Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

cała dyskusja zaczęła się od stwierdzenia

Osobiście G7 uważam za najlepszą mysz dla graczy jaka kiedykolwiek powstała!

co jest wierutną bzdurą,.

 

dalej czytamy

Mam tą myszkę i także uważam, że nie ma lepszej na rynku dla gracza. Ale ty jesteś pan "kabelkowy" więc będziesz tyrał wszystko, co tylko zostało pozbawione ogonka.

po czym następuje zmiana taktyki/frontu natarcia z twojej strony

Nie pisałem, że moja myszka jest najlepsza ze wszystkich... #$#. Znowu brak zrozumienia czytanego tekstu. Powtórzę. Jest najlepszą radiówką!!!!

wydaje ci się że zrobisz z kogoś debila? narazie z siebie robisz...

 

W sumie to samo mogę powiedzieć o częstotliwości raportowania, gdzie 125Hz jest wystarczające, ale... tylko i wyłącznie gdy układ optyczny jest wystarczająco szybki.

tak samo jak fiat 125p jest wystarczającym środkiem komunikacji, dziwne wobec tego jest ze fiat nie bierze udziału w wyścigach F1

 

technologia FastRF wysyła maksymalnie 120 raportów na sekundę, użyta był w poprzedniej myszce laserowej MX1000, i spisywała się tragicznie źle, w g7 jest już inny system ale nieco z niedowierzaniem się na niego patrze a z całą pewnością wciskanie ludzią bajek ze radio może być tak samo szybkie jak kable jest po prostu śmieszne, może i faktycznie g7 jest wstanie chodzić z prędkością 500 raportów ale dziwne tez jest że w niektórych artykułach można się doczytać że mysz wykazuje wsteczną akcelerację która to jest negatywnym efektem transmisji radiowej :roll:

 

nie zmienia to tego ze ty nie odczuwasz różnicy pomiędzy poll rate 125 a 500 bo różnica jest wręcz kolosalna

 

Czyt. ze zrozumieniem x3 Wcześniej było o g7, teraz jest o g7 i będzie o g7. 125Hz jest gorsze ale w INNYCH !!!!!!! kiepskich myszkach!!!!! W G7 po przełączeniu w SetPoincie nie ma różnicy. Gdybyś przeczytał resztę o czym pisałem to prawdopodobnie zrozumiałbyś dlaczego.

nie mam już na ciebie siły, wyjaśnij mi dlaczego tak ważna dla nas graczy szybkość aktualizacji pozycji kursora na g7 mimo 125Hz jest wyższa jak 125Hz :roll: a właściwie :lol:

 

Ja zauważyłem coś odwrotnego. Przy małej czułości dajmy 400DPI i zachowaniu szybkości rysowania w Paincie icon_wink2.gif (szybkość wskaźnika na full w sterach) kreseczki są pomarszczone jak 140-letnia babcia, czyli skaczą co 4 piksele. Gdy zwiększę czułość na 2000DPI i zmniejszę prędkość to wtedy kreseczka jest gładziutka, skoki co 1 piksel.

jest to chyba oczywiste człowieku ze jak masz czułość ustawioną że w 5mm robisz 1600px to 400dpi tobie nie wystarczy i kursor będzie przemieszczał się dużymi skokami, w przypadku kiedy do zrobienia 1600px na ekranie potrzebujesz 50cm nie będziesz czuł żadnej różnicy pomiędzy 200dpi a 8000dpi

 

DPI= Dot Per Inch (czyli tłumacząc, pixele w jednym calu) to teraz policz 1600/400=1cal ruchu dla myszki 400dpi będzie odbywał się z precyzją 4px, czyli 1:4

 

żeby było płynnie potrzebujesz conajmniej 1:1, i możesz to osiągnąć zmniejszając sensitivity np do 10inch co ci da ok. 25cm a więc 400x10=4000 idąc dalej 1600/4000~ skok 0.5px, w praktyce nieosiągalny więc będziesz i tak miał 1px

 

jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości możesz również zapoznać się z tym

 

 

kończąc już nadmienię że nie jestem wszystkowiedzącym robotem ale tak się dziwnie składa że na temat myszek i grania nieco bardziej poważnie mam dość spory tobołek wiedzy

 

i jeśli chciałbyś faktycznie rzucić mi wyzwanie musisz uwzględnić fakt iż to będzie quake3, jeśli chciałbyś zasięgnąć nieco więcej informacji co z czym się je zapraszam na www.excessiveplus.net >forum< bez problemu powinieneś znaleść klan killing obsession 'KO' , wystarczy rzucic okiem np na ranking żeby się szybko zorietować dlaczego :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technologia FastRF wysyła maksymalnie 120 raportów na sekundę, użyta był w poprzedniej myszce laserowej MX1000, i spisywała się tragicznie źle, w g7 jest już inny system ale nieco z niedowierzaniem się na niego patrze a z całą pewnością wciskanie ludzią bajek ze radio może być tak samo szybkie jak kable jest po prostu śmieszne, może i faktycznie g7 jest wstanie chodzić z prędkością 500 raportów ale dziwne tez jest że w niektórych artykułach można się doczytać że mysz wykazuje wsteczną akcelerację która to jest negatywnym efektem transmisji radiowej

A ten swoje i swoje...

Tak się składa że do MX1000 mam dobry dostęp i dość często używam więc mam duże porównanie. Myszka jest nieporównywalnie gorsza od G7 w działaniu i precyzji. I wszelkie wady z technologią radiową można znaleść tam a nie w G!

 

Poczytaj więcej artykułów. http://www.tomshardware.com/2005/09/12/the...unt/page10.html

"This is the top-of-the-line cordless mouse. I can already hear the fundamentalists yelling "Never!" - that latency and problems with the power supply rule out cordless mice for gamers. Sorry, friends, but you're wrong. The 2.4 GHz transmission guarantees a perfect connection with no dropouts and no latency - ever. USB communication at 500 Hz only goes to prove that."

 

http://pclab.pl/art16521-4.html

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj

 

tu

 

i

 

tu

 

czytałem dość sporo, i solidne testy wykazują iż G7 zachowuje się gorzej jak G5, to niewątpliwie dziwne zważywszy że sensor mają identyczny a różnią się jedynie sposobem komunikacji

 

a teraz odpowiedz mi na pytanie szybszy jest kabel czy radio? już pomijając myszki mówimy teraz z czysto fizycznego punktu widzenia

 

hmm w sumie to odpowiedz jest dość prosta, więc może ujmę to tak, graj na G7 jeśli czujesz się z nią dobrze, natomiast nieco bardziej wymagającym użytkownikom pozwól samemu wybrać co lepsze, tak jak już tu pisałem przekonywać was nie zamierzam pozostaje tylko kwestia czy jesteście wstanie wykorzystać wiedzę którą staram się, może nawet za bardzo, tu wyłożyć

 

doszedłem do wniosku ze to już zwyczajna strata czasu jest ']

 

to tak jak wcześniej była batalia CRT vs LCD, chodź kolega e. uważa to za śmieszne to ja to właśnie w taki sam sposób postrzegam, i w życiu nie udowodnisz że jest jak jest bo tamci tego po prostu nie czują :ASD

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam ją za najlepszą, ty masz inne zdanie, OK. Ale po jakiego grzyba wpierniczyłeś się do dyskusji po to tylko, żeby wyzwać "rafę" i ostro pojechać po jego opinii. Trzeba było, ładnie grzecznie napisać: "Osobiście wolę "model myszki", G7 nie używałem, ale używałem G5 i mi nie pasowała. Pozdrawiam."

Miałeś praktycznie 0 wiedzę o działaniu radia w G7, którą na dodatek oparłeś jedynie na porównaniu do MX1000. (Żaden gracz o zdrowych zmysłach nie kupiłby MX1000 do grania patrząc na jej testy)

Nie masz pojęcia, jak G7 się sprawuje, ale najprościej napisać. G5, to to samo co G7, więc obie to syf nie nadający się do grania. Nie pasuje ci, OK. Nikt ci nie każe jej kupować, a tym bardziej na niej grać.

Z niedowierzaniem patrzysz na 500Hz w G7. To samo mogę napisać o 1000Hz innych myszek, też ci bajki wciskają, a ty w to wierzysz. Niestety wg. ciebie programy do sprawdzania USB Rate kłamią tylko w przypadku G7. OK.

A różnicę kolosalną to ja odczułem jak zmieniłem myszkę A4Tech na MX700.

Zawsze będzie taki koleś, który uważa, że myszka to 99% sukcesu. Za rok znowu wymienisz na inną i będziesz mówił, że odczułeś kolosalną różnicę. OMG! UWAGA... android... potrafi odróżnić to czego programy nie potrafią.

G7 przeszła wiele testów w różnych serwisach i nie wykryli w niej akceleracji wstecznej. Ale ty masz własne laboratorium w postaci własnej superszybkiej, o prędkości światła ręki i potrafisz zgubić każdy sensor.

OK. WIERZĘ CI.

 

Co do aktualizacji pozycji, to nie wiem jaką ty "kolosalną" różnicę zobaczysz na monitorze, jak jego odświeżanie to dajmy 100x/s a myszka odświeża ci 125x/s. Chyba że potrafisz dostrzec jakieś ukryte klatki na ekranie, o których nie wiem. Pomachaj sobie kursorem na ekranie, jak będziesz widział tylko jeden kursorek, to naprawdę... zazdroszczę ci monitora. Poza tym masz taki sprzęt, że w Quake'u 3 nie wyciśniesz więcej jak 150FPS, więc twoje 1000Hz może ci dać tyle co prawie NIC. Oczywiście dla ciebie to kolosalna różnica, bo przecież jesteś android. 125Hz Vs 1000Hz czyli 8ms vs 1ms. WOW.

Kolejny marketingowy bullshit w postaci cyferek. Ogólne polepszenie odwzorowania ruchów w najnowszych myszkach tych od 125Hz wzwyż, jest w głównej mierze zasługą polepszenia jakości sensorów a nie połączenia z komputerem.

 

Po co to tłumaczenie DPI. Napisałeś to samo co ja w innej wersji, po co? Żeby zabłyszczeć?

 

EDITED:

Czy kabel jest szybszy, czy radio. OMG człowieku zlituj się, bo chyba pojęcia mylisz.

Chodziło ci chyba, przez co lepiej przesyła się dane i więcej, bo wątpię, żeby fale były wolniejsze od prądu płynącego w kablu.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz odpowiedz mi na pytanie szybszy jest kabel czy radio? już pomijając myszki mówimy teraz z czysto fizycznego punktu widzenia

To porównanie ma tyle sensu co "który dysk jest szybszy na ata czy na sataII"

Ktoś o tak dużej wiedzy jak Ty nie powinien pisać takich pustych stwierdzeń.

Ważne jest jakie jest zapotrzebowanie na przepustowość i ile może wykożystać elektronika myszki.

Według Twojego genialnego wniosku myszka na światłowodzie byłaby mega szybka!

Choć oczywiście potrafiłbyś zgubić jej sensor...

 

Osobiście kończe dyskusje z Tobą na ten temat.

Nie miałem zamiaru namawiać Cię na jej zakup więc nie ma sensu dalej przekonywać o wyższości tego modelu.

 

Ja chce mieć G7 i jestem z niej zadowolony. Nie chce mieć kabla który się gdzieś zaczepi w nieoczekiwanym momencie.

Kupiłem G7 po tym jak dowiedziałem się że jest świetna a nie na odwrót. Nie twierdze tylko bo mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa to doszliśmy do konsensusu :>

 

chodź światłowód na niewiele by się zdał bo prędkość prądu bliska prędkości światła ']

 

chodzi mi jedynie o fakt iż myszka na kablu będzie zawsze szybsza a to czy ktoś to czuje czy tego nie czuje hmm to już kwestia czego sie oczekuje od danego produktu

 

co do obecnych myszek faktycznie nie znam żadnej której niebyłbym wstanie zgubić ale potrzebuje do tego ok 90cm/per turn, tak samo jak na esr reality masz dokładnie podane prędkości dla wszystkich myszek przy których sensor odmawia współpracy ;)

 

co do samej wyższości tego modelu G5 G7 copperhead plasują się zawsze na dole tabeli nie z powodu komunikacji radiowej tylko z dupowatego sensora optycznego o czym jak mniemam pisałem wcześniej, wystarczy zasięgnąć nieco informacji i poczytać opinie graczy którzy coś tam potrafią

 

EDITED:

Czy kabel jest szybszy, czy radio. OMG człowieku zlituj się, bo chyba pojęcia mylisz.

Chodziło ci chyba, przez co lepiej przesyła się dane i więcej, bo wątpię, żeby fale były wolniejsze od prądu płynącego w kablu.

hehe

 

299792km/s fala radiowa w próżni

 

nie znam dokładnej prędkości prądu ale tak samo jak w przypadku fali radiowej jest ona bliska prędkości rozchodzenia się światła tj. 300 000 000 m/s

 

natomiast prąd w przetworniku porusza się z prędkością 2m/s, dużo wolniej jak fala radiowa prawda '] ?

 

to jakim cudem fala radiowa jest wolniejsza od prądu płynącego w kablu?

 

jeśli nie wiesz to zmień nick '] na resztę twojej paplaniny nie chce mi się odpowiadać każdy kto ma głowę na karku widzi co widzi ']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy poprzez kable płynął sygnał analogowy już daaawno minęły (przynajmniej w większości urządzeń a już na pewno w myszkach) i rozwarzanie na temat szybkości prądu i światła jest o kant tyłka roztrzaskać.

Dla przypomnienia (jakby ktoś się zgubił) przesyłany sygnał jest cyfrowy czyli tysiące/miliony zer i jedynek czyli prąd płynie i nie płynie. To powoduje stratu na kablach a w światłowodzie nie ma tego zjawiska. Więc jeśli porównywać sposób komunikacji kabel świtłowód to ten drugi nie ma sobie równych.

Jednak wątpie żeby myszki przyszłości były na światłowodach a raczej będzie się dalej rozwijać technologie radiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wyluzujcie.....;]

 

W końcu kupiłem "wymarzone" ie 3.0....

Firmowe ślizgacze są po prostu do [gluteus maximus]. Myszka dosłownie stoi na qck ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

a teraz odpowiedz mi na pytanie szybszy jest kabel czy radio? już pomijając myszki mówimy teraz z czysto fizycznego punktu widzenia

Z twoich dywagacji o wyższości kabla nad radiem i tego tekstu można wywnioskować, że to wg ciebie radio jest wolniejsze od kabla. Ja tak nie uważam. Broń Boże.

 

Fala elektromagnetyczna w próżni rozchodzi się z taką samą prędkością, co światło w próżni, czyli 299792458m/s, tak samo zresztą, jak prąd w kablu.

 

"natomiast prąd w przetworniku porusza się z prędkością 2m/s"

What???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym proponowal sie troche zrelaksowac...

Co do kwesti radio vs kabel to tutaj sprowadza sie do znacznie prostszej rzeczy. Praktycznie nie istnieje nic godnego uwagi na runky poza G7, ktore jako tako nadaje sie do grania. Z tym ze problem polega na tym ze mysz przez to ze posiada akumulatory jest ciezsza no i jestesmy ograniczeni tylko do jednego ksztaltu no i to niestety laser. Znalazloby sie paru pro graczy w jakichs teamach sponsorowanych przez logitecha co na tym gra, ale generalnie to rozwiazanie nie jest popularne. Kabel jezeli dobrze sie go zamocuje nie stanowi praktycznie zadnego oporu (wisi z gory tworzac gietka petle). Gdyby istnialo kilka bezprzewodowych myszy na dobrych sensorach to moznaby powiedziec cos wiecej (wireless deathadder np).

Prawda jest ze daloby sie skonstuowac bezprzewodowa mysz o identycznych parametrach i opoznieniach co kable - to jest w pelni mozliwe technologicznie. Chodzi tylko o to ze kto chce dzwigac taki klocek z bateriami. Bezprzewodowa wolnosc zostala wymyslona raczej dla "domu", tak jak klawiatury, mozna sobie zabrac to na lozko, itd ladnie wyglada na blacie w faktach w tvn.. :] Ale wsrod graczy dominuje bardziej kwestia tradycji, przyzwyczajen i przede wszystkim ksztaltu. Czyste parametry o ile nie sa ponizej okreslonej wymaganej i odczuwalnej przez gracza granicy nie maja takiego znaczenia.

edit: a tak btw, to zgubienie zarowno g5 jak i g7 nie stanowi problemu (to kwestia lasera), jak juz cos robic z tym sensorem to high sens.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio poajwiaja sie wiadomosci na temat logitech g9, microsoft sidewinder, ale nie widze, zebyscie pisali o razerze :) jak sie okazuje, razer tez nie spi...

 

Postanowil wprowadzic kolekcjonerska wersje BoomSlang'a na bebechach z DA:

Dołączona grafika

http://www.razerzone.com/index.php?main_pa...;products_id=70

Podobniez tylko 10k egzemplarzy wyjdzie. Cena jeszcze nieznana. W sumie moze to byc niezla pozycja dla osob, ktore kiedys posiadaly BoomSlang'a :)

 

I kolejna pozycja od Razera to zupelnie nowa mysz nazwana Lachesis:

Dołączona grafikaDołączona grafika

http://www.razerzone.com/index.php?main_pa...;products_id=72

wygladem przypomina troche BoomSlang'a oraz DeathAdder'a. Jako bebechy zobaczymy laser 3G (4000 dpi). Wiecej o laserze 3G na:

http://www.razerzone.com/3G/laser.php

Cena na poziomie ok 80USD.

 

Ciekawe, czy cos poprawia wzgledem wczesniejszych laserow...

 

//edit:

literowki

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie razera jest "obrazek" z Razer DiamondBack 3G ... chcą wydać nową wersję ?? :huh:

a to juz bylo jakis czas temu... nie wiem w sumie czy ktos o tym pisal w tym temacie, ale na to wyglada, ze razer chce wydac odswiezona wersje Diamondbacka na wnetrznosciach DA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to juz bylo jakis czas temu... nie wiem w sumie czy ktos o tym pisal w tym temacie, ale na to wyglada, ze razer chce wydac odswiezona wersje Diamondbacka na wnetrznosciach DA :)

Ale DA miał chyba "laser 2G" - ? - nie jednak 3G ... ale "tylko" 1800 dpi Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw co raz to ciekawsze myszki wychodza , Logitech, Microsoft , Razer a teraz

Evoluent VerticalMouse 3 Rev. 2

I pomyśleć że uważałem Logitech Mouseman Wheel za mysz znacznie pochyłą <_< Ciekawe co na to A4tech bo ostatnio to zmieniają tylko obudowy i dodają wiatraki :lol:

 

Swoją drogą te myszy mi się nie podobają np. ta nowa Microsoft wygląda jak transformer który zgubił blachy :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co z tych wnętrzności miałeś na myśli ?

wnetrznosci DA jako uklad optyczny z DA... :)

 

nastepnym razem bede bardziej precyzowal, zeby uniknac zbednych nieporozumien ;)

 

//edit:

BTW, po weekendzie zapodam kolejne zdjecia mojej x718 po ok poltorarocznym uzytkowaniu.

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili strona razera nie chodzi, wiec nie mam jak dokladnie sprawdzic... ale DiamondBack byl przeciez na LED (1600 dpi), teraz chca wydac wersje refresh na LED 1800 dpi 3G - a jak wiadomo DA byl wlasnie na LED 3G i 1800 dpi... wiec jednoznacznie skojarzylo mi sie to z optyka zastosowana w DA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili strona razera nie chodzi, wiec nie mam jak dokladnie sprawdzic... ale DiamondBack byl przeciez na LED (1600 dpi), teraz chca wydac wersje refresh na LED 1800 dpi 3G - a jak wiadomo DA byl wlasnie na LED 3G i 1800 dpi... wiec jednoznacznie skojarzylo mi sie to z optyka zastosowana w DA...

No właśnie nie ... "nowy" DiamondBack ma być na laserze.

 

Prosilbym o zachowanie poziomu dyskusji i powstrzymanie sie przed uzywaniem inwektyw.

Jak jeszcze raz zobacze taka "rozmowe" jak na poprzedniej stronie, to bede jechal po % i ZKU bez litosci...

Chodzi o urwisa ?? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ... "nowy" DiamondBack ma być na laserze.

Czy aby na pewno?

nie wiem czemu, ale ta strona z razera mi chodzi:

2727345[/snapback]

Chodzi o urwisa ??

zakladam, ze chodzi bardziej o te ostrzejsza wymaine zdan na gorze poprzedniej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G5 + QCK.

Nie zamieniłbym jej za żadnego Razera.

Znajomy na Copperhead'a i imo jest nie wygodny, płaski i źle leży w dłoni.

A g5 jest dosyć wysoki, mysz leży pewnie w dłoni, nie męczy dłoni(trochę się dłoń poci), bardzo dokładna.

+ za oplocik na kablu, coby się nie przetarł kabelek na kantach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...