Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem w koncu Mx510 na G5 . Wymienilem tez Ice'a 2nd na qck [;

 

Na poczatku wrazenie strasznego oporu ze strony qck + straszna szybkosc kursora :lol:

 

Okolo godzine staralem sie dostosowac G5 do mich potrzeb i jako tako mi to wyszlo . Po dwoch godzinach intensywnego grania moge powiedziec , ze juz jest ok , ale poczatek byl tragiczny :?

 

Zobaczymy jakie dzisiaj beda wrazenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladam rozne fora i co znalazlem:

 

http://www.ktec-e.co.kr/

 

8O

 

Z tego co doszedlem wiekszosc koreanskiej sceny w starcrafta (najlepsi na swiecie) graja wlasnie an tych myszkach. Nie wiele o nich mozna znalesc, ale wg userow zmiataja wszystkie razery, logitechy i inne komercyjne produkty. Ale to raczej w kontekscie RTS'ow gdzie wlasnie preferowane sa myszy male, 2 przyciskowe (ot skrocony razer krait, czy logitech g1, ktory tez cieszy sie w tych kregach popularnoscia).

Mial ktos do czynienia z tym sprzetem? Drogo nie wychodzi, a cos musi w tym byc skoro tyle naprawde mocnych zawodnikow na nich gra.

 

edit:

 

rofl, ta mysz wyglada jak jakis szmelc z bazaru

 

Dołączona grafika

 

 

a to jeden z lepszych modeli 1600dpi 6500fps...

 

Ta prezentuje sie znacznie lepiej, ale nizszy model (800dpi, 4k fps):

 

Dołączona grafika

 

 

Oczywiscie nie wyglad w przypadku tych myszy sie liczy. Ale mimo wszystko porazaja designem :lol:

No i ceny nie sa wcale wygorowane. Sztuki z 800dpi sa na poziomie 100zl, czyli tak jak np G1. Inna sprawa ze sprowadzenie to wyjdzie wiecej niz sama mysz, wiec gra nie warta swieczki.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem IE 4.0 ale zwalil się klawisz i poszla na gware, dostane kase spowrotem i dlatego mam okolo 100zl na nowa mysz (ewentualnie troche doloze), chyba skusze sie na Logitech'a mx 500 (na allegro nówki po 95zł) poniewaz kumpel ma 518 ktora przypadla mi do gustu i tu pytanie rozumiem ze mx500, 510 i 518 jesli chodzi o obudowe sa takie same (gabarytowo) natomiast różnią się stopniem zawansowania optyki i tu pytanie miał może ktoś je wszystkie lub np przesiadl się z mx500 na mx518? Czy czuje się różnice? Kompa używam do różnych celów, ale gram też w cs'a więc fajnie jakby myszka dawała rade, wiec moze lepiej dołożyć do 510 albo do 518?

 

Edit

Chyba sie skusze na mx 518, moge miec uzywana w dobrym stanie (wszystko ok tylko te nieszczesne logo) za 140zl na 2 letniej gwarancji, oplaca sie? (mysz moge obejrzec osobiscie przed kupnem) czy moze lepiej dolozyc do nowki?

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie wyglad w przypadku tych myszy sie liczy. Ale mimo wszystko porazaja designem :lol:

No i ceny nie sa wcale wygorowane. Sztuki z 800dpi sa na poziomie 100zl, czyli tak jak np G1. Inna sprawa ze sprowadzenie to wyjdzie wiecej niz sama mysz, wiec gra nie warta swieczki.

W istocie - nie opłaca się. Sfinalizowałem recenzję Kraita i ocena końcowa jest dość... zaskakująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem artykul i jestem pod wrazeniem myszki ale... niestety mysz nie dla mnie.

Boczne przyciski niestety wplywaja pozytywnie na komfort pracy jak i w grach ( np tak robudowanych jak BF2 ).

Szkoda naprawde :cry:, te np2 dodatkowe bindy na klawiaturze moga namieszac w trakie gry.

 

 

P.s.

 

Gdyby logitech mx400 mial optyke mx518 a nie laser, bralbym to w ciemno.

spieq czy mozesz zatlatwic ja na testy ( wiem ze raz jzu cie proszono o to tu), bo naprawde skapo pisza o niej w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Krait: recenzja

TUTAJ.

 

Przed premierą Copperheada poruszenie wśród graczy było ogromne - oczekiwali czegoś jeszcze lepszego od dotychczasowych rozwiązań, co pozwoliłoby na zdobycie mistrzostwa świata w ulubionej grze. Razer umiejętnie podgrzewał atmosferę, publikując arcyciekawe newsy na temat rewolucyjności tejże myszki. Część osób połknęła haczyk, inni - odeszli rozczarowani. Tym razem jest inaczej - Razer Krait nie jest koniem pociągowym producenta, który nie sili się nawet na wmawianie nam, z jaką to niespotykaną myszką mamy do czynienia. Wychodząc z założenia, że sprawdzone rozwiązania nie niosą ze sobą ryzyka porażki, postanowił połączyć entuzjastów poprzednich modeli - Vipera i Diamondbacka. Czy takie małżeństwo odniesie sukces? A może zabije je rutyna i strach przed czymś naprawdę nowym i pomysłowym? Czy marketingowy haczyk „na stratega” wystarczy w zupełności?

Podsumowanie:

Dołączona grafika

 

 

 

 

__________

Co do MX400 - raczej jej testować nie będę, nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jaką myszkę polecilibyście do 200zł (zastosowanie w obróbce grafiki i do gier, chodzi o precyzję i małą akcelerację i krótki czas reakcji)? zastanawiałem się nad Razer Pro 1.6 i Razer Krait ? którą wybrać ?

Edytowane przez dar_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) Zamowilem IE 4.0 Microsoftu i mam pytanie do uzytkonikow tej myszki .... Jaka niedroga podkladke do niej preferujecie .. ?? Mam juz w domu STEELPADA QCK ale ta juz sie troche zuzyla ....

Podam tutaj linka do podkladki szklanej LINK Czy to zda egzamin ?? Prosze odpowiedziec na moje pytanie :) Z gory dziekuje , pozdrawiam !!

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa :] najlepsza szmacianka :]

 

ok jako że rodzice obcieli mi budżet musiałem kupić a4tech x-718 :] po 16 zacznę testować a w sobotę zobaczymy co zdziała na steelpadzie qck :]

 

 

Krótki opisik :]

 

 

Po przyjściu do domu i rozpakowaniu moim oczom ukazały się... wgniecenia... a raczej lakier je imitujący. Myszka wygląda dość elegancko a napis na grzbiecie "x7" zachęca do podłączenia. Co tez oczywiście zrobiłem. Mysz jest błyskawicznie wykrywana przez windowsa ale i tak zainstalowałem sterowniki z płyty. Trochę ustawień do zabawy tam było ale chrzanić je ;p. Jako że to mysz do grania, więc odpaliłem... Crimsonlanda. Heh wybór dość dziwny ale ostatnio katuję się tą gierką, więc to na nią padł wybór. Po małej walce z dopasowaniem DPI (w końcu zaczołem grać na 1600 - czerwony scrool) stwierdziłem, że myszka jest bardzo precyzyjna i co ważne - wstecznej akceleracji brak. No nie mogłem jej nawet wymusić (grając tylko na zwykłej szmaciance za 2 zł). Pora na Q3. Postanowiłem sobie pograć z botem :] wybrałem BitterBones'a... i go odrazu wywaliłem... bo nie umiełem grać ;p. W ruch poszły komendy od czułości i akceleracji i po 2 minutach wszystko było w porządku :] Pan Bones dostał 20 do 3 (fraglimit 20 ;p ) na nightmarze. Myszka się nie ślizga w ręce (jak to ktoś napisał na pclabie chyba) przyciski są wygodnie ustawione i problemów z nimi nie ma. Do windowsa przełączam tylko na 800 DPI (zielony scrool) i można pracować. Chcę grać? 2 kliknięcie przycisku znajdującego się nad scroolem i już mam 1600 dpi.

 

To by było na tyle :] Myszka czeka aż w weekend zaopatrzę się w Stelpada Qck :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam myszkę Logitech MX518 i jest jedna rzecz, która mnie wkurza. Mianowicie sterowniki Logitech setpoint. Mają pełno niepotrzebnych funkcji, są zasobożerne i ogólnie za bardzo rozpasione. Istnieje dla nich jakaś alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim byłym logitechu miałem stery z razera :] do ini wystarczyło dopisać jedną linijkę ze sterów z logitecha :] poszukaj na necie co i jak się to robiło bo już niepamiętam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj wylądował u mnie (po godzinnej wycieczce do katowickiego Pro Line'a ;p ) Steelpad QCK :] dzisiaj zrobię testing z A4tech x-718. Na razie grałem 5 minut w q3 z 2 bonesami na hardcore na dm6... Rocket - 48% rail 50% przedtem Rocket 36% Rail 40% eee dziwne nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj wylądował u mnie (po godzinnej wycieczce do katowickiego Pro Line'a ;p ) Steelpad QCK :] dzisiaj zrobię testing z A4tech x-718. Na razie grałem 5 minut w q3 z 2 bonesami na hardcore na dm6... Rocket - 48% rail 50% przedtem Rocket 36% Rail 40% eee dziwne nie?

Wątpie żeby podkładka dała ;) Poprostu miałeś więcej "szczęścia" QCK dał Ci komfort i lepszy poślizg ale nie aim ;) Za chwilę posypie się, że "jak nie daje aima" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj wylądował u mnie (po godzinnej wycieczce do katowickiego Pro Line'a ;p ) Steelpad QCK :] dzisiaj zrobię testing z A4tech x-718. Na razie grałem 5 minut w q3 z 2 bonesami na hardcore na dm6... Rocket - 48% rail 50% przedtem Rocket 36% Rail 40% eee dziwne nie?

 

o ziom widze ze nie mamy co podjezdzac na taki hardcore... respect for niggers.. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bio

Czy myszka ma ciezszy tyl? Pojawio sie to w paru testach stwierdzenie ze myszka jest troszke nie wywazona i ma cieszy zadek.

ja Ci odpowiem na to pytanie :] myszka jest rzeczywiście nie wyważona. przód jest tak ok. 1.5-2x lżejszy niż tył. Na początku trochę to przeszkadza, ale po kilku h ręka się do tego przyzwyczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka, X-718F czy MX 310? Cena podobna :) Do tej pory używałem MX 518, ale musiałem ją sprzedać z pewnych wzgledów :P

X-718F!

Śmigam juz na niej poltora miecha i jest najlepsza mysza jaka mnialem w reku :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak z wykonaniem? Jestem otwarty na a4-techa, ale jak widze te wykonczenie i plastiki u kumpla ktory ma siakis tam model a4 to chce mi sie plakac... w X-718F poprawili to? Dobrze sie trzymie lapy? Dają coś te "gumki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak z wykonaniem? Jestem otwarty na a4-techa, ale jak widze te wykonczenie i plastiki u kumpla ktory ma siakis tam model a4 to chce mi sie plakac... w X-718F poprawili to? Dobrze sie trzymie lapy? Dają coś te "gumki"?

Tak dokladnie to jedna gumka pod kciuk. Reki sietrzyma dobrze i ma lepsze wykonanie od np. SWOP-80. Totalnie brak akceleracji wstecznej! :D Poprostu ten produkt im sie udal! A4TECH RULEZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok odpowiem na pytanka :]

 

nuras_en - inna podkładka, lepszy ślizg, lepsze wyczucie, lepszy aim ;p

KaszaWspraju - chwyciłem 2 palcami za wgłębienia gdzie są te chropowate badziewia i tył poleciał w dół... ale wydaje mi się że za wiele cięższy nie jest... zresztą można się szybko przzwyczai (dzisiaj dopiero się dowiedziałem że jest cięższy ;p )

 

Ombre

 

ok odpowiem na pytanka :]

 

nuras_en - inna podkładka, lepszy ślizg, lepsze wyczucie, lepszy aim ;p

 

KaszaWspraju - chwyciłem 2 palcami za wgłębienia gdzie są te chropowate badziewia i tył poleciał w dół... ale wydaje mi się że za wiele cięższy nie jest... zresztą można się szybko przzwyczai (dzisiaj dopiero się dowiedziałem że jest cięższy ;p )

 

Ombre jeśli chcesz wybiera pomiędzy mx310 a x-718F... wybierz mx'a no chyba ze zainwestujesz w x-718... ta wersja z F jest tandetnie wykonana (miałem w łapie i powiedziałbym ze do [gluteus maximus] im wyszło)

wykonanie: przyciski trochę głośniej strzelają prz kliknięciu, jak masię spoconą rękę, to plastik robi się trochę śliski ale za bardzo tego nie odczuwałem

 

mam nadzieję, ze odpowiedziałem a wększś pytań. bye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...