Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o steelpad 5l? Jak slizg i wytrzymalosc u niej wypada w porównaniu z innymi podkładkami np. steelpad'em 3s?

Mam 5L + G5 juz od ponad roku, bardzo sobie chwale, myszka slizga sie jak po lodzie. Dwa razy umylem podkladke, dzieki temu jest prawie jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem wierzchnia warstwa to porowaty plastik. Grudki na powierzchni się zetrą i żegnam początkowy ślizgu. Miałem kiedyś plastikową podkładkę za 35zł. Poszła w odstawkę właśnie z takiego powodu. Grudki, które miały zmniejszyć powierzchnię styku ze ślizgaczami się starły. Ale nie będę porównywał jakiejś bez firmówki do Steelpadów. Prawdopodobnie plastik będzie w nich o wiele wytrzymalszy.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszke sam wybiore po nowym roku ma byc dostawa ale jestem blizej wyboru logitech g9. Co do klawiatury nie mam duzego wyboru-lycosa. Slow mozesz napisac jak czysciles steelpad'a 5l? Czy steelpad s&s i steelpad 5l to jedyne godne polecenia podkladki? Nie chciałbym szmacianki poniewaz strasznie sie brudza od kurzu, szklane równiez odpadają. Nie wiem jak sie sprawuja metalowe ale slyszalem ze slizgacze sie szybko niszcza. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszke sam wybiore po nowym roku ma byc dostawa ale jestem blizej wyboru logitech g9. Co do klawiatury nie mam duzego wyboru-lycosa. Slow mozesz napisac jak czysciles steelpad'a 5l? Czy steelpad s&s i steelpad 5l to jedyne godne polecenia podkladki? Nie chciałbym szmacianki poniewaz strasznie sie brudza od kurzu, szklane równiez odpadają. Nie wiem jak sie sprawuja metalowe ale slyszalem ze slizgacze sie szybko niszcza. :unsure:

S&S starczy na ok rok , bedzie juz wtedy wyranie czuc i widac ze srokek jest wytarty. Slizgacze na nim, co 3-4 miesiace do wymiany. ( teflonowe biale , tasmy nie starcza na dlugo). 5L powinno wszystko sie wydluzyc z racji mieszanki plastik/materiał.

 

W kwesti slizgu : S&S > 5L > Everglide Titan > cala reszta , moim zdaniem.

 

Z czyszeniem powyższych zero prblemu. plyn do mycia naczyn , mydlo , nic co natluszcza.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie wiem jak sie sprawuja metalowe ale slyszalem ze slizgacze sie szybko niszcza. :unsure:

Ja nawet w swoich ślizgaczach przy G7 zrobiłem podkłady pod ślizgaczami, żeby zmniejszyć styk z podkładką i bardzo wolno się w tym punktach ścierało. Wcześniej z rok miałem normalnie i nie zauważyłem, żeby się cokolwiek ścierało. Po pewnym czasie wymieniłem nadal grube ślizgacze na inne ze względu na lepsze właściwości.

 

 

Raczej http://www.allegro.pl/item286255374_x_718_...niej_os_ss.html

Lasery mają problemy z pracą na różnych powierzchniach.

Laserowy G7 ma tylko problem na mocno odbijających powierzchniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was panowie pytanie

czym te dwie myszki roznia sie od siebie po za literka w nazwie, cena i wygladem:

 

http://www.allegro.pl/item286255374_x_718_...niej_os_ss.html

 

http://allegro.pl/item289056522_x_718_f_my...00dpi_nowa.html

 

Bo osobiscie ta druga bardziej mi sie podoba z wygladu i ja bym wybral no chyba, ze ta pierwsza ma jakiegos asa w rekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac ;)

 

moj zasluzony logitech powoli umiera. lewy klawisz coraz mniej dziala, nawet po wyczyszczeniu.

 

szukam czegos na dluzszy czas, jako fan cs. optycznym logitechem smigam po biurku, calkiem dobrze chociaz moglo by byc lepiej.

 

mam 3 pomysly:

http://allegro.pl/item287249979_microsoft_...0_qck_mini.html

http://allegro.pl/item285293181_zestaw_dla..._slizgacze.html

 

albo MX518 smigajacy nadal po blacie.

http://allegro.pl/item287589086_logitech_m..._podkladka.html

 

jak uwazacie? brac MX i jezdzic po biurku czy te podkladki z IE 3.0 bede wygodniejsze (no i szybsze). obecnie sklaniam sie ku zestawowi IE 3.0 + QCK mini.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym te dwie myszki roznia sie od siebie po za literka w nazwie, cena i wygladem:

jak piszę w jednej z tych aukcji: "JAKIE RÓŻNICE W PORÓNANIU ZE STANDARDOWĄ WERSJĄ X-718F ?MYŚLĘ ŻE NAJWAŻNIEJSZA ,TO NIE ŚLIZGAJĄCA SIĘ W DŁONI POWIERZCHNIA MYSZKI. GDY JEJ DOTKNIESZ, NAPRAWDĘ POCZYJESZ RÓŻNICĘ" - ale kto wie czy to nie jest tylko marketingowy bełkot ;)

 

sam mam chrapkę na tą mychę tylko że zastanawiam się czy opłaca sie dopłacać do optycznej 6zł (pod warunkiem że myszka jeździ po blacie)

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnią sie wyglądem- jedna jest srebrno-czarna, druga w deseń ale skóra węża(przynajmniej w teorii). Ta wężowa pokryta jest taką gumo-folią zamaist farby-niby przyjemniejsze w dotyku ale też mniej trwałe od tradycyjnego lakierowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnią sie wyglądem- jedna jest srebrno-czarna, druga w deseń ale skóra węża(przynajmniej w teorii). Ta wężowa pokryta jest taką gumo-folią zamaist farby-niby przyjemniejsze w dotyku ale też mniej trwałe od tradycyjnego lakierowania..

Lakierowanie ma podobną trwałość jak ta "guma". Co innego goły plastik - tu nie ma się co zdzierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy bedzie problem z laserem na powierzchni blatu od biurka czy nie? Bo już jestem skołowany :)

 

pytanie nieaktualne. kupie podkładke qck steelpad + laser

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy bedzie problem z laserem na powierzchni blatu od biurka czy nie? Bo już jestem skołowany :)

 

pytanie nieaktualne. kupie podkładke qck steelpad + laser

Gdybym miał laserową ( X-750 ) to bym nawet dopłacił aby kupić LED ( X-718 ). Osobiście wymieniłem błyszczącą 718F na matową 718BF ... która (718 BF) jest mówiąc krótko najlepsza. Nie rozumiem tych którzy kupują X750 ? Po co dokładacie niejednokrotnie do gorszej myszy ? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu gorszej? ja kupiłem x750BF czyli wężową skóre :) a nie błyszczący plastik...

Ale z "podświetleniem" laserowym - te sensory gubią się przy mniejszych prędkościach niż modele z "oświetleniem" LED (co zostało zmierzone), "lasery" potrafią się dziwnie zachowywać nawet na popularnym QCK podczas gdy na modelach LED jest wszystko OK.

 

718 BF (LED) jest lepszym wyborem niż 750 BF (laser)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys najpierw czytal forum, a potem kupowal, to znalazlbys caly oddzielny topic poswiecony tym dwom modelom myszek, w ktorym powiedziane zostalo o nich chyba wzystko: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212547 ;)

 

A ja tymczasem dalej czekam na swojego Sidewindera... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys najpierw czytal forum, a potem kupowal, to znalazlbys caly oddzielny topic poswiecony tym dwom modelom myszek

spoko, spoko. ugadałem się ze sprzedawcą że wezne jednak x718BF wiec luzik nie zgubi mi się sensor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety dzisiaj juz pozegnalem sie z moja x-718...

 

Przed sylwestrem zauwazylem juz, ze mysza sama z siebie potrafila sie na chwile wylaczac, a dzisiaj po powrocie z sylwestra kompletnie juz zaczela swirowac. O ile mi wiadomo, to myszce w tym czasie nie zagrazaly zadne osboniki z zewnatrz, mnie podczas uzywania przez ostatnie tygodnie takze raczej nie spadla ani nic takiego... Jak sie potem okazalo, kabel byl gdzies najprawdopodobniej zlamany przy tej szyjce wychodzacaej zraz z myszki. Probowalem ja jeszcze w jakis sposob reanimowac (ciecie kabla, laczenie), ale jak zobaczylem te kabelki to troche zdebialem, nie bardzo wiedzialem jak sie zabrac za ich laczenie...

 

Mysza wytrzymala u mnie niecale 2 lata - gdyby nie ten kabel, to potrzymala by jeszcze sporo - tak mi sie wydaje.

 

Przy okazji rozkladania gryzonia, wyjalem sobie ciezarek (23g - oznaczony jest jako x-708 :)) - wtedy mysza byla o wiele bardziej zrownowazona pod wzgledem ciezaru, [gluteus maximus] juz nie byla taka ciezka.

 

W tej chwili nie mam zadnej myszki zastepczej i kursorem steruje z klawierki numerycznej o_O Co za padaka... Ale co poradzic ;)

Tak czy siak myszke trza sobie sprawic, myslalem co by moze ponownie zakupic sobie x718 (ale BF), ale cos ciezko z zakupem ten myszy na wyspach... A jak jest, to za kwote 20 funtow (ebay)...

Dlatego tez myslalem, co by moze zakupic sobie jakiegos Razera. Poki co biore pod uwage Diamondbacka 3G oraz DeathAddera. Niestety zadnego nie trzymalem w lapie, ale znajac siebie, raczej nie mialem problemow z ksztaltami myszek (wygodnie gralo mi sie na swop80, x718, ie 1.1a (ale czasem mnie irytowala), mx518).

 

DB 3G mozna kupic za ok 30 funtow a DA za ok 43 funtow.

No i tutaj pytanie do Was, czy mial ktos z Was obydwie w lapie (pwlj, prawdopodobnie Ty ;)) i robil bezposrednie porownanie? Teraz raczej bym stawial na trwalosc produktu, bo jak wiadomo, bebchy takie same.

Na deptaku w centrum (male miasteczko) widzialem jakis sklep komputerowy, to postaram sie jutro tam wybrac i zobaczyc czy maja te myszki. Do tej pory zawsze zamawialem myszki w ciemno przez internet, nie przymierzajac sie w zaden sposob ;)

Moze by tak i tym razem sprobowac? :)

 

PS jezeli komus by przyszlo do glowy polecenie mi jakiejs innej myszki, to niech od razu skresli lasery oraz myszki bez bocznych przyciskow ;)

 

PS2 a trza bylo przed wyjazdem kupic sobie ze 3 sztuki x-718BF i bym mial spokoj ;)

 

//update:

wtopilem z cena za DA... nie wiem jak ja sprawdzalem :mur: mialo tam byc ok 43 funty.

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DB 3G mozna kupic za ok 30 funtow a DA za ok 35 funtow.

No i tutaj pytanie do Was, czy mial ktos z Was obydwie w lapie (pwlj, prawdopodobnie Ty icon_wink2.gif) i robil bezposrednie porownanie? Teraz raczej bym stawial na trwalosc produktu, bo jak wiadomo, bebchy takie same.

Na deptaku w centrum (male miasteczko) widzialem jakis sklep komputerowy, to postaram sie jutro tam wybrac i zobaczyc czy maja te myszki. Do tej pory zawsze zamawialem myszki w ciemno przez internet, nie przymierzajac sie w zaden sposob icon_wink2.gif

Moze by tak i tym razem sprobowac? icon_smile3.gif

Niestety DB3G się nie bawiłem ;/ Ale bawilem sie zwyklym DB (a nawet go mam w domu) i po pierwsze jak na DB przystalo jest niewygodna. Do tej pory pewnie trzymales dlon na myszy (albo przynajmniej jakas czesc), a na DB bedzie juz inaczej ;]

Ja wybrałbym DeathAddera na Twoim miejscu. Odrzucam DB ze względu na niewygode (jest niezbyt wygodna dla wiekszosci uzytkownikow).

Zreszta to dwie zupelnie rozne w ksztalcie myszy, trudno je porownywac ;) Jak uzywales wczesniej duzych, lub dosc duzych, to kup DA - nie masz innego wyboru ;]

No, chyba, ze mx518, ale wiadomo jak jest z trwaloscią (byl duzy temat na forum o padajacych po 3 miesiacach przyciskach)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem mały eksperyment i zakupiłem x755fs. Pojawił się jednak mały problem, bo pod Vistą x64 mysz pracuje tylko na 500Hz, a ja chcę mieć 1000Hz! ;)

Generalnie mycha całkiem całkiem jak za tą kasę... tylko pod Viste x64 nie ma sterów... no i te zagubione Hz...

 

@pwlj

Jaką alternatywę masz dla mx310 (moja już umiera), preferuję raczej małe myszy - trzymam gryzonia palcami z nadgarstkiem opartym na blacie. Generalnie widzę, że można dorwać jeszcze nową poczciwotę w całkiem ładnej cenie, ale może warto sprawić sobie coś nowego?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wlasnie udalo mi sie odratowac mojego gryzonia :)

przecialem kabel, odcialem wadliwa czesc i polaczylem kabelki, poki co jest to zrobione tak na odwal sie (skrecanie kabelkow - nawet ich nie probowalem lutowac), ale myszka wlasnie przeszla testy wstrzasowe, ruszanie nia we wszystkie strony jak najszybciej sie da i ani razu nie zgubila sygnalu, wiec postanowilem ja juz tak zostawic. Jezeli po jakims czasie jej sie cos odwidzi, to wtedy sie lepiej do niej przyloze ;)

 

@Boxster:

moze zainteresuj sie razerem krait?

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem mały eksperyment i zakupiłem x755fs...

Generalnie mycha całkiem całkiem jak za tą kasę... tylko pod Viste x64 nie ma sterów... no i te zagubione Hz...

Boxster jak ta x755fs sie sprawuje bo na dniach biore jakąś tanią myszkę tylko nie wiem czy x718bf czy x755fs ?? Jest śliska na górze znaczy czy ma lakierowaną górę czy matowy plastik?? Ten przycisk czerwony po lewej nie przeszkadza w graniu. Jest jakaś róznica w tym czy myszka pracuje 1000 , 500 , czy 125 Hz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś róznica w tym czy myszka pracuje 1000 , 500 , czy 125 Hz??

Jeśli masz odświeżanie monitora ustawione na 60 lub 120 Hz to raportowanie USB np. 500 Hz w grach/na pulpicie nic nie zmienia (wzgl. 125). Jeśli masz np. monitor ustawiony na 100 Hz to co innego - zresztą sam możesz to sprawdzić na obecnej myszy i monitorze jeśli to CRT.

 

Przywiązywanie większej wagi do 500-1000 Hz może mieć większy sens jeśli ktoś rysuje szybkimi ruchami za pomocą myszy (nie będzie miał "połamanych" linii)

 

Średni czas opóźnienia przy 125 Hz to ~4 ms (max 8ms ) - czyli tyle co nic biorąc pod uwagę że czas reakcji człowieka to 150-200 ms

 

Oczywiście lepiej mieć częstsze raportowanie niż rzadsze ale podchodź do tego z rozsądkiem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle dzięki za konkretne info, myszka będzie pracowała z HP-kiem 60Hz w 1680x1050 głównie na grach/pulpit , czekam tylko na odpowiedź Boxstera jak z tą x755fs i decyzja o zakupie x718bf lub x755fs wypłynie na dniach.

 

Mam jeszcze pytania :

1. czy mi sie wydaje czy x755s jest mniejsza od 718bf?? pytam bo lubię dużą mychę :wink:

2. próbował ktoś rozkręcać x718bf i wyłączyć (zepsuć) tą mrugającą/swiecącą diodkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...