Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czym sie rozni wersja G7 z dwoma slizgaczami (ciemnoszare) od tej co ma 3 slizgacze (białe) pod spodem ????

Napewno kolorem i ilością ślizgaczy :lol2:. Jeści cenowo sie nie różnią to raczej wybór zależy od podkładki jaką posiadasz, albo zamierzasz mieć. Ja bym wybrał tą z 3. Zawsze o 1 więcej :lol2: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

I piszesz taką opinię? To chociarz byś napisał że to pierwsze wrażenia... Wypowiedz się za 2-3tygodnie, za miesiąć, jak już popracujesz na niej... Nie twierdzę że wtedy będzie niewygodna, ale często pierwsze odczucia różnią się od tych późniejszych...

Przez pierwszy tydzień płakałem, po miesiącu wystawiłem na giełde... nie było dobrych ofert... po 3 miesiącach stwierdzam że Copperhead jest myszą genialną i nie zamieniłbym jej na żadną inną... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy tydzień płakałem, po miesiącu wystawiłem na giełde... nie było dobrych ofert... po 3 miesiącach stwierdzam że Copperhead jest myszą genialną i nie zamieniłbym jej na żadną inną... :lol2:

Aaaa.. tam graslawe lapy macie :lol:

Mi tam lezy od pierwszych minut i gites jest :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam pro myszke za 30 ziko A4 tech x5 ;), wcześniej miałem A4 tech Navigator Opto Swop 48, służyła mi ponad dwa latka i dalej śmiga. Myszka nie robi z nas pro gracza. Z wcześniejszej jak i tej mychy jestem zadowolony :D Nie potrzebuję bajerów typu logitech i innych, zadowolony jestem z tego co mam. Myszka nie zrobi z nas pro gracza. Albo się umie grać i umie korzystać z tego co się ma, albo nie umie. Owszem lepsze myszki pomagają nam niejednokrotnie, zawsze precyzja, czułość lepsza, ale dla mnie standardowa wystarczy. Może kiedyś sobie kupię jakiegoś logitecha, ale przynajmniej nie teraz.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Między Tracerem i Razerem nie ma zasadniczo róznicy. Razer jest o tyle dobry że przyciski działają idealnie, w tańszych myszach po pewnym czasie trzeba mocniej dociskać. Precyzja to kwestia dyskusyjna, natomiast nie zacina się itp więc w najmniej nieoczekiwanym momencie nie padnie... ale ogólnie to jest pic na wode ;x z tym że jakość o wiele większa i wytrzymałośc pewno tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucam sie z Icemat'a 2nd Edition na jakąś szmatke. Co mi możecie polecić? Chodzi mi o coś bardzo dobrego, myśle nad jakimś SteelPadem. Gram na srednich sens'ach.

 

Ktos chce kupic Icemat'a 2nd Edition Black? Stan IDEALNY

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Qck/Everglide Titan/Eyepad/Destrukt pad

 

to w zasadzie to samo... ja mam qck+ i sobie cenie szmaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi i Orgiusz proszę bez offtopa ;)

 

spieq czekam i czekam na tą recke microsofta i nadal nic nie ma :(

a ty tu czas tracisz na jakieś Raptory ;)

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=myszki_r...&jedna_strona=1

Po przeczytaniu recenzji idę o zakład że te myszy ( zwłaszcza M2 ) nie mają więcej niż 800 dpi ( przeskakiwanie ponad 1 pix ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spieq

 

trochę śmieszne jest to zdanie:

 

Wykonywane ruchy są bardzo szybkie, takiej gimnastyki w grach raczej nie uświadczymy, ale obecność akceleracji wstecznej w "dzisiejszych czasach" należy piętnować.

czytając również wcześniejszą recenzję myszki Logitecha która też posiada akcelerację wsteczną i do tego dostała wyróżnienie serwisu TwojePC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spieq

 

trochę śmieszne jest to zdanie:

czytając również wcześniejszą recenzję myszki Logitecha która też posiada akcelerację wsteczną i do tego dostała wyróżnienie serwisu TwojePC.pl

Znasz stopniowanie proste przymiotników? Brzydki - brzydszy - najbrzydszy? Zrozumiałeś aluzję? Tu [czyt. Raptor] jest WIĘKSZY problem.

 

Popatrz sobie na wady Logitecha G5 i wady Raptora M2. Tyle mojego komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zadam kilka innych pytań:

1. jak mogę "stuningować" swojego Diamonbacka??? (parametry ??)

2. czy podkręcanie USB, daje coś ??

3. czy podkręcenie USB może powodować jakieś błędy lub akcelerację wsteczną ???

4. czy najnowsze sterowniki razera są godne polecenia, nie zawierają jakis błędów

Edytowane przez Lopetek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka myszke byscie polecili do 100-150zl ? :) Do tego jakas dobra podkladka by sie przydala :]

A4tech X750F + Steelpad QCK to chyba najlepszy wybór. Widziałem logitechy 510 po 109 PLN ale one mają tylko 800 dpi ( będą przeskoki co 2,3 piksele w szybkich grach fpp ) i skróconą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech X750F + Steelpad QCK to chyba najlepszy wybór. Widziałem logitechy 510 po 109 PLN ale one mają tylko 800 dpi ( będą przeskoki co 2,3 piksele w szybkich grach fpp ) i skróconą gwarancję.

Tylko pytanie kiedy ten A4tech bedzie w Polsce dostepny i czy nie warto czasem dorzucic do Diamondback'a albo MX518 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie kiedy ten A4tech bedzie w Polsce dostepny i czy nie warto czasem dorzucic do Diamondback'a albo MX518 ?

Jeśli chodzi o sensor to nawet X-718 jest lepszy od Diamondback i MX518 ... pozostaje tylko kształt który trzeba dobrać samemu. Co do 750F ... dobre pytanie .... kiedy on wreszcie się pojawi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sensor to nawet X-718 jest lepszy od Diamondback i MX518 ... pozostaje tylko kształt który trzeba dobrać samemu. Co do 750F ... dobre pytanie .... kiedy on wreszcie się pojawi <_<

Tyle ze liczy sie nie tylko sensor ;) Zastanawiam sie ktora z myszy ogolnie lepiej wypadnie :) W dodatku boje sie troche srebrnych powierzchni na A4Tech'u ktore moga sie scierac i matowiec co bedzie bardzo brzydko wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z dwa tygodnie temu z dystrybutorem :) A4TECHA i napisał że X750F będzie dostępny w Polsce dopiero w kwietniu. niby już MEGABAJT zamówił te myszki ale transport promem trwa ok 4 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem po bardzo okazyjnej cenie mysz laserową saiteka 1200dpi recenzja po niemiecku i mogę powiedzieć że zakup był całkiem udany jak na te pieniądze. Mysz jest genialnie wyprofilowana, podstawka pod mały palec wymiata, sensor jest bardzo czuły, zero jakiejkolwiek akceleracji wstecznej itp. Niestety dostrzegłem parę wad. Po pierwsze mysz łapie ruch już z 1,5cm. co oznacza że trzeba ją dość wysoko podnosić jeśli podkładka się skończyła, co w czasie gry cholernie przeszkadza. Druga sprawa to niedorobione oprogramowanie, które świata poza mikrosoftem nie widzi, nie mówiąc już o tym że filtrowanie potrafi zurzyć całkiem pokaźnie moc procka. Na szczęście można tego syfu wcale nie instalować, standartowe stery windowsa doskonale obsługują gryzonia, ostatnią istotną wadą jest "chropowaty" ruch na chropowatych powierzchniach, np podkładka szmaciana, ale zauważyłem to i u innych myszy laserowych, więc myślę że ten typ tak ma.

 

Niemniej uważam że jest to produkt wart 120zł (normalna cena) a problemy z softem mam nadzieje saitek szybko rozwiąże. Natomiast z tym łapaniem powierzchni przez mysz w powietrzu to myślę że coś wymyślę, chyba że macie jakieś gotowe rozwiązania.

 

EDIT: Problem rozwiązano, wystarczy zalepić 2-3mm. od tyłu otwór na sensor i mysz łapie powierzchnię dopiero z 0,5cm :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem po bardzo okazyjnej cenie mysz laserową saiteka 1200dpi recenzja po niemiecku i mogę powiedzieć że zakup był całkiem udany jak na te pieniądze. Mysz jest genialnie wyprofilowana, podstawka pod mały palec wymiata, sensor jest bardzo czuły, zero jakiejkolwiek akceleracji wstecznej itp. Niestety dostrzegłem parę wad. Po pierwsze mysz łapie ruch już z 1,5cm. co oznacza że trzeba ją dość wysoko podnosić jeśli podkładka się skończyła, co w czasie gry cholernie przeszkadza. Druga sprawa to niedorobione oprogramowanie, które świata poza mikrosoftem nie widzi, nie mówiąc już o tym że filtrowanie potrafi zurzyć całkiem pokaźnie moc procka. Na szczęście można tego syfu wcale nie instalować, standartowe stery windowsa doskonale obsługują gryzonia, ostatnią istotną wadą jest "chropowaty" ruch na chropowatych powierzchniach, np podkładka szmaciana, ale zauważyłem to i u innych myszy laserowych, więc myślę że ten typ tak ma.

 

Niemniej uważam że jest to produkt wart 120zł (normalna cena) a problemy z softem mam nadzieje saitek szybko rozwiąże. Natomiast z tym łapaniem powierzchni przez mysz w powietrzu to myślę że coś wymyślę, chyba że macie jakieś gotowe rozwiązania.

 

EDIT: Problem rozwiązano, wystarczy zalepić 2-3mm. od tyłu otwór na sensor i mysz łapie powierzchnię dopiero z 0,5cm :)

Z tego co pamiętam to mysz ma realnie 800DPI i bardzo duże problemy z akceleracją wsteczną... Czytałem dwierecenzje, jak tylko znajdę linki to wrzucę, ale to raczej po pracy :)

 

Weź jakieś testy zrób bo szczerze to po tamtych testach myślałem że każdy będzie ją wyklinał a Ty tu w superlatywach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to mysz ma realnie 800DPI i bardzo duże problemy z akceleracją wsteczną... Czytałem dwierecenzje, jak tylko znajdę linki to wrzucę, ale to raczej po pracy :)

 

Weź jakieś testy zrób bo szczerze to po tamtych testach myślałem że każdy będzie ją wyklinał a Ty tu w superlatywach :)

Wiem doskonale że model optyczny gaming mouse saiteka jest słaby, chcąc nie chcąc musiałem o nim poczytać szukając sterowników do obecnej myszy ;) Niemniej posiadam model saitek laser mouse 1200dpi. Testy porobiłem, spostrzeżenia zamieściłem w poprzednim poście, dodam jeszcze że mysz faktycznie ma 1200dpi co potwierdziło porównanie jej z równocześnie podpiętą myszą na 800dpi. Jak chcecie to jak znajdę trochę czasu, to porobię jakieś bardziej wymierne półprofesjonalne testy, może nawet napiszę jakąś recenzję tej myszy.

 

recenzja po czesku

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na X-750F, którego mam i przyglądam się... Jest nieco zmian względem X-718.

 

Myszek faktycznie jeszcze nie ma, Megabajt ma tylko dwa prototypy. Kwiecień to pewny termin.

Zrób test tej myszy na podkładce Steelpad QCK przy 2500 dpi ( takie kombo chcę sobie sprawić ) i nie chciałbym znaleźć akceleracji wstecznej w tej rozdziałce lub jak to pisze M4TEUSZ "chropowatego ruchu".

 

PLEASE

 

Jeszcze fragment cytatu M4TEUSZ'a z wypowiedzi o innej myszy laserowej Saitek Laser :"...ostatnią istotną wadą jest "chropowaty" ruch na chropowatych powierzchniach, np podkładka szmaciana, ale zauważyłem to i u innych myszy laserowych, więc myślę że ten typ tak ma..."

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, sprawdzę na Kucyku i Eyepadach, jak chcesz (mam nawet ten dywanik XL, na biurku nie ma szans tego rozłożyć). W przypadku tej drugiej podkładki to już prywatnie, bo w teście tego nie zamieszczę.

 

Muszę tylko znaleźć czas na tę reckę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...