Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Co sądzicie o myszce A4-TECH X-750BF ???? Przymieżam sie właśnie do zakupu nowego gryzonia i może moglibyście mi pomóc, mysz ma być przeznaczona głównie do grania i "czynnosći" pulpitowych, mam tylko jeden wymóg, dobra laserówka do 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzisiaj dostalem w swoje lapy MX518. Jednak musze ja oddac z powrotem do sklepu bo okazuje sie, ze lewy przycisk sie zacina, co doprowadza mnie do szalu. Co gorsza przesiadlem sie na ta myche z MX500, ktora od kilku lat dzialala bezproblemowo.

Mam nadzieje, ze to tylko problem z ta jedna sztuka, a nie jakas tendencja robienia coraz gorszego jakosciowo sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio swojego x718 potraktowalem papierem sciernym po bokach :)

Lakier juz za bardzo zlazil, wygladalo to jak "w ciapki", wiec postanowilem go juz zetrzec do konca (miejscami jeszcze pozostawalo troche).

Oto efekty ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Po zabiegu +2 do gripa i +1 do skilla jak w morde strzelil :lol:

 

Myszke mam juz 2 lata, poki co chodzi jak ta lala (kilka tygodni temu pisalem o prowizorycznym laczeniu kabla, bo gdzies nie laczyl - do tej pory wszystko cacy).

 

Jak mi sie bedzie nudzic, to moze od czasu do czasu bede ja doprawial papierem sciernym, ale poki co niech bedzie jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm...tak sobie przeczytałem parę ostatnich stron i niezłe Pro w tym temacie widać ;]

 

To może mi ktoś powie bo ostatnio już cholery dostaję. Co kupić, żeby bezstresowo w Photoshopie pracować? Powiedzmy, że chcę narysować okrąg ołówkiem. W co trzeba się zaopatrzyć, żeby to był okrąg a nie koło zębate?

Nie wiem czy to ma coś do gadania, ale LCD (jak widać w sygn.) rozdzielczość 1280x1024. Obecnie mam A4-Tech BW-5 z tych office'owców, do tego szmacianka z zelem pod nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc

Jest ie trójeczka nowka za 80zl do sprzedania na gieldzie widzialem :] a nada sie w sam raz IMO. mam ie i lcd z taka sama rozdzialka jak ty i kursor smiga pieknie plynnie a nie skokami albo drganiami takze mysle ze bylby to dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsofty to super konstrukcje - tylko, ze malo DPI (kursor będzie wolniejszy niż np. w jakims razerze czy logitechu), ale co kto lubi.

Ze swojej strony polecę znacznie tańszą Wheel Mouse Optical 1.1a - w środku mamy to samo, co w IE3.0 NEW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3 lat Razer DiamondBacka. Myszka jest rewelacyjna, mam zamiar kupić nową i pewnie będzie to Diamondback albo Copperhead. Gdyż przypadła mi ta stylistyka do gustu. DeathAdder mi nie leży jakoś. No i do tego Razer Mantis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze tak. Przesiadlem sie na IE stosunkowo niedawno ( tydzien temu :P ) wczesniej mialem razorka copperfilca. zgadza sie IE ma o ile sie nie myle 400dpi razer ma 2000 :D ale przy pracy na pulpicie przy obserwacji kursora zauwazylem ze przy razerze kursor sie trzasl ( zasluga alkoholu ( :D ) i duzego dpi ) a przy ie idzie gladko takze mysle ze do takich prac nazwijmy to rysunkowych myszy z mniejszym dpi beda skuteczniejsze anizeli z te z wiekszym. a jeszcze poza konkursem powiem ze mimo iz na copperheadzie gralem na 2000dpi a na ie gram na 400 to sens w csie mi sie nienzacznie zmienil z 1 na 1.1 :] IMO IE 3.0 > Copperhead.

Pady to eyepad i qck. slizg identyczny

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copperhead to był crap ;p

To, że się trząsł to nic dziwnego w myszach laserowych, a juz szczególnie w przypadku copperheada

No nie byl najgorszy bo gralo i pracowalo mi sie na nim dobrze ale od jakiegos czasu coperfilc zaczal mnie irytowac i sie rozstalismy.

:D A reka sie trzesie od pewnego zwiazku chemicznego :P to fakt ze widac na laserze bardzo dobrze :D

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tak od tego o ktorym teraz myslicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to IE3.0 dobrze nada się do precyzyjnych zastosowań? Jaka podkładka do tego? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te myszy dedykowane graczom nadają się właśnie do photoshopa? Chyba i tu precyzja i tu. Nigdy się jakoś bliżej nie przyglądałem jak wygląda gra na "profesjonalnej" myszy i co to daje, stąd pytanie. Inwestować w IE3.0 i niskie dpi czy kupić coś szybszego?

(IE 3.0 ma jakiś tryp "Precyzyjny"?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IE3.0 optycznie = Wheel Mouse Optical 1.1a dostepna za grosze.

Podkładka obojętnie, ta mysz śmiga aż miło na wszystkim.

Ze względu na niezbyt kosmiczna szybkość kursora idealnie się nada do precyzyjnych zasotsowań ;]

Tryb precyzyjny (precision boost) w sterownikach IE3.0 spowalnia kursor tylko, no, bo co innego, przeciez dokładność jest co do 1 piksela, dokladniej do rysowania się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki Wam :)

Ale jeszcze pomęczę :P

http://allegro.pl/item311793207_mysz_logit...akow_od_ss.html

Zna ktoś sprawę tych logi? Jak one dzialają? Wygląda ciekawie, choć nie o to mi chodzi, a bardziej o przyciski w rolce. Niestety uzależniłem się od dodatkowych funkcji w myszce, za pomocą mojej otwieram i zamykam tackę napędu, zwiększam/zmniejszam głośność itd. Co by nie mówić, bardzo fajnie mieć to wszystko pod ręką.

może ewentualnie jeszcze ta mycha?

http://allegro.pl/item314004222_logitech_m..._macintosh.html

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad IE4.0 za 50zł mogę ją mieć. Ale nie za wiele chwalebnych opinii o niej chyba co?

Ostatnie pytania i już się decyduje.

IE3.0 czy MX310? Co będzie precyzyjniejsze przy drobnych ruchach, o kilka px oraz zataczaniu okręgów?

Oraz jeszcze jedno. Jaka podkładka do tego wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyłącz "zwiększ precyzję kursora"

Możesz wytłumaczyć dlaczego?;]

Najlepiej po polsku ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wytłumaczyć dlaczego?;]

Najlepiej po polsku ;>

Bo występuje programowe "dodawanie impulsów" przy większych prędkościach czyli interpolowanie zależne od prędkości przesuwu ... ochrzciliśmy to zjawisko akceleracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad IE4.0 za 50zł mogę ją mieć. Ale nie za wiele chwalebnych opinii o niej chyba co?Ostatnie pytania i już się decyduje.IE3.0 czy MX310? Co będzie precyzyjniejsze przy drobnych ruchach, o kilka px oraz zataczaniu okręgów?Oraz jeszcze jedno. Jaka podkładka do tego wszystkiego?

Żadna nie będzie bardziej precyzyjna w środowisku 2D - piksel po pikselu - nic więcej sie wyczarować nie da.

IE4.0 to bym nie brał, w takiej cenie to MS Wheel Mouse Optical 1.1a (np. tu http://www.ps.com.pl/index.php?module=sklep&ix=95291) - znacznie lepsza, jeżeli chodzi o sensor.

Obojętnie czy weźmiesz IE3.0, czy WMO 1.1a, czy MX310 bedziesz zadowolony i będą tak samo precyzyjne (choć niektórzy narzekają na wykonanie IE3.0). MX310 będzie szybszy.

Osobiście wybrałbym IE3.0 lub WMO 1.1a

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, WMO 1.1a jednak nie zbyt mi podchodzi pod względem estetycznym. Za to w/g tego co mówisz logi wygrywa pod względem ceny z IE3.0 tak więc ona będzie :)

No a jak sprawa się ma z podkładkami? Co do niej w takim razie kupić, żeby się to gładko ślizgało? IceMat czy inne szkło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to w/g tego co mówisz logi wygrywa pod względem ceny z IE3.0 tak więc ona będzie

Nie kapuję :D

IE3.0 stał na giełdznie za 80zł - sprawdź

No a jak sprawa się ma z podkładkami?

Steelpad QcK i bedzie spoko. Chyba, ze chcesz większą, to QcK+.

Komfort korzystania z Icemata nie jest najwyzszy ;) - brud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc

tak jak pwlj napisal szmata bedzie najlepsza do IE ( imo to szmata rzadzi :D idealna do kazdej myszy ) ja moge polecic QCK albo EYEpada. mam obydwa i slizg jest identyczny jak sie ubrudzi to mozna "wyprac". a wielkosciowo to zalezy jak lubisz jezdzic mysza po calym biurku to XLe ( albo EYEpad xxxl aka obrus :D ) a jak nie lubisz jezdzic to QCK mini i gitarra gra.

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuję :D

IE3.0 stał na giełdznie za 80zł - sprawdź

 

Steelpad QcK i bedzie spoko. Chyba, ze chcesz większą, to QcK+.

Komfort korzystania z Icemata nie jest najwyzszy ;) - brud

Tak wiem. Ale nie kupuję tej myszy teraz. Muszę poczekać m-c na wypłatę ;) A do tego czasu już jej pewnie nie będzie. Poza tym skoro jeśli chodzi o precyzję jest podobnie to chyba nie ma sensu wydawać 2x sumy?

Cieszę się, że zaproponowaliście w miarę tanie podkładki a nie jakieś wymysły za 100zł :D Dzięki :)

 

p.s. może jeśli mi się uda to zgarnę tego ie3.0 ale mam inne wydatki na chwilę obecną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co ta na gieldzie jest jeszcze :) za duzego zainteresowania nia nie ma. z podkladek mozesz tez wybrac takie sa AQUA bodajze takie middle-end imo calkeim calkiem. QCK to nie jest ale nie jest najgorsza a chyba okolo 20zl kosztuje tak na allegro z tego co widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...