Skocz do zawartości
fipa

Jaki radiator na chipset do MSI KT3 Ultra2-R

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zmieniłem cooler na procku (Titan D9TB/CU35/R1) i patrzę na wiatraczek na chipsecie płyty głównej i ..... nie chodzi :!: Zostałem w ten sposób zmuszony do kupna nowego, bo ten się spalił.

 

Teraz Wasza rola :arrow: proszę, abyście doradzili mi, jaki mam kupić, aby był naprawdę cichy i wydajny. Cena, którą jestem w stanie wydać na niego jest to około 60 zł. I chciałbym, żeby mocowanie pasowało bez przeróbek, bo nie mam czasu, ani predyspozycji do majsterkowania. Płytę główną mam jak w podpisie.

 

 

P.S.

Titan D9TB/CU35/R1 jest baaaardzo cichy - ma 2300 obr./min - ma miedziany rdzeń - jest ładnie wypolerowany - jak dla mnie to lepszy od D5TB - cena ok. 45 zł - naprawdę polecam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odprowadzi ciepło NB-47J, bo ma większą powierzchnię wymiany ciepła z otoczeniem. Różnica w cenie miedzy nim a NB-32J to kilka zł(chyba 3...), więc bierz NB-47J. Fakt, że spokojnie wystarczyłby ten mniejszy, ale...dorzuć 3zł i bierz 47J 8) Będzie pasował spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wiatraczek jest tam potrzebny jak ...

Mam taką samą płytę i jak ten wiatraczek na chipsecie zaczął hałasować to go po prostu odłączyłem i nic się nie działo z kompem.

Zauważ że wentylator na chipsecie jest tylko w modelu z Raidem - czyżby więc RAID wydzielał aż tyle ciepła że potrzebny jest wentyl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego niestety nie wiem bo ja mam zdjęty na niepodkręconym. Zatem dla bezpieczeństwa może zastosuj tam jednak radiator.

 

Chociaż ciekawe jak kręciły się ludziom te płyty bez Raida gdzie nie ma tego wentyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...