Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

dziwie sie wam...ja nie moge na D26 taipan odpalic 11x210 na vcore 1,75 i TwinMoS'ow 2x256 PC3200 (powinny byc 420), bo wykrywa mi jako 418, vdimm 2,9

 

tajmingi od gory 11;2;3;2,5

 

 

-----

ps. poszlo przed chwila 11x210 (vcore 1,75) i ram 418mhz (vdimm 2,7) tajmingi 11;3;3;2,5

proc ten sam plyta ta sama co u pana makaronka, ale w 3dm2004 mam wynik o 29 punktow mniejszy heh... dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Prosze Was o pomoc:( posiadam bartona 2500, krece go magistrala niestety ma zablokowany mnoznik 11X200 przy zmianie napiecia na 1.775V chodzi wszystko stabilnie, mam plyte glowna abita nf7-s (2.0), radeona 9600 proo gigabyta, 2x512 mb ramu 333mhz Kingstona. Pamieci ustawione na turbo w biosie. Niestety nie odczuwam wzrostu wydajnosci w wynikach benchmarka,znajomemu tez ma taka konfiguracje wynik skoczyl o 1000 pkt w 3dmark2001, a mi nic:( co jest tego przyczyna prosze napiszcie co robic, jak ustawic w biosie menu,jest tu wiele opcji a jestem zielony, co z timingami pamieci, zeby 333mhz chodzily synchronicznie z fsb. PLZ HELP:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomkos - prawdopodobnie nie pusciles pamieci synchronicznie (na tej samej magistrali co procka) - tego barton bardzo nie lubi. Sprobuj ustawic to 200x11, pamieci rowniez na 200 (czyli efektywnie na 400, w biosie abita 3/3) i nie dawaj timingow na turbo bo to sa ustawienia dla 333 znosne, na 400 musisz zawyzyc timingi, np sprobuj 2.5/3/3/11 na poczatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) teraz chodzi mi wszystko synchro. 400mhz ram i fsb, tylko male pytanko czemu wynik w 3dmarku 20001 skoczyl mi tylko +500pkt, to troche malo, kto mi powie czemu? mozna jeszcze ram wyżylowac? teraz mam 2,5-3-3-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: D27_TaiPan_0.1_EB_ED_Bpl_3.19_08.12.04 wymiata :) narazie tylko tyle gdyż jeszcze do końca nie skatowałem NB (narazie zabawa tylko na 1,6V.. bloczek chwilowo poza kompem a Zalman pasywnie bardzo się poci) i Vdimm 2,8V (podwyższenie do 2,9 nic nie daje). po swiętach powalcze dalej..

WESOŁYCH ŚWIĄT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supported Slot Types ISA, PCI, AGP

Model NF7-S/NF7 (nVidia-nForce2)

Version 2.X

BIOS Vendor Phoenix Technologies, LTD

BIOS Version 6.00 PG

BIOS Release Date 10/09/2003

BIOS Properties Plug and Play, Flash, AGP

 

 

moja plyta ma takie oznaczenia i jest to NF7 zwykla ta.

Moglby ktos poradzic jaki BIOS byl by dobry do tej owej plyty(dla overculingu).

a komp jak nizej VVVVV. THX . POZDRO . WESOŁYCH ŚWIAT !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to do overclockingu, nikt ci nie powie jaki bios, spróbuj merlinowskie z cpc off bo masz kingstony (chyba nie hyperx), pamiętaj o chłodzeniu spróbuj tego nowego d27 z cpc off i wgraj tego petcha, który tam jest !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko, otoz posiadam dokladnie plytke NF7-Sl v 2.0 i przy jakiejkolwiek zmianie w biosie komp nie wstaje, pomaga tylko wylaczenie zasilacza i ponowne odpalenie kompa... Swojego wczesniejszego procka zagotowalem ;( i teraz wsadzilem na chwile DURONA 750 MHz. Czy to wina bios'u ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nowy programik flasciach!ący, dodano parametr (bodajrze -f, ale to mało istotne). Sprawdź czy zworka BIOSu jest w dobrej pozycji, jeśli tak to zrób Clear CMOS i wtedy flasciach!.

Mam nadzieję, że pomoże bo wygląda mi to na jakieś padniecie kosci Biosu.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... mam teraz cpc off i zastanawiam się nad przesiadką na cpc on.

i takie pytanie: Jeżeli mój hynix 1x512mb nie będzie 'lubił' cpc on to czy komp mi wogóle wstanie czy też będe musiał szukać jakiejś pamięci która działa z cpc on? na flasha oczywiście przywróce domyślne ustawienia i zluzuje timingi.

Edytowane przez Mangi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymalem sie na D26 Discovery, na TaiPanach mialem freeze wiec temat byl zamkniety :) Ostatnio zauwazylem ze wiele osob poleca Trats d27_619R2 :) Gdzie znajde wiecej informacji na temat tego biosu, na jakim forum jest temat poswiecony tej wersji, gdzie Trats publikuje informacje o swoich biosach. Nawet nie wiem czy d27_619R2 ma l12 moda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o link do biosu, bo to zaden problem tylko o dokladny opis. Znalazlem jedynie strone domowa Tratsa na ktorej nic nie ma o biosach http://www.geocities.com/trats102002/home.html

 

 

EDIT:

Polecam Tratsa :) Wieksza wydajnosc niz Discovery, ma l12 mod i nie powoduje freezow jak Taipany :)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem. Po sflashowaniu biosem 27 (Abit) mam coś takiego, że jak wchodzę do biosa, to mam niebieski wąski pasek na dole ekranu i migający kursor na górze. I koniec. Trza wyłączać kompa. Mogę przejść dalej przez proces bootowania F1 i wchodzi do Windy. Próbowałem 2 razy. Wróciłem do 26.

 

Czy ktoś się z tym spotkał ? Co źle robię ?

 

I jeszcze flasciach!e z Windy.

 

Pozdr,

Edytowane przez Shaft28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...