Skocz do zawartości
ja100

Mint GeForce4 ti 4200

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie karty Mint GeForce4 ti 4200 jej ustawienia sa na rdzeń/pamięc 250/405. Z tego co czytałem to powinny być 250/444. O co chodzi? Może ktoś się z tym już spotkał.( Mint nie odpowiada na maile.) :(

Podkręciłem ja do 250/450 ale wynik w aqua marku dla karty graficznej podniósł się tylko o 20 punktów czy to normalne?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest że karty "gorszych" producentów są niedotaktowane, nic na to nie poradzisz tak samo mint nic ci nie poradzi. Napisz może jakie masz na niej pamięci ? I ogólnie jak się kręci, bo jak dociągniesz do 600MHz to nie masz powodu do zmartwień ale jeśli mniej no to masz pech bo trafiłeś kiepski egzemplarz.

BTW. Taktowania według specyfikacji Ti4200 to 250gpu i 500memory, skad wziełes to 444 na pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 444 to ze strony sklepu

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...0305f3132385f56 bo na stronie minta to nawet takiej karty już nie opisują.

Co do kręcenia to jeszcze nie wiem ile pociągnie bo nie miałem wczoraj czasu ale dzisiaj chcę dociągnąć do 500 mhz a jutro znowu o 50 i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYYY sorki, wersje 128MB były trochę wolniej taktowane zgadza się. Ale może być tak jak opisałem ci wyżej że karta jest niedotaktowana. Najlepiej odpal Quake III Arena ustaw 1600x1200 i wszystko na hihg poustawiaj i zrób test, podkreć i znów zrób test bo ta gra daje naprawdę miarodajne porównanie podczas OC i szczególnie przy tej rozdziałce :), jakim softem czytasz ustawienia GPU i MEM ?, odpal coolbits i zobacz co pokazuje, zobacz też riva tunerem. Jaki masz czas dostępu na pamięciach (jak nie wiesz jak sprawdzić to przepisz wszytko z jednej kostki) Jak 4ns to nie tak źle ale jak 5ns to jest słabo :(. Dawaj on 500 mhz od razu i sprawdź nawet w Q3 bo jest dość czuły na artefakty, jak będzie ok to +20MHz itd.

 

Jak byś nie wiedział jak w Q3Arena testować to po włączeniu gry i ustawieniu rozdziałki i tp wciśnij tyldę (~) i wpisz:

timedemo 1

demo demo001

jak test przeleci wciśnij ponownie tylde(~) i odczytaj wynik FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do softu to do wczoraj power stripem a dzisiaj już przejdę na rivę

podnoszę pamięć i puszczam aqua marka i modlę się żeby jeszcze nie było artefaktów i tak dalej

co do pamięci to nie mam możliwości teraz sprawdzenia bo nie jestem na swoim kompie

ps. może to głupie ale nie mam jeszcze Q3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres niekoniecznie musi mieć pamięci 5ns, miałem kiedyś GF4MX440 i miałem na nim pamięci 4ns samsunga a karta miała taktowanie 250/400 więc jesli nie sprawdzi i nie powie tutaj możemy tylko się domyślać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mint to niby no-name, dają swoje logo na szmelc z chin (nawet nie z tajwanu) ale jeszcze nie słyszałem żeby bez zmiany chłodzenia i v-modów ktoś pojechał mx440se 64 bit z 250/266 na 460/410 :!: 460 MHz na GPU mx440se to niezły motyw, tyle wykręciłem kiedyś.

ja100 : 500MHz powinny pójść, w biosie karty będziesz mógł później wpisać te wartości i będzie pełny Ti4200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci poszły do 450 mhz powyżej artefakty

rdzeń 275 na razie, jeszcze wyżej nie próbowałem

co do ceny to dałem 529 zł

wynik w 3d marku 2001 11452 na athlon 2500 barton@2205, abit nf-7s, 512 mb

gf4 ti4200 250/405@275/450 wydaje mi się że mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie wiedział jak w Q3Arena testować to po włączeniu gry i ustawieniu rozdziałki i tp wciśnij tyldę (~) i wpisz:

timedemo 1

demo demo001

jak test przeleci wciśnij ponownie tylde(~) i odczytaj wynik FPS

Możesz sie pochwalic ile masz fps w qa.

Ja mam ~70 na 1600x1200 i high detail. NoAA i gf 440 340@415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny to nie jest taka wysoka ponieważ w tym momencie już kosztuje ta karta 559zł i schodzi jak ciepłe bułeczki szkoda tylko, że się tak słabo kręci ale jeszcze będę walczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...