Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się sprawuje tobie ta myszka ??

 

Szukałem troche w internecie i nie mogłem znaleźć dodatkowych akumulatorów.

Jest idealna. Używałem wcześniej różnych myszek przewodowych (kulka, optyczne - Logitech, A4tech, MS), u znajomych przetestowałem kilka modeli bezprzewodowych, miałem też trackballa Logitecha (Marble Mouse), w MM sprawdziłem też jak mi leżą inne typy (m.in. Razery) i G7 jest najlepsza (dla mnie oczywiście). Mam ją na Steelpadzie 4D (gładka strona). W pracy pod linuksem, w grach (D3, CoD2, Fable, Q3A) spisuje się idealnie. Bateria wystarcza normalnie na kilka dni (bez wyłączania przyciskiem pod spodem), przy ciągłej pracy jakieś 8-10 godzin (i jakoś na razie się ten czas nie zmniejsza). Co do ergonomii, to dla mnie nie jest za duża ani za ciężka (mam duże graby - przy próbie z razerem miałem kłopoty ze złapaniem maleństwa).

Jedyna niedogodność jest taka, że bestia strasznie łapie wszelki brud. Wydaje się, że ręce mam czyste, a po paru godzinach pracy przyciski są brudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest idealna. Używałem wcześniej różnych myszek przewodowych (kulka, optyczne - Logitech, A4tech, MS), u znajomych przetestowałem kilka modeli bezprzewodowych, miałem też trackballa Logitecha (Marble Mouse), w MM sprawdziłem też jak mi leżą inne typy (m.in. Razery) i G7 jest najlepsza (dla mnie oczywiście). Mam ją na Steelpadzie 4D (gładka strona). W pracy pod linuksem, w grach (D3, CoD2, Fable, Q3A) spisuje się idealnie. Bateria wystarcza normalnie na kilka dni (bez wyłączania przyciskiem pod spodem), przy ciągłej pracy jakieś 8-10 godzin (i jakoś na razie się ten czas nie zmniejsza). Co do ergonomii, to dla mnie nie jest za duża ani za ciężka (mam duże graby - przy próbie z razerem miałem kłopoty ze złapaniem maleństwa).

Jedyna niedogodność jest taka, że bestia strasznie łapie wszelki brud. Wydaje się, że ręce mam czyste, a po paru godzinach pracy przyciski są brudne.

Ok, dzięki to już wiem co kupić, ale wezme sobie wersję SE, bo jest w lepszej kolorystyce i jest chropowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę ją pomacać przed kupnem.

Ja o mało co nie kupiłem mx518 bez przymierzania się do niej.

Jak wziąłem ją później do ręki (za namową panów z tego działu) w MM to nie wiedziałem jak to złapać. Ogromna grucha i niewiadomo jak to trzymać. Niewygodna niesamowicie.

Tak to się przedstawia u mnie z kształtem logitech-ów. Za to razer pasował mi idealnie niemalże. Lepiej sprawdź wcześniej jak Ci leży ten "ziemniak".

 

EDIT: Jaką podkładkę byście mi poradzili? W sumie to QCK średnio mi odpowiada. Niby niezły, ale taki trochę za mało śliski mi się wydaje... I myślałem o czymś fajniejszym, np. Icemat 2nd, albo steelpad 5L. W każdym razie potrzebuję czegoś szybszego od QCK, ale jednocześnie wytrzymałego, żeby nie wytarło się po pół roku...

Ogólnie to nie za bardzo wiem czy taki interes się opłaca. QCK nawet nie takie złe... Jak myślicie? Warto wymieniać?

 

EDIT2: Chyba ten 5L by mi się na biurku nie zmieścił, on raczej odpada...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę ją pomacać przed kupnem.

Ja o mało co nie kupiłem mx518 bez przymierzania się do niej.

Jak wziąłem ją później do ręki (za namową panów z tego działu) w MM to nie wiedziałem jak to złapać. Ogromna grucha i niewiadomo jak to trzymać. Niewygodna niesamowicie.

Tak to się przedstawia u mnie z kształtem logitech-ów. Za to razer pasował mi idealnie niemalże. Lepiej sprawdź wcześniej jak Ci leży ten "ziemniak"

Bo widzisz, przez tyle lat nie nauczyłeś się jeszcze że ŚRODKOWY palec trzyma się CIĄGLE na skrolu :wink: Wtedy być może ten MX jest wygodny B-) Logitech lansuje takie idiotyzmu... zresztą ostatnie microsoftu też takie są :mur:

 

Jak chcesz coś bardziej śliskiego od Qck ale szmatę, to możesz Everglide Titan kupić. Najszybsza szmata. Albo Razer Mantis Speed. No ale plastik/alu/5L.

 

BTW to Qck lubi być wyprany i wyprasowany ;) No i nowe, większe teflonowe ślizgacze mogą coś dać. Icemat moim zdaniem odpada, bo niszczy ślizgacze i jest gruby... Titan jest niezły.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icemat moim zdaniem odpada, bo niszczy ślizgacze i jest gruby... Titan jest niezły.

Dla mnie to najlepszy pad, najwiekszy poslizg daje, slizgacze sie niszcza bardzo powoli (firmowki z razera starcza na pare lat intensywnej gry). Oprocz halasu ta podkladka daje najlepszy poslizg z teflonem - nic tego nie przebije. Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Icemata zdania są podzielone. Jak dla mnie jest trochę nieprzyjemny, z powodu grubości, wysokości... Akurat hałas to rzecz drugorzędna. No i ja osobiście lubię low-sens i sporą kontrolę, więc taki poślizg mi nie pasuje zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten titan trochę za duży...

A Icemat to od początku mi się podobał, tylko słyszałem, że jak coś na nim jest, to zaraz trzeba czyścić, bo grać się nie da...

Ale nie jset to chyba zbyt uciążliwe, co?

 

Low-sens i spora kontrola - to chyba niezbyt popularny duet... Ciekawe... Ja tam się przestawiam na mid-sens, może na high kiedyś. Grając w CS-a 1.6 an sensie 2.3 na 400dpi czasem nie zdążałem się obrócić, np. w cs_assault przy wystakiwaniu z szybu miałem czasami problemy. To samo przy wychodzeniu. A jak machałem jak opętany, to też czasami nie było najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do myszy high dpi trzeba czasem ( niektóre tytuły nie wymagające większych prędkości ) zjechać z sens do mniej niż 1 ( BF 2 , mysz 1800 dpi , 1024x768, sens ~0.4 ) ... w tym CS też da się ustawić np. 0.7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low-sens i spora kontrola - to chyba niezbyt popularny duet... Ciekawe... Ja tam się przestawiam na mid-sens, może na high kiedyś. Grając w CS-a 1.6 an sensie 2.3 na 400dpi czasem nie zdążałem się obrócić, np. w cs_assault przy wystakiwaniu z szybu miałem czasami problemy. To samo przy wychodzeniu. A jak machałem jak opętany, to też czasami nie było najlepiej.

Low-sens i spora kontrola to normalny duet. Nikt grający na low-sensie nie gra na Icematach... Szmaty, szmaty i jeszcze raz szmaty ;) Do tego duże szmaty ;) Co do grania - ja grałem klanówki, więc nie było mowy o nagłym obracaniu się... A potrzebowałem około 60-80cm żeby się obrócić do tyłu.

 

@Kyle

 

Da się wszystko, w cs:s grałem na copperheadzie na 2000DPI i miałem sens 1.3 + w sterownikach razera namieszałem.

 

Edit

 

http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879333689

 

może jedna z tych?

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że low-sensowcy grają na śliskich padach, żeby szybciej jechało, a high-sensowcy na wolnych - dla większej precyzji...

Jednak widzę, że się myliłem. Dlaczego tak?

 

Nie wiedziałem, że Logitech zawsze robił takie ogromniaste mychy! To wygląda jak potwór!

Za zdjęcie dzięki mayo.

 

Logitech Mouse Man

Dołączona grafika

 

Niezła, co?

A jaka niewygodna! Okropna!

P.S.:Jakby ktoś zastanawial się co się stało z kablem od tej mychy, to mogę powiedzieć, że jest po "wireless modzie", heh...

 

EDIT: Rzeczywiście wszędzie napisane jest, że low-sens + control? Ale dlaczego? Po co ma stawiać opór?

No a dla high-sens to po to żeby było 0 oporu, czy tak?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że low-sensowcy grają na śliskich padach, żeby szybciej jechało, a high-sensowcy na wolnych - dla większej precyzji...

Jednak widzę, że się myliłem. Dlaczego tak?

Mając szmacianą podkładkę i grając high-sens, są większe opory i niekoniecznie przesuniesz dokładnie o tyle ile chcesz. W tej chwili potestowałem tracer + ślizgacze razera + qck, i próbując wykonywać minimalne ruchy, mysz czasami przesuwa się skokowo. Na Icemacie masz praktycznie brak tarcia, więc masz większą precyzję. Grając low-sens potrzebna jest średnio śliska podkładka, aby zachować precyzję i kontrolę. Zauważ - wszystkie śliskie podkładki są zazwyczaj małe, duże podkładki, to zazwyczaj szmacianki dające średnio śliską powierzchnię (chociaż Titan jest niezły, no i mantis speed).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Icemata 2nd White - będzie pasował mi do Razerka pr0!

Ten mantis brzydki i drogi jak na szmatę, no i dużo za duży ja dla mnie.

Co do Titana też troszkę przydużawy i tak jakoś średnio mam ochotę na kolejnego szmaciaka...

Tylko żeby Icemat mnie nie zawiódł, bo za taką cenę, to się spodziewam czegoś nadzwyczajnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa rzeczywiście! Nie pomyślałem o innych sklepach...

Nie za bardzo mam ochotę iść do frędzlów z proline (jak ja nie cierpię tego sklepu).

Mam taki jeden "zaprzyjaźniony" sklep, to pewnie się wybiorę, jak wrócę do domu (aktualnie jestem u rodziny w BB).

Edit: Idę spać...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do identyczności to tylko pogłoski jakie czytałem ( pogłoska : A4tech agilent , Razer agilent ... ja wnioskuję : te same ) ale pomiar rozdzielczości byłby już jakimś dowodem. Powiem Wam tak : najlepiej samemu wszystko sprawdzić B)

Agilent duza firma - to, ze dwie myszki maja sensory jej produkcji nie musi oznaczac, ze sa to dokladnie takie same sensory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w tym CS też da się ustawić np. 0.7 ?

w 1.6 nie da rady mniejszego niz 1

 

co do pada to moze stellpad s&s? albo qpad - ale nie wiem czy w polsce dostepny ;)

 

a i jeszcze co do małej 'sliskosci' szmat - tez tak myslalem ,ale roznicy po przesiadce z ricochet'a na eye pada raczej nie zauwazylem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - czy miałeś kiedykolwiek kontakt z Icematem? Bo ja bym się nie zdecydował na kupno tego pada bez fizycznego kontaktu z nim... To jest wysoki kawał szyby :lol2:

Wysokosc imo nie przeszkadza. Mam tez steelpada 4S (dobra alternatywa dla icemata) ktory jest plaski a dziala praktycznie tak samo (blacha). Mimo to wole icemata, ma bardziej jednorodna powierzchnie. Ogolnie wysokosc w praktyce nie przeszkadza chociaz teoretycznie wydaje sie ze to problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wytrzymałością tego 4S? Słyszałem, że szybko się ściera...

Na miekkim teflonie jaki masz w razerach mysle ze nic mu nie grozi. Generalnie to mit, sa w obiegu steelpady s starte bo ktos meczyl je na defaultowych plastikowych slizgaczach sciarajac je do 0. Teflon jest niegrozny dla tej nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba Icemat będzie bardziej wytrzymalszy, a cena podobna. Jak już sobie go sprawdzę i będzie mi pasował, to kupuję chyba Icemata...

Polecam allegro. Nowki znacznie taniej niz w sklepie. Oczywiscie 2nd, bo zwykly (original) jest za maly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no popatrzę, ale kurczę widzę, że są tam tylko wersje black, a chciałem białą, żeby ładnie się komponowała z razerem pro...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no popatrzę, ale kurczę widzę, że są tam tylko wersje black, a chciałem białą, żeby ładnie się komponowała z razerem pro...

No racja, jesli chodzi o tego razera to biala bedzie najlepiej wkomponowana. Tylko w sklepie ceny tego sa dosc wysokie - do allegro trzeba cierpliwosci i czasu :wink: Generalnie dobra cena za nowa 2nd to ~80zl, nie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh czy ktos z posiadaczy G5 mial juz problemy z rolka ?

 

Bo u mnie wlasnie sie pojawily... Od czasu do czasu nie przewija mi wiersza albo jeszcze lepiej : przewinie i wraca na ta sama pozycje :/ Chyba nie musze tlumaczyc jakie to "udogodnienie" gdy zmieniamy bronie rolka ;(

 

Po prostu smiechu warte 250zl za myszke i po dwoch miesiacach takie jaja... No nic , trzeba ja bedzie oddac na gwarancje . W ogole rolka zlapala jakies dziwne luzy , ktorych w MX510 nie bylo . To chyba przez ta pieprzona rolke 4D :mur:

 

W sumie juz sie przyzwyczailem do G5 i szkoda by ja bylo wymieniac , ale jak mi sie za chwile ma to samo stac z kolejna G5 to ja podziekuje... Chyba trzeba bedzie pomyslec o czyms nowym :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...