Skocz do zawartości
MORSZCZACHA

DURON 1,4Ghz @ 2400Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj możliwość sprawdzenia DURONA 1400mhz /266 i powiem że na wiatraku TITAN za 30 zł, SOLTEK KT-600 i Vcore 1,850V poszedł 12x200= 2400Mhz . :!: Co jest uważam bardzo dobrym wynikiem ,zwłaszcza że kosztuje on 165zł. Moc jego wtedy wynosi 80W i temp. max 53*C.

Wyniki jakie osiągnął w SiSoftware Sandra to zbliżona wydajność :pomiędzy ATHLONEM XP 2800 a XP3000 tzn

CPU Arithmetic Benchmark

Drystone ALU

XP2800/3000 -7972/8274

Whestone

XP 2800/3000 -3287/3411

Myślę że procesor jest godny uwagi. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj możliwość sprawdzenia DURONA 1400mhz /266 i powiem że na wiatraku TITAN za 30 zł, SOLTEK KT-600 i Vcore 1,850V poszedł 12x200= 2400Mhz . :!: Co jest uważam bardzo dobrym wynikiem ,zwłaszcza że kosztuje on 165zł. Moc jego wtedy wynosi 80W i temp. max 53*C.

Wyniki jakie osiągnął w SiSoftware Sandra to zbliżona wydajność  :pomiędzy ATHLONEM  XP 2800  a XP3000 tzn

CPU Arithmetic Benchmark

Drystone ALU

  XP2800/3000 -7972/8274

Whestone            

 XP 2800/3000 -3287/3411

Myślę że procesor jest godny uwagi. :!:

Niech sie ktos wypowie na temat tej maxymalnej temp bo mi sie nie chce wierzyc( i jeszcze przy tym vcore). Co do proca to sie nie myslisz jest zaje....sty, tylko ze zasilacz i pamiec musze wymienic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik ładny .. tez bym miał tyle prawdopodobnie ale V-core tylko 0 6% moge zwiekszyc czyli 1.6V ale i tak przy nim postuje jako 2400mhz i winda sie zaczyna ładowac... pomysl nad zmodowaniem go na antka Xp wtedy to by była machinka:D

z ta temperaturka to albo sie pomyliłes albo cos sciemniasz bo mamy to samo chłodzenie i niemozliwe jest ze na takim v-core i coolezre za 30zł jest MAX 53*C ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden wyczyn

 

http://ocg.prv.pl/obrazki/ccr.jpg

http://ocg.prv.pl/obrazki/2500.jpg

zaden wyczyn. co do temp to bym polemizowal, bo u mnie na wodzie przy napieciu 1.925 bylo ~45 w stress.

 

http://ocg.prv.pl/obrazki/ccr.jpghttp://ocg.prv.pl/obrazki/2500.jpg

Te Niemiec :wink: dlaczego zazwyczaj zapominasz wspomniec o tym, ze kiedy

masz procesor ustawiony na 2500MHz to zdazysz zrobic tylko screen'a :lol: ?

Duron 1400 @ Athlon XP 2400MHz przy 1.93v - plyta w stres'ie (prime95,

test 30h+) zaniza napiecie skacze ono miedzy 1.88v a 1.90v - temperatura

52-53C, chlodzenie AC Zalman 7000A-Cu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie dziwie czemu niemiec nie zmieni podpisu ..

bo teraz nie ma WC i proc chodzi tak jak chodzi. jutro zapodam zalmana 7000a i bedzie 12*200.

 

 

shorty => papla jestes :P kup mi mocniejsze PSU to bedzie 2500 na stale :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować ,że na obudowie jest dodatkowy wentyl i zasilacz Q-teca który ma też 2 wentylatory , więc obudowa ma bardzo dobrą wymianę powietrza stąd te przy stres 53*-54*C .Chciałbym zaznaczyć także że procek pracuje b.stabilnie na ustawieniach 12x 200 , chociaż idzie na 12,5x200 ale myślę iż ma małe napięcie Vcore, więc PC przy testach się restaruje -[ ale uruchamia system bez problemu].

DO NIEMIEC

Ten link miał pokazać że procesor jest godny uwagi i wart tych 170zł i przy pewnym przetaktowaniu ma stabilną pracę ,a nie kto więcej wyciśnie .Przechwałki to na innej stronie tu omawiam zestaw niskobudżetowy.

:!:

Co do wydajności mimo że procesor idzie na 2400 mhz to w 3D daje znać o sobie mniejsza ilość pamięci L2 .Dlatego uważam że procek mimo iż jako 2400mhz jest prockiem wydajnym ,można powiedzieć iż jego szcunkowa wydajność oscyluje na poziomie ATHLONA XP 2900[oczywiście brak takiego], który de fakto powinien kosztować ok 1.tys zł.Więc za 170 zł + płyta z możliwością OC ok 800zł w kieszeni.

Czy to nie jest opłacalne. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie dziwie czemu niemiec nie zmieni podpisu ..

bo teraz nie ma WC i proc chodzi tak jak chodzi. jutro zapodam zalmana 7000a i bedzie 12*200.
Heh, zebys sie nie zdziwil :o Zalman Cu czy AlCu? Jezeli kupisz ten drugi

to mozesz miec problemy z 2400mhz przy vcore rzedu 1.95-2.00v. Temp.

napewno bedzie wieksza niz 50C. Masz dobrze wentylowana obudowe,

tak? powinienes na tym cooler'ze osiagnac owy rezultat, nie? zapomnij

o nim. GooD LUcK :!:

 

shorty => papla jestes :P kup mi mocniejsze PSU to bedzie 2500 na stale :]

Cham i prostak :wink: Przeciez ja mam 420W Chieftec'a a komp wylacza sie

tak samo jak u Ciebie kiedy moj Duron ustawiony jest na 2500MHz (ten

Chieftec nie jest jakims wypasionym zasilaczem, informacja). Napiecia

trzyma dobrze. Kup pan Enermax'a ...

 

Chciałbym sprostować ,że na obudowie jest dodatkowy wentyl i zasilacz Q-teca który ma też 2 wentylatory , więc obudowa ma bardzo dobrą  wymianę powietrza  stąd te przy stres 53*-54*C .Chciałbym zaznaczyć także że procek pracuje b.stabilnie na ustawieniach 12x 200 , chociaż idzie na 12,5x200 ale myślę iż ma małe napięcie Vcore, więc PC  przy testach się restaruje -[ ale uruchamia system bez problemu].  

DO NIEMIEC

Ten link miał pokazać że procesor jest godny uwagi i wart tych 170zł i przy pewnym przetaktowaniu ma stabilną pracę ,a nie kto więcej wyciśnie .Przechwałki to na innej stronie tu omawiam zestaw niskobudżetowy.

:!:

Nikt sie tu nie przechwala. Stwierdzilismy tylko, iz faktycznie nowe Duron'y

(Applebred) maja bardzo duzy zapas mocy co potwierdzila moja wypowiedz

jak i Niemca. Aby uzyskac takie rezultaty nalezy miec na uwadze odpowiednie

chlodzenie samego procesora lub/i posiadac dobrze wentylowana obudowe ...

 

Co do wydajności mimo że procesor idzie na 2400 mhz to w 3D daje znać o sobie mniejsza ilość pamięci L2 .Dlatego uważam że procek mimo iż jako 2400mhz jest prockiem wydajnym ,można powiedzieć iż jego szcunkowa wydajność oscyluje na poziomie ATHLONA XP 2900[oczywiście brak takiego], który de fakto powinien kosztować ok 1.tys zł.Więc za 170 zł + płyta z możliwością OC  ok  800zł w kieszeni.

Czy to nie jest opłacalne. :?:

Przeciez mozna zrobic L2 mod'a. Po jego (poprawnym) wykonaniu otrzymasz

pelnowartosciowego Athlon'a XP (Thoroughbred A / B) z 256kb pamieci cache

L2. Z pozostala czescia Twojej wypowiedzi zgodze sie, procesor ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj możliwość sprawdzenia DURONA 1400mhz /266

 

jak udalo ci sie na tej plycie puscic durnia na 200mhz, bo ja jakos od miesiaca probuje i nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj możliwość sprawdzenia DURONA 1400mhz /266

 

jak udalo ci sie na tej plycie puscic durnia na 200mhz, bo ja jakos od miesiaca probuje i nie moge.

1.Zacznij od napięcia 1,850V- zwiększ je oraz zmniejsz mnożnik na 10 i restart

2.Ustaw FSB na 166 - wyłącz PC

3. Na zworkach ustaw 166 - uruchom

4. Ustaw FSB200 -wyłącz PC

5.Ustaw na zworkach 200 i uruchom

6.Próbuj poprzez mnożnik ile da się wycisnąć.POWODZENIA!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zacznij od napięcia 1,850V- zwiększ je oraz zmniejsz mnożnik na 10 i restart

2.Ustaw FSB na 166 - wyłącz PC

3. Na zworkach ustaw 166 - uruchom

4. Ustaw FSB200 -wyłącz PC

5.Ustaw na zworkach 200 i uruchom

6.Próbuj poprzez mnożnik ile da się wycisnąć.POWODZENIA!!!!!!

Strasznie to pracochlonne w porownaniu do "normalnych" plyt konkurencji, ale poprobuje. Jak jeszcze znasz sposob na regulacje timingow pamieci... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka potrzeba aby wejść na szynę FSB200 inaczej może mieć problemy, ponieważ musi to robić stopniowo w/w sposób.Zresztą woockush pisze iż ma problem z uzyskaniem FSB200 , [aczkolwiek nie musi tego robić to tylko moja propozycja- jak tak postępowałem]Co do napięcia -będzie pewien ile max wyciągnie, zawsze zresztą idzie zjechać .

Co do pamięci -

- CL - domyślne

- fast

- 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do topicu poniewaz jestem zainteresowany takowym prockiem. W zwiazku z tym mam pare pytan:

 

1) Wszystkie sie tak kreca czy trzeba zwracac uwage na jakies konkretne tygodnie produkcji i symbole? Jesli tak to moglibyscie napisac jakie sa najlepsze

 

2) Czy warto wkladac takiego procka w K7S5A? Zakladajac ze zmieniam ram na ddry i flasciach!e cheepobiosem da sie cos wyciagnac wiecej ponad ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...