Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Logitecha , miałem styczność z innymi modelami tej firmy , miałem styczność z myszami MS . A4techa kupiłem z zamiarem przetestowania ( jeszcze nie odebrałem - allegro )

No i bardzo dobrze, będziesz miał okazję ocenić plastik-fantastik obiektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie potrafię sobie znaleźć myszki. Jedyny kształt jaki mi odpowiada to taki jak ma Logitech UltraX i MX310. UltraX'a używam juz od dłuższego czasu w połączeniu ze SteelPadem QcK i jestem bardzo zadowolony. Do gier mi wystarcza, do pracy także.

 

Zastanawiałem się nad Razerem Krait, MX518 - ale po kiego grzyba mam wydawać tyle kasy, skoro i tak tego nie wykorzystam :?:

UltraX + QcK to dla mnie wygodne i optymalmne rozwiązanie. Przyciski nie skrzypią, pracują delikatnie, rolka kręci się bardzo miękko bez charakterystycznych skoków, których nie lubię. Kursor mi nigdzie nie ucieka, celowanie jest jak najbardziej w porządku.

Kształt jest jak dla mnie idealny, mysz nie za mała, ani za duża, świetnie wyprofilowana. Mysz ślizga się po QcK'a jak po lodzie. Jakość obudowy jest bez zarzutu, nic się nie ściera itp.

Zmienię ją może kiedyś na MX310 jeśli będą jakieś nowe sztuki na Allegro.

 

Zamiast drogiej myszki wolę tą kasę dołożyć do RAM'u poczuję większy komfort albo cichego chłodzonka :wink:

 

Co do potyczki A4 Tech vs. Logi, Razery, MS - myślę, że niektóre osoby nie mogą się pogodzić, że myszka za rozsądne pieniądze rozkłada na łopatki najdroższe i najbardziej zaawansowane modele za które wybulili co najmniej 200 pln.

 

Założę się, że gdybyśmy poznali prawdziwą cenę takiego Logitecha GX5 to co poniektórzy dostali by palpitacji serca. Rynek gier to żyła złota, a producenci robią wszystko by za wszelką cenę wyrwać trochę grosza od świadomych i nieświadomych klientów. Marketing działa, tak jak w przypadku intelowskiego P4. Gdy pojawiły się pierwsze Athlony i A64 rozwalając P4 to fanboye o mału szału nie dostawali, a ich jedynym argumentem było to, że P4 ma 3GHz, a Athlon tylko 2GHz.

 

Bardzo dobrze, że A4 Tech wypuścił tak udany produkt, całkiem możliwe, że część osób przekona się do A4 Tech'a, a co za tym idzie ceny za markę u Loga i spółki trochę spadną.

 

Ok, z mojej strony to wszystko, nie chcę wywoływać większego OT'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???? ja widzę że sobie radzi i to doskonale

No, ten topowy X-750F świetnie sobie radził na 2500DPI :lol2: I ta jakośc wykonania, nie ma to jak pościerany plastik-funt-ass-tik.

 

pewnie jak Logitech G5 lub Razer copperhead przy 2000 dpi :lol2:

Razer radzi sobie wyśmienicie, na twojepc - A4 tech został negatywnie oceniony jeśli chodzi o precyzję w wysokich DPI, a razer - doceniony. Widać różnicę - warto przepłacać. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

CS - Wracając do X-718 - spełnił swoją rolę, ale na kolana recenzenta nie rzucił. A że CS jest najlepszą grą do sprawdzania myszek to mówi jasno że mysz jest dobra, ale nie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Wiesz Twoja opinia w moich oczach w tym momencie straciła sporo, ponieważ jeżeli oceniasz myszke w dniu którym ją odebrałeś to świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia jak przetestować myszke. Dodam, że chodzi mi o to że o myszce możesz się wypowiedzieć grająć przynajmniej 2 tygodnie w CS (najlepiej) lub inne gry podobne, jak możesz stwierdzić czy ma akceleracje wsteczną jak masz ją pare godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twoja opinia w moich oczach w tym momencie straciła sporo, ponieważ jeżeli oceniasz myszke w dniu którym ją odebrałeś to świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia jak przetestować myszke. Dodam, że chodzi mi o to że o myszce możesz się wypowiedzieć grająć przynajmniej 2 tygodnie w CS (najlepiej) lub inne gry podobne, jak możesz stwierdzić czy ma akceleracje wsteczną jak masz ją pare godzin?

Wiesz a ja myślę że Ty nie umiesz czytać, namalowałem że robiłem test syntetyczny na rozdzielczość ( TYLKO ).

 

cyt : ponieważ jeżeli oceniasz myszke w dniu którym ją odebrałeś to świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia ....

 

 

Czy ja ją oceniłem w jakikiolwiek sposób ?

 

Jeden z moderatorów forum napisał że wchodząc na nie trzeba sobie zadać pytanie : " czy umiem myśleć " - co jak nic pasuje do zaistniałej sytuacji

 

Ty mi wsadzasz teksty/działania których nie napisałem/zrobiłem czyli ocena myszy - piszesz że ją oceniłem .... ciekawe gdzie ? przyśniło Ci się ...

----------------------

 

Wybacz że mnie trochę poniosło ale jak byś się czuł gdybym to ja pisał że zrobiłeś coś co nie miało miejsca i jeszcze Ciebie za to krytykował ??

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odebrałem a4tech X-718F i pierwszą rzecz jaką robiłem to test na rozdzielczość. Muszę przyznać że trudniej jest zmierzyć mysz 2000 dpi niż powiedzmy 400 dpi , wymaga to znacznie więcej czasu i precyzji i więcej powtórzeń. Ostatecznie mogę potwierdzić że mysz A4tech X-718F ma 2000 dpi ( oczywiście przy braku akceleracji wst. ). Jeszcze zrobię kilka testów nieco inaczej ale raczej nic się nie zmieni.

Heh, a już myślałem, że nie ma tych 2000... Szkoda tylko, że wykonanie takie lipne i niechlujne...

Przestaję mieć uprzedzenia do tej myszy.

---------------

Czy ktoś wymieniał ślizgacze w x-718??

-------------------

CZy ta rolka zawsze świeci? A Przy najwyższej rozdziałce błyska?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po odpakowaniu myszy to .... wykonanie jest całkiem całkiem .... myślę że zareagowałem tak pozytywnie bo po zamieszczanych tu postach spodziewałem się czegoś naprawdę dużo gorszego ( a jestem naprawdę wymagający ). Przy dłuższym obcowaniu i "gapieniu" się na nią widać że w miejscach w których są łączenia można by zrobić je dokładniej ( są rowki a nie idealne spasowanie , ale te rowki są równe ) ew. dać jakąś gumę uszczelniającą, jeden ślizgacz niedokładnie przyklejony .... ale w Logitech MouseMan Wheel też ślizgacze były nie za dobrze poprzyklejane i to wszystkie. Co do plastyku .... mysz nie skrzypi i sprawia wrażenie solidnej ... nie jest też lekka jak piórko ( za duża lekkość przeszkadzała mi w Saitek Gaming Mouse i kilku innych optykach ). Ta guma na kciuk też jest dobrze przyklejona ( możliwe że jakość egzemplarzy nie jest powtarzalna [ przyklejenia ] )

 

- więc wykonanie ostatecznie jest OK , wiadomo można było lepiej ale nie jest tak źle

 

... denerwuje mnie jeszcze to że cała mysz się tak lśni ( wolę mat ) ... jednak pomimo tego śliskiego plastyku chwyt jest pewny

CZy ta rolka zawsze świeci? A Przy najwyższej rozdziałce błyska?

Nieustannie ... chyba że dasz 600 dpi ( gaśnie ).

 

ps. to świecenie i miganie nie jest oczo rzutne ale wolałbym bardziej dyskretnie ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twoja opinia w moich oczach w tym momencie straciła sporo, ponieważ jeżeli oceniasz myszke w dniu którym ją odebrałeś to świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia jak przetestować myszke. Dodam, że chodzi mi o to że o myszce możesz się wypowiedzieć grająć przynajmniej 2 tygodnie w CS (najlepiej) lub inne gry podobne, jak możesz stwierdzić czy ma akceleracje wsteczną jak masz ją pare godzin?

Odnoszę wrażenie, że nie wiesz za bardzo o czym mówisz. Zarówno rozdzielczość jak i wystepowanie akceleracji wstecznej można określić w kilka minut. I jest to test bezwzględny, nie opierający się na "odczuciach" czy sympatii do marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Miałem rozbubodowywać kompa, ale nie chce mi się zbierać, więc pomyślałem o myszy.

I znów nie jestem pewien co wziąć (keidyś już prawie kupowałem diamondbacka, ale rozmyśliłem się i wziąłem słuchawki).

Logitech mx518/g5 odpada - nie umem tego dobrze chwycić.

Pozostały tylko razery - DB Plasma, Pro 1.6 i Copperhead.

I teraz ponownie to samo pytanie:

Czy Copperhead ma problemy z akceleracją wsteczną. Jak z dokładnością kursora, czy nie ma jakiś dziwnych ruchów, itp. Muszę być na 1000% pewny, bo za 200zł, nie chcę kupić szmelcu.

Warto go brać, czy nie?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś jak sie na pierwszy rzut sprawdza w grach / szybkich ruchach /dokładność kursora

Dobrze idzie mi w UT i wygrałem w tej grze setki godzin co pozwoliło mi na określenie niemal identycznej prędkości przesuwu "na wyczucie" dla obu myszy.

 

Porównałem mysz 400 dpi Logitech mouseman wheel kontra a4tech x 718 w trybie 1600 dpi ( @ 1800 zmierzone ).

 

Obrazy przedstawiają najmniejsze przesunięcie celownika w prawo wzgl. widocznej czarnej ściany przy dobranej podobnej prędkości dla obu myszek.

 

Najmniejsze przesunięcie Logi 400, czułość w grze ~5

 

Dołączona grafika

 

Najmniejsze przesunięcie A4tech 1800 dpi czułość w grze ~1.5

 

Dołączona grafika

 

Chodziło o tę samą prędkość jednak ostatecznie wydaje mi się że mimo wszystko A4 ustawiłem szybciej ( większe stawiane przed nim wymagania )

 

Jak widać przy 400 dpi Logi mamy przeskok o 5 pix a przy podobnej prędkości 1800 dpi A4 mamy by pixel

 

Narazie tyle reszta jak się zaznajomię .

 

ps. rozdzielczość ekranu 1024x768 - muszę przyznać że precyzję myszy naprawdę czuć i kiedy ponownie wróciłem do 400 dpi Logi ( porównywałem ) to .... kurcze jak mi to przeskakuje - !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pierwsze wrażenia po złapaniu myszki w ręke ?? Bo ma jakiś taki nietypowy kształt sprawia wrażenie krótkiej i wysokiej , jak jest z ułożeniem nadgarstka ?? To od razu spytam o ten 3-ci Fire , spełnia jakąś konkretną funkcje czy po prostu jest to kolejny przycisk do zbindowania ??

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i jeszcze jedno pytanie ad. Copperheada...

Czytałem gdzieś, że przy podnoszeniu myszy na niedużą wysokość, sensor nadal łapie, w konsekwencji czego kursor się porusza nawet wtedy kiedy nie chcę. Czy to prawda?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pierwsze wrażenia po złapaniu myszki w ręke ?? Bo ma jakiś taki nietypowy kształt sprawia wrażenie krótkiej i wysokiej , jak jest z ułożeniem nadgarstka ?? To od razu spytam o ten 3-ci Fire , spełnia jakąś konkretną funkcje czy po prostu jest to kolejny przycisk do zbindowania ??

To ja tutaj wtrącę swoje 3 grosze ;) (w ramach OT)

Te "3x Fire" można zasymulować ze 100% powodzeniem za pomocą sterowników, o ile producent myszy przewiduje taki feature. Np. Microsoft w najnowszych sterach (pasują nawet do starych myszek M$) załączył możliwość zbindowania sekwencji 16 klawiszy pod dowolny przycisk myszy (może nawet kilka sekwencji pod różne przyciski - nie sprawdzałem tego jeszcze ;) ). Muszę przyznać, że to rozwiązanie jest dość interesujące. Przykładowo, ustawiłem w SOF2 konfigurację [strafe left, strafe right, crouch, attack] dla sąsiadujących ze sobą klawiszy, dzięki czemu mogłem wygodnie "nagrać" sekwencję na myszkę, naciskając "przypadkowo" wszystkie te klawisze (z przewagą na klawisz strzału ;) ). Efektem tego był bardzo skuteczny atak połączony z mylącymi dla przeciwnika unikami, przypominający nieco w działaniu aimbota, o którego zostałem natychmiast posądzony na jednym z serwerów ;) W sumie, dla doświadczonych graczy to tylko taka ciekawostka, ale dla reszty może okazać się pomocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@pwlj

 

Ja bym brał Razera Diamondblacka Plasme, ponieważ Copperhead jest jakiś niedopracowany i problemy są z nim, a DBP działa good na 1600 DPI i jest za to chwalony w testach. Chyba sobie jakoś uzbieram i też kupie :P

 

SORY, mój błąd, DB ma 1600DPi ;)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee przecież Plasma ma 1600DPI....

 

Kurczę w sumie, to tylko na pclabie mieli akcelerację na Copperheadzie. No i się zastanawiam pomiędzy Razerem Pro 1.6, a Copperheadem. Generalnie to same pochwalne opinie o nim (CP), tylko ten test na pclabie dziwny, możę im się trafiła jakaś rąbnięta, czy jak? Spieq testował na Icemacie i też akceleracji nie było. No i widzę, że wszyscy chwalą. DB Plasma w ogóle, to mi się nie podoba. Copperhead miał dla mnie lepszy kształt od DB - dzisiaj sprawdzałem obie.

 

Pytanie - czy Razer Pro 1.6 ma inny kształt obudowy od DB i czy różni się czymś jeszcze oprócz kolorów i podświetlenia?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twoja opinia w moich oczach w tym momencie straciła sporo, ponieważ jeżeli oceniasz myszke w dniu którym ją odebrałeś to świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia jak przetestować myszke. Dodam, że chodzi mi o to że o myszce możesz się wypowiedzieć grająć przynajmniej 2 tygodnie w CS (najlepiej) lub inne gry podobne, jak możesz stwierdzić czy ma akceleracje wsteczną jak masz ją pare godzin?

Wystarczy dowolny edytor graficzny np. Paint.

 

Gratuluje trollu, kolejny f4j0wy post.

 

 

Kurczę w sumie, to tylko na pclabie mieli akcelerację na Copperheadzie.

Mialem okazje pobawic sie tym Razerkiem na lanie. Podobno mial wgrane nowe stary/soft (?) . Akc. nie bylo.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi po samej teori w Paincie? Może Ty jesteś troll, wypraszam sobie miłośniku teori.

To nie jest teoria tylko czysta praktyka... Na dobrą sprawę wystarczy 10 sekund po podłaczeniu myszy pomachac kursorem na pulpicie, i już wiadomo czy ma akcelerację wsteczną i badziewną optykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi po samej teori w Paincie? Może Ty jesteś troll, wypraszam sobie miłośniku teori.

Nie wiem w czym widzisz teorię lechu1777...

W tej chwili ruszam myszką kuzyna - po 1sek. wiem, że ma akcelerację i to na pulpicie, o paincie już nie mówiąc.

 

To nie jest teoria tylko czysta praktyka... Na dobrą sprawę wystarczy 10 sekund po podłaczeniu myszy pomachac kursorem na pulpicie, i już wiadomo czy ma akcelerację wsteczną i badziewną optykę.

Prawda, prawda. Ruch myszą to ruch myszą i tyle - żadna teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pierwsze wrażenia po złapaniu myszki w ręke ?? Bo ma jakiś taki nietypowy kształt sprawia wrażenie krótkiej i wysokiej , jak jest z ułożeniem nadgarstka ?? To od razu spytam o ten 3-ci Fire , spełnia jakąś konkretną funkcje czy po prostu jest to kolejny przycisk do zbindowania ??

Pierwsze wrażenie po złapaniu myszki to : kurcze leży tak że nie trzeba się przyzwyczajać. Trzymałem trochę myszy i naprawdę dobre leżenie to nie jest jakieś złudzenie dla mnie w tym modelu. Mysz niby jest mała jednak dobrze wypełnia przestrzeń w moich nie małych rękach i nie jest za wysoka ( w przeciwieństwie do małego Saitek Gaimng Mouse który niby mały a za wysoki ).

 

cyt: " Bo ma jakiś taki nietypowy kształt sprawia wrażenie krótkiej i wysokiej , jak jest z ułożeniem nadgarstka ?? " - właśnie jak wyżej napisałem - nie jest za wysoka i absolutnie nie krótka ... a obawiałem się negatywnego efektu o którym piszesz ( pamiętaj że każdy ma inną dłoń ). Co do ułożenia to logo X-7 jest pomiędzy kostkami głównymi ( 1-wszymi jeszcze "w dłoni" ) palca wskazującego i "serdecznego ;] " a kciuk "trafia" na tę gumę z boku . Mam dość wysoko podłoże z myszą ( krzesło za niskie - do wymiany ) i po wielu godzinach można poczuć chęć wygięcia dłoni na kształt Logitech Mouse Man Wheel ( przekręcenie na 40% co tak jak byś trzymał miecz który zniosło ci na lewą stronę ) do której bardzo się przyzwyczaiłem ( bardziej pochyła niż MX 518 ). Jednak przy prawidłowym stanowisku nie powinno być tej chęci no i należy pamiętać o moim wieloletnim przyzwyczajeniu do ostro pochyłej myszy.

 

Przycisk 3xfire .... tak .... nie polecam go jako double click ( efekt potrójnego kliku jest wyczuwalny i nie pożądany podczas zamierzonego double ).

W grach ... w UT absolutnie się nie nadaje ( bronie mają ograniczoną szybkostrzelność - nawet pistol ). Battlefield 2 ... robi się bardziej przydatny ale nie obadałem innych broni i tego buttona jedynie pistolet który zadziałał nieco bardziej fragodajnie ale nie było to ekstremalnie szybkie 3x fire tylko .... szybkie. Ten przycisk na pewno nie będziesz naciskał pomyłkowo bo jest mały i odrobinę trudno ułożony pod wzgl. łatwości naciskania. Jest bardzo blisko rolki przez co nieco utrudnione jest korzystanie z niego ( komfort ) ale podczas wciskania/ przewijania rolką na pewno nie będzie przeszkadzał bo jest niski i łatwo o nim zapomnieć że istnieje.

 

Przycisku 3xfire się nie binduje - to czysto sprzętowa funkcja - elektroniczny układ który podaje 3x to co masz na głównym ( [?] - nie obaliłem tej swojej teorii więc tak jest :wink: )

 

------------edit------------

po dłuższej fragacji doszedłem do wniosku że ten 3x fire jest jednak dobrze umieszczony ( gdyby był bardziej nachalnie położony to by przeszkadzał )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę w sumie, to tylko na pclabie mieli akcelerację na Copperheadzie. No i się zastanawiam pomiędzy Razerem Pro 1.6, a Copperheadem. Generalnie to same pochwalne opinie o nim (CP), tylko ten test na pclabie dziwny, możę im się trafiła jakaś rąbnięta, czy jak? Spieq testował na Icemacie i też akceleracji nie było. No i widzę, że wszyscy chwalą. DB Plasma w ogóle, to mi się nie podoba. Copperhead miał dla mnie lepszy kształt od DB - dzisiaj sprawdzałem obie.

Kwestia tej akceleracji to nie tylko pclab.. Wystarczy poszukac na zachodnich forach, czy tych serwisach fanow razera :arrow: np.

 

No i jakims argumentem tez jest fakt wypuszczenia pada specjalnie pod lasery (5L), co nie tylko jest marketingiem ale mysle jakims odzewem na w/w problemy.

 

Pytanie - czy Razer Pro 1.6 ma inny kształt obudowy od DB i czy różni się czymś jeszcze oprócz kolorów i podświetlenia?

Ma nieco inny ksztalt, wystarczy przyjrzec sie zdjeciom. Rozni sie tez ksztaltem przyciskow. No i masz pr0 weza ktory pulsuje swiatelkiem diody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 5L to też "szmata" tylko przyklejona do plastiku, for laser i z odpowiednią ceną dobraną do portfeli nabywców Copperheadów i G5 :lol:

Gdyby nie była sztywna to byłby to prawie QcK i nie mogliby krzyknąć takiej ceny :wink:

 

W każdym razie 5L potrafi stanąć na wysokości zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aerial, bo już prawie zamówiłem Copperheada - jednak wezmę pr0, mam nadzieję, że nie pożałuję.

BTW: Ależ ona obłędnie wygląda! Już nie mogę się doczekać, heh...

Jeżeli kogoś to interesuje, kupuję za 180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...