Skocz do zawartości
Kaeres

Filmy chacza (???)

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest grane ?

Na celeronie 400, 128ram, riva tnt2 M64 32MB, niektore filmy sciemniaja.

Objawia to sie tym, ze tylko niektore filmy (divx) sa bardzo brzydkie i chodza bardzo wolno przez co, co 10 sek jest stop klatka i przeskakuje o kilka klatek do przodu- tak jakby nadrabial ten spozniajacy sie obraz wzgledem dzwieku. Co to oznacza ? Czemu sobie wybiera, ktore filmy chodza normalnie a ktore sciemniaja ? Zaznaczam, ze nie ma znaczenia czy to jest AVI czy MPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał ten sam problem na c533. I gdy zainstalował win Xp to wszystkie dotchczas skaczące mu filmy (na win me) zaczęły dobrze chodzić

Kurcze, ale to jest za slaby sprzet na winXP :(

Jak jemu to chodzi, ile ma ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to wina użytego kodeka.

ze na 98 sie tna i wygladaja jakby byly w rozdz. 320x240 w 16 kolorach (nie 16 bitach) a w winXP niby spoko

a tu nie mam pojęcia ale wydaje mi się ze poprostu lepiej wykożystuje twój sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to wina użytego kodeka.

ze na 98 sie tna i wygladaja jakby byly w rozdz. 320x240 w 16 kolorach (nie 16 bitach) a w winXP niby spoko

a tu nie mam pojęcia ale wydaje mi się ze poprostu lepiej wykożystuje twój sprzęt.
Nie, nie, ten tekst o winXP to napisalem z mysla o Twoim kumplu ktory po zainstalowaniu go nie mial juz tego problemu.

To nie moj komp i raczej nie jest speed demonem i winXP raczej nie wchodzi w rachube :(

Co powiecie na reinstalke windy albo moze format i na nowo wszystko ? (tylko tyle z tym roboty, ze mi rece opadaja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od uzytego kodeka w danym filmie, jaki byl ustawiony bitrate przy kodowaniu lub np. czy byl robiony film w jednym przejsciu ('single pass") czy w dwoch ("first & second pass")....moze byc tez w filmie nie zsynchronizowany dzwiek z obrazem itp..jest b.duzo mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od uzytego kodeka w danym filmie, jaki byl ustawiony bitrate przy kodowaniu lub np. czy byl robiony film w jednym przejsciu ('single pass") czy w dwoch ("first & second pass")....moze byc tez w filmie nie zsynchronizowany dzwiek z obrazem itp..jest b.duzo mozliwosci...

Ale to zalezy od spretu jaki go odtwarza ? (mysle tu o takim co uciagnie) a C400 i 128 ram z TNT2 spokojnie powinna dac sobie z tym rade.

Na moim C1.2 te filmy wszystkie chodza b. dobrze. Nawet u kumpla P200MX, 16ram, s3virge 4MB chodza spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A niby czemu ? Filmy chodzą szybko, i mniej ramu żre.

Pewnie, ze wszystko smiga. Ja mam Celerona 400, TNT2 M64, 256MB, SB16. Wszystko mi dziala jak nalezy.

Ale moi znajomi sie nie znaja na linuxie. Sam mam z nim problemy bo nigdy go nie mialem (tylko u kumpla czasem siedze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane ?

 

Objawia to sie tym, ze tylko niektore filmy (divx) sa bardzo brzydkie i chodza bardzo wolno przez co, co 10 sek jest stop klatka i przeskakuje o kilka klatek do przodu- tak jakby nadrabial ten spozniajacy sie obraz wzgledem dzwieku.

Mialem podobny problem pod win 2000 pro jak namieszalem z kodekami, tzn. jak poinstalowalem prawie wszystkie kodeki jakie istnieja (bo jakiegos filmiku nie moglem odpalic). Tylko wtedy u mnie zacinalo na wszystkich filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c300@450 + tnt + 256 ramu i zero zacinki...

 

PLD & mplayer rulezzz

Pisalem, ze moj kumpel ma P200MMX, 16ram, s3virge 4MB i tez zero zacinki.

Problem nie tkwi w za slabym sprzecie. Nie wiem co jest z tym softem zasranym.

Jakich sterow uzywacie do rivy tnt2 m64 32MB ? Tam sa wlepione dentki 27.70- moze one nie sa najleprzym wyjsciem ?

Musze sie Was wypytac o mnostwo szczegolow bo jade tam dopiero w piatek i tylko raz. Kazda mozliwosc biore pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od uzytego kodeka w danym filmie, jaki byl ustawiony bitrate przy kodowaniu lub np. czy byl robiony film w jednym przejsciu ('single pass") czy w dwoch ("first & second pass")....moze byc tez w filmie nie zsynchronizowany dzwiek z obrazem itp..jest b.duzo mozliwosci...

Ale to zalezy od spretu jaki go odtwarza ? (mysle tu o takim co uciagnie) a C400 i 128 ram z TNT2 spokojnie powinna dac sobie z tym rade.

Na moim C1.2 te filmy wszystkie chodza b. dobrze. Nawet u kumpla P200MX, 16ram, s3virge 4MB chodza spokojnie.

nie....to zaleza jak byl film ROBIONY! tzn jakimi metodami itd.(metody nie zaleza nawet od sprzetu na ktorym byl robiony...tzn nawet na 200MMX mozna zrobic zajebista jakosc filmu - tylko bedzie sie robil np 30 h 8O 8O 8O )....sam robie DIVXy wiec troche pojecia o tym nabralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie....to zaleza jak byl film ROBIONY! tzn jakimi metodami itd.(metody nie zaleza nawet od sprzetu na ktorym byl robiony...tzn nawet na 200MMX mozna zrobic zajebista jakosc filmu - tylko bedzie sie robil np 30 h 8O  8O  8O )....sam robie DIVXy wiec troche pojecia o tym nabralem

Tyle to rozumiem ale jednego nie moge pojac.

Dlaczego ten sam film chodzi normalnie na P200 i innych szitach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie Was wypytac o mnostwo szczegolow bo jade tam dopiero w piatek i tylko raz. Kazda mozliwosc biore pod uwage.

Najlepiej wez wtedy ze soba dysk z zainstalowanym systemem, na ktorym u ciebie wszystko smiga jak nalezy i odpall go u kolesia na kompie. Wtedy przynajmniej bedziesz wiedzial na czym stoisz, bo teoretycznie to nawet plyta glowna moze w kuli leciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Musze sie Was wypytac o mnostwo szczegolow bo jade tam dopiero w piatek i tylko raz. Kazda mozliwosc biore pod uwage.

Najlepiej wez wtedy ze soba dysk z zainstalowanym systemem, na ktorym u ciebie wszystko smiga jak nalezy i odpall go u kolesia na kompie. Wtedy przynajmniej bedziesz wiedzial na czym stoisz, bo teoretycznie to nawet plyta glowna moze w kuli leciec.

eno sorry ale <span style="color:red;">[ciach!]</span>By mówicie

tak jedz do niego z twardzielem i odpal u niego system

tam pójdzie tylko ze u ciebie (jak wrócisz) ju| nie

problem nie jest sprztowy tylko softwareowy

po pierwsze to napewno cos jest z kodekiem

tylko sa dwie mozliwosci, jesli potrafisz wykrzewic wszelkie divx'y z systemu to zrob to jesli nie to reinstall systemu

a jeslki XP jest za ciezki dla twojego sprzetu (a jest) to przeciez w2k jest

ja na sprzecie sBbszym od teo siedzialem i filmy chodzily lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eno sorry ale <span style="color:red;">[ciach!]</span>By mówicie

tak jedz do niego z twardzielem i odpal u niego system

tam pójdzie tylko ze u ciebie (jak wrócisz) ju| nie

problem nie jest sprztowy tylko softwareowy

po pierwsze to napewno cos jest z kodekiem

tylko sa dwie mozliwosci, jesli potrafisz wykrzewic wszelkie divx'y z systemu to zrob to jesli nie to reinstall systemu

a jeslki XP jest za ciezki dla twojego sprzetu (a jest) to przeciez w2k jest

ja na sprzecie sBbszym od teo siedzialem i filmy chodzily lux

Na 99% jest to wina kodekow, bo sam kiedys mialem bardzo podobny przypadek.

Jednak ostatnio spotkalem sie tym, ze filmy u znajomego zacinaly i okazalo sie ze byla z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a plyta.

Zanim do tego doszlismy to system byl instalowany z 10 razy (win98, 2000, XP), kodeki byly instalowane na wszystkie mozliwe sposoby (stare i nowe). Zmieniany byl proc, pamiec, grafa, karta muzyczna,dysk. Dopiero wymiana plyty pomogla.

Zapewne jest to przypadek 1/1000, ale zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś powiedział wywalaj wszystkie kodeki i zainstaluj od owa (najlepiej coś 3.**) i wtedy próbuj

Nie, no plyta jest dobra, kazdy z podzespolow tez. Tu lezy sprawa po stronie soft. Gry mu chodza dobrze, q3 (40-50 fps), collin2, Undying. Te gry tez nie zadowola sie sprzetem ktory nie uniesie filmu :P

Sprobuje z tymi kodekami, a jak nie pomoze to format c: jest niezawodny :)

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś powiedział wywalaj wszystkie kodeki i zainstaluj od owa (najlepiej coś 3.**) i wtedy próbuj

No ni wiem czy kodek 3.** bedzie odpowiednim wyborem ...wiekszosc nowych filmow jet w 4.** lub 5.** wiec mu w ogole na 3.** nie rusza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie obejrzy kilku filmow w v.4/5, ale za to reszta bedzie mu dzialac poprawnie. Poza tym wiekszosc filmow jest kodowana v3.xx.

hmm...nie byl bym taki pewien...nowe filmy sa przewaznie robione 4.** bo jest lepsza jakosc i mniej miejsca zajmuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka (kilkanascie) sztuk zaledwie w wersji 4. Reszta to 3.xx. W ostatecznosci, po wgraniu divx'a 3.xx, zainstaluj divx'a 4. Nie zatwierdzaj odtwarzania przez niego filmow wersji 3.xx. (to dla upartego kolegi lukka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka (kilkanascie)  sztuk zaledwie w wersji 4. Reszta to 3.xx. W ostatecznosci, po wgraniu divx'a 3.xx, zainstaluj divx'a 4. Nie zatwierdzaj odtwarzania przez niego filmow wersji 3.xx. (to dla upartego kolegi lukka)

Nie jestem uparty :x ale nie zgadzam sie z Toba :D :lol: :wink: uwierz mi ze Divx 4.** jest b.dobry (nie mowie o 5 bo to to jest gowno rzeczywiscie) tylko trzeba miec normalnego i sprawnego kompa...a filmow robionych na 4 jest multum (z tych co ja mialem, nie bede wymienial bo za duzo miejsca zajmie) a poza tym sam robie w Divxy w 4 i u wszystkich chodza ok :lol: 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...