Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

No to może Ty, kurde nie rozumiesz że każdy ma inną ręke? Ja przed kupnem myszki przymierzam ją do ręki (to akurat w 100% nie zapewni tego że będzie dobra, ale zawsze wiem czy "leży") i dopiero kupuje, Razera nie przymierzałem, ale poza wizualnymi sprawami, Razer Diamondblack technicznie połyka inne myszy na śniadanie, 1600Dpi, czas reakcji 1ms...kabel 2m,wbudowana pamięć. Ja narazie pomykam na Logitechu i nie narzekam ;) Myszka to tak na koniec wakacji może, ale trudno będzie się rozstać z bezprzewodową która jest super multimedialna.

Jakby patrzec na suche cyferki, to A4tech X-718 wciaga takiego Diamondbacka nosem: 2000 dpi, czas reakcji 1ms, cienki kabelek... :roll:

Juz nie wspominam nawet o majacym 2500 dpi X-750 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby patrzec na suche cyferki, to A4tech X-718 wciaga takiego Diamondbacka nosem: 2000 dpi, czas reakcji 1ms, cienki kabelek... :roll:

Juz nie wspominam nawet o majacym 2500 dpi X-750 ;)

Ale A4tech 750 zaczyna mieć minimalne problemy z akceleracją przy 2500 dpi ( więc praktycznie ma doskonałe 2000 dpi ). Pod wzgl. sensora model 718 jest obecnie najlepszy ( pewne 2000 dpi ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby patrzec na suche cyferki, to A4tech X-718 wciaga takiego Diamondbacka nosem: 2000 dpi, czas reakcji 1ms, cienki kabelek... :roll:

Juz nie wspominam nawet o majacym 2500 dpi X-750 ;)

Ja moge dodać jeszcze od siebie to, że jest o wiele tańszy a4tech :) Te modele co wymieniłeś kosztuja poniżej 100 zł, a Logi... i inne grubo ponad 100 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge dodać jeszcze od siebie to, że jest o wiele tańszy a4tech :) Te modele co wymieniłeś kosztuja poniżej 100 zł, a Logi... i inne grubo ponad 100 zł :P

Praktycznie 718F mający lepszy sensor od Logitech 518 kosztuje ponad 2 x mniej niż logitech . Jeśli komuś pasuje mała mysz to jest to po prostu lepszy wybór niż logitech 518 .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie 718F mający lepszy sensor od Logitech 518 kosztuje ponad 2 x mniej niż logitech . Jeśli komuś pasuje mała mysz to jest to po prostu lepszy wybór niż logitech 518 .

Zgadzam się. :D

A4TECH RULEZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tejże kategorii pod wzglendem technologicznym niema sobie równych! :D

I tym z "high-endowej" półki daje niezłego kopa :D

No, fantastyczne są te technologie A4techa

 

"W grach myszka spisuje się... Może inaczej zacznę. Coś z tym X-750F jest nie tak. Na czarnej podkładce (Steelpad QcK, czyli na standardowej czarnej podkładce, na której "przecież wszystko działa") występują bardzo poważne problemy. Zauważalne jest to szczególnie na najwyższych rozdzielczościach (2000-2500dpi; w niższych zdarza się to rzadko albo mam posuniętą paranoję), wówczas kursor przesuwany powoli (szczególnie w pionie lub po przekątnej) zaczyna szaleć. Efekt jest podobny, jak w przypadku akceleracji wstecznej, gdzie wskaźnik idzie w zupełnie inną stronę niż zaplanowaliśmy (skacze o kilka pikseli)"

 

Amazing, 2500DPI, leje Razera jak chce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajżyj TU Jaka mysz jest najlepsza według testów??

Fakt X-750 nie ma za dobrego lasera ale za to myszki optyczne z serii X-7.. wymiatają! To Fakt :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu tym bardziej wynika że 2500DPI bierze się z przyspieszania przez sterowniki a nie rozdzielczości sensora. Poza tym ani jedna z tych myszy nie ma akceleracji podczas grania, testy w paincie nie mają odbicia w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu tym bardziej wynika że 2500DPI bierze się z przyspieszania przez sterowniki a nie rozdzielczości sensora. Poza tym ani jedna z tych myszy nie ma akceleracji podczas grania, testy w paincie nie mają odbicia w rzeczywistości.

Niby jak wynika że przez sterowniki jest osiągane 2500 dpi??? Tester nie zmierzył rozdzielczości ( np. wymyślonym przez mnie sposobem ) !!!

 

I tak moim zdaniem nawet jeśli mysz ma te 2500 dpi ale z akceleracją to .... tak jak by nie miała 2500 dpi :wink: !! ...... czyli Logitech G5 nie ma 2000 dpi tylko jakieś 1600 dpi .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno większość z tych myszy ma 800DPI. Szkoda że nikt nie miał warunków żeby sprawdzić co się dzieje kiedy mysz się przesunie o 1/2000 cala... Od takiej jednostki mysz powinna idealnie odwzorowywać ruch jesli ma 2000DPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno większość z tych myszy ma 800DPI. Szkoda że nikt nie miał warunków żeby sprawdzić co się dzieje kiedy mysz się przesunie o 1/2000 cala... Od takiej jednostki mysz powinna idealnie odwzorowywać ruch jesli ma 2000DPI.

Kupiłem a4tech X-718 F ( przed chwilą ) i osobiście sprawdzę jaką ma rozdzielczość . A że jestem na tyle zdolny że bez rozkręcania myszy Saitek Gaming Mouse stwierdziłem ( przed serwisem tomshardware- ale oni posiłkowali się rozkręcaniem :] ) że ma 800 dpi ( nie 1600 ) .... to możesz być pewien że nic mi nie umknie .

 

ps. mysz kupiłem na allegro więc pewnie dostanę ją w środę-czwartek ( zostałem powiadomiony że jutro zostanie wysłana ). Testy zrobię jak tylko dostanę mysz i umieszczę wyniki natychmiast.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem a4tech X-718 F ( przed chwilą ) i osobiście sprawdzę jaką ma rozdzielczość . A że jestem na tyle zdolny że bez rozkręcania myszy Saitek Gaming Mouse stwierdziłem ( przed serwisem tomshardware- ale oni posiłkowali się rozkręcaniem :] ) że ma 800 dpi ( nie 1600 ) .... to możesz być pewien że nic mi nie umknie .

Zobaczymy co ciekawego wymyślisz ;)

//Edit

Kolejny test potwierdzajacy, że X-718 jest dobrą myszką!

KlicK

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ten A4TECH nie jest za very, 2000DPI - lol, nie wiem kto w to uwierzy. Taka myszka dla ubogich newbie playerów. Diamondblack jest lepszy (nie ten najnowszy nie wiem jak sie pisze, bo on jest troche niedopracowany). A4TECH jest śliski bo dotykałem i dziwny kształt ma. Jak już ktoś chce grać to Razer/Logitech i tyle. Lepsza mysz z dobrym 1200DPI niż 2000 lamerskiego DPI. To jest jakby zakręcić Pentium III z 1Ghz na 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ksztalt? Moze masz racje. Jak kilka lat jedzie sie na tym samym gryzoniu to gore bierze przyzwyczajenie niz wygoda :P Teoretyczne 1600dpi. Teoretycznie bardzo dobrze mi sie gra. Czego wiecej oczekiwac? Razera za ~250PLN do ktorego znow bede musial sie przyzwyczjac ( oby ) przez min 3 tygodnie? Dziekuje, poslizgam sie x7 po qck+... A Niemcy niech sobie maja Plasmy, Cameleony na szkle i wyzywaja od cheaterow. :lol:

 

Po co dochodzic sie o myszke? Kazdy kupuje to co chce a argumenty ze ten mx jest beznadziejny bo zle mi lezal w dloni klade na krawedzi biurka. I widze jak powolutku zsuwa sie do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4TECH jest śliski bo dotykałem i dziwny kształt ma

Jak ktos ma śliskie rece to imoże jest śliski :P

I jak ktoś ma powyginane ręce to i może ma dziwny kształt, ale tylko dla niego :D lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No IE pominałem, tezż wporządku myszy. Proofit ta mysz jest śliska na tle innych. Powyginane to już nie będe mówił co masz, wiadomo żekażdy ma inną dłoń, ale wiadome jest to że sensor razerów jest lepszy od A4TECH co nie podlega dyskusji. Zreszta nie tylko razerów jaki logitechów i uznanych firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No IE pominałem, tezż wporządku myszy. Proofit ta mysz jest śliska na tle innych. Powyginane to już nie będe mówił co masz, wiadomo żekażdy ma inną dłoń, ale wiadome jest to że sensor razerów jest lepszy od A4TECH co nie podlega dyskusji. Zreszta nie tylko razerów jaki logitechów i uznanych firm

Kompletna nieprawda. Jako dowód - masz linki w tym i paru innych tematach do testów myszek :) Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ten temat powiem tyle ze myszki sa bardzo rozne gralem na bardzo wielu i na bardzo wielu padach... i moim zdaniem jak ktos chce grac 4f ffa albo tego typu rzeczy to nie powinien zadnych razerow kupowac ani nic bo po co mu to? i jeszcze najlepiej pad za 150 sluchawki za 300 itp... ja czasami gram jakies 5 na 5 z kolegami ale nie jestem profesjonalnym graczem ... dlatego kupilem mx310 za 115 zl dlaczego? dlatego ze mialem juz kilka ich myszek i nigdy sie nie psuly... co do myszek a4tech sa tak samo dobre a moze lepsze a moze gorsze... znam kolesia co gra na kulce bo go na lepsza nie stac ale ma takiego skila ze jak sobie 2 razy gralismy 4f 1vs1 to fraga nie ubilem... tak wiec podsumowujac... jak ktos nie gra jeszcze pro to niech nie zadaje tematow o takie rzeczy... i nie ma co gadac co mysz ma w srodku tylko pograc ! jak ktos chce na sprzet wydac 600 zl i jest no skillem to niech da ten hajs na dzieci w afryce. zapamientajcie sobie jedno sprzet to 1 rzecz a skil to 2. tylko ze z dobrym sprzetem bez skila nic nie zrobisz a ze slabym sprzetem i skilem zrobisz... hehe to jest zabawne jak wszyscy opowiadaja o myszkach na ktorych nie grali no moze nie wszyscy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z nich wynika że każda szanująca się firma gubi sie przy 1600DPI.... Tylko A4 lata po 2500DPI bo naprawde ma 800...

Przy 1600 jeszcze Logi i Razer się nie gubią ( dopiero są problemy przy 2000 ) . Co do A4tech to może powstrzymaj się od bezsensownych wypowiedzi typu cyt: "Tylko A4 lata po 2500DPI bo naprawde ma 800." przynajmniej do czasu aż opublikuję test.

 

...wiadome jest to że sensor razerów jest lepszy od A4TECH co nie podlega dyskusji. Zreszta nie tylko razerów jaki logitechów i uznanych firm

A czemu jest lepszy sensor w takim razer czy logi ?

 

Dlatego ma lepszy bo przy 1600DPI śmiga aż miło, a A4TECH taki kozak, bo ma 800DPI heh... Ja nie jestem jakimś zawodowcem, gram na 800DPI Logitech Media Play i jest good.

Jakieś testy robiłeś czy tak sobie wymyśliłeś ( z tym że A4tech X-718 ma 800 dpi ) ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu jest lepszy sensor w takim razer czy logi ?

No jak to nie wiesz? :-P

Bo przecież nazwe mają Razer i Logitech, a to oznacza, że są dobre i żadna inna im nie dorównuje. A taki A4Tech, to tani chłam, do niczego się nie nadaje. Jest gorszy i tyle. I nie ważne, że w testach ludzi znających się na tym dobrze wypada, bo zostali oni podkupieni i tyle. :wink:

A skoro my daliśmy za myszki Logtecha i Razora więcej kasy to muszą być lepsze, bo przecież byśmy nie wydawali niepotrzebnie więcej pieniędzy skoro byśmy mogli mieć tą samą jakość, albo o zgrozo lepszą, za mniejsze pieniądze.

 

A co do trwałości A4Techa, to totalna kicha jest, bo moja poprzednia myszka A4Teech wytrzymała tylko 4 i pól roku intensywnych gier, więc chłam to nieprzeciętny. w sumie jeszcze działa, ale jak mógłbym grać na takim chłami co się A4Tech nazywa, to zła firma jest i tyle, na stos z nią! B)

 

 

Kyle, do niektórych nie dojdzie, że coś może mieć dobrą jakość za niewielkie pieniądze. Więc nie ma sensu się kłócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dlatego ma lepszy bo przy 1600DPI śmiga aż miło, a A4TECH taki kozak, bo ma 800DPI heh... Ja nie jestem jakimś zawodowcem, gram na 800DPI Logitech Media Play i jest good.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ważne, że w testach ludzi znających się na tym dobrze wypada

W porządnych testach (twojepc) sobie nie radzi... Dopiero w paincie na pclab pokazuje klase.

 

BTW to zabawne jest, że o wyższości A4 tech wypowiadają się najczęściej ludzie którzy nigdy nie mieli Logitecha/Microsofta/Razera i twierdzą jaki to on jest super, i jaka to jakość.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Logitech MX400 (Laser) ? Chciałem kupić MX610 bo jest bezprzewodowa, ale czytałem że są nieraz z nią problemy.

MX610 jest fajna, tylko trochę przyciężkawa. Więc pewno MX400 jest lekki. Sprawdź najpierw czy kształt Ci pasuje... W tej cenie masz też Microsoft Laser 6000, MX518...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządnych testach (twojepc) sobie nie radzi... Dopiero w paincie na pclab pokazuje klase.

 

BTW to zabawne jest, że o wyższości A4 tech wypowiadają się najczęściej ludzie którzy nigdy nie mieli Logitecha/Microsofta/Razera i twierdzą jaki to on jest super, i jaka to jakość.

 

2202318[/snapback]

No i bardzo dobrze, będziesz miał okazję ocenić plastik-fantastik obiektywnie.

 

Aha miałem jeszcze Saitek Gaming Mouse - renomowana firma . W skrócie: brzydko wykonany i zamiast 1600 dpi miał 800 , niewygodny bo mały ale bardzo wysoki kształt , problemy ze stałym impulsem na dodatkowych buttonach i brak impulsu w połączeniu przyciski dodatkowe + główne.

 

Ja mam teraz to

 

Co to wnosi do dyskusji o pro myszach ? Gdybyś coś napisał to by coś wnosiło a tak to jest to spam .

 

 

No, ten topowy X-750F świetnie sobie radził na 2500DPI :lol2: I ta jakośc wykonania, nie ma to jak pościerany plastik-funt-ass-tik.

pewnie jak Logitech G5 lub Razer copperhead przy 2000 dpi :lol2: i Microsoft Laser 6000 przy 1000 dpi :lol2:

 

Razer radzi sobie wyśmienicie, na twojepc - A4 tech został negatywnie oceniony jeśli chodzi o precyzję w wysokich DPI, a razer - doceniony. Widać różnicę - warto przepłacać.

 

Bardzo niekonkretnie się wyrażasz ( nie mówisz o modelu tylko piszesz A4tech i kropka ). Jeśli zbadam i okaże się że A4tech X-718 ma 2000 dpi bez akceleracji to jego sensor niczym nie będzie ustępował Razer Copperhead ( nie wspominając o Logitech G5 )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...