Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w MX510 mozna zrobic tak zeby na paru cm^2 miec pod kontrola caly ekran? Lubie poruszac mysza tylko samym nadgarstkiem, a nie przesuwac cala reke.

1634317[/snapback]

W każdej myszce możesz tak zrobić :) Poprostu zwiększasz sensitivy danego programu, gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak i jak z twoją podkładką? zrobiłeś teflonową czy pomysł poległ?

1634580[/snapback]

Nie poległ, czekam cały czas aż ojciec mi przyniesie płat teflonu z pracy, ale kolejny raz zapomniał bo mają teraz zapierdziel :mur: Jutro zadzwonię do niego jak będzie w pracy i przypomnę :) Jak tylko będe miał to dam znać jak się sprawuje i czy to wogóle ma sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ten Saitek Gaming Mouse ma parametry takie jak Logitech MX518 i Razer Diamondback czyli 1600 dpi i 5,8 Mpix skanowanie. A poniżej oferta na allegro - Diamondback za 146 PLN !!

 

fajosko ! ten z tych calych a4techy tez ma 800dpi to tak jak mx 500/510 !

Kyle takie porownywanie nie ma sensu bo myszka myszce nie rowna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajosko ! ten z tych calych a4techy tez ma 800dpi to tak jak mx 500/510 !

Kyle takie porownywanie nie ma sensu bo myszka myszce nie rowna...

1635956[/snapback]

 

:P :)

 

Tak tylko że a4techy mają skanowanie 1,3 Mpix/s a Logitech 500/510/518 odpowiednio 4,7/5,8/5,8 Mpix. A parametry to się zgodzę nie wszystko, ale akurat przykład dałeś nienajlepszy. ;)

 

Jeszcze mała korekcja odnośnie prędkości skanowania. A4tech podaje prędkość w ilości skanów na sek (1500x na sek), Logitech podaje ilość pikseli skanowanych na sek (5 800 000 pix na sek). Biorąc pod uwagę że obecne sensory mają rozdzielczość 30x30 czyli 900 pixeli to w celu obliczenia prędkości z Mpix na sk/s należy użyć mnożnika/dzielnika ok 1120.

 

Poniżej specyfikacje:

 

Razer Diamondback-- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 sk/s------\

Logitech MX 518------ 1600dpi, 5,8 Mpix/s,[6500] sk/s------|pewnie sensor ten sam

Logitech MX 510------- 800dpi, 5,8 Mpix/s,[6500] sk/s

Logitech MX 500------- 800dpi, 4,7 Mpix/s, 5250 sk/s

SaitekGamingMouse-- 800dpi, ?,? Mpix/s,[????] sk/s

A4tech swop 80------- 800dpi,[1,3]Mpix/s, 1500 sk/s

 

ps. najprawdopodobniej razer ma matrycę 30x30, zgodnie z moimi obliczeniami skanuje 6444,4... razy na sek. ale ofkos musieli se zaokrąglić .

 

ps2. Na tomshardware wyczytałem że Logitech w myszkach MX serii 500 stosował matrycę 30x30 pix więc jeśli się nic nie zmieniło (a pewnie nie) to prędkość skanowania modelu MX 518 będzie identyczna jak w Razer Diamondback.

 

ps3. Dodałem przewidywalne (po przeliczeniu) parametry w [ ] natomiast zgodnie z tym co powiedzieli redaktorowi z tomshardware przedstawiciele Logitecha to model 500 skanuje 5250 razy na sek.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o qwa ile cyfr :) poprostu chodziło mi tu o porownywanie myszki Saitec (tak wiem glupie rozumowanie,nie zawsze sie sprawdza) za 100(?) pln i oferujaca 1600dpi tak samo jak myszki 2 krotnie drozsze,wiec jak dla mnie cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Saitek powinien kosztować ok 160 PLN (cena w przeliczeniu z funtów) czyli cena zbliżona do Razer Diamondback w promo za 146,99. Jednak to co jest na allegro to ogromna okazja. Zresztą myszy Saitek nie mają renomy i żeby ją wyrobić to trzeba dać dobry produkt konkurujący z potentatami po niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez w ogole nie slyszalem o tej firmie i pierwsze wrazenie to bylo "oho kolejny a4tech" i mysle,ze bedzie im sie trudno wkrecic w konkurencje i wiekszosc ludzi zdecyduje sie na wybór juz sprawdzonego logitecha,razer'a czy tez ms'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wersja 2.0 tabeli myszek.

 

Razer Copperhead-- 2000dpi, 6,4 Mpix/s, 7080 fps

Logitech G5---------- 2000dpi, 6,4 Mpix/s, 7080 fps

Razer Diamondback- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps

Logitech MX 518----- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps

Logitech MX 510------- 800dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps

Logitech MX 500------- 800dpi, 4,7 Mpix/s, 5250 fps

SaitekGamingMouse-- 800dpi, ?,? Mpix/s, ???? fps

A4tech swop 80-------- 800dpi, 1,3 Mpix/s, 1500 fps

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez w ogole nie slyszalem o tej firmie i pierwsze wrazenie to bylo "oho kolejny a4tech" i mysle,ze bedzie im sie trudno wkrecic w konkurencje i wiekszosc ludzi zdecyduje sie na wybór juz sprawdzonego logitecha,razer'a czy tez ms'a.

1637032[/snapback]

Jak można nie słyszeć o saitek? Jedna z najlepszych firm (w moim mniemaniu najlepsza) produkujących kontrolery do gier (głównie "dżoje" i pady) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Saitek JEST najlepszą firmą na świecie od joysticków i padów. Jednak raczej jest bardziej znana na rynku amerykańskim. Jeśli chodzi o myszy to firma raczej dopiero zaczyna. Saitek miał kilka modeli - są one (zgodnie z opiniami) solidne ale nie mają tak zaawansowanych czujników jak wysokie modele konkurencji np. Logitech 518 ... aż do teraz :D . Ponieważ jest to wysokiej jakości firma, więc postanowiłem zamówić ich model. Wybierałem pomiędzy razer diamondback a logitech 518 ale jednak logitech'a dałem na koniec ze wzgl. na przesadzoną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam myszki do laptopa ale bardzo zależy mi na precyzji,ponieważ dostałem mysz Logitecha z lapkiem i jest ona delikatnie mówiąc do #!$@!. Szybszy ruch i już się gubi (taki model: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63210740 ).Wiem że to temat o profesjonalnych myszkach ale w związku z tym moje pytanko: czy Razer Diamondback jest, w porównaniu do IE 4.0, dużo bardziej płaski i lżejszy? Bo właśnie bym chciał go kupić,ale nie wiem czy mi do torby wejdzie :). Czy ktoś stosuje tą mysz w lapku?

A może jakaś inna mysz? Priorytet to precyzja na każdym podłożu i jak najniższa waga i wysokość. A może ten Saitek?

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można nie słyszeć o saitek? Jedna z najlepszych firm (w moim mniemaniu najlepsza) produkujących kontrolery do gier (głównie "dżoje" i pady) :)

1638035[/snapback]

no ja nie slyszalem :) moze dlatego ze nigdy nie bylem w posiadaniu padow czy tam joy'ow ani sie tym w ogole nie interesowałem.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam myszki do laptopa ale bardzo zależy mi na precyzji,ponieważ dostałem mysz Logitecha z lapkiem i jest ona delikatnie mówiąc do #!$@!. Szybszy ruch i już się gubi (taki model: 1638393[/snapback]

tez mysle ze mx300/310 bedzie idealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam myszki do laptopa ale bardzo zależy mi na precyzji,ponieważ dostałem mysz Logitecha z lapkiem i jest ona delikatnie mówiąc do #!$@!. Szybszy ruch i już się gubi (taki model: 1638393[/snapback]

Co do Saiteka to się nie gubi nawet przy bardzo szybkich ruchach. Ale Saitek jest dość wysoki i odpowiada raczej Logitech 518 pod wzl. wysokości tyle że jest symetryczny. Co do precyzji to można jechać po jednym pixelu - więc max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie kieruję do byłych użytkowników MX510, którzy przesiedli się na MX 518. Czy faktycznie jest to tak wielka różnica? Chcę się przesiąść z myszki z dużo niższych półek na właśnie którąś z nich. Tylko MX 518 jest trochę za droga... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od grudnia '04 myche ligitecha mx 510 (blue :razz: ), jest jedną z nielicznych rzeczy z którą niemiałem najmniejszego problemu !! <lol> chodzi na każdej powierzchni (creativy, mediatechi i a4techi znajomych gubią się na trudnych powierzchniach). Myszka jest precyzyjna, ma sporo przycisków (8) i fajnie wygląda. Jeśli miałbym teraz coś kupic wybrał bym jakiś nowy model ligitecha lub razera. NAPEWNO NIE MICROSOFTU !!tak nienawidze tej firmy... :)

 

PS. u mnie w domu myszka służy do wszelkich zastosować i sie w nich sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od grudnia '04 myche ligitecha mx 510 (blue  :razz:  ), jest jedną z nielicznych rzeczy z którą niemiałem najmniejszego problemu !! <lol> chodzi na każdej powierzchni (creativy, mediatechi i a4techi znajomych gubią się na trudnych powierzchniach). Myszka jest precyzyjna, ma sporo przycisków (8) i fajnie wygląda. Jeśli miałbym teraz coś kupic wybrał bym jakiś nowy model ligitecha lub razera. NAPEWNO NIE MICROSOFTU !!tak nienawidze tej firmy... :)

 

PS. u mnie w domu myszka służy do wszelkich zastosować i sie w nich sprawdza

1642035[/snapback]

Weż przestań z takimi tekstami,może dla ciebie MS jest dupny ale np.dla mnie to jedna z 3 najlepszych myszy dla gracza,a najlepsza jeśli ktoś ma duże dłonie. Grałeś nią chociaż kilka godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mojemu razerowi zrobiłem clean looka czy jak to tam sie nazywa. Chodzi o to ze zdrapałem z niego zielony napis Razer (napis diamondback wytarł się dawno temu).

Wyglada teraz bardziej agresywnie (ale kogo to obchodzi). Mi chodziło o to żeby ten napis dalej sięnie zdrapywał... i już się nei zdrapie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...