Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Już za późno, bo właśnie kupiłem nówke intellimouse'a na allegro za 12zł (co chyba jest niezłą okazją) ;]

Dzięki za info!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

http://allegro.pl/item254081932_mysz_micro..._bialanowa.html

 

Dobrze że zalicytowałem wcześniej bo dziś skutecznie przeszkadza ugprade allegro ;]

 

No chyba jednak nie wygrałem bo allegro przedłużyło aukcje o 24h :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne g5. Sam sie zastanawialem skad sie biora takie roznice cenowe. To wyglada jakb niektore sklepy trzymaly cene z poczatku premiery g5. Normalnie to te nowe edycje powinny przejmowac cene ~230zl.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani tej ani tej nie miałem w ręku

 

No to jedziemy z wadami na początek. dla wyjaśnienia - poprzednia myszką również palczasta, logitach ultraX (nie klawiatura.. jest taka myszka ,FOTO, latała po tym samym qck mini. I miała kilka wad ;)

 

ale od razera zacznijmy - wady bardzo subiektywnie:

kształt - szerokość myszki niby taka sama jak logiego ale krawędzie boczne zjeżdżają do środka więc palce muszę trzymać trochę inaczej.. czy będzie to wygodne ? imo jest delikatnie za wąska na dole , wrażenie potęgują odstające lekko neony

komfort - poza lekkim zaburzeniem związanym z kształtem poprawnie. "neony" - nie wiem po co,, kombinuję jak ja rozebrać i wywalić diodę ;] w dzień ok ale w nocy chyba będzie to wada - komp 24/7

klik - czytałem że zbyt lekki,, imo jest okej. nie jest cichy, brzmi lepiej niż w 5cioletnim logim ale za tę kasę powinno być ciszej.

kabel - główna wada logiego - ciężki kabel grubas,, jest lepiej ale znowu - spodziewałem się lepszego, jest cieńszy ale dosyć sztywny

oprogramowanie - kiszka,, niby prosto i na temat, funkcji zero

ślizgacza - dobra ale przyciśnięte brudzą, szumią ostyre krawędzie pewnie się wytrą,, mam nadzieję

 

czesc 2 potem,, moze będzie i o zaletach

 

EDIT: rev part2

 

a jednak będzie i o zaletach ;]

wykonanie - zaczyna się doceniać, materiały lepsze niż u logiego, po przyzwyczajeniu do kształtu - jest bardzo wygodna. przyciski są rewelacyjne,, troche za długie (w górę,, nie wiem po co) ale nie przeszkadza to zbytnio, dobrze profilowane, dobry klik

myszka sie wyciszyła, ślizgacze sporo, klik zauważalnie

rolka - jest dobra,, dobry klik (chociaż w hl2 coś mi nie szło zmienianie broni....) i nawet cisza,, mogłoby być lepiej ale na pewno nie jest źle

solidność - na dłuższą metę sprawdzimy,, na krótszą - trzeba mocno ścisnąć boki żeby usłyszeć jakąś niedoskonałość montażu, udało mi sie raz i już się nie udaje - a więc - dobry plastiks dobre spasowanie

wygląd - mysza wygląda swietnie poza oczywistą jej wadą czyli swieceniem. jest zbyt intensywne w nocy,,, zupełnie niepotrzebne... owszem wyglądałoby to fajnie ale z lżejszym podświetleniem,, szkoda..

 

zróbmy podsumowanie - może się wydawać że to myszka o samych wadach a tak nie jest,, ekstra wykonanie, dizajn, do tego mało przycisków i wygoda. pomijam kwestię jakości elektroniki - o tym pewnie juz duzo napisano. podejście raczej osoby ceniącej dobre peryferia niż ekstremalne giercowanie ;]

moim zdaniem w rev 2 do wymiany - kabel, podświetlenie. da się to zrobić samemu,, rozważam :)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote kupić tą myszke ale zastanawiam sie jak sztywny jest kabel ??

Czy nakładki na obudowe się nie obluzują i nie będą ''gonić''

Czy soft do tej myszki nie bedzie jak ten co miałem kiedyś do logitecha prostego optyka tzn po wraniu tak zamulało kompa że padaka a nie mówiąc już o kompatybilności z niektórymi grami ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dosc tanie ślizgacze kupic do mx510 ? Nie chce kompletu za 16zl ktory trzeba wymieniac co 3 miesiace ;]

A jak udalo Ci sie pozbyc orginalnych ? :|

Ja mam taka myszke juz chyba z 5 rok i slizgacze sa w prawie idealnej formie. Cala myszka zreszta tez niewiele sie zuzyla. Starlo sie tylko lekko logo i co jakis czas zaczyna mi sie gubic (od kilku tygodni), ale moze to jakis paproch w srodku, musze ja w koncu (znowu) rozebrac.

Teraz juz jej tak nie katuje, ale pierwsze jakies 2 lata to byla dosc intensywnie uzywana jak jeszcze lupalem ostro w Quake'i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to http://www.allegro.pl/item263043294_mx518_..._dpi_f_vat.html

 

potrzebna mi jakaś fajna mysz do grania i gdyby razer nie był przywiązany kablem do swoich myszek to pewnie bym wziął diamondheada a tak jestem skazany na logitecha, których modele o nazwie MX659203233 itd kompletnie nic mi nie mówią... :-|

 

Rady mile widziane i chciałbym sie zmieścić w 150zl, pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleci mi ktoś myszona do 200zł? oprócz g5, bo wiem że to dobra myszka. ma być dobra do gier ofc ;)

 

[edit]

aha i powiedzcie mi czym róznią się te logitech g5 z pixmanii (http://www.pixmania.com/pl/pl/s_action/search/index.html), są w zupełnie różnych cenach a różnią się chyba tylko wyglądem ;o

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...