Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

o ile mi wiadomo to jest temat o biosach o inne rzeczy mozecie sie zapytać w temacie o abicie lub do siebie na pw o ile mi wiadomo to jest temat o biosach o inne rzeczy mozecie sie zapytać w temacie o abicie lub do siebie na pw o ile mi wiadomo to jest temat o biosach o inne rzeczy mozecie sie zapytać w temacie o abicie lub do siebie na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER BY AMD niebadz taki surowy wkoncu tylko się zapytałem jedną zecz bo na temacie o nf7 jest w diabli i troche zbednych informacji które do niczego nie słurzą ( a tak w nawiasiku to jakiej firmy masz te ramy bo jesli elixir to niemasz co mazyc o zabujczym taktowaniu a jesli są firmowe wcisnij je w pierwsze gniazdo ramu te niebieskie bo kiedys u kumpla było tak ze na tym 3 nie chciał wogle się przetaktowywać a ztego co widze na tych fotkach to masz w ostatnim banku wcisniete zmien moze ci pujdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER BY AMD niebadz taki surowy wkoncu tylko się zapytałem jedną zecz bo na temacie o nf7 jest w diabli i troche zbednych informacji które do niczego nie słurzą

noo..

a ty wlasnie to samo robisz z tym tematem ...

ale rozumowanie .. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem 4 biosy 3 kosci w 3 bankach na kazdym biosie kazda kosc z bardzo róznymi ustawieniami (mam pewien obraz sprawy) :)

a jak by ludzie na tym forum potrafili korzystać z pw to nie było by takiego śmietnika w tematach

najlepiej jednak o/c było na biosach merlina z tym ze róznice sa tak marginalne ze mozna je prawie pominąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakije mi taki komunikat czy tos wie czemu i jak na to zaradzic? "BIOS ROM checksum error"

 

Jesli odpowiedz nie jest tak prosta to uścislam. Przyszla do mnie plyta abita nf7-s. Za pomoca programu flasciach!acego zapisalem sobie sandardowy bios i sflashowalem d10. Potem sobie krece kompa. DOszedlem do 215 gdy pamieci mam w singlu. Pomyslem ze moze ten bios powoduje tak kiepskie wyniki w dualu gdzie fsb 200 jest nie stabilne. Zgralem wiec znow juz ze swoimi ustawieniami d10 i wgralem znow standardowy. Wyniki oveclockingu byly te same. Postanowilem wiec wrocic do d10(by bawiac sie powyzej 215). Wgralem ten przez siebie zapisany. Nic caly czas nie zmieniam i po restarcie uzyskuje komunikat Bois Rom checksum error. Po wyczyszczeniu biosu komp odpala sie normalnie wiec daje swoje stabilne 215 i znow ten sam komunikat. No to znow czyszczenie i na niskich ustawieniach odpalam kompa i flasciach!e tym pierwszym d10. Restart kompa i znow ten blad. Czyszczenie biosu. Dziala ale na niskich ustawieniach. Daje 215 i znow ten blad.

 

Wszystkie moje flashowania robie z poziomu windowsa za pooca programu abita. Oczywiscie podczas flashowania nie ma zadnych bledow. Nie wiem co jest bo ja juz uzywalem tego biosu na ustawieniu 215. Ten w standardzie to byl chyba z koncowka 26. Poza tym 215 to nie byla granica tylko do tad na razie testowalem i bym chcial tak z 230 dac.

 

Dalej juz zarzucielm d10 i wrocilem do standardowego. Wszystko ok nie ma bledu ale dalem 215 i komp tak niestabilny ze wlaczam prime i od razu sie wywala. Ja tego nie rozumiem. Wczesniej byl na ty i tamtym biosie stabilny a teraz na jednym jakis blad a na standardowym mega niestabilnosc!! Pomyslalem, ze moze jeszcze sflasciach!e z poziomu dosa tego d10 to moze bedzie lepiej ale nic. SPrawdzalem i zmienialem po jednej rzeczy bo moze np wylaczenie audio powoduje problemy. Udalo mi sie jednak powylaczac sata, audio, lan. Pozmieniac napiecia i timingi. Jak ruszylem fsb klapa padl "Bios rom checksum error" Ktos ma jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakije mi taki komunikat czy tos wie czemu i jak na to zaradzic? "BIOS ROM checksum error"

 

Jesli odpowiedz nie jest tak prosta to uścislam. Przyszla do mnie plyta abita nf7-s. Za pomoca programu flasciach!acego zapisalem sobie sandardowy bios i sflashowalem d10. Potem sobie krece kompa. DOszedlem do 215 gdy pamieci mam w singlu. Pomyslem ze moze ten bios powoduje tak kiepskie wyniki w dualu gdzie fsb 200 jest nie stabilne. Zgralem wiec znow juz ze swoimi ustawieniami d10 i wgralem znow standardowy. Wyniki oveclockingu byly te same. Postanowilem wiec wrocic do d10(by bawiac sie powyzej 215). Wgralem ten przez siebie zapisany. Nic caly czas nie zmieniam i po restarcie uzyskuje komunikat Bois Rom checksum error. Po wyczyszczeniu biosu komp odpala sie normalnie wiec daje swoje stabilne 215 i znow ten sam komunikat. No to znow czyszczenie i na niskich ustawieniach odpalam kompa i flasciach!e tym pierwszym d10. Restart kompa i znow ten blad. Czyszczenie biosu. Dziala ale na niskich ustawieniach. Daje 215 i znow ten blad.

 

Wszystkie moje flashowania robie z poziomu windowsa za pooca programu abita. Oczywiscie podczas flashowania nie ma zadnych bledow. Nie wiem co jest bo ja juz uzywalem tego biosu na ustawieniu 215. Ten w standardzie to byl chyba z koncowka 26. Poza tym 215 to nie byla granica tylko do tad na razie testowalem i bym chcial tak z 230 dac.

 

Dalej juz zarzucielm d10 i wrocilem do standardowego. Wszystko ok nie ma bledu ale dalem 215 i komp tak niestabilny ze wlaczam prime i od razu sie wywala. Ja tego nie rozumiem. Wczesniej byl na ty i tamtym biosie stabilny a teraz na jednym jakis blad a na standardowym mega niestabilnosc!! Pomyslalem, ze moze jeszcze sflasciach!e z poziomu dosa tego d10 to moze bedzie lepiej ale nic. SPrawdzalem i zmienialem po jednej rzeczy bo moze np wylaczenie audio powoduje problemy. Udalo mi sie jednak powylaczac sata, audio, lan. Pozmieniac napiecia i timingi. Jak ruszylem fsb klapa padl "Bios rom checksum error" Ktos ma jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze odpowiem sobie na swoje pytanie Abit tak sie gryzie z twinmosami ze wyniki w dualu sa zenujace. Natomiast ustawienie 2 kosci w singlu powoduje, ze komp na KAZDYCH ustawieniach jest niestabilny a przy zmianach w biosie wyskakuja bledy biosu

 

 

A teraz nowe pytanie Wgralem d10beta4 turbo tictac i zauwazylem ze czujnik DIMM voltage mam 2,94!! Jest ono niezmienne obojete jakie napiecie ustawie. Jak mam to rozumiec mam zawsze tyle samo czu czujnik zle pokazuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy wystarczy mi jedna odpowiedz a mianowice która wersja biosu merlina zawiera mod L12 oczywiscie jak najnowsza bo chyba D26 nie zawiera moda a jeszcze czy ten mod działa identycznie jak bym zrobił drut moda czy jest jakaś róznica prosze o szybka i jasna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi to powiedziec? Wgralem d10beta4 turbo tictac i zauwazylem ze czujnik DIMM voltage mam 2,94!! Jest ono niezmienne obojete jakie napiecie ustawie. Jak mam to rozumiec mam zawsze tyle samo czu czujnik zle pokazuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd można ściagnąć te biosy ?

moze głupie pytanie ale nigdzie nie moge ich znaleść szukaęłn na google i nic

bardzo prosze o pomocskąd można ściagnąć te biosy ?

moze głupie pytanie ale nigdzie nie moge ich znaleść szukaęłn na google i nic

bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko przeczytac caly temat ale jakos mi poszlo ale dalej mam watpliwosci od jakiego biosu zaczac procek mam axp1700 ram hynixa jedna kosc 512 procek bedzie smigal na malych mnoznikach max 9 wiecej jak 2ghz nie bede cisnol jedynie fsb bede krecil jaki bios mam wybrac :?: wiem ze z opcja "on" wybralem bios merlina D10 rev.1.0.0 02.08.2004 ale nei wiem czy dobry a plyte mam NF7 rev2.0 napiszcie czy dobry bios wybralem bo hce fleshowac a sie boje troche zeby zlego nie wgrac :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanie. Chcialbym kupić PŁYTA GŁÓWNA ABIT płyta gł. NF7, nForce2, DualDDR400, LAN, ATX

i jedna jest na ciemniejszym a druga na jadniejszym laminacie. Jaka jest roznica i którą lepiej wybrać. Do tej pory mialem msi wiec na abitach sie nie znam a podobno są najlepsze. I czy jest sens dokladac i kupować z sata? Mnie sata nie jest potrzebne i czy w tej drozdszej jest tylko sata czy sa inne zmiany ze procki sie lepiej kreca? bo jak na tej co podalem za 280 zl procki sie tak samo kreca to nie ma co przeplacac? prosze odpowiedzcie i dziki wielkie :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, to uważam BIOSy z CPC OFF za najlepsze, bo moja 512ka nie działa poprawnie na CPC ON = 1T Command (VIA)

A jeżeli chodzi o inne sprawy, to D26 Taipan 2.0.5C

 

 

 

P.S. Przyłączam się do prośby mm$[mm]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zapodalem d27 taipan, dziala jak na razie ok, chociaz nie mecze twinmosow nazbyt wysokim fsb. Poszedl stabilnie (niestety nie w prime, ale leje juz na ten prime bo wszystko inne dziala ok) - na 220x12 (2640) 1.9v, 2.5/3/2/11 - wczesniej nie odpalal windy na tym wiec uznaje ze ok :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...