Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

@aerial

 

Musiałeś mieć wersje 1.0. Miałem z nią do czynienia i rzeczywiście nie nadaje sie do gry.

 

Co do akceleracji wstecznej. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ktoś, gdzieś kiedyś

wspominał, że na mx300/310/500 akceleracja pojawia sie po zainstalowaniu sterowników,

wtedy myszka działa na 800 dpi i komunikacja usb-mysz szwankuje (coś w tym stylu:P).

 

@Kyle

 

Jeśli grasz na wysokim sensie to rzeczywiscie jest jakis problem, ale na hmm.. powiedzmy 'medium'>= wszystko jest ok i da sie celować o pixel \o/

Edytowane przez TwiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do A4tech X-708 to na zdjęciach plastik wygląda tragicznie; śliski

i wypolerowany na lusterko - zerowa ergonomia. Desing kiczowaty (to

już kwestia gustu). IMO porażka, lepiej kupić ww. microsoft'a lub Logitech'a.

1673016[/snapback]

Gdyby ten A4Tech wygladal i byl z materialow jak myszy Logitecha to kosztowalby tyle samo co one i to nie mialoby sensu! To ma byc tansza alternatywa wiec nie pisz glupot!

Jak ja slysze to "lepiej kupic logitecha" to mnie mdli! Ludzie pytaja sie o alternatywe i dlatego firmy je tworza, jakby chcieli logitecha to by go kupili i nie pytali co jest innego!

 

No wiec ja ponowie pytanie... jaka mysz najlepiej kupic z tych tanszych alternatyw?

jakas o podobnych rozmiarach do MX500/510/518 itd! Na myszach o standardowych ksztaltach nie lubie pracowac... nie odpowiedaja mi niestety!

 

Niech ktos odpowie mi jasno czy SWOP80 ma akceleracje wsteczna i czy jak stoi w miejscu to czasami "lata" mu kursor? Wiem ze materialy moga byc gorsze i ze plaskik moze skrzypiec ale mnie to wali... chce wiedziec cos o dzialaniu tej myszy!

 

BTW kiedys poruszal ktos sprawe Steel Gaming Glove! Mowiliscie ze za drogie? Oto alternatywa... tania, dobra i co najwazniejsze spelniajaca swoja role (usztywniajaca nadgarstek i zapobiegajaca odciskaniu i szuraniu nadgarstkiem po podkladce)! Niedlugo rusza pelna para produkcja... przyjmuje zapisy na premierowe sztuki;p

 

Gaming glove #1

Gaming glove #2

Gaming glove #3

Gaming glove #4

 

A tak na serio to powiem wam ze korzystam z tego i naprawde pomaga! Nadgarstek jest w miare usztywniony i nie obcieram juz o podkladke reka przez co zaczela mnie ona ostatnio bolec! teraz czuje ulge :) Polecam... zaiteresowanie sie tym ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos odpowie mi jasno czy SWOP80 ma akceleracje wsteczna i czy jak stoi w miejscu to czasami "lata" mu kursor? Wiem ze materialy moga byc gorsze i ze plaskik moze skrzypiec ale mnie to wali... chce wiedziec cos o dzialaniu tej myszy!

Zwykly swop80 MA akceleracje i to bardzo wyrazna. W ogole nie chce dzialac na steelpadzie 4S (Sprawdzalem). Zdecydowanie odradzam ta mysz. MX300 za 60zl jest 10x lepszym wyborem. A jak nie taka, to mx500 nowa ponizej 100zl na allegro (jesli lubisz kszatlt kremowki :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWOP80 ma akcelerację wsteczną (kursor się gubi przy szybkich ruchach), jest średnio precyzyjna i zdarza się czasem "uciec" kursorowi bez dotykania mychy. Za to jest wygodna :)

 

 

Teraz, jak ma się do tego ten MX300??? Też będzie się gubił przy szybkim poruszaniu? Czy może będzie się gubił, ale raczej przy naprawdę dużych (bezsensownych) prędkościach? Proszę o kompetentą odpowiedź, bo lubię grać w FPS multi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten A4Tech wygladal i byl z materialow jak myszy Logitecha to kosztowalby tyle samo co one i to nie mialoby sensu! To ma byc tansza alternatywa wiec nie pisz glupot!

Jak ja slysze to "lepiej kupic logitecha" to mnie mdli! Ludzie pytaja sie o alternatywe i dlatego firmy je tworza, jakby chcieli logitecha to by go kupili i nie pytali co jest innego!

Troche masz niskie wymagania wobec myszy która kosztuje ponad 100 zł... O_O

 

Za te pieniądze można dostać nową, oemową mx500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie jeszcze wersja srebrzysta:

 

http://www.a4tech.com/en/partners_selectpr...D=103&MNO=X-710

 

Niestety, "fotka" jest trochę przymała :lol:

 

 

EDIT: A jednak jest i duża i trochę informacji o X-710:

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...D=103&MNO=X-710

 

Dołączona grafika

 

Hmm... ciekawe

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly lol te kolorki :wink:

 

A jesli chodzi o mx300 to akceleracji normalnie NIE MA, (jesli sie nic nie kombinuje ze starami, jak ktos wyzej wspomnial). Ta mysz ma IDENTYCZNY sensor jak mx310 / 500 / 700, z tym ze przy 700 dochodza minusy wczesnej technologii radiowej i czerpiace sie baterie. Nie opieram sie tutaj na wiedzy tylko teoretycznej, ale posiadam te modele i nie jestem w stanie zaobserwowac akceleracji (mam podlaczone przez PS2 200hz w mouseware). Ale nawet bez ingerencji na USB nic sie nie dzieje. Polecam ta mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze scrollem w MX300? Zużywa się? Bo mam teraz od 2 lat Samsunga optyczną i scroll kręci się prawie jak w IME4 ;)

1676194[/snapback]

Nie zuzywa sie. Jest jak najbardziej ok. Delikatnie czuc, ze sie kreci i tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po 2 latach będzie mi śmigać jak w dniu zakupu ;)?

1676496[/snapback]

MX300 to mocna sztuka. Nie ma tam problemu ze scieraniem sie farby jak np mx500 pierwszych, bo i nie ma jej tyle. Czesto widac na allegro np 2-3 letnie egzemplarze za ktore wlasciciele licza sobie po 70zl (teraz pewnie juz to nie przejdzie jak wyszla taka partia tanich nowek). Akurat wytrzymalosc tej myszy to jedna z jej najmocniejszych cech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zainteresował ten MX300 ;) A od czego to zależy czy ma akceleracje?

1678387[/snapback]

Od sensora. Efekt akceleracji mozna usyskac tez na bardzo dobrej myszy, ale podwyzszajac ja przesadnie (np naklejajac 2 warstwy slizgaczy, czy slizgacze na firmowe slizgi na wierzch) co niekiedy powoduje akceleracje nawet w myszach w ktorych to nie powinno wystepowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze, niech robia tego w ciul :) tylko zeby dzialalo toto tak jak na papierze pisze ;) zawsze to user bedzie mial wiekszy wybor pomiedzy myszami.

Ciekaw jestem ceny tego BTC i nowych a4techow.

1681104[/snapback]

Dokładnie - nie tak jak ten beznadziejny Saitek Gaming Mouse zamiast 1600 dpi ma 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie próbowałem zrobić test na akceleracje wsteczną na moim MS Wireless Optical 2.0 i wyszło że jej nie ma. No chyba że coś źle zrobiłem.

1. Ustawiłem szybkość wskaźnika na min. i wył poprawiane precyzji myszki

2. Odpaliłem painta i szybkim energicznym ruchem wykonywałem ruch myszą

No i wcale nie wyszły mi takie zygzaczki jak tu:

http://pclab.pl/art11517-4.html

 

Czy zrobiłem wszystko dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...