Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos chcial linka do biosow Merlina oto on: http://www.oc-lair.com/pub/NF7-S/bios/Merlin/ .Ja zainstalowalem bios merlina D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc off 3.19 Bpl by Merlin i powiem krotko w koncu udalo mi sie stabilnie puscic na 3200 podwyzszajac tylko lekko napiecie procka do 1.675.To jest narazie najlepszy bios dla tych ktorzy maja problemy z 2x512 ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos chcial linka do biosow Merlina oto on: http://www.oc-lair.com/pub/NF7-S/bios/Merlin/      .Ja zainstalowalem bios merlina D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc off 3.19 Bpl by Merlin i powiem krotko w koncu udalo mi sie stabilnie puscic na 3200 podwyzszajac tylko lekko napiecie procka do 1.675.To jest narazie najlepszy bios dla tych ktorzy maja problemy z 2x512 ramu.

 

Zgadzam sie we wszytkim wkoncu 2x 512 stabilne na 400mhz(3200+) a nawet wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, panowie pobralem sobie biosik D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=- , ale mam problemy, aktualnie mam orginalny bios jaki byl na plycie przy zakupie 04/22/04 , probuje na ten bios z dyskietki wrzucic ten bios od Merlin, lecz mi sie to nie udaje. Podczas uruchamiania systemu wciskam Alt+F2 dyskietka jest w napedzie, ale mi wyswietla komunikat, ze nie znaleziono AWD FLASCH exe, na dyskietce mam ten pliczek + bin od Merlina, w czym jest problem, dlaczego z dyskietki mi tego nie widzi?

Jak mam zainstalowac bios z pod Windy?

Przepraszam za te lamerskei pytania , ale pierwszy raz mam takie problemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest prawdopodobienstwo, ze przy instalacji tego biosu od merilna cos sie zwali i bedzie trzeba hotflasha robic, bo nie mam na to ochoty i czy jest jakas inna metoda oprocz hotflasha, zeby wszystko wrocilo do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem dziś biosik Merlina D25 CPC ON - w tej chwili testuję FSB 223 (timingi 11-2-2-2) na 224 po pewnym czasie się wysypał. Do tej pory najlepszy bios dla mojej płyty z CPC ON to D23-3d-Fire R2 - na nim max FSB 225MHz Prime stable. Na oryginalnych biosach (oficjalnych) max FSB 220 ale CPU maximum 2200MHz chodzi a na tych modowanych może 2300MHz.

 

Przepustowośći pamięci nie badałem a bios testuje na compie z WinXP SP2 wersja angielska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych w singlu mi chodzila moja pierwsza kosc na 2-2-3-11 na 200

ale jakos wolniej niz powinno .. :)

2-3-3-11 smigal tak do 225 :)

a teraz dual na 210 :) jak dla hyniow to wypasik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te biosy pasuja do NF7 bez S ?

jakbys looknal w moj podpis to bys pytac nie musial :)

 

zebys Vip mial co gonic :))

Dołączona grafika

 

;]

 

p.s 12x210 (2525MHz) tez smiga .. ale gorąco i nie chce dawac 1.9v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kościach 2x256MB to raczej CPC on polecałbym

FSB 223MHz Prime stable (11-2-2-2) - na biosie Merlina d25 CPC ON (2x256MB), płyta bez modów - na razie bios zostaje, a tego CPC OFF chyba nie bedę testował nawet ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kościach 2x256MB to raczej CPC on polecałbym

FSB 223MHz Prime stable (11-2-2-2) - na biosie Merlina d25 CPC ON (2x256MB), płyta bez modów - na razie bios zostaje, a tego CPC OFF chyba nie bedę testował nawet ...

u mnie podobnie :) CL2 3-2-11 -1T FSB222 x10

 

AIDA 3409MB/s

 

/ale TwinMosy jedynie trawią tRCD=3 przy FSB>182MHz/

 

http://mavers.w.interia.pl/_SisoftSandra-M...3-2-11-dual.GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mowią

 

"nie ma i nie bedzie :P"

 

pisalem mail do abita o boot i wielu ludzi namowionych przezemnie .. trza sie przyzwyczaic to zmieniania recznie w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kościach 2x256MB to raczej CPC on polecałbym

FSB 223MHz Prime stable (11-2-2-2) - na biosie Merlina d25 CPC ON (2x256MB), płyta bez modów - na razie bios zostaje, a tego CPC OFF chyba nie bedę testował nawet ...

u mnie podobnie :) 11-3-2-2 -1T FSB222 x10

 

AIDA 3409MB/s

 

Zrobiłem jeszcze testy przy timingach 8-3-3-2 i sprawdziłem przepustowość w Sandrze 2004 SP2:

 

1) FSB 223MHz 11-2-2-2 3422/3208 MB/s (Prime stable)

 

2) FSB 228MHz 8-3-3-2 3471/3239 MB/s (Prime stable)

 

Ze względu na większą przepustowość i szybszy CPU zostaje przy wariancie nr. 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mowią

 

"nie ma i nie bedzie  :P"

 

pisalem mail do abita o boot i wielu ludzi namowionych przezemnie .. trza sie przyzwyczaic to zmieniania recznie w biosie

nie tylko Ty pisales ja chyba z 10 wyslalem a to przeciez bardzo fajna funkcja i nawet ecs'y ja maja :| a abit nie :evil:

ale moze meril albo ktos tego pokroju cos wykabinuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...