Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

QCK mini (dla mnie akurat) 19.90 ;) Więc to chyba najlepszy wybór. Oczywiście, że jeżeli kasę będę miał to dowiem się o IE3.0 może jeszcze będzie ;) Zresztą za m-c to się kolejna taka może trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QCK mini jest zdecydowanie za mala do myszy 400dpi - wiem z autopsji.

BA! dzisiaj trzaskajac rundke w csa odkrylem ze mi qcka (rozmiar ten bazowy normalny) zabraklo :D musialem myszka cofac z blaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QCK mini jest zdecydowanie za mala do myszy 400dpi - wiem z autopsji.

Jak ustawisz b. wysoką czułość to nie będzie za mała ... tylko celownik będzie skakał co kilka pix czyli zero przyzwoitej precyzji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Razor Copperhead? Jak na mój gust całkiem ładna, ale zależy mi na porządnych parametrach. :P Przy okazji przestrzegam przed Creative Fatal!ity. Taką mysz to może sobie wsadzić w ...

"tupę". Prawie wszystkie te myszy po ok. 3 miesiącach przestały pełnić rolę urządzenia wskazującego na biurku. Powód? Prawie zawsze kliknięcie pojedyncze lewego przycisku myszy = double-click. Sam miałem tą mysz i... chyba sprzedam jako uszkodzoną na Allegro. Ktoś tam podawał, że usunął oprogramowanie Creativa i folder pozostały i mu pomogło, ale to działa tylko na zacinanie się. Niektórzy też skarżyli się na problemy z akceleracją po jakimś czasie. Ogólnie to moja pierwsza(Chyba) mysz Creativa i ostatnia. Inne modele też podobno takie super mają. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym firmware Copperhead działa już nieźle (chyba że to kwestia wyblakłego, 2-letniego qck) ale jednak polecałbym Ci się rozejżeć za tańszym, nowszym i lepszym Diamondback 3G albo Deathadder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copperheada mialem. Myszka calkiem calkiem, ale od pewnego czasu zaczela mnie wkurzac i sprzedalem. tak to chodzila nawet niezle. Jakosc wykonania bardzo dobra, w dloni lezala elegancko. troche mi sie kursor trzasl przy 2k dpi ale to od alkoholu :] moze byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi właśnie przyszedł Copperhead. Troszkę zbyt pochopnie zamówiłem. :-P No to podzielę się wrażeniami. Po otwarciu paczki wyciągnąłem zawartość. Dostałem mychę, gwarancję, płytkę ze sterami i... za darmo QCK mini. QCK mini od razu trafił na półkę i narazie mi się nie przyda, ponieważ mam lepszą i większą podkładkę QPAD. Po pierwszych oględzinach trochę zdziwiłem się. Myszka była trochę nieciekawa na pierwszy rzut oka. No trudno. Postanowiłem podłączyć do komputera i? Eureka... piękny wygląd. No i tak... powiem nieco o zaletach i defektach jej urody. Solidna, ładne podświetlane logo, które samo zanika i znów pojawia się w cyklu ok. 8 sekundowym, scroll również ładnie podświetlany tak samo jak boki. Reszta myszki jest pokryta czarnym matowym kolorem. Wadą przynajmniej w moim oku są zbyt duże szczeliny pomiędzy przyciskiem, a korpusem myszy. Patrząc od góry wygląda to nieco niezbyt solidnie. Kształt jest ergonomiczny, aczkolwiek polecam ją raczej osobom o dużej dłoni, ponieważ jest ona dość długa. Moim zdaniem za małe są boczne przyciski. Kwestia przyzwyczajenia w sumie, ale powinny być troszkę większe. Zaletą jest możliwość programowania przycisków. Jak dotąd używałem tylko myszek dla praworęcznych i przejście na ergonomiczną zajmie mi trochę czasu. Możemy ustawić max 2k dpi, ale to nie dla mnie zdecydowanie. :] Szkoda... brakuje mi trzeciego przycisku... obok PPM, bo chętnie zaprogramowałbym sobie jakąś dodatkową funkcję, a pozatym wygodnie położył palec serdeczny. :-P Ślizgacze są z mixu teflonu, bardzo dobry poślizg, trochę gorszy od tego z mychy Creative Fatal!ty, która chyba tylko w tym jest lepsza od Razera(Problem po 3 miechach i mycha praktycznie do sprzedaży jako uszkodzona). Ogółem jak kto woli. Mi się mycha podoba, ale będę musiał się długo do niej przyzwyczajać. Możecie wybrać, jednak nieco lepszą i tańszą mychę DeathAdder, którą niestety dopiero dziś miałem okazję pograć u kolegi i sprawdziła się trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KitKat

Taka mała rada co do Copperfilca. Zakladam ze lubisz miec czysta myszke :] Jak bedziesz ja czyscic to uwazaj bo przyciski sa pokryte gumowata powłoką antyposlizgowa ktora niestety po jakims czasie i przy zbyt mocnym tarciu schodzi. ja tak swojego koperfilca zalatwilem. Chcialem go wyczyscic i szmatka taka do czyszczenia przejechalem troche za mocno i sie zdarla ta guma. :P ale niby antyposlizgowa a bez niej tez sie dobrze paluchy trzymaja myszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg, jak mozna kupic coppeheada w chwli obecnej? LOL

Możemy ustawić max 2k dpi, ale to nie dla mnie zdecydowanie. :]

To po co kupiłeś Copperheada?

;//

Tyle już było o tej myszy, nawet pomiary były, a ludzie nadal nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... nie o to mi chodzi. Właśnie chciałem 2k dpi(Sorry, że nie napisałem), ale zauważyłem, że kursor się tnie. To jest na tyle wkurzające, że tak naprawdę w grach mam 0 precyzji. To jest chyba największa wada Copperheada.

Kupiłem za 116 zł tego Copperheada w pośpiechu dlatego, że miałem zniżkę na niecałe 100 zł, a zepsułem poprzednią myszkę. Tak to wcale nie jest taka zła.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie X718F chyba pada powoli, bo kursor mi znika czasami :(. O dziwo wczoraj zanikał, dziś jest dobrze.

 

Jaką mychę do 200 zł moglibyście polecić? Grywam w FPS'y głównie ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a nie chciało mi się otwierać nowego tematu. jeszcze w marcu będę kupował logitech g9

i potrzebuje do niej jakiejś porządnej podkładki. a konkretnie Razer eXactMat + eXactRest czy SteelSeries 5L. razer ma podstawkę pod łokieć która sie przydaje podczas pracy np. na internecie a jeśli będę chciał pograć to zawsze można ją zabrać, poza tym na komputroniku ktoś pisał że ma tę podkładkę razera + g9 i sobie chwali. a o steelseries jest więcej testów i opinii (wszystkie pozytywne)

więc mam spory dylemat może wy mi coś doradzicie? proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam qck mini i x-750bf na 600 dpi i do cs-a nie potrzeba imo wiekszej. :)

 

Ogolnie tak sie zastanawiam nad tymi precyzjami itp i co jest lepsze?

- male DPI i wiekszy sens

- wieksze DPI i mniejszy sens?

 

Ja gram na minimalnym DPI - 600 i sens 2, ale moze to blad? Moze zwiekszyc DPI powinenem? Ogolnie gra mi sie bardzo dobrze, ale jak juz wspomnialem - moze to blad i da sie jeszcze lepiej.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam qck mini i x-750bf na 600 dpi i do cs-a nie potrzeba imo wiekszej. :)

 

Ogolnie tak sie zastanawiam nad tymi precyzjami itp i co jest lepsze?

- male DPI i wiekszy sens

- wieksze DPI i mniejszy sens?

 

Ja gram na minimalnym DPI - 600 i sens 2, ale moze to blad? Moze zwiekszyc DPI powinenem? Ogolnie gra mi sie bardzo dobrze, ale jak juz wspomnialem - moze to blad i da sie jeszcze lepiej.. ;)

:ploom:

 

Było już miliard razy - chyba dla satysfakcji powtórzę po raz miliard pierwszy.

 

Aby uzyskać max precyzję dajesz jak najwyższą rozdzielczość fizyczną i jak najmniejszą czułość ( 750 BF ma ~2200 dpi w trybie 2000 - to jest jego max rozdzielczość .... w trybie 2500 przekłamuje za pomocą interpolacji )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojc QcK Steel ma juz chyba z 3-4 latka. Jako podkladka sprawujje sie swietnie, ale denerwuje mnie to ze bardzo latwo lapie kurz, zostaja na niej biale slady i ciezko ja wyczyscic... Planuje zakup DeathAddera i przy okazji wlasnie podkladke. Co polecacie? Wazne zeby byla duża, najlepiej zblizona wymiarami do mojej ~40x45cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojc QcK Steel ma juz chyba z 3-4 latka. Jako podkladka sprawujje sie swietnie, ale denerwuje mnie to ze bardzo latwo lapie kurz, zostaja na niej biale slady i ciezko ja wyczyscic... Planuje zakup DeathAddera i przy okazji wlasnie podkladke. Co polecacie? Wazne zeby byla duża, najlepiej zblizona wymiarami do mojej ~40x45cm.

Mój QcK tez tak łapie kurz, nic na to sie nie poradzi. Ale fakt, denerwujące. Co do podkładki może SteelPad 5L? Bardzo duzo pozytywnych opini o niej na zagranicznych forach.

 

Ten Razer Deathadder rzeczywiście jest taki el0? Wygląda jak tani łup z chińskiej wtryskarki.

Mawiają, że el0. W rękach nie miałem, ale nie watpie, ze jest dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że jak prałem (i prasowałem) QcK, to było tylko gorzej, jeżeli chodzi o fakturę... Podkładka stała się całkiem śliska i pojawiło się dużo silniejsze tarcie statyczne...

Teraz mam QcK+ i jak jest zakurzona, czy pobrudzona, to po prostu traktuje ją dużą, średniomiękką szczotką i jest ekstra ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze do WMO? Mam QcK i jestem bardzo zadowolony, ale po kilku praniach trochę się styrała i nadszedł czas na wymianę.

 

http://www.cooling.pl/corepad-eyepad-stand...odukt,1137.html

or

http://www.cooling.pl/steelseries-qck,produkt,704.html

 

Corepad będzie lepszy/porównywalny? Może coś innego? Musi być szmaciana.

 

I pytanie o ślizgacze. Szczerze mówiąc nigdy żadnych pro nie miałem (tylko standardowe) i czy na takich np. miceskatez poczuję dużą różnicę? Warto wydać te 16 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barthezzo

Ja mam zarowno Eyepada jak I Qcka. Slizg zarowno na coperfilcu jak i na ie jest taki sam. wiec bierz to co ci sie przysni ;)

a co do slizgaczy, imo wmo ma takie same slizgi jak ie. Jezeli czujesz ze mysza szoruje o pada to warto zmienic. a jezeli nie szoruje i slizg jest ok to te 16zl mozna spozytkowac na 8mio pak :lol:

 

A co do czyszczenia. eyepada i qcka czyszcze z kurzu za pomocy szczoteczki do rak :D gora dol, gora dol, prawo lewo, prawo lewo szczoteczka i wszystko co sie schomikowalo na padzie wylatuje z niego :D

Prac tak w pralce i prasowac to nie probowalem ale sadze tak jak napisal pwlj ze ta gume by sz... trafil. wilgotna szmatka bedzie w sam raz

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, kilka razy (4-5) prałem QcKa normalnie w pralce ale nigdy nie prasowałem :D Guma aż tak bardzo swoich właściwości nie straciła jednak na krawędziach po prostu się urywa (tak samo materiał z góry) i nie wygląda to zbyt estetycznie. Poza tym nie polecam suszenia na kaloryferze - poskręca się to wam niemiłosiernie :D No i nie ślizga się tak jak kiedyś.

 

Na pclolu wyczytałem, że sharkoon 1337 ma lepszy ślizg niż QcK. Może ktoś potwierdzić?

Zaciekawiła mnie jeszcze podkładka sharkoon xurface. Czy rzeczywiście przez tą "cienkość" skill rośnie? :D Jak to u niej ze ślizgiem? Cena też ciekawa.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1337 ma wyraźnie lepszy ślizg od QCK, które wcale śliskie nie jest, o czym się przekonałem na dodatek po roku używania powoduje na mojej myszy akcelerację wsteczną ;P Xurface to cieniutki plastik, zupełnie inna powierzchnia niż materiał, trochę inne priorytety to chyba oczywiste... Sam przymierzam się do Sharkoon 1337.

 

 

xurface Wymiary - 250mm x 200mm t_T

nie za mała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...