Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Było już kilka topiców o myszkach dla Pr0 gammerów, ale w dobie coraz to nowech technologii i aranżacji temat powraca.

 

I tu nasówa się pytanie- "Która lepsza?"

 

1. MX 500-> wiadomo bardzo udany, renomowany produkt, który ma wielu zagożałych zwollenników :) (np. mnie :wink:)

 

2. Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 Platinium Opis, zdjęcia myszki (ver. wirless) -> czy ta piękna myszkonka ma szansę zdetronizować MX 500 i 700 ? ;]

 

Która lepsza ? Bo cena MX 500 i ver. przewodowej Inteli prawie ta sama ! ;]

Może ktoś wie więcej o tej 2 myszce, bo jak narazie w Polsce niedostępna :(, ale już niedługo :)

I jeszcze 1 pytanie-> czy do takiej myszonki wystarczy taniutki, ale bardzo milutki :twisted: Raindrop, czy może warto inwestować w StealPady, Icematy..... blah.

Jaka jest wasza opinia ?

A może lepsza tańsza MX 310 ? Już sam nie wiem :cry: :oops: :cry:

Proszę doradźcie! :]

 

Pozdrowienia ! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o tej meszce na stronie microsoftu :) ta myszka juz jest do kupienia na ebay tylko kosztuje 90$ i moim zdaniem bije na glowe logi bo ta mysz ma bluetooth i sensor uzywane w MS inteli explo 3.0A

 

Btw. mialem obydwie myszki tzn inteli 3.0a i mx500 ( kablowki ) i powiem ze w tej chwili mam inteli a mx'a sprzedalem po 3 dniach bo wszystkie mx przy malym sensie [ wiekszosc pro ma maly :) ] GUBI !!!!!!!!!!!!!!!!

Jestem swojego rodzaju maniakiem myszkowym i jezeli zalezy ci na precyzji to JEST TYLKO JEDNA ROZSADNA DECYZJA : Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0a ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coraz wiecej ludzi widzi wady w MX500.

Ja uzywalem go przez miesiac (jak brat byl na wakacjach) i mi sie podobal. Ale ostatnio wchodze do pokoju brata a ten wali w q3 na kulkowej z microsoftu.

Pytam sie: czemu nie grasz na MX500. On na to: za wielka czulosc ma ten optyk i nie umie juz z niej celowac. Potem mi to bardziej wytlumaczyl, ze chodzi mu o to, ze wystarczy, ze Ci nawet krew pulsuje w rece i wskaznik sie rusza :D

 

A te z MS sa calkiem pieknie wykonane. Jezeli maja czujnik conajmniej taki dobry jak w IE3.0 to bedzie wymiatac.

 

Ja mojej IE3.0 nawet leb w leb z MX700 bym nie zamienil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile uczestników tyle opini :D

Osobiście miałem przyjemność testować MX 310 i MX 500, co prawda krótko bo ok. 1h, ale mi to wystarczyło ;p

1) Widać kolosalną różnicę między kulkową myszką a optykiem :)

2) Dużo większy komfort pracy :]

3) Ani MX 500 ani MX 310 nie leżą mi dobrze w ręce. (może miałem za mało czasu aby się przyzwyczaić ?)

4) Problem polega na tym, że jest wcięcie w myszonce po prawej stronie na mały palec, ale co zrobić z palcem serdecznym ? Mi on po prostu "zwisał" i jeździłem nim po podkładce :/

Zdecydowałem się na IE 3.0a może to lepiej będzie lepiej "siedzieć" w ręce :D

Jutro powinienem dostać :) Jak przetestuje to dam update :D

 

papap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru.

Jak ja go dostalem w rece to zrobil na mnie wrazenie deasignem.

Pierwsze wrazenia z uzytkowania nie byly juz takie kolorowe. Myszka sprawia wrazenie lekkiej i tak jakby knefle byly luzne.

Jednak teraz jest niedosc, ze idealna w deasignie (ach to czerwone tylne swiatlo) to jeszcze ergonomia stoi na najwyzszym poziomie. Nawet nie wiem, ze uzywam myszy. A jak siedze przed kompem i nic nie robie tylko czytam to i tak trzymam reke na myszy. Po prostu chce sie ja macac :)

Jak juz wczujesz sie po tygodniu to sobie przypomnisz jak ja zachwalalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór jak najbardziej SŁUSZNY

w MX500 prawy klawisz się często psuje a to jak na mysz za 250zł jest przegięciem

sam mam Intelli Mouse Optical 1.1a - ma ten sam sensor co MS IE 3.0 i jest zajefajna

 

Miłej gry (czyżby CS ?? :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. mialem obydwie myszki tzn inteli 3.0a  

IE 3.0a ma uszkodzony sensor... dlatego IE 3.0 jest lepsze.

 

i mx500 ( kablowki ) i powiem ze w tej chwili mam inteli a mx'a sprzedalem po 3 dniach bo wszystkie mx przy malym sensie [ wiekszosc pro ma maly :) ]  GUBI !!!!!!!!!!!!!!!!

Nie pisz o czyms o czym nie masz zielongo pojecia... Myszka ci sie gubila bo widocznie podkladka/blat/stol/cokolwiek innego nie bylo takie jak trzeba...

 

Pytam sie: czemu nie grasz na MX500. On na to: za wielka czulosc ma ten optyk i nie umie juz z niej celowac. Potem mi to bardziej wytlumaczyl, ze chodzi mu o to, ze wystarczy, ze Ci nawet krew pulsuje w rece i wskaznik sie rusza :D

- podkladka

- sterowniki

- zmieniasz myszke... musisz sie liczyc ze zmiana sensitiva i czulosci... wystraczy poczekac troche i sie przyzwyczaic.Optyki sa najlepsze + do tego USB.

 

informacji dotyczacych progameing'u. Poszukaj tu - Board Counter-Strike.PL.

tam gdzie podales linka raczej nie dowiesz sie wielu rzeczy na temat progameing'u...

 

:lol:  Tak wszystko sie potwierdza sami "pro" tu siedza, zalosne.

Razor i pr0 ? Wez mnie nie rozsmieszaj czlowieku... i niestety sam jestes zalosny... Obecnie najpopularniejsze myszki i najlepsze do gry to :

 

- mx 300

- mx 310

- mx 500

- ie 3.0

 

Myszki logietecha nie roznica sie zadnymi parametrami.Wszystkie roznice to tylko "zewnetrzne" roznice... Kazdy gra na tym co mu pasuje... czyli dobrze lezy w rece... przyciski odpowiadaja itp.

 

Nie gralem na IE 3.0 wiec nie moge sie wypowiedziec na temat tej myszki... wiem natomiast ze wielu graczy jej uzywa... sprawa gustu.

 

Ja sam uzywam mx310... wczesniej mialem Dual Optical MouseMan'a.Z mojej obecnej myszki jestem w 100% zadowolony i polecam ja innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacji dotyczacych progameing'u. Poszukaj tu - Board Counter-Strike.PL.

tam gdzie podales linka raczej nie dowiesz sie wielu rzeczy na temat progameing'u...

Mialem na mysli tematy dotyczace sluchawek, myszek, podkladek, itp ...

Jako uzytkownik tamtego forum doskonale wiesz, iz jest na nim "pare"

mniej lub bardziej ciekawych topic'ow traktujacych o w/w rzeczach.

 

Nie ma to jak rzeczowa wypowiedz specjalisty :o - RESPECT & PEACE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie: czemu nie grasz na MX500. On na to: za wielka czulosc ma ten optyk i nie umie juz z niej celowac. Potem mi to bardziej wytlumaczyl, ze chodzi mu o to, ze wystarczy, ze Ci nawet krew pulsuje w rece i wskaznik sie rusza :D

- podkladka

- sterowniki

- zmieniasz myszke... musisz sie liczyc ze zmiana sensitiva i czulosci... wystraczy poczekac troche i sie przyzwyczaic.Optyki sa najlepsze + do tego USB.

 

 

Tak sie sklada, ze moj bracik gra w q3 od jego ukazania sie do teraz regularnie dzien w dzien i wie, ze trzeba sie przyzwyczaic do sensa.

Wyczyl nawet roznice po zaistalowaniu winXP. Ponoc w winXP jest roznica o sens w q3 o jakie ulamki i juz mu nie pasowalo.

Przetrzepal rejestr aby to zmienic i mu sie udalo.

Podkladke ma Alsop do progamingu.

Byl mistrzem slaska w promode. Konfigi pisal swoje jak wielu z Was jeszcze koma nie widzialo na oczy.

Nie zebym Cie ustawial bo masz racje ale nie w przypadku mojego brata.

Jezeli on mowi, ze mu sie z optyka zle celuje to wiem, ze mowi powaznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze moj bracik gra w q3 od jego ukazania sie do teraz regularnie dzien w dzien i wie, ze trzeba sie przyzwyczaic do sensa.

To dobrze ze wie... jednak po twojej wypowiedzi mozna wnioskowac inaczej.

 

Wyczyl nawet roznice po zaistalowaniu winXP. Ponoc w winXP jest roznica o sens w q3 o jakie ulamki i juz mu nie pasowalo.

Proste.Kazdy kto sie tym interesuje wie ze po zmianie z Win98 na XP jest roznica w sensie... jednak mozna bez problemu ustawic tak aby miec dokladnie taki sam sens jak na Win98 ---> tylko trzeba wiedziec jak.

 

Przetrzepal rejestr aby to zmienic i mu sie udalo.

No i good :)

 

Podkladke ma Alsop do progamingu.

Podobno gracze q3 cenia sobie ta podkladke... nie wiem jak ona wypada gdyz nie mialem okazji wyprobowac.A co do progaminu to chyba nie probojesz mi wmowic ze twoj brat jest pr0gamer'em ? :D

 

Byl mistrzem slaska w promode.

Nie slyszalem o czyms takim jak "tylul mistrza slaska" ... jednak moze takie cos jest/bylo... podaj nicka i klan w ktorym gra twoj brat :]

 

Konfigi pisal swoje jak wielu z Was jeszcze koma nie widzialo na oczy.

A co to za problem w pisaniu/zrobieniu configa ?

Wogule pisanie configow to cos takigo trudnego ze potrafia to robic tylko nieliczni/wybrani/uzdolnieni ? :D Jakies z (_o_) porownanie :>

 

A jezeli piszesz "koma" i chodzi ci o kompa to chyba nie wiesz co mowisz... wystarczy ze zobaczysz na date wydania q3...

 

Nie zebym Cie ustawial bo masz racje ale nie w przypadku mojego brata.  

Jezeli on mowi, ze mu sie z optyka zle celuje to wiem, ze mowi powaznie.

Widac ze sie przyzwyczail i nie chce tego zmieniac...

Inna rzecza jest to ze lepiej byloby dla niego aby zmienil myszke na optyka i gral na USB :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TombStone --> ignore.

Typowe.

Tak to juz bywa jak sie o czyms pisze a sie nie ma o tym pojecia...

 

Nie istotne w tym temacie.

Tez chcialbym poznac nick twojego brata i klan... skoro nie w temacie to moze na priva ? :]

 

A wracajac do glownego tematu to imo najlepszym wyborem w tej chwili jest

 

- mx310

- ie 3.0

 

Jezeli ktos nie moze sie zdecydowac to niech zaczeka na ie 4.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...