Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak w temacie.

 

Na którym się Wam najlepiej podkręcało??

 

Ja mam dziwne anomalia na v18 lub 19.

Otóż jakbym w Biosie nie poustawiał to dostanę czarny ekran przy power on i dzwięk. Pomaga tylko włączenie z Insem i danie defaultowych ustawień.

Na v14 chodził spokojnie tak jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj z najnowszym v20 ponoc poprawiono viele i zapusc jakiegos wiatraczka wolnego na NB no chyba ze masz tam swietny przewiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem 200*9-11 na biosie v20 cpu enabled bez problemu nie robilem wyzeszj szyny bo po co ;) jescze mam chlodzenie nie skonczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj z najnowszym v20 ponoc poprawiono viele  i zapusc jakiegos wiatraczka wolnego na NB no chyba ze masz tam swietny przewiew

Ze co poprawia? Przeczytaj sobie release notes:

 

BIOS release 2.0 for NF7 / NF7-S 2.0

Release information:

[ENGLISH]

1. Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With

incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to

IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in

this BIOS package.

2. Fixed the issue that Duron 1.2G and 1.3G will not boot using BIOS

version 19.

3. Add nVidia System Utility support. Please download the nvsuoem.ini

file and install nVidia System Utility with this ini file (put the

ini file in the directory where the setup up file for nVidia System

Utility is located).

http://fae.abit.com.tw/download/bios/nf7-s...2.0/nvsuoem.ini

4. Enhanced compatibility with certain WD hard disk.

5. BIOS compile date: 11/21/2003.

 

dalem 200*9-11 na biosie v20 cpu enabled bez problemu nie robilem wyzeszj szyny bo po co  jescze mam chlodzenie nie skonczone

Jezeli wedlug Ciebie "duze" FSB = 200 to :o problemy zaczynaja sie od FSB = 220.

 

Najlepszy bios do overclocking'u na plycie ABIT NF7-S 2.0 to ten, o ktorym

mowi yotomeczek lub jego zmodyfikowana (by EQuito, user forum ABIT'a)

wersja. Modyfikacja polegala na podmianie starszych sterownikow S-ATA,

ktore to zaimplementowane sa w bios'ie na nowsze, tzw. S-ATA FIX. Bios

jest pewny wiec nie masz sie czego obawiac. Wiecej informacji znajdziesz

TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem 200*9-11 na biosie v20 cpu enabled bez problemu nie robilem wyzeszj szyny bo po co ;)  jescze mam chlodzenie nie skonczone

Mówię o "poważnym" OC i szynach >230

Na szynie 200 to na każdym biosie i każdym mnożniku działa CPU Enabled 8)

Po co ?? :lol:

żeby mieć WIĘKSZĄ WYDAJNOŚĆ ... 10x240 CPU EN jest duuużo szybsze od 12x200 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mi proc tera wstaje stabilnie max na fsb 216 to jak zmienie na ten d10 to niby cos sie zmieni ? co wlasciwie jest lespzego w tym zmodowanym biosie ?

 

edit: spoko poczytalem se tamte angielskei forum i wiem ze nawet nei da rady wrócic do 1.0 po biosie 1.4 .. :( ehh chyba ze siem myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony czytam całyczas teraz to angielskei forum i kolesie maja w podpisach

 

"ABIT NF7-S :!:v2.0 xp2800+ :!:bios 1.0

set @ 235x10 1.75v

xms3200LL 2.9v @ 11,2,2,2.5

Radeon 9700Pro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hacked d10 8)

Dołączona grafika

komp wstal na fsb 250 ale niestety moje pamieci tego nie pociagna zreszta rzadne przy vdimm 2.9v na porzadnych timingach tyle nie pojda (no moze jakies wyjatki) trzeba vdimm moda zapodac wtedy pomyslimy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mi proc tera wstaje stabilnie max na fsb 216 to jak zmienie na ten d10 to niby cos sie zmieni ? co wlasciwie jest lespzego w tym zmodowanym biosie ?

Sprobuj a sie przekonasz. Na poczatek polecam L12 mod'a. Pozniej bios 1.0.

 

edit: spoko poczytalem se tamte angielskei forum i wiem ze nawet nei da rady wrócic do 1.0 po biosie 1.4 .. :( ehh chyba ze siem myle

Mylisz sie. Jest cos takiego jak /f - force flash (wymusi zaprogramowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mi proc tera wstaje stabilnie max na fsb 216 to jak zmienie na ten d10 to niby cos sie zmieni ? co wlasciwie jest lespzego w tym zmodowanym biosie ?

 

edit: spoko poczytalem se tamte angielskei forum i wiem ze nawet nei da rady wrócic do 1.0 po biosie 1.4 .. :( ehh chyba ze siem myle

Może Ci pamięci nie wyrabiają ... bo nie spotkałem proca, który by znosił tak niską max szynę ... przy procach z fsb 133(266) trza moda L11 zrobić - u mnie kop z 225 na 250+ fsb ...)

Ja flasciach!ę z wind - każdy bios wchodzi starszy na nowszy itp (ostatnio z 20 na 10 zjechałem i OK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier---->Pociągną to pamięci na kościach Winbond BH-5 i corsair XMS...nawet mają taki model...DDR500

no tak tylko przy jakich timingach :? zeby ustawic niskie timingi potrzebne jest vdimm powyzej 3.0v. Napis DDR500 jeszcze o niczym nie swiadczy :!: Jesli to byloby takie proste myslisz ze klienci z zachodu gdzie $$$ leza na ulicy :D ;) na NF7(S) meczyliby DDRki 400?? Sam chce wymienic pamieci i beda to wlasnie DDR500 wiec wtedy przetestuje i sie wypowiem ale nieoczekuje cudow

 

Jest jakas mozliwosc zebym mial z powrotem biosa 10??? Tylko programator??

jasne ze jest - winflash rulz :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mi proc tera wstaje stabilnie max na fsb 216 to jak zmienie na ten d10 to niby cos sie zmieni ? co wlasciwie jest lespzego w tym zmodowanym biosie ?

 

edit: spoko poczytalem se tamte angielskei forum i wiem ze nawet nei da rady wrócic do 1.0 po biosie 1.4 .. :( ehh chyba ze siem myle

Może Ci pamięci nie wyrabiają ... bo nie spotkałem proca, który by znosił tak niską max szynę ... przy procach z fsb 133(266) trza moda L11 zrobić - u mnie kop z 225 na 250+ fsb ...)

Ja flasciach!ę z wind - każdy bios wchodzi starszy na nowszy itp (ostatnio z 20 na 10 zjechałem i OK)

z czego? z windowsa ?? Powiedz jaki program bo ja zawsze to robilem alt + F2 jezeli dobrze pamietam... Ale z tym duzo grzebania. Pamietam ze w epoxie byl taki programik co wyszukiwal biosy i updateowal. A ty? Z czego w koncu to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mi proc tera wstaje stabilnie max na fsb 216 to jak zmienie na ten d10 to niby cos sie zmieni ? co wlasciwie jest lespzego w tym zmodowanym biosie ?

 

edit: spoko poczytalem se tamte angielskei forum i wiem ze nawet nei da rady wrócic do 1.0 po biosie 1.4 .. :( ehh chyba ze siem myle

Może Ci pamięci nie wyrabiają ... bo nie spotkałem proca, który by znosił tak niską max szynę ... przy procach z fsb 133(266) trza moda L11 zrobić - u mnie kop z 225 na 250+ fsb ...)

Ja flasciach!ę z wind - każdy bios wchodzi starszy na nowszy itp (ostatnio z 20 na 10 zjechałem i OK)

z czego? z windowsa ?? Powiedz jaki program bo ja zawsze to robilem alt + F2 jezeli dobrze pamietam... Ale z tym duzo grzebania. Pamietam ze w epoxie byl taki programik co wyszukiwal biosy i updateowal. A ty? Z czego w koncu to robisz?

ktos tu niedokladnie czyta watek ;) :D patrz o jeden post wyzej - WINFLASH to jest wlasnie ten soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mi proc tera wstaje stabilnie max na fsb 216 to jak zmienie na ten d10 to niby cos sie zmieni ? co wlasciwie jest lespzego w tym zmodowanym biosie ?

 

edit: spoko poczytalem se tamte angielskei forum i wiem ze nawet nei da rady wrócic do 1.0 po biosie 1.4 .. :( ehh chyba ze siem myle

Może Ci pamięci nie wyrabiają ... bo nie spotkałem proca, który by znosił tak niską max szynę ... przy procach z fsb 133(266) trza moda L11 zrobić - u mnie kop z 225 na 250+ fsb ...)

Ja flasciach!ę z wind - każdy bios wchodzi starszy na nowszy itp (ostatnio z 20 na 10 zjechałem i OK)

Chyba miales na mysli mod L12 (glownie) dla ABIT'ow NF7/NF7-M/NF7-S (-SL) :?:

Mod L11 wiaze sie z vcore czyli w tym wypadku nie jest nam potrzebny bo plyta,

ktora posiadamy zwieksza je w wystarczajacym zakresie. Ten program zwie sie

ABIT FlashMenu 1.30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego? z windowsa ?? Powiedz jaki program bo ja zawsze to robilem alt + F2 jezeli dobrze pamietam... Ale z tym duzo grzebania. Pamietam ze w epoxie byl taki programik co wyszukiwal biosy i updateowal. A ty? Z czego w koncu to robisz?

Dle leniwców:

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/utilit...lashMenu130.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pociagnąć biosa v1.0 ?

zwyklego d10 nie polecam zassajcie tego shackowanego z poprawka SATA i mnoznikow 10x i 10.5x a znajdziecie go TUTAJ

Z tego co wiem shackowany ma włąśnie poprawkę SATA a mnożniki x10 i x10,5 działają w zwykłym d10

http://fae.abit.com.tw/download/bios/nf7-s2/nf7d10.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pociagnąć biosa v1.0 ?

zwyklego d10 nie polecam zassajcie tego shackowanego z poprawka SATA i mnoznikow 10x i 10.5x a znajdziecie go TUTAJ

Z tego co wiem shackowany ma włąśnie poprawkę SATA a mnożniki x10 i x10,5 działają w zwykłym d10

http://fae.abit.com.tw/download/bios/nf7-s2/nf7d10.exe

hmmm.... powiem ci ze mnoznikow 10x i 10.5 na zwyklej 10tce nie sprawdzalem ale ze nie dzialay wywnioskowalem miedzy innymi z watku do ktorego link podalem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkońcu który najlepciejszy? :) Ja mam ten do którego podał linka shorty2001 i działa gdzieś od 15 minut. Z tego co czytam to chyba to samo co yotomeczkowy...

Nie, to nie to samo poniewaz yotomeczek podal bezposredniego link'a do bios'u

z FTP'a ABIT'a natomias ja podalem link'a do bios'u zmodyfikowanego z S-ATA fix'em.

Jezeli nie kozystasz z dysku S-ATA to nie ma roznicy, ktorego 1.0 uzyjesz. W przypadku

kiedy uzywasz dyskow S-ATA lub masz zamiar taki kupic radze flash'owac ten zmodyfikowany

aby uniknac niemilych sytuacji z utrata danych wlacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - widze ze kolega tez z czestochowy 8)

w sobote bede testowac tego shackowanego d10... jak narazie lece na 19, musze jeszcze szczaic 20. Z tego co pamietam to max co wyciagnalem to 225mhz, pozniej myslalem ze moja mobo odejdzie do krainy wiecznych elektronow :? najpierw cpu wykryla jako 0mhz... pozniej w ogole nie chciala sie uruchomic.. aj... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - widze ze kolega tez z czestochowy 8)

w sobote bede testowac tego shackowanego d10... jak narazie lece na 19, musze jeszcze szczaic 20. Z tego co pamietam to max co wyciagnalem to 225mhz, pozniej myslalem ze moja mobo odejdzie do krainy wiecznych elektronow  :? najpierw cpu wykryla jako 0mhz... pozniej w ogole nie chciala sie uruchomic.. aj... :)

witam witam :!: Pierwszy Gosc z tych okolic na tym forum ktorego widze. :)

225mhz a L12 moda robiles?? odnosnie biosu to ja nie zawiodlem sie na d10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...