Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jak bardzo wymagającym graczem jesteś :> w cs niema aż tak szybkich ruchów jak w q3 więc może będziesz zadowolony na tym "low sens" pytanie ile to dla ciebie low sens ;) dużo lepszym wyborem pod ta myszkę jest jakąś podkładka plastikowa labo stelpad 5L, niema aż tak dużo miejsca ale DA na nich będzie lepiej śmigać pytanie czy nie będzie za mała :)

 

btw bez tuningowania DA niebyłbym w stanie na niej grac, lepiej już kup IE 3.0 albo mx510 ']

jutro stanę sie posiadaczem DA to zobaczymy jak to będzie, jeśli chodzi o low sens to raczej lewa strona skali a dokładnie 3.0

 

a swoją drogą co rozumiesz przez tuning ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahha no nie dziwię Ci się jakoś - podnoszenie tej mychy to koszmar ;]

Dodatkowo te boki tez najlepsze nie są ;] Czym ją szorowałeś ?

 

@Krzynek1

Jeżeli masz obecnie mysz 400dpi i grasz na sensie 3.0 to na spokojnie wystarczy Ci IE3.0 - zresztą, wystarczającą reklamą powinno być to, że gra na nich pgs xD

 

P.S. - jaka rozdziałka?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad IE 3.0 albo naszej polskiej myśli technologicznej (Lognetmedia icon). W końcu kupiłem a4 techa który sie rozleciał :lol: Teraz znów stoję przed tym samym wyborem.

Gram sporo (ale myszka ma być pod css :P) w 1024 lub 1280 na niskim sensivity. Jak myślicie co będzie dla mnie lepsze, kształt mychy sie nie liczy bo obie sa wg mnie wygodne.

Cena za obie też prawie taka sama....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 że też nie szkoda Ci było :blink:

niby czego ?

 

mysz w obecnym stanie jest lepsza jak nowa sztuka, dodałem też duże teflonowe ślizgacze co spowodowało ze myszka przestała się w końcu gubić

 

@/../

zwykły gruboziarnisty papier ścierny

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;-) Male pytanko czy do myszek laserowych a dokladniej chodzi mi o G7 potrzeba podkladek czy wystarczy biurko (koloru czrnego) i czy wszystko bedzie ok.? Ja nie bardzo toleruje podkladki a moje biurko ma gladka powierzchnie.

Praktycznie działa na wszystkim prócz lustra :D (nawet na skórze ręki) i będzie też działac na blacie biurka. Jednakże nawyższą precyzje uzyskuje na odpowiedniej podkładce. Ja używam materiałowej Razer Mantis.

 

Osobiście G7 uważam za najlepszą mysz dla graczy jaka kiedykolwiek powstała!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie działa na wszystkim prócz lustra :D (nawet na skórze ręki) i będzie też działac na blacie biurka. Jednakże nawyższą precyzje uzyskuje na odpowiedniej podkładce. Ja używam materiałowej Razer Mantis.

 

Osobiście G7 uważam za najlepszą mysz dla graczy jaka kiedykolwiek powstała!

zapewne jesteś jakimś ubper 1337 pr0 gamerem w pasjansa ;D

 

proszę Cię nie pisz takich głupot :) to jest jedna z najgorszych akurat myszy do gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne jesteś jakimś ubper 1337 pr0 gamerem w pasjansa ;D

 

proszę Cię nie pisz takich głupot :) to jest jedna z najgorszych akurat myszy do gry

A ty pewnie jej w ogóle na oczy nie widziałeś, już nie mówiąc o korzystaniu, a [ciach!]ły piszesz.

 

Mam tą myszkę i także uważam, że nie ma lepszej na rynku dla gracza. Ale ty jesteś pan "kabelkowy" więc będziesz tyrał wszystko, co tylko zostało pozbawione ogonka.

 

Gram bardzo dużo w UT2004 i jeszcze nigdy ta myszka mnie nie zawiodła. Szybkie, wolne ruchy, wszystkie są idealnie precyzyjne. Na MX700 nie było żadnych przerwań, a G7 jest od niej znacznie lepsza. Odzwierciedlenie widać w mojej grze. Z pingiem 3x gorszym nie odstaję zbytnio od najlepszych graczy na niemieckich TAM'ach. Więc, gdyby myszka była tak dupiasta, jak piszesz, to bym za przeproszeniem [ciach!]o zrobił na tych serwerach. Więc zastanów się najpierw, żeby nie trzepać więcej takich babolów człowieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta a to wszystko dzieki myszce :) po prostu jestes dobry lub grasz tylko z noobkami . Myszka co najwyzej zwiekszy w pewnych zachowaniach twoje szanse . Szczerze jesli trafia na siebie dobry gracz ze zwykla mycha i "pro" nie widac miedzy nimi roznicy, w kazdym razie gryzon nie gra tam roli. Jedyny wyrazny plus "progejmerskich" myszy to ilosc przyciskow ich wieksza liczba bardzo pomaga.

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wyrazny plus "progejmerskich" myszy to ilosc przyciskow ich wieksza liczba bardzo pomaga.

Moim zdaniem komfort , wygoda a nawet możliwości - w BF2 na myszy 400 dpi przy "wygodnej" czułości ze snajpery na duży dystans można trafić jedynie dzięki szczęściu - sprawdzone. Po prostu celownik "skacze" co 3 piksele omijając wręcz czasem cel. Na myszy 1700 dpi sprawa wygląda "nieco" inaczej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dpi tutaj nie jest aż tak ważne. 1000 w zupełności by myszkom wystarczyło do rozróżniania nawet milimetrowego ruchu. Najważniejsze, żeby myszka jak najczęściej sprawdzała, czy ten ruch został wykonany i przekazywała to z jak największą szybkością komputerkowi.

 

@Cloperflake

Częściowo co mówisz to prawda, ale osobiście zmianę z MX700 na G7 naprawdę odczułem.

Głównie to o czym pisałem, czyli szybkość i jakość odwzorowania nawet najmniejszych ruchów. W MX700 ruchy nie były tak "perfekcyjne". Oczywiście są to bardzo małe różnice, ale taki maniak jak ja, je zauważy :D

Dzięki G7 celność mi się na pewno troszeczkę poprawiła... ale zawsze największym wrogiem szybkich gier multiplayer będzie ping!!! Opóźnienia myszki można wtedy pominąć, no chyba, że zabytek z 60Hz i 100DPI.

A tak przy okazji G7 to twardy skurczybyk... 3 razy zaliczyła porządną glebę na panele nie wspominając o odświętnych uderzeniach w podkładkę, jak mi nie szło ;)... próbowałem się opanować, ale momentami mój "genialny fart" mnie po prostu dobijał HIHI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dpi tutaj nie jest aż tak ważne. 1000 w zupełności by myszkom wystarczyło do rozróżniania nawet milimetrowego ruchu. Najważniejsze, żeby myszka jak najczęściej sprawdzała, czy ten ruch został wykonany i przekazywała to z jak największą szybkością komputerkowi.

Widzę że problemu nie testowałeś skoro tak piszesz. Ja miałem uciążliwe przeskoki na 400 dpi w UT i BF2 w 1024x768 - w wyższych rozdzielczościach było tylko gorzej. A milimetr ruchu to akurat bardzo duża odległość :twisted2:

 

Co do raportowania - średnie opóźnienie 4 ms ( 125 hz raportowanie USB myszy ) jest całkowicie akceptowalne , przy odświeżaniu monitora 60 i 120 Hz - przy innych częstotliwościach jest już gorzej bo kursor nie porusza się płynnie. Generalnie jeśli raportowanie położenia jest "liniowe w czasie" ( kursor nie skacze ) to jeden raport na jedną klatkę obrazu jest z oczywistych względów wystarczający i proszę się nie sugerować "kanciastymi" liniami w paint. Oczywiście nie pogardzę jeśli moja mysz będzie miała częstsze raportowanie -ale bądźmy rozsądni bo z tym raportowaniem to się voodoo zaczyna robić.

 

A co do dowodu na konieczność stosowania myszy z wysokim dpi to już go zamieszczałem na tym forum w tym temacie ( screeny ) - i nie wiem po co dalsza dyskusja o tym skoro fakt został stwierdzony i udowodniony.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem, co zostało udowodnione i stwierdzone z tym DPI, nie czytałem. Ja nie zauważyłem różnicy gdy np wybiorę 2000DPI, a w grze zmniejszę czułość, czy podczas gry 1000DPI i z większą czułością w grze, przy ustawieniu obrót 360st na 20cm, mówię o G7. Jakość poruszania myszki jest nie odróżnialna.

 

W sumie to samo mogę powiedzieć o częstotliwości raportowania, gdzie 125Hz jest wystarczające, ale... tylko i wyłącznie gdy układ optyczny jest wystarczająco szybki.

Szybkość wysyłania raportów może się mieć nijak do szybkości układu optycznego i "obróbkowego procka myszki". Co z tego, że myszka będzie wysyłać raport z prędkością co 1ms, jak układ optyczny będzie przetwarzał obrazy 4x dłużej!? Słaby proc myszki odznacza się właśnie gubieniem kursora i przeskokami. W takim przypadku szybkie raportowanie nic na nie daje, już nie mówię po co w takim wypadku większa czułość, chyba żeby jeszcze bardziej pogrążyć biednego "procka" myszki.

 

Tamten milimetr miał zwrócić uwagę na dokładność myszki. Widocznie tobie trzeba napisać dokładniej, bo milimetr to dla ciebie ogromna odległość, w której się poruszasz podczas grania OMG !!!! Czułość DPI ma tylko i wyłącznie za zadanie zwiększyć szybkość ruchu myszki. To nie jest parametr odnoszący się do jakości zdjęć. Po wybraniu danej wartości skanowane piksele są traktowane innym podzielnikiem dlatego kursor idzie szybciej lub wolniej na tym samym obszarze (Teraz zdałem sobie z tego sprawę, wcześniej [ciach!]ły pisałem, za co z góry przepraszam)

 

Skoro wg ciebie DPI jest takie ważne, to wytłumacz mi dlaczego niektóre myszki mimo ich sUpEr 2000DPI i 250Hz odświeżania, gubią się gdzie popadnie, na dodatek przy wolnych ruchach?

 

Odpowiem ci:

Bo mają kaszaniasty (czyt."za wolny") układ obrabiający.

 

Z żadnych 2000DPI nie skorzystasz, nie będzie nawet możliwości włączenia takiej czułości, jeśli myszka będzie po prostu za wolna w obrabianiu zdjęć.

 

Co do G7, to ta myszka ma bebechy (układ obrabiający zdjęcia) po prostu genialne i dlatego jest tak zajefajna :) Układem optycznym jest w niej czujnik 30x30pkt, a myszka potrafi zeskanować 6,4mln punktów na sekundę. Wynika z tego, że szybkość układu to 7111 zdjęć na sekundę. Znajdź mi coś szybszego. Nowe Razery na kablu mają 7080 przy niewiadomej wielkości układzie optycznym.

 

Liczą się możliwości przerobowe myszek, a nie to jaką sobie wybierzesz czułość.

Proszę, spróbuj się nad tym zastanowić i zrozumieć.

Jeśli to jednak ja się mylę to proszę o wytłumaczenie :)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne jesteś jakimś ubper 1337 pr0 gamerem w pasjansa ;D

 

proszę Cię nie pisz takich głupot :) to jest jedna z najgorszych akurat myszy do gry

Może chciałbyś coś jeszcze dodać?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem, co zostało udowodnione i stwierdzone z tym DPI, nie czytałem. Ja nie zauważyłem różnicy gdy np wybiorę 2000DPI, a w grze zmniejszę czułość, czy podczas gry 1000DPI i z większą czułością w grze, przy ustawieniu obrót 360st na 20cm, mówię o G7. Jakość poruszania myszki jest nie odróżnialna.

 

W sumie to samo mogę powiedzieć o częstotliwości raportowania, gdzie 125Hz jest wystarczające, ale... tylko i wyłącznie gdy układ optyczny jest wystarczająco szybki.

Szybkość wysyłania raportów może się mieć nijak do szybkości układu optycznego i "obróbkowego procka myszki". Co z tego, że myszka będzie wysyłać raport z prędkością co 1ms, jak układ optyczny będzie przetwarzał obrazy 4x dłużej!? Słaby proc myszki odznacza się właśnie gubieniem kursora i przeskokami. W takim przypadku szybkie raportowanie nic na nie daje, już nie mówię po co w takim wypadku większa czułość, chyba żeby jeszcze bardziej pogrążyć biednego "procka" myszki.

 

Tamten milimetr miał zwrócić uwagę na dokładność myszki. Widocznie tobie trzeba napisać dokładniej, bo milimetr to dla ciebie ogromna odległość, w której się poruszasz podczas grania OMG !!!! Czułość DPI ma tylko i wyłącznie za zadanie zwiększyć szybkość ruchu myszki. To nie jest parametr odnoszący się do jakości zdjęć. Po wybraniu danej wartości skanowane piksele są traktowane innym podzielnikiem dlatego kursor idzie szybciej lub wolniej na tym samym obszarze (Teraz zdałem sobie z tego sprawę, wcześniej [ciach!]ły pisałem, za co z góry przepraszam)

 

Skoro wg ciebie DPI jest takie ważne, to wytłumacz mi dlaczego niektóre myszki mimo ich sUpEr 2000DPI i 250Hz odświeżania, gubią się gdzie popadnie, na dodatek przy wolnych ruchach?

 

Odpowiem ci:

Bo mają kaszaniasty (czyt."za wolny") układ obrabiający.

 

Z żadnych 2000DPI nie skorzystasz, nie będzie nawet możliwości włączenia takiej czułości, jeśli myszka będzie po prostu za wolna w obrabianiu zdjęć.

 

Co do G7, to ta myszka ma bebechy (układ obrabiający zdjęcia) po prostu genialne i dlatego jest tak zajefajna :) Układem optycznym jest w niej czujnik 30x30pkt, a myszka potrafi zeskanować 6,4mln punktów na sekundę. Wynika z tego, że szybkość układu to 7111 zdjęć na sekundę. Znajdź mi coś szybszego. Nowe Razery na kablu mają 7080 przy niewiadomej wielkości układzie optycznym.

 

Liczą się możliwości przerobowe myszek, a nie to jaką sobie wybierzesz czułość.

Proszę, spróbuj się nad tym zastanowić i zrozumieć.

Jeśli to jednak ja się mylę to proszę o wytłumaczenie :)

cyt:" Widocznie tobie trzeba napisać dokładniej, bo milimetr to dla ciebie ogromna odległość, w której się poruszasz podczas grania OMG !!!! Czułość DPI ma tylko i wyłącznie za zadanie zwiększyć szybkość ruchu myszki."

 

cyt:"Jeśli to jednak ja się mylę to proszę o wytłumaczenie :)"

 

Kiedy zwiększasz rozdzielczość myszy nie zmieniając czułości w np. grze to precyzja jest stała a zwiększa się prędkość.

 

Kiedy zwiększasz rozdzielczość myszy zmniejszając czułość tak aby "prędkość " była stała to zwiększasz precyzję w najczystszej postaci ( celownik zamiast skakać np. co 4 pix skacze co 1 )

 

Co do reszty ( jeśli nic nie pominąłem ) to masz rację , sensor 30x30 jest obecnie standardem , wysoka częstotliwość robienia zdjęć ma duże znaczenie na to czy mysz się gubi czy nie i to są też parametry podstawowe - wspomniałeś o tym - dobrze - ja nie bo to brałem za pewnik "o którym każdy wie" :wink: .

 

cyt:"Skoro wg ciebie DPI jest takie ważne, to wytłumacz mi dlaczego niektóre myszki mimo ich sUpEr 2000DPI i 250Hz odświeżania, gubią się gdzie popadnie, na dodatek przy wolnych ruchach?"

Mają słaby jakościowo sensor , słaby układ przetwarzający, źle napisany firmware - powody mogę mnożyć w nieskończoność :wink:

 

cyt:"Co do G7, to ta myszka ma bebechy (układ obrabiający zdjęcia) po prostu genialne i dlatego jest tak zajefajna icon_smile3.gif Układem optycznym jest w niej czujnik 30x30pkt, a myszka potrafi zeskanować 6,4mln punktów na sekundę. Wynika z tego, że szybkość układu to 7111 zdjęć na sekundę. Znajdź mi coś szybszego. Nowe Razery na kablu mają 7080 przy niewiadomej wielkości układzie optycznym.

"

Jestem "bardzo" pewien że G7 skanuje z prędkością 7080 fps x 30x30 = 6372000 pix/s ( a te 30 fps to jest nic ;) )

Razer z tego co wiem też ma czujnik 30x30 ... ten sam zresztą co A4tech 718 i Logitech mx518

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zwiększasz rozdzielczość myszy nie zmieniając czułości w np. grze to precyzja jest stała a zwiększa się prędkość.

 

Kiedy zwiększasz rozdzielczość myszy zmniejszając czułość tak aby "prędkość " była stała to zwiększasz precyzję w najczystszej postaci ( celownik zamiast skakać np. co 4 pix skacze co 1 )

Ja zauważyłem coś odwrotnego. Przy małej czułości dajmy 400DPI i zachowaniu szybkości rysowania w Paincie ;) (szybkość wskaźnika na full w sterach) kreseczki są pomarszczone jak 140-letnia babcia, czyli skaczą co 4 piksele. Gdy zwiększę czułość na 2000DPI i zmniejszę prędkość to wtedy kreseczka jest gładziutka, skoki co 1 piksel.

Także coś pokiełbasiłeś z "większy, mniejszy"

Ale w sumie zmusiłeś mnie do sprawdzenia skrajnych wartości, dzięki czemu znalazłem chyba najprostsze sprawdzenie DPI w praktyce :D. W grze nie używałem tak skrajnych wartości, więc nie zauważałem różnicy. Wyszło na twoje :rolleyes:. Także zobaczymy, co z tego wyniknie. Przerzucę się z 1300DPI na 2000DPI i zmniejszę szybkość w sterach.

 

Mają słaby jakościowo sensor , słaby układ przetwarzający, źle napisany firmware - powody mogę mnożyć w nieskończoność :wink:

Też napisałem, to coś o kaszaniastym, pamiętasz? ;)

 

Więc i tak, to czy myszka to syf, czy super sprzęcicho zależy głównie od szybkości działania układu optycznego i to jak szybko potrafi przerobić dane przy największej czułości :P

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. UT będzie dzisiaj aż furczał :).

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem coś odwrotnego. Przy małej czułości dajmy 400DPI i zachowaniu szybkości rysowania w Paincie ;) (szybkość wskaźnika na full w sterach) kreseczki są pomarszczone jak 140-letnia babcia, czyli skaczą co 4 piksele. Gdy zwiększę czułość na 2000DPI i zmniejszę prędkość to wtedy kreseczka jest gładziutka, skoki co 1 piksel.

Także coś pokiełbasiłeś z "większy, mniejszy"

:lol2: - nic nie pokiełbasiłem

Kiedy suwak prędkości myszy w windzie jest dalej niż na połowie to w większości przypadków następuje interpolacja.

 

Czasem jest inaczej i występuje akceleracja. [tak czy inaczej nie przekraczamy połowy]

 

Aby osiągnąć max precyzję mysz ustawiamy na max rozdzielczość

 

ps. ustawienie prędkości w windows ( suwak dla pulpitu ) nie ma wpływu na prędkość/czułość w grach

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mi chodziło o suwak w SetPoincie ;)

Teraz mam na 2000DPI i suwak na 3 kresce. Oczywiście akcelerację mam wyłączoną.

Przy 1300DPI miałem suwak prędkości na połowie.

Do suwaka windowsowego to ja nawet nie zaglądam :D więc zawsze było na polowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciałbyś coś jeszcze dodać?..

czy bym chiał? nie wydaje mi się to konieczne ale skoro mnie o to prosisz

 

kolega powołuje się na niebagatelny skill w ut, mogę zapytać ile lat i w jakim klanie gra? może pochwali się też osiągnięciami klanu czy tez swoimi, bo bicie nubów na public raczej nie należy do chwalebnych czynów

 

co do samej myszy owszem ma racje nie miałem g7 ale miałem natomiast do czynienia z trzema g5 a jak wiadomo w g5 i g7 jest ten sam sensor istotna różnica jest w sposobie komunikacji się z PC

 

a więc dlaczego G7 jest jednym z najgorszych wyborów do poważnej gry w fpp

 

1. sensor gryzonia gubi się tak nagminnie że nikt grający na low sensie nie jest w stanie na niej grać

 

2. rolka myszy jest dziadowsko zaprojektowana, wystaje za bardzo z obudowy co utrudnia jej używanie a do tego przy próbie użycia mouse_btt_3 ()click rolką() wciskamy również rolka_w lewo, można się do tego przyzwyczaić ale jest to strasznie irytujące

 

3. bateria w myszce spowalnia ruch myszy i zmniejsza precyzje celowania po zwrocie, z g5 i pomysłu z ciężarkami większość graczy się wręcz śmieje, jedynie gracze którzy grają na bardzo wysokim sensie potrafią z tego zrobić jakiś użytek bo w praktyce zwiększenie wagi znacząco wpływa na szybkość ruchów ręki jak i samego wyhamowania po szarpnięciu ()po co więc samemu sobie utrudniać grę?()

 

4. wolniejszy sposób komunikacji myszy z komputerem nie pozwala w pełni rozwinąć jej skrzydeł ()wystarczy przeczytać dywagacje na temat usb rate które on sam tu napisał()

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mogło to dotyczyć podłoża którego wyjątkowo "nie lubi" jej sensor. Nigdy nie słyszałem negatywnej opinii na temat sensora. Może używałeś nieodpowiedniej podkładki.

2. i 3. dotyczą odczuć subiektywnych i budowy fizycznej gracza. Sorki ale może jesteś niewielki i chuderlawy ;)

Akurat do mojej dłoni pasuje idealnie (choć mogłaby być jeszcze większa)

4. To tylko Twoja teoria a a gdy będziesz ją miał w ręce przez dłuższy czas przekonasz się, że połączenie radiowe działa bardzo skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mogło to dotyczyć podłoża którego wyjątkowo "nie lubi" jej sensor. Nigdy nie słyszałem negatywnej opinii na temat sensora. Może używałeś nieodpowiedniej podkładki.

2. i 3. dotyczą odczuć subiektywnych i budowy fizycznej gracza. Sorki ale może jesteś niewielki i chuderlawy ;)

Akurat do mojej dłoni pasuje idealnie (choć mogłaby być jeszcze większa)

4. To tylko Twoja teoria a a gdy będziesz ją miał w ręce przez dłuższy czas przekonasz się, że połączenie radiowe działa bardzo skutecznie.

qck+ & eyepad xxl & decha biurka, na biurku najlepiej się zachowuje, bynajmniej nie tylko ja na to tak narzekam, wszyscy gracze na e+ z top 10 wyrzucili g5 do śmieci właśnie z tego powodu

 

jestem niewielki i chuderlawy a wciąż shape box jest jakoś dla mnie maławy, dziwne co nie? rolka jest spierniczona koniec kropka :) może ktoś kto jej nie używa nie widzi w jej działaniu problemu

 

co do radia miałem okazję się przekonać jak "skutecznie działa" i więcej nie zamierzam wracać do tego tematu, to jest tak jak ktoś nie widzi różnicy pomiędzy LCD a CRT przy grze w fpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega powołuje się na niebagatelny skill w ut, mogę zapytać ile lat i w jakim klanie gra? może pochwali się też osiągnięciami klanu czy tez swoimi, bo bicie nubów na public raczej nie należy do chwalebnych czynów

Ja w moim odczuciu i patrząc na grę innych jestem dość dobry. O żadnym SUPER MAster Of the WORLD nie pisałem. W UT gram od 2000r. Teraz po prostu gram na 3 głównych TAM'ach, na których jest najlepszy ping w Polsce. W żadnym klanie nie jestem, byłem kiedyś za czasów UT99. Teraz nie mam czasu na klany. Gram kiedy mi się podoba, kiedy chcę i na tym mi tylko zależy... dobrej zabawie.

1. sensor gryzonia gubi się tak nagminnie że nikt grający na low sensie nie jest w stanie na niej grać

Gubi się nagminnie LOL na czym? Chyba tylko na lustrze!! Mogę ustawić na 400DPI i przejechać całe biurko z taką prędkością, jaką tylko potrafię i myszka nawet nie drgnie w niewiadomym kierunku. Używam 2 podkładek szmacianki QcK mini i 3S Steel. Z obiema myszka nie ma żadnych problemów.

2. rolka myszy jest dziadowsko zaprojektowana, wystaje za bardzo z obudowy co utrudnia jej używanie a do tego przy próbie użycia mouse_btt_3 ()click rolką() wciskamy również rolka_w lewo, można się do tego przyzwyczaić ale jest to strasznie irytujące.

Jeśli używasz rolki do zmiany broni, to jesteś lamka, a nie gracz. Poza tym mi jakoś to nie przeszkadza, widocznie jesteś odporny na nowe przyzwyczajenia.

3. bateria w myszce spowalnia ruch myszy i zmniejsza precyzje celowania po zwrocie, z g5 i pomysłu z ciężarkami większość graczy się wręcz śmieje, jedynie gracze którzy grają na bardzo wysokim sensie potrafią z tego zrobić jakiś użytek bo w praktyce zwiększenie wagi znacząco wpływa na szybkość ruchów ręki jak i samego wyhamowania po szarpnięciu ()po co więc samemu sobie utrudniać grę?()

Nie wiem jak bateria może spowalniać ruch myszki? Co wystaje z obudowy? LOL. Myszka jest troszkę cięższa, ale akurat ja lubię wiedzieć, że coś trzymam. Co do bajeru z ciężarkami, to się zgadzam, jest zbędny.

4. wolniejszy sposób komunikacji myszy z komputerem nie pozwala w pełni rozwinąć jej skrzydeł ()wystarczy przeczytać dywagacje na temat usb rate które on sam tu napisał()

Po pierwsze, naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że myszka może chodzić nawet na 125Hz i nie widać różnicy w jakości ruchu w porównaniu z 500Hz.

Po drugie, jaki wolniejszy sposób komunikacji?

Ok, najlepsze myszki mają 1000Hz. G7 ma 500Hz na radiu. Czyli 1ms kontra 2ms. WOOOOOW ale ona wolniejsza, o rzesz w mordę. A chcesz wiedzieć ile wynosi twój czas reakcji? to sobie sprawdź tutaj:

http://www.fetchfido.co.uk/games/reaction/reaction_test.htm

Ta 1ms więcej raczej kokosów nie wniesie w twojej grze.

 

A porównywanie myszek do LCD i CRT to po prostu... ach... nie powiem. Obecnie G7 jest najlepszą radiówką, a swoje zamiłowanie do posiadanych przez siebie urządzeń proszę okazywać gdzie indziej.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flame?

 

słuchaj nie zamierzam Ciebie przekonywać jeśli ci wygodnie tak jak teraz to tak graj i myśl sobie co chcesz tylko k... nie pisz na forum ze myszka którą grasz jest najlepsza, btw ktoś tu pisał o wychwalaniu swojego hardware :roll:

 

to ze ty sam siebie uważasz za dobrego gracza znaczy tyle co różowy papier w toalecie

 

jeśli nie jesteś w stanie zgubić tego sensora to jesteś wolny jak żółw na ślimaku biegnącym w przeciwna stronę

 

przyjacielu niedługo powinieneś odkryć że na rolce da się ustawić bind dla poszczególnych broni czy tez funkcji nawet makro, co do przyzwyczajeń na g5 grałem połowę ligi tdm i cały turniej 1v1 insta więc to chyba nie kwestja 2dni :roll:

 

nie wiesz jak bateria może spowolnić ruch reki? to weź zrób takie doświadczenie machnij z prawej do lewej łapką w powietrzy później weź w tą łapkę kamień i machnij nią taką samą prędkością, ręka zatrzyma się dalej przy tak gwałtownym szarpnięciu a rozpędzenie reki zajmie dłużej finalnie w tak krótkim odcinku do pokonania ręka nie osiągnie tej samej prędkości co bez kamienia

 

""Po pierwsze, naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że myszka może chodzić nawet na 125Hz i nie widać różnicy w jakości ruchu w porównaniu z 500Hz.""

 

'a świstak na to niemożliwe' człowieku za przeproszeniem takie bzdury to ty idź na forum bravo pisać

możliwe ze faktycznie nie zrozumiałem bo bym już Cię wyśmiał w poprzednim poście ']

 

 

jeśli wyjaśnisz mi co ma wspólnego czas reakcji człowieka z szybkością aktualizacji kursora z pewnością zostaniesz nominowany do *nagrody darwina*

 

lepiej już nic nie mów i się nie pogrążaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, że uraziłem pana wszechwiedzącego i najmądrzejszego we wszystkim.

 

Nie pisałem, że moja myszka jest najlepsza ze wszystkich... #$#. Znowu brak zrozumienia czytanego tekstu. Powtórzę. Jest najlepszą radiówką!!!! Jeśli nie, to podaj model lepszej.

 

Wiem... wiem... ty pewnie jesteś najlepszy na świecie, tylko nikt o tobie nie słyszał.

(Zapraszam na serwery TAM GGMJ 83.142.84.226:10147 [WP] FREON 85.14.220.43:7777 CORE TAM

80.69.76.18:8718)

 

Niestety ja nie należę do graczy "machnij 2 metry w lewo, przeciwnik jest za tobą".

 

WOW naprawdę mogę zrobić na rolce bind na broń... o kurczę muszę chyba wypróbować. DZIĘKUJĘ o ty mój GENIUSZU.

 

Kolejny przykład na poparcie twojej ogromnej wiedzy BRAVO!!! Jestem pod wrażeniem. Wynika z tego, że twój nadgarstek miałby problem z utrzymaniem zimnego piwka 0,5l w puszce. Osobiście problemów we władaniu może ze 100g cięższą myszką nie mam. Tobie pewnie bezwładność myszki po ruchu powodowała nadwyrężenie mięśni i pękanie kości nadgarstka.

 

Czyt. ze zrozumieniem x3 Wcześniej było o g7, teraz jest o g7 i będzie o g7. 125Hz jest gorsze ale w INNYCH !!!!!!! kiepskich myszkach!!!!! W G7 po przełączeniu w SetPoincie nie ma różnicy. Gdybyś przeczytał resztę o czym pisałem to prawdopodobnie zrozumiałbyś dlaczego.

 

To, że myszka radiowa po reakcji na bodziec (np: strzelający ci w machę przeciwnik) zareaguje o 1ms później niż kablówka. Ciężko było zrozumieć, prawda?

 

Ja się nie pogrążam, to ty wybierasz sobie pojedyncze linijki z tekstu, żeby udowodnić swoją WYŻSZOŚĆ i PRZEOGROMNĄ wiedzę we wszystkim.

Masz po prostu jakiś kompleks do myszek radiowych. Najlepiej je oblać benzyną, podpalić, poczekać aż zgaśnie, a dla pewności zakopać.

 

THE END of DISCUSSION WITH U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...