Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

@kaszaWspraju:

dalej sie zastanawiasz nad kupnem myszy? :D

 

ja uzytkuje swoja x718 juz trzeci miesiac. Z mysza jestem bardzo zadowolony. Do kliku juz sie przyzwyczailem. tyl myszy rzeczywiscie jest ciezszy, ale na to poprostu nie zwraca sie uwagi. Ogolnie z jakosci produktu jestem zadowlony, najgorsze sa jednak te srebrne paski. Prawy niestety juz sie minimalnie przeciera (czarne kropki(?)) - pozniej zapodam zdjeciami jak to wyglada.

Poza tym mysz dziala bez zadnych problemow, nic sie nie dzieje, nic nie odlatuje, i nic nie skrzypi - o wiele lepsze wykonanie niz SWOP-80.

 

//update:

daje obiecane zdjecia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio chcesz powiedzieć, że 718 lepsza od 718F?

Bo ja chciałem kupić właśnie tą drugą, bo cena taka sama u mnie - 69zł a wersja z F ma gumke z boku.

Gdzie jest różnica w tych myszkach poza tą gómką i tym dodatkowym klawiszem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaszaWspraju:

dalej sie zastanawiasz nad kupnem myszy? :D

 

ja uzytkuje swoja x718 juz trzeci miesiac. Z mysza jestem bardzo zadowolony. Do kliku juz sie przyzwyczailem. tyl myszy rzeczywiscie jest ciezszy, ale na to poprostu nie zwraca sie uwagi. Ogolnie z jakosci produktu jestem zadowlony, najgorsze sa jednak te srebrne paski. Prawy niestety juz sie minimalnie przeciera (czarne kropki(?)) - pozniej zapodam zdjeciami jak to wyglada.

Poza tym mysz dziala bez zadnych problemow, nic sie nie dzieje, nic nie odlatuje, i nic nie skrzypi - o wiele lepsze wykonanie niz SWOP-80.

Ha ha ( happy ) dzięki za fotki właśnie się wstrzymywałem z zakupem X-718F bo te srebrne paski mnie wkurzały ... ale skoro tak ładnie schodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... taaa tylko mi powiedz gdzie go w Polsce kupić ...

Fakt niema jej nigdzie w polsce na razie :)

Jak ja kupowalem swoja mysz w komputroniku to zamawialem model X-718 a dostalem X-718F, a co najsmieszniejsze to komputronik nie ma wcale x-718F w ofercie :P

Wiec moze jakis sklep ma te myszki na stanie tylko ze jeszcze nie podali ich do oficjalnej oferty? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F oznacza 3xFire, tak? To co oznacza B do jasnej cholery? Matowa powierzchnie? Dajcie spokoj. Moja 750 procz tego ze lapie pot i brud na obudowie w trybie ekspresowym podczas wymiany skilla w CS:S nie zawodzi [; 1600dpi + sens=3 i proboje miec ratio kolo 1,5 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Logitech G3 w siriusie?

 

http://www.sirius.pl/pub_newsWiecej_7322/M..._graczy_G3.html

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._Mouse_USB.html

 

Myslalem ze ma wyjsc jakos w sierpniu <_<

 

W kazdym razie jesli testy wypadna pomyslnie to kto wie... tyle tylko ze z cena ciut przegieli wydaje mi sie, za nie wiele wiecej mozna copperhead'a dostac

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam tyle zapowiadali w sumie... Chociaż i tak trochę drogo, ale 150zł - bez przesady! Za tyle to razer wydał trzyprzyciskowego, okrojonego diamondbacka - kraita, optyka 1600dpi...

Nooo trzeba forsę zbierać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam tyle zapowiadali w sumie... Chociaż i tak trochę drogo, ale 150zł - bez przesady! Za tyle to razer wydał trzyprzyciskowego, okrojonego diamondbacka - kraita, optyka 1600dpi...

Nooo trzeba forsę zbierać....

Krait wcale nie jest okrojony. To jego zaleta - brak przyciskow bocznych i wymiary. Idac tym tokiem rozumowania mysz z 15 przyciskami powinna kosztowac 400zl :wink:

I podobnie 1600dpi - doskonala optyka _lepsza_ niz lasery, uniwersalniejsza. Niech ktos udowodni wyzszosc tych 400dpi lasera nad optykami majacymi 1600dpi. Bo udowodnic ze laser gubi sie na niektorych powierzchniach mozna bardzo latwo.

Marketing jednak dziala... laserowe = lepsze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo zaleta dla tego zaleta, ale bądź, co bądź koszty się zmniejszyły poprzez usunięcie przycisków.

Oczekiwałeś tej samej ceny po trzyprzyciskowym kraicie i po "nowocześniejszym", z większą ilością przycisków G3? Chyba oczekiwania troszkę dziwne....

Co do 1600dpi w optyku i 2000dpi w laserze, w końcu to jednak większa precyzja... Wolałbyś żeby poprzestali na 1600dpi?

Może cena taka, bo koszt wyprodukowania takiej laserowej jest większy...

Nie pisałem, że laser lepszy, wręcz przeciwnie uważam, że na tym etpaie laser jest gorszy, ale mam nadzieję, że w G3 coś poprawili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo zaleta dla tego zaleta, ale bądź, co bądź koszty się zmniejszyły poprzez usunięcie przycisków.

Oczekiwałeś tej samej ceny po trzyprzyciskowym kraicie i po "nowocześniejszym", z większą ilością przycisków G3? Chyba oczekiwania troszkę dziwne....

Co do 1600dpi w optyku i 2000dpi w laserze, w końcu to jednak większa precyzja... Wolałbyś żeby poprzestali na 1600dpi?

Może cena taka, bo koszt wyprodukowania takiej laserowej jest większy...

Nie pisałem, że laser lepszy, wręcz przeciwnie uważam, że na tym etpaie laser jest gorszy, ale mam nadzieję, że w G3 coś poprawili...

.... nie biorąc pod uwagę myszy X-7 optycznej 2000 dpi .... zresztą w takim G5 jest taka akceleracja przy 2000 dpi ( niewielka ) że tak na prawdę to ma realnie "tylko" 1600 dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Witam. Mam X-Ray Aqua2 i zastanawiam się jaką myszkę bym mógł sobie kupić do Counter-Strika ?Cena to ja wiem 150zł !!? Nie wiem jakie są ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat akceleracji wstecznej.

 

Wkoncu kupilem mysz , jest to logitech MX400. Jak wiadomo myszy laserowe maja problemy z poprawnym dzialaniem na szkle (np. ice mat) , plastikach (np. steelpad S&S). Ja sam posiadam ta druga podkladke i nie uswiadczylem akceleracji wstecznej ( Q3-ctf-ra3, CSS i paru innych ). Nie znaczy to, ze z innym padem i inna myszka nie bedzie problemow.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie no lipa, to ja chyba wole za 200zł Razera Diamondblacka (versja 2 jakaś), tylko dozbierac i mieć spox mysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer ma beznadziejny kształt - wiem, bo miałem pół roku. Natomiast mimo wszystkich niedociągnięć, Laser 6000 jest najwygodniejszy :rolleyes: B)

Ale co to niby ma byc za argument? Beznadziejny ksztalt?

Sa myszy o roznych ksztaltach i prawie kazde maja swoich zwolennikow. Jedni lepiej graja na duzych przyciskach razera, dosc krotkiej myszy, trzymanej palcami (nadgarstek calkowicie na padzie) a inni zatapiaja lape w kolosie ala MX5xx. To sprawa indywidualna - i zaden argument jesli chodzi o wyroznienie myszy. W przypadku konkretnej osoby - zgoda, ale skad wiadomo ze dany ksztalt nie okaze sie idealny dla kogos innego (a calkowita porazka to ten z Ms).

A uklad optyczny diamondbacka > laser microsofta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty umiesz chwycić Razera? Ja po 6 miesiącach spasowałem. Tracer za 20 zł jest wygodniejszy...

Nie powiem - meczylem sie, ale po jakims miesiacu wyrazna poprawa. To dlugi proces i jesli nie przynosi skutkow to znaczy ze mysz nam nie lezy. Mialem o tyle latwiej ze mysz ktora mialem przed razerem to mx310, ktorego budowa jest dobrym przygotowaniem przed przesiadka na razera :wink: Duzo wieksze cierpienia spotkaly mnie przy przesiadce mx510->mx310 ~2 miechy niewygody. Ale warto bylo jak sie w koncu okazalo. Skutecznosc jest wieksza.

 

I to mnie jeszcze apropos denerwuje w "super reckach" myszy dla graczy, jak jakis redkaktor ktory jeszcze dodatkowo za duzo nie gra, tylko popyka czasem w jedna z roznych gatunkowo gierek na singlu, albo cos posciemnia na multi i po np 2h obcowania z mysza wyciaga daleko idace wnioski na temat wygody i ergonomi... Zeby zrobic wiarygodny test pod katem grania trzeba naprawde grac na myszy znacznie dluzej (i to nie tydzien, ale conajmniej miesiac) i powinna robic to osoba ktora gra pare godzin dziennie w 1 gre. W przciwnym razie recki sa typowo "multimedialne", i rasowi gracze wiele sie z nich nie dowiaduja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o męczenie się, chwytasz Laser 6000 i wiesz że jest idealnie... W Razerze sa jakieś nienormalne profile boczne, albo trzymasz palec na niewygodnym i śliskim boku, albo na małej i niewygodnej gumie. Tak jakby nie mogli zrobić normalnych, pełnych, gumowych boków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No to może Ty, kurde nie rozumiesz że każdy ma inną ręke? Ja przed kupnem myszki przymierzam ją do ręki (to akurat w 100% nie zapewni tego że będzie dobra, ale zawsze wiem czy "leży") i dopiero kupuje, Razera nie przymierzałem, ale poza wizualnymi sprawami, Razer Diamondblack technicznie połyka inne myszy na śniadanie, 1600Dpi, czas reakcji 1ms...kabel 2m,wbudowana pamięć. Ja narazie pomykam na Logitechu i nie narzekam ;) Myszka to tak na koniec wakacji może, ale trudno będzie się rozstać z bezprzewodową która jest super multimedialna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...