Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz mavers .. nie wiem co jeszcze sie zmienilo w biosie

ale d10beta4 ma cpc on i te memorki nie robili 220 w dualu przy 2.5-3-3-11 @2.7 (co realnie u mnie daje 2.8)

ich max na d10beta4 w dualu to 227 2.5-3-4-11 (jedna leci 246 a druga [gluteus maximus] piekielna :) ledwo 227)

 

a teraz leca juz w prime (wczesniej przechadzac 3dmarka2k1) na 230 2-2-3-11 ..

 

 

o krzaczek :D ;] poluzuje na 2-3-3-11 :D jak sie wywali to sie doda vcore :) jade na limicie proca przy 1.7v .. on gdzie 242xMhz robi na nizszej magistrali ;]

zdam relacje jak wytestuje :D

 

update: potem zwieksze vcore .. bo nawet na 2-3-3-11 nie szlo 230

228 leci i trzyma sie dobrze :) wkrótce screen

 

:arrow: MAVERS: Sprawdzales roznice wydajnosci miedzy cpc on i off przy takich samych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten najnowszy z CPC on i dalej to samo. Max to FSB225

najnowszy czyli który D25_ver_2.0.5_3.19_Bpl_09.08.2004_by_-=Merlin=-?

 

a tak wogóle to gdzie mozna poczytac co sie w tych biosach zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abity maja problemy z 2x512 i dlatego zalecane jest cpc off.Zastosowalem bios D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc off 3.19 Bpl by Merlin i teraz mam wszystko stabilne jak nigdy.Spokojnie ustawilem FSB 420 przy timingach 2,5-2-2-7,test Prime 95 9h30 m wszystko przeszlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abity maja problemy z 2x512 i dlatego zalecane jest cpc off.Zastosowalem bios  D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc off 3.19 Bpl by Merlin i teraz mam wszystko stabilne jak nigdy.Spokojnie ustawilem FSB 420 przy timingach 2,5-2-2-7,test Prime 95 9h30 m wszystko przeszlo...

przy dualu jest trend w porównaniu z single że tRAS potrzebuje wartość jak w single powiekszoną o +1 lub bez zmian. Przy FSB>182MHz i

CL=2-2.5 tRCD=2 tRP=2 polecam tRAS=11

 

na nF2 nie ma reguły że tRCD+tCL+2= tRAS . ta reguła skuteczna dla FSB133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze wszystko potestowac bo wczesniej nie mialem za duzego pola do popisu maks szedl fsb 380 i to jeszcze nie za bardzo stabilnie.Zaraz zapuszcze sisoft sandre i tam posprawdzam ktore timingi bede dla mojego kompa najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zamierzam próbować

to brzmi jakby grozilo smiercią :D

 

HYNIX D43 DUAL 228 2-2-3-11 @3v

 

jakies pytania? :D

Zachęcony tym, że zmieniliście timingi z 11-2-2-2 na 11-3-2-2 podjąłem dalsze testy :) ... tyle, że bios z CPC ON

 

Dołączona grafika

 

To zrzut z dnia wczorajszego, dziś dołożyłem prądu prockowi (1.7V) i FSB 228MHz Prime stable 8)

 

Sandra: 3491/3263 MB/s[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym testujecie pamieci , bo ja zauwazylem dziwna sprawe. oczywiscie jade na D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=- i gdy ustawiam fsb 230 i testuje goldmem to mi sypie bledami strasznie, a Memtest spoko przechodzi i jeszcze moge zjechac z timingami z Cl3-5-5-10 na Cl 2.5-3-3-8, co mam sobie o tym myslec i ktoremu z nich wierzyc? Pamieci to OCZ 1024 Dual Pc 4400 cl 3-4-4-8 , zaluje ze je kupilem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie testuję memorków na błędy ... jeśli Prime chodzi kilka godzin bez wysypki, Particle Fury (benchmark pamięci) się nie wysypie przez godzinę i w grach comp jest stabilny to więcej mnie nie obchodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a jaki bios mogli bys Cie mi polecic bo niestety prime mi sie sypie przy 220 :| procek tez zabardzo niechce wyskoczyc powyzej 2,2 :/ po wszystkich zmianach w biosie ... sciaglem wszyskie jakie byly ale troche ich tam jest i nie chce mi sie ich testowac ;) z góry dzieki :)

pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ worms -> Pamiątki są OCZ więc nie jest to żadna lipa, tylko jak byś poczytał to byś obczaił, że 2x512 ma straszne problemy na Nf2, więc się nie ma co dziwić.

 

Jak chcesz zobaczyć ile kość wyciągnie to włóż tylko jedną i jedz z FSB do góry i zapodaj bios z cpc on, wtedy będziesz mógł zabaczyć czy pamiątki ciągną tyle ile deklaruje producent bo -> to 3-4-4-8 jest na 1T czyli cpc on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ worms -> Pamiątki są OCZ więc nie jest to żadna lipa, tylko jak byś poczytał to byś obczaił, że 2x512 ma straszne problemy na Nf2, więc się nie ma co dziwić.

 

Jak chcesz zobaczyć ile kość wyciągnie to włóż tylko jedną i jedz z FSB do góry i zapodaj bios z cpc on, wtedy będziesz mógł zabaczyć czy pamiątki ciągną tyle ile deklaruje producent bo -> to 3-4-4-8 jest na 1T czyli cpc on.

Wielkie dzieki za odpowiedz, w tej chwili jeszcze jestem w fazie testow sngle 1024.

Jak tylko tutaj (220Fsb - 2.5-3-3-8) uda sie cos wycisnac stable w Prime, to zobacze ta jedna kosc, tak jak proponujesz.

Co mi radzicie, sprzedac te pamieci i kupic 2x256 Dualu z lepszymi timingami oczywiscie OCZ, czy moze jedna z nich sprzedac, a z druga cos mieszac i probowac wycisnac ile sie da, albo kupic dual w 1GB z lepszymi timingami , ktore z rozwiazan bedzie najbardziej wydajne?

Nastepna sprawa jest taka ze bardzo mi sie roznia napiecia od tych zadanych w bios-ie, a mierzonych za pomoca everest, czy tez sandra 2004 przyklad VCpu bios 1.800V odczyt Everest 1.740V, o co tu chodzi zasilke raczej mam dobra?

Musze cos z tymi pamieciam zrobic, zasugerujcie cos, oczywiscie wydajnosc w grach np. DOOM 3 jest najwazniejsza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYNIX D43 DUAL 228 2-2-3-11 @3v

jakies pytania? :D

Zachęcony tym, że zmieniliście timingi z 11-2-2-2 na 11-3-2-2 podjąłem dalsze testy :) ... tyle, że bios z CPC ON

http://harpa.w.interia.pl/comp/FSB%20227%20Tweak.jpg

To zrzut z dnia wczorajszego, dziś dołożyłem prądu prockowi (1.7V) i FSB 228MHz Prime stable 8)

 

Sandra: 3491/3263 MB/s[/img]

stary ty masz winbondy a ja hynixy .. z czym porownujesz ..

nakarm je pradem a nie timingi luzujesz :)

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYNIX D43 DUAL 228 2-2-3-11 @3v

jakies pytania? :D

Zachęcony tym, że zmieniliście timingi z 11-2-2-2 na 11-3-2-2 podjąłem dalsze testy :) ... tyle, że bios z CPC ON

http://harpa.w.interia.pl/comp/FSB%20227%20Tweak.jpg

To zrzut z dnia wczorajszego, dziś dołożyłem prądu prockowi (1.7V) i FSB 228MHz Prime stable 8)

 

Sandra: 3491/3263 MB/s[/img]

stary ty masz winbondy a ja hynixy .. z czym porownujesz ..

nakarm je pradem a nie timingi luzujesz :)

;]

Ale moje to Pc2700 a Twoje Pc 3200 :) ... prądu więcej jak 2.9V im nie dam (obecnie tyle chodzą), bo żadnych modów nie robię :P

 

PS

 

Poloozowałem jeszcze bardziej timingi - dziś wyniki szczegółowe pod wieczór ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms-> Dual 1GB z lepszymi timingami nic nie da, ponieważ *każde* 2x512 na nF2 się kaszani. Jeśli chcesz mieć super wydajność to 2x256 może być dla ciebie za mało, więc jedynym rozwiązaniem byłby zakup jednej kości 1GB, albo zdecydowałbyś się na zmniejszenie ramu kosztem wiekszej jego przepustowości, czyli dual 2x256

 

Moze lamerskie pytanie - gdzie sprawdzic czy CPC jest On czy OFF  Czyli ktory programik pokazuje czy mam 2T czy 1T

Niespotkałem się z takiego typu programem, najlepszym sposobem jest po prostu puszczenie Aidy i oblookanie wyników (już tyle siedzimy w tej aidzie, że wyniki znamy na pamięć :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, najlepiej lyknac 1024 w jednej kosci i wtedy by sie dobrze krecila i mialbym ladne timingi, Świder dzieki za odpowiedz.

Ale teraz przegladajc sklepy nigdzie nie moge trafic na taka pamiec, wszystko jest w DUALU, zaraz mnie krew zaleje, moze ktos widzial sklep internetowy gdzie mozna nabyc 1024 w jedej kosci?

Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie Pc3500-434Mhz, cl2, chyba ze macie jakies inne pomysly?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zna lub wie skąd ściągnąć aplikacje do modowania biosów.

 

Chodzi o bios BIOS Phoenix-Award BIOS v6.00PG

 

Abit Nf7-S rev.2.0.3 06.08.2004 by -=Merlin=-

 

Chce w nim pogrzebać troche :) moze sie uda lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie jaka powinna byc najwyzsza temp procka, zeby wszystko bylo git :D?

najfajnie jest jak ma 45* :) ale jak nie przekracza 50* też nie jest zle ale im mniej tym lepiej :) teraz ja mam pytanie skoro mój procek niechcial isc wyzej pomyslalem ze zasilka moze pada albo cos takiego wiec idle mam 11.89-11.9 a sters 11.85 ?? różnica o.o5 V jakies komentarze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...