Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

No też mi się wydaje że może tych 8200 nie wykorzystam ale sensor i tak zostaje lepszy i dokładniejszy oraz mniej wadliwy niż ten w G500.

 

Proszę wypowiadajcie się nie mam myszki obecnie jade na nadpsutej z laptopa (taka awaryjna myszka) i zależy mi żeby kupić coś w miare szybko bo już wybieram myszki z 2 tyg ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup nowej myszki i waham się pomiędzy tymi dwoma modelami:

http://www.morele.net/roccat-lua-roc-11-310-529107/#div4

http://www.morele.net/razer-abyssus-rz01-00360100-r3g1-283661/#div4

http://www.morele.net/roccat-mysz-savu-4000dpi-usb-roc-11-600-473753/

Czy mógł by się ktoś podzielić swoją wiedzą na tematy tych myszy, oraz jaką podkładkę najlepiej kupić? 

Edytowane przez swistakowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz dłoń, co preferujesz. Z tych wybrałbym abyssusa, ale jest to bardzo mała mysz.

Można dostać nową na allegro dużo taniej, z 70-80zł.

Podkładka któryś materiałowy razer goliathus (wielkość zależnie od preferencji), albo steelseries qck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przezabawne to zestawienie, skąd to jest ?

 

4chan/esreality

Jest dość subiektywne, nacisk kładą na myszy bez predykcji, żadnej akceleracji, jak najniższy lod. Jeżeli sensor nie spełnia tych standardów to zaraz "trash tier" :) Mimo że przecież inne sensory też się nadają do użytkowania.

Ale z drugiej strony jak ktoś kupuje mysz to dlaczego nie wybrać tego o najlepszych parametrach i nie iść na jakieś kompromisy. Kierując się tym w ciemno, kupi się dobrą mysz.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest dość subiektywne, nacisk kładą na myszy bez predykcji, żadnej akceleracji, jak najniższy lod. Jeżeli sensor nie spełnia tych standardów to zaraz "trash tier" Dołączona grafika

 

Jeśli tak robią to imo jest to jak najbardziej obiektywne bo wybierają najlepsze myszy wg mierzalnych parametrów a nie według gustu/marki/itp. Ale jak wiadomo w praktyce bardziej liczy się dopasowanie do dłoni niż te parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie możesz brać 400s, obie mają ten sam sensor, 400s ma chyba lepsze przyciski (20mln klików). Generalnie 400s nie jest w niczym gorsza niż 400 bez s.

 

 

Jeśli tak robią to imo jest to jak najbardziej obiektywne bo wybierają najlepsze myszy wg mierzalnych parametrów a nie według gustu/marki/itp. Ale jak wiadomo w praktyce bardziej liczy się dopasowanie do dłoni niż te parametry.

 

Problem w tym że wiele z tych parametrów nie ma takiego kluczowego znaczenia, dla niektórych np. akceleracja jest zaletą po przyzwyczajeniu się do niej itp. Wielu progamerów gra i wygrywa na myszach które są teoretycznie poza tą listą. Dlatego trzeba zawsze brać to pod uwagę, szczególnie gdy np. nie pasuje nam kształt myszy polecanych w tym zestawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat IE1.1 czy 3.0 itp. niestety, ale nie nadaja sie do grania powyzej HD ready. Ponizej 0 wad, mowie to jako ktos kto od 2000? roku gral na tych myszach do 2012 roku... I sporo jako pro w CSa

 

Za to aerial, you win the internet for me. Musze sprobowac tej ZOWIE bo jednak deathaddera jest ciut za duza, na IE3.0 jakos lepiej. No i te boczne przyciski to tragedia. Kto ma tak dlugi kciuk ? 

 

 

Takze jedno spostrzezenie dla osob grajacych w FPSy. Przetestujcie jak pracuje wam lokiec i nadgarstek. Myszy pokroju IE3.0 nie maja poziomej pracy sensora osi idealnie do myszy. Nie wiem jak to prosciej powiedziec, ale trzeba miec nagarstek pod katem zeby robic linie. Takze warte uwagi. 

- Co do DA ciezko mi powiedziec, bo skonczylo z byciem pro wiec nie ma to juz dla mnie znaczenia. 

 

PS. Jakie zmiany w DA 2013?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale jak ktoś nie jest graczem to nie ma praktycznie w czym wybierać ... Jak wspomniałem na początku tej strony jedyne co znalazłem dla siebie to Performance MX - przekopałem cały internet i nie znalazłem żadnej alternatywy, a nie ma specjalnie wygórowanych wymagań. Cóż trzeba kliknąć kup teraz i po sprawie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - to w minimalnie wyższej cenie masz G700, która jest lepsza pod niemal każdym względem. A z takich mniejszych, ale równie wygodnych, bardzo Ci polecam M705 Marathon, mam już ją 2 lata i dopiero na dniach będę zmuszony po raz pierwszy wymienić w niej baterie, a nigdy jej nie wyłączam i korzystam nawet po kilka godzin dziennie. Dołączona grafika

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - to w minimalnie wyższej cenie masz G700, która jest lepsza pod niemal każdym względem. A z takich mniejszych, ale równie wygodnych, bardzo Ci polecam M705 Marathon, mam już ją 2 lata i dopiero na dniach będę zmuszony po raz pierwszy wymienić w niej baterie, a nigdy jej nie wyłączam i korzystam nawet po kilka godzin dziennie. :)

Dzięki za poradę ale ja nie chcę myszki do grania, a G700 to właśnie kolejna udziwniona konstrukcja dla graczy (M705 nie biorę pod uwagę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, nie obawiasz się niskiego dpi przy zakim zestawie monitorów?

Moja obecna myszka ma DPI 800 - i nie zmieniałbym jej gdyby nie to że już przycisków nie chce mi się "ratować" po raz kolejny ... (jeden plik = dwu lub więcej klik) :/ Ale może się jeszcze zastanowię nad G700 (zakup odłożyłem do wypłaty) bo G700s to już straszne paskudztwo i jej raczej nie zdzierżę.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat IE1.1 czy 3.0 itp. niestety, ale nie nadaja sie do grania powyzej HD ready.

 

Zależy jakiej, ktoś wymaga czułości. Ja faktycznie wymagam takiej czułości, że przy myszy 400 dpi, na rozdziałce 1680x1050 widzę bardzo wyraźne schodkowanie, utrudniające grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z wariującym scrollem w Sidewinderze X8? W dowolnym momencie potrafi mi przewijać stronę w górę i w dół bez dotykania rolki.. Rozbierałem gryzonia, ale nic szczególnego nie przykulo mojej uwagi poza malm kotem, którego wyjęcie nie poprawiło sytuacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Avago to nie rób sobie nie potrzebnych kłopotów. Rival ma to do siebie że prawy przycisk z lewym przyciskiem lubią się stuknąć (w skrajnych przypadkach obcierają o siebie). Jak masz 200zł i chcesz coś lepszego od tego A4tech to szukaj, szukaj może coś będzie. A4tech z Avago to dobra mysz i nie jednego "razera" bije i inne z tego progu cenowego. Mysz dla gracza przede wszystkim ma działać>wygodna>z sensorem optycznym lub AVAGO 9500/9800. Reszta już mniej ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (w święta) wpadł mi w ręce Razor Deathadder 2013 i muszę przyznać, że to naprawdę wygodna mysz. Od wielu lat używałem Logitecha G5 a późnej G500 i muszę przyznać, że zdecydowanie wygodniej mi się korzysta z Deathaddera (nie sądziłem, że tak będzie, bo już tyle lat byłem przyzwyczajony do kształtu Logitecha, a jednak). Wiem, że Razery są awaryjne, ale jak działają to faktycznie świetne myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z myszką Razer'a, mianowicie Imperatorem wersja 2012, po podłączeniu do portu USB wywala komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB". Przy pierwszym podłączeniu działała normalnie, a stało się to gdy wgrywałem sterowniki, komputer się zaciął, zrobiłem restart a tu takie coś. Myszka oczywiście nie działa, nawet się nie świeci. Przy podłączeniu do portu 3.0 nie wywala komunikatu, no ale myszka tak czy siak nie działa. Ktoś miał coś podobnego? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad Catz R.A.T 5: Liczyłbym na świeższe informacje o tej myszce od osób które do teraz posiadają lub posiadały tą myszkę. Jbc. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kupuję ją za granicą. Zastanawiam się też nad kupnem Logitecha G500 lub czegoś z Razer'a , A4Tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...