Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

@costi

lepiej juz wez sobie x-710, zaplacisz pare zlotych wiecej a masz tak:

4 dpi do wyboru (400, 600, 800, 1000) -> x-708 tego nie posiada

no i kolorki chyba sa ladniejsze ;] (jjest do wyboru taki fajny srebrny nie tak bardzo "oczojebny" jak czerwony w x-708 ;]

choc to oczywiscie kwestia gustu

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówioną już taką zdam obszerną relacje w przyszły piątek mam nadzieje :]

Obecnie jestem zagorzałym zwolennikiem MS i posiadam chyba najlepszy produkt do tej pory czyli MS IntelliMouse Explorer 3.0a więc mam z czym poroównać ...

Logitechy mnie po prostu jakoś odstraszają ... albo niewygodne, albo za ciężkie, a jak można już regulować ciężar i niby ok to paskudny kolor + 350zł :lol:

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadnicze pytanie. Czy wybrać Microsoft Laser Mouse 6000 czy Cooltek Hurricane Pro Laser Mouse? Aktualnie mam Razera Diamondback ale znudził mi się.

 

PS. Chciałbym tego Razera sprzedać ale po szczegóły odsyłam do innego topicu. Chętni ---> gg:2231045 lub priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje myszki do 100zł.Co w tej cenie najlepiej wybrać?Myszka powinna byc dobra do grania-nie spedzam wiele czasu na graniu ale jak juz gram to che zeby bylo komfortowo.Dobrze zeby byla w ciemnym kolorze-czarnym lub szarym.Gryzonia trzymam cała z dłonią z malym i dużym palcem po bokach myszki.Dłoń mam raczej przeciętna-daleko mi do O'neila.Nie wiem czy to sa wartosciowe informacje-hehe!Opinie na temat tych myszek sa rozne.A4tech zbiera nagorsze opinie ale o dziwo najczesciej kupowany!Raczej mam problemy zeby sobie pujsc i pomacac myszki bo mieszkam na zadupiu a przykladowo 100km nie bede jechal zeby sobie podotykac myszke.Dlatego prosze o pomoc na podstawie podanych info.

 

Tak na szybciora znalazlem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84126540

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83100588 - troche tanasza jak 718

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=53972&st=1410

 

Jakis logitech?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83903580

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83572569

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to tylko ten ms btw. bylem w saturnie i jest tam ten nowy ms i jest naprawde fajny ale bylem przelotem i nie sprawdzilem scrolla ;/ ale tak 1 wada dla mnie to to ze jest za chuda na srodku ;/ ale jak najbardziej oplaca sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam x-718 i takze jest cudnie :] swietnie mi lezy w rece i nawet bez dodatkowych slizgaczy niezle sunie po allsopie, jutro powinienem miec eyepada wiec bede mial porownanie

 

a jak w grach? bardzo dobrze - pozostawiona w miejscu nie przesuwa sie sama (znaczy kursor) tak jak w starej wop-49 tez sie nie gubi przy szybszych ruchach tylko te klawisze boczne .... jako ze do 5-tego klawisza mam przypisanie wyrzucanie broni ciezko mi wyczuc czy ja wyrzucilem czy nie, slizgacze hmm troche niedokladnie naklejone ale calkiem niezly slizg zapewniaja, ale chcialbym kupic cos lepszego i tylek jej podkleic - tak zeby jej ciezka dupka sunela rownie dobrze jak przod mychu i tu mam pytanie jako ze wybor padnie albo na miceskatezy albo na zerofriction'y xpada nie wiem jakie wybrac zeby rozmiarami spasowaly do x-718, te przygotowane pod microsofty beda pasowaly ?

 

no i co do wygladu to mycha nie wyglada tak odpustowo w rzeczywistosci jak na fotkach ale jestem cikekawy czy mozna zmienic przypisywanie kolorow podswietlenia rolki do dpi, bo np. mi najbardziej sie podoba biale i zielone podswietlenie rolki i np. jedno z nich najchetniej bym widzial na rozdzialce 1200 dpi

 

aha i co do zmiany w locie dpi w obie strony to chyba jest taka funkcja zeby za pomoca rolki zmieniac rodzialke -> wlasciwosci mysz -> zakladka ruch -> i na gorze po prawej jest cos takiego jak change dpi ale jeszcze tego nie probowalem i nawet probowac nie zamierzam :D bo i po co ? takim prO nie jestem zeby zmieniac dpi w czasie gry ;]

 

no i co do recki spieq'a to potwierdze ze ten przycisk od zmiany dpi nie jest na srodku tylko tak po lewej stronie, takie niechlujstwo ze strony a4tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

aha i co do zmiany w locie dpi w obie strony to chyba jest taka funkcja zeby za pomoca rolki zmieniac rodzialke -> wlasciwosci mysz -> zakladka ruch -> i na gorze po prawej jest cos takiego jak change dpi ale jeszcze tego nie probowalem i nawet probowac nie zamierzam :D bo i po co ? takim prO nie jestem zeby zmieniac dpi w czasie gry ;]

niestety jestes w bledzie :) zmiana rozdzialki tylko za pomoca tego jednego przyciusku. A opcja o ktorej mowisz umowzliwia Ci ustawienie roznych rozdzielczosci dla osi x i osi y (ale mniejsze niz ustawienia fabryczne). Przykladowo na rozdzielczosci 1200 dpi ustawiasz sobie po 1000 na kazdej osi i taka wlasnie masz rozdzialke zamiast fabrycznych 1200. Przynajmniej ja tak to wykminilem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dokładniej o Hurricane'ie

 

Pierwsze na co się zwraca uwage to rozmiar, myszka jest Duża, Duuża, Ogromna. Ma ładny profil który wchodzi zgrabnie w łapke. Ten połyskujący plastik na korpusie rzeczywiście się nie brudzi, to samo z tym kosmicznym materiałem na klawiszach, niby szorstki, ale gładki. Nie brudzi sie wcale (ale za to niemiłosiernie po nim łapa cuchnie, no dobra może nie aż tak, ale czuć go jak się ręka spoci). Klik głownych klawiszy jest dobrze rozwiązany, latającej rolki nie spotkałem. Mogłaby mieć jedynie troche głębszy klik. Gumopodbny materiał po bokach to świetna sprawa, myszka nie wyjeżdża. Boczne przyciski są rozwiązane wzorowo, żadnego szukania. Sterowników w zasadzie brak, mała płytka md która ma coś przypominać.

W praniu wychodzi nieźle, leniwie pracuje w Civilization 4, ręka odpoczywa. Zaganianie legionistów w Rome total war też jej nieźle wychodzi. W COD2 myszka pokazuje pazurki, sens 2.0 i jedziemy, fraguje się bardzo przyjemnie, nie ma żadnych problemów z akc wstecz czy lataniem po ekranie (początkowo tak robiła przez pierwsze 30 minut, potem jej przeszło).

 

Ma pare Wad :

-logo źle spasowane kolorystycznie

-Ślizgacze w poprzek (to czuć)

-płytki skok rolki (nawyk z IE4.0, gdzie rolka wskakuje do groty trolla)

-cuchnące klawisze (musiałem, czyścioch ze mnie)

 

Myszka jest IMHO najlepszym wyborem w tej cenie, MX510 może sie schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Coolteka, nie będe się rozpisywać bo słowa spieq'a są świętą prawdą, cudo nie mysz

Dostałem dzisiaj maila od kolegi z redakcji PCLab.pl, gdzie pisze o miłości do Coolteka, heh... No, myszka wzbudza pozytywne wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pro jest pojeciem wzglednym..... B) moje zdanie jest takie ze nigdy nie zagram na pieknej myszy a4 tech, takie jest moje zdanie, moze sie roznic sie od waszych (o gustach sie nie dyskutuje ;p). nie ma co sie klucic o to ktora mysz jest lepsza itp.... pozdrawiam Kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z moim Cooltekiem

 

Wrażenia - mysz bardzo wygodna, ładna i super czuła (prawie jak doskonała kobieta:P )

Nietstey ma też kilka wad - górne przyciski nieciekawie pachną, zapach przechodzi na palce, teflonowe ślizgacze przyklejone niechlujnie odstawaly przez co myszka nie leżała równo tylko się "gibała".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z moim Cooltekiem

 

Wrażenia - mysz bardzo wygodna, ładna i super czuła (prawie jak doskonała kobieta:P )

Nietstey ma też kilka wad - górne przyciski nieciekawie pachną, zapach przechodzi na palce, teflonowe ślizgacze przyklejone niechlujnie odstawaly przez co myszka nie leżała równo tylko się "gibała".

Jutro sobie ją obejrzę :). Może zapach wywietrzeje po kilku dniach użytkowania...

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE! NIE! NIE!

ten x-718 jest za waski dla mnie, gralem wczoraj okolo dwie godziny i dzisiaj zjuz gralem na starym wop-49, dlatego chce ja sprzedac (chetnych prosze o zglaszanie pw) i chyba kupie coolteka albo microsofta wireless laser mouse 6000 jeszcze sie zastanowieczy wybrac super wypasiona ergonomie (ms) czy troszke gorsza ergonomie a z kabelkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zastanawiam się nad kupnem podkłądki QcK mini... przede wszystkim ze względu na brak miejsca. Mam Logitech'a G5 i mam takie pytanie jak ona będzie się na niej sprawować? Ma ktoś może QcK G5, mx? Razera lub cokolwiek innego z wyższym dpi. Czy nie będzie żadnych "hamulców" itp? Czekam na odp THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Diamondbacka i QCK mini i nie używam nawet połowy jej powierzchni ;)

W sumie to nie chodzi mi ilość używanego miejsca ale tego jak zachowuję się przede wszytskim w grach fps. Możesz sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS i CSS nie było żadnych problemów ;) Jak mówisz, że masz mało miejsca to jednak chodzi o ilość zajmowanego miejsca :P Przy takim dpi nie potrzebuję (przynajmniej ja) nic większego, nie gubi sygnału, nie przeskakuje, wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS i CSS nie było żadnych problemów ;) Jak mówisz, że masz mało miejsca to jednak chodzi o ilość zajmowanego miejsca :P Przy takim dpi nie potrzebuję (przynajmniej ja) nic większego, nie gubi sygnału, nie przeskakuje, wszystko ok.

No może źle się wyraziłem odnośnie tego miejsca chodziło o to, że nie mam miejsca na biurku na większą podkładkę. :-| Może jeszcze ktos się wypowie? Thx Cro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech G5 Laser Mouse - Testy kompatybilności

++ ALLSOP Raindrop / ALLSOP Giga Pad XL STEEL

++ Corepad / Corepad Magna

++ EYEpad

++ Destrukt Pad

+- Everglide fuZe

+- Everglide GIGANTA Optical / Optical Smoke

+- Everglide Ricochet 2.52 (problemy na stronie chropowatej)

++ Everglide Titan

++ Fatal1ty Pad

+- fUnc sUrface1030 (problemy na stronie chropowatej)

++ fUnc F-Series F10.S

++ fUnc F-Series F30.R

-- ICEMAT

-- mTw Pad

++ Stainless Pad

+- QPAD Gamer (Standardowa tekstura)

++ Ratpadz Ratpad GS

-- Revelcell Mousepad

+- Steelpad 4D (problemy na stronie chropowatej)

-- Steelpad 3S, 4S

++ Ulti-mat

++ X-Board V2

++ XTrac Hammer

-- XTrac HYBRID

++ XTrac Micro

++ XTrac Pro

+- XTrac Pro HS

+- XTrac Ripper

++ XTrac Ripper XL

+- XTrac Zoom

 

Legenda:

++ Kompatybilna

+- Częściowo kompatybilna - problemy przy szybkich przesunięciach

-- Nie kompatybilna

z h4g.pl

 

jak na eyepadzie sie nie gubi to na qck takze, bo to praktycznie takie same podkladki (jedno i drugie jest zwykla czarna "szmatka" )

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam takie szybkie pytanie, mianowicie, którą myszkę byście mi polecali:

- Cooltek Hurricane

- Logitech MX518

- Microsoft Mouse Laser 6000

 

Od myszki wymaga precyzji i szybkosci, nie jestem nalogowym graczem, ale czasem lubie sobie pyknac w q3.

 

oraz podajcie jakieś przykłady dlaczego.

 

Dzięki z góry.

Edytowane przez woocash_lp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...