tzn. w CS Source tak mam, bo w zasadzie tylko w to gram...

 

Co do wypowiedzi Logana to wszystko chyba już powiedziałeś, właśnie dlatego nie nawiązuje z nim wymiany zdań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszukałem w rejestrze frazy Acceleration i wszystko dałem na zero, da się grać, dzięki za pomoc

 

EDIT

Jeszcze jest ta akceleracja, widać windows ma ją włączoną domyślnie... jak to usunąć?

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszukałem w rejestrze frazy Acceleration i wszystko dałem na zero, da się grać, dzięki za pomoc

 

EDIT

Jeszcze jest ta akceleracja, widać windows ma ją włączoną domyślnie... jak to usunąć?

1486243[/snapback]

 

To jest mój wpis w rejestrze

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LMouFlt2\Parameters\OpticalMouse12\0000]"Acceleration"="off""MappingButton1"="1000""MappingButton2"="0100""MappingButton3"="0010""MappingButton4"="0001""MappingButton5"="00001""MappingButton6"="000001""MappingButton7"="0000001""MappingButton8"="00000001""Orientation"="0""MouseSpeedY"="200""MouseSpeedX"="200""Resolution"="8""PositionButton1"="Left""PositionButton2"="Right""PositionButton3"="Middle""PositionButton4"="None""PositionButton5"="Left""PositionButton6"="Left""PositionButton7"="Left""PositionButton8"="Left""DoubleClick"="0010""ChordDelay"="0""DragLock"="0000""Disabler"="48"
zapisałem go jako " mouse.reg " i umieściłem w C:\

a następnie utworzyłem plik wsadowy " mouse.bat" o treści:

 

regedit /s c:\mouse.reg

srót tego pliku umieściłem w Autostart

 

myślę że pomogłem

 

pozdrowienia

Edytowane przez yahu72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myle dpi myszek?

 

jak ktos mi mowi ze gra na sensie 10 to dajcie spokoj co moze na to wplynac zeby to bylo znosne? moze minimalny sens w windzie ale jakos W OGÓLE (polecam niektorym slownik ortograficzny) mi sie nie wydaje zeby ktos uzywal windowsa na najmniejszym sensie wiec o co chodzi? no i gdzie te herezje? bo jakos na razie to jedyne co napisaliscie to WYCZUWALNYCH PRZEZ OSOBE GRAJACA NA SENSIE 10 roznicach miedzy 400 a 1600dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myle dpi myszek?

 

jak ktos mi mowi ze gra na sensie 10 to dajcie spokoj co moze na to wplynac zeby to bylo znosne? moze minimalny sens w windzie ale jakos W OGÓLE (polecam niektorym slownik ortograficzny) mi sie nie wydaje zeby ktos uzywal windowsa na najmniejszym sensie wiec o co chodzi? no i gdzie te herezje? bo jakos na razie to jedyne co napisaliscie to WYCZUWALNYCH PRZEZ OSOBE GRAJACA NA SENSIE 10 roznicach miedzy 400 a 1600dpi

1486533[/snapback]

hmm widze, ze moze sie znasz na myszkach, ale napewno jakies pojecie masz. Pisze, poniewaz pisalem wczesniej z 6 razy :blink:, lecz konkretnej odpowiedzi nie dostalem, a mianowicie, co sadzisz o myszce logitech mx 500, rozni sie "bardzo" od mx510? (mak777 cicho :lol: znam Twoj poglady, lecz chce wysluchac innych) A takze, czy ten pad -> Allegro bedzie dobrze wspolpracowal z mx'em 500 :huh: thx za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze, ze moze sie znasz na myszkach, ale napewno jakies pojecie masz. Pisze, poniewaz pisalem wczesniej z 6 razy :blink:, lecz konkretnej odpowiedzi nie dostalem, a mianowicie, co sadzisz o myszce logitech mx 500, rozni sie "bardzo" od mx510? (mak777 cicho :lol: znam Twoj poglady, lecz chce wysluchac innych) A takze, czy ten pad -> 1488308[/snapback]

 

 

Roznice pomiedzy mx500 a mx510 sa nastepujace:

Inny material na obudowie, (plus dla mx500)

Optyka:

500 ma akceleracje wsteczna !!!!! czyli jak ruszysz szybciej mysza to mysz gubi sygnal, 510 zas tego nie ma mozna ruszac tak szybko jak sie da a kursor pujdzie tam gdzie powinien bez zadnych niedogodnien.

Ostatnia dosc wazna to jest cena, 500 z tego co wiem jest drozsza od 510 pewnie dlatego ze jej material z ktorej jest zbudowana tyle kosztuje.

 

Decyzja jest jedno stronna jesli kupujesz teraz mysz to bierz mx510 !!!! No chyba ze masz kase (ok 200zl) to wez mx518 :) Ale nie bierz mx500 !! tu nie chodzi o DPI i zadne te duperele a o akceleracje wstecza!

 

Ostatnio przeczytalem recenzje na temat tej podkladki, nie mialem ja nigdy na oczach ale pnizej masz recenzje ktora moze pomoze Ci w jakis sposob w wyborze.

recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezli sie dwaj pr0.

Szczegolnie Aurora001, ktory tak duzo gadal w topicu o CS:S, wszedl zagrac  na serwer i nic szczegolnego nie pokazal. Taaak taak, wiem wiem jestes przyzwyczajony do CS'a 1.6

Nie moja wina, nikt Wam nie kaze grac w CS:S i naprawde nie musiscie komentowac.

Kto chcial to zminil 1.6 na CS:S, a jeszcze wczesniej musial skonczyc z 1.5 itd... Ale jak chcecie prowadzic dyskusje nt wyzszosci jednego nad drugim, to proponuje sie udac na board cs.pl gdzie znajdziecie mase "specjalistow". A nie gadajcie takich rzeczy w temacie o myszkach.

1484129[/snapback]

Cu @ lan net kozaq.

 

Tak wiem ze nic nie pokazal na przeciez cudownie skillowym FF@. Prosze milcz.

 

W ogole najlepiej zebym gral w Sourca bez konta ( po kradziezy ) i na cudownym 1700+@2300 128ramu i GF4mx 64Bit. Idz sie p0p1sZ na ff@.

 

T0 j@ t3z s13 p0chw@l3 sw0!m s3ns3m 42cm n@ 360 st0pn!, zr0b s0bie t@k! t0 b3dz13sz pr0 j@k j@ @H@H@HH@@

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cu @ lan net kozaq.

 

Tak wiem ze nic nie pokazal na przeciez cudownie skillowym FF@. Prosze milcz.

 

W ogole najlepiej zebym gral w Sourca bez konta ( po kradziezy ) i na cudownym 1700+@2300 128ramu i GF4mx 64Bit. Idz sie p0p1sZ na ff@.

 

T0 j@ t3z s13 p0chw@l3 sw0!m s3ns3m 42cm n@ 360 st0pn!, zr0b s0bie t@k! t0 b3dz13sz pr0 j@k j@ @H@H@HH@@

1488550[/snapback]

Pff.... Jesli sadzisz, ze jestes zabawny i udalo Ci sie kogos osmieszyc, to naprawde sie mylisz. Ten Twoj leet speak, naprawde wymiata. To czy gram tylko ffa nie powinno byc Twoim zmartwieniem. Nie boj sie, dbam o siebie i nie rysuje sie wylacznie ffa.

Jesli masz jeszcze cos do powiedzenia, to napisz mi PW prosze, a nie zasmiecaj juz tego topicu. Jakby nie patrzec, to pozadne myszki nie sa wykorzystywane jedynie w CS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx500 ma wsteczna akceleracje jak sie uzywa 800dpi, jak sie zmieni na 400dpi (mozna to zrobic w rejestrze lub po prostu nie isntalowac sterownikow do myszki, ktore i tak sa lipne strasznie) przy 400dpi zadnej akceleracji wstecznej nie ma, bo zdjecia mniej zajmuja z racji nizszej rozdzielczosci i nawet jej waskie gardlo spokojnie daje rade to przeslac do kompa.

 

sens 32cm

 

pozatym co wy gadacie ze aurora lami w source? skoro twierdzimy ze w source sie liczy fart (jest to powszechna opinia) to jak niby mial zaczac wymiatac? gdyby wymiatal to by zaprzeczyl temu co mowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz dzieciaq ff@, szukaj sobie osob do reprezentacji na ff@ Mu@h@h@h@

1488816[/snapback]

Po 1. Nie wiesz ile mam lat, wiec nie mow do mnie "dzieciaku", poniewaz sobie tego nie zycze i powinienes miec to na uwadze.

Po 2. Prosilem zebys pisal na PW jesli masz jakies uwagi dot mojej osoby, a nie myszek. Oczywiscie lepiej napisac na forum tam gdzie wszyscy moga zobaczyc jaki to Ty jestes elo...

Po 3. Zglosilem adminowi i mam nadzieje, ze zrobi tu jakis wzgledny pozadek i pousuwa nasze niepotrzebne wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1 Jestes dzieckiem ff@ oceniajac kogos jak ktos gra na ff@. To tak jak ktos chcial zlozyl repre Polski w sourca z najlepszych statsow na ff@. Widac jak znasz utarte pojecia.

 

AD.2 Jezeli ktos mnie atakuje publicznie za moimi plecami to odpowiem tym samym. Nie ja to zaczalem ale ja to skoncze.

 

AD.3 A zglaszaj sobie co chcesz, nie ja atakuje ludzi. Cu @ lan i spoko stary. Skillorze na ff@. Ogarnij sie najpierw i dopiero potem cos pisz do ludzi.

 

W sourca gralem lacznie ze 3h wiec zreszta stfu.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1 Jestes dzieckiem ff@ oceniajac kogos jak ktos gra na ff@. To tak jak ktos chcial zlozyl repre Polski w sourca z najlepszych statsow na ff@. Widac jak znasz utarte pojecia. 

 

AD.2 Jezeli ktos mnie atakuje publicznie za moimi plecami to odpowiem tym samym. Nie ja to zaczalem ale ja to skoncze.

 

AD.3 A zglaszaj sobie co chcesz, nie ja atakuje ludzi. Cu @ lan i spoko stary. Skillorze na ff@. Ogarnij sie najpierw i dopiero potem cos pisz do ludzi.

 

W sourca gralem lacznie ze 3h wiec zreszta stfu.

1489128[/snapback]

Ale Ty jesteś fajny i młodzieżowy :) Wogóle taki trendi i jazzi :) Tylko z tego co pamiętam o FFA cały czas gadaliśmy i właśnie tam się odgrażałeś... Bo jak inaczej niby na serwie FFa chciałeś nam pokazać jak się gra? :) No ale zawsze można się wywinąć :) Skoro jesteś taki skillor to zbierz paru ludków, z tego klanu w którym grasz czy coś i zapraszam na CW z SeS'em :) Możemy też zagrać CW 1on1 :) Przy okazji co poniektórzy zobaczą jak to jest z tym aimlessowym sensem 20 ;)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś fajny i młodzieżowy :) Wogóle taki trendi i jazzi :) Tylko z tego co pamiętam o FFA cały czas gadaliśmy i właśnie tam się odgrażałeś... Bo jak inaczej niby na serwie FFa chciałeś nam pokazać jak się gra? :) No ale zawsze można się wywinąć :) Skoro jesteś taki skillor to zbierz paru ludków, z tego klanu w którym grasz czy coś i zapraszam na CW z SeS'em :) Możemy też zagrać CW 1on1 :) Przy okazji co poniektórzy zobaczą jak to jest z tym aimlessowym sensem 20 ;)

1489158[/snapback]

Za rok pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok pogadamy.

1489169[/snapback]

Auror, to Ty się strasznie przechwalałeś... Nie my... My tylko czekaliśmy na to co zaprezentujesz... Jak coś to chodź na PW, ja tam nic do Ciebie nie mam pozatym że za dużo się chwaliłeś a [ciach!]o pokazałeś ;)

 

EOT

 

Prośba do modera żeby wyczyśił temat ze zbędnych kwesti ;)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@Ly

 

Lepiej zainwestuj w jakas dobrą szmatke, ten Xpad jest mały co w połaczeniu z dość

duża grubością moze byc dokuczliwe.

 

btw sens ~60 cm 2 win! ;p

1489311[/snapback]

moj kumpel zeby zrobil na qck 90 stopni potrzebuje 45 cm... :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to 450stopni przez przejechanie calej podkladki (DKT L) czyli 40cm kiedys robilem 180stopni przez te 40cm ;O

 

@Maly

dokladnie jak napisal Aurora, lepiej doplacic te 15zl na qck ktory ma lepszy material, cienszy, wiekszy i lepiej sie trzyma(male szanse na przesuniecie jej jak lezy). Tylko 15zl za tyle zalet ;) Ja bym sie nie zastanawial...

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

 

Na acon5 mialem okazje przetestowac chyba wszystkie dostepne pady na rynku z tych drozszych modeli...

 

Icemat - zerowy poslizg

QuCyk - B.dobry poslizg. Ta szmata mnei zaskoczyla.

Steelpad SS - Identyko z funciem rickochetem szorstka strona. Ciekaw jestem jak z zyzywaniem sie SS... moj func po 2 roku nadaje sie do wywalenia.

Func - j/w

Destrukt - znacznie gorszy poslizg od QCK

Steelpad - ten metalowy - poslizg ciut wiekszy od icemata, dosc nieprzyjemne poruszanie myszy jak na icie, pomimo nowych hyperglidow przy b.wolnych ruchach mycha chaczyla.

Rain drop - zyzywa sie dosc szybko i poslizg maleje znacznie. Chaczenie przy wolnych ruchach. Lepiej doplacic.

 

Testy na IE3.0 z nowymi hyperdlidami. Icemat po polerce jak i steelpad a wypadly tragicznie.

 

Wedlug mnie grubszy pad jest lepszy od cienkiekie. Wieksza czesc nadgarstka jest w powietrzu dzieki czemu mam lepsza kontrole. Grubszy pad dla osob grajacych palcami. Osoby grajace nadgarstkiem radze potestowac bo roznie to bywa.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na acon5 mialem okazje przetestowac chyba wszystkie dostepne pady na rynku z tych drozszych modeli...

Ahh ta wrodzona skromność ;)

 

 

Icemat - zerowy poslizg

QuCyk - B.dobry poslizg. Ta szmata mnei zaskoczyla.

Steelpad SS - Identyko z funciem rickochetem szorstka strona. Ciekaw jestem jak z zyzywaniem sie SS... moj func po 2 roku nadaje sie do wywalenia.

Func - j/w

Destrukt - znacznie gorszy poslizg od QCK

Steelpad - ten metalowy - poslizg ciut wiekszy od icemata, dosc nieprzyjemne poruszanie myszy jak na icie, pomimo nowych hyperglidow przy b.wolnych ruchach mycha chaczyla.

Rain drop - zyzywa sie dosc szybko i poslizg maleje znacznie. Chaczenie przy wolnych ruchach. Lepiej doplacic.

Ze wszystkim się zgodzę oprócz Stelpada metalowego... Ważne jest jakich ślizgaczy do niego używasz, te dołączone do niego ujdą, aczkolwiek można dostać lepsze, a raczej lepsza jest taśma teflonowa ze sklepu hydraulicznego... I jak już piszesz o hiperglidach to byś pisał jaśniej, jak zapewne zauważyłeś temat został założony przez osoby mniej znające się na rzeczy i proszące o pomoc a nie o zwroty których nie rozumieją...

 

Testy na IE3.0 z nowymi hyperdlidami. Icemat po polerce jak i steelpad a wypadly tragicznie.

Steelpad nie nadaje się zbytnio do polerki IMO, zamiast lepiej wypada potem gorzej...

 

 

Wedlug mnie grubszy pad jest lepszy od cienkiekie. Wieksza czesc nadgarstka jest w powietrzu dzieki czemu mam lepsza kontrole. Grubszy pad dla osob grajacych palcami. Osoby grajace nadgarstkiem radze potestowac bo roznie to bywa.

1489502[/snapback]

To też kwestia podejścia do sprawy, nawet dla grających palcami często lepsze są cieńsze podkładki, ale tutaj to w zasadzie już kwestia dyskusji i przyzwyczajeń... Ja miałem tak jak i Ty styczność z wieloma podkładkami, jednak i tak wygrał mój lakierowany blat biurka, poprostu żadna podkładka nie dawała mi takich możliwości i takiego poślizgu ;) A przy okazji mam równy poziom co jest dla mnie bardzo ważne bo nawet 2-3mm wyżej dla myszki męczą nadgarstek, przynajmniej u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam paczek :razz:

 

Kumple graja tam z reka ustawiona ze mi lapa po 15 minutach wysiadala. Jedni graja z lokciem w powietrzu, inni lokiec lezy i palcami graja no roznie. Sam sobie tez dobieram rozne ustawienia reki pod rifle/awp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o wycieciu podkladki z teflonowej brytfanki ?:))

1489509[/snapback]

Niewiem jak z teflonowej brytfanki, ale z patelnii napewno sie da. Widzialem kiedys nawet takie cudo. Jesli sie przylozysz i wlozysz w to troche pracy, to naprawde da sie osiagnac niezly efekt. Osobiscie jakos mnie nie przekonywala ta powierzchnia, ale to dlatego ze wole szmacianki. Musisz poszukac gdzies w necie tego projektu i sobie zobaczyc, chyba ze juz widziales. Ogolnie pomysl fajny, tylko czy warty zachodu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@Ly

 

Lepiej zainwestuj w jakas dobrą szmatke, ten Xpad jest mały co w połaczeniu z dość

duża grubością moze byc dokuczliwe.

 

btw sens ~60 cm 2 win! ;p

1489311[/snapback]

TWIN oO ja Ciebie nie znam, ale duuuuzo slyszlaem o TT zwiazanym z Toba :> czemu juz tam nie gadasz ....? zapraszamy :lol: chetnie bym sobie z Toba pogral, wiem, ze masz PRO klan, ale na jakims publicu, chcialbym zoabaczyc czy rzeczywiscie tak wymiatasz... co Ty na to... zapraszam, jak masz jakies propozycje -> GG:7793756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar sprawić pewnemu młodemu, mocno napalonemu na CS:S, graczowi prezencik. Łapki jeszcze mu rosną więc MX518 będzie chyba za duży- pozostaje Razorek.Do kompletu sprzedawca proponuje podkładkę eXactMat. Fakt, ładnie to wygląda i pewnie bym się na to wykosztował ale gość trochę mnie wkurzył swoją nadgorliwością w zachwalaniu. Ale kto wie może jest wart swojej ceny?Nie znalazłem w necie żadnych opinii na jej temat.

Czy może ktoś na tym forum miał do czynienia z tą podkładką ale tak trochę dłużej niż parę minut?. Wnioski ,że tak powiem, z badania organoleptycznego byłyby mile widziane.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...