Skocz do zawartości
Kamcio

Problemy z odczytem temperatur z procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No wlasnie: mam 4 programy do sprawdzenia temperatury procka

 

2: PC Alert4 i Fuzzy Logic (dolaczone do plyty glownej)

i 2: Motherboard Monitor i SpeedFan

 

2 pierwsze pokazuja takie same temperatury i procka i chipsetu (tzn np w jednym jest cpu38 a chipset 31 to w drugim tez jest cpu38 a chipset 31),

a 2 pozostale tez pokazuja takie same temperatury obydwu

tylko roznica jest w tym ze pokazuja temperatur procka srednio o 4-5 stopni nizsza od tych pokazywanych przez pc alert i fuzzy logic (temp. chipsetu jest we wszytskich taka sama (roznica 1 stopien)

No i pytanie: Czy wierzyc tym programom dolaczonym do mojej plyty (MSI) czy jednak tym drugim >niezaleznym od siebie??, (bo jak wlacze np pc alert to juz nie moge wlaczyc fuzzy logic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrobuj jeszcze kilku programow (poszukaj w sieci). moze niektore beda chcialy ze soba chodzic - bedziesz mogl mierzyc temperature kilkoma programami na raz.

A po co Ci odpalac 5 programow do mierzenia temperatury?! nie wystarczy jeden? jak mozesz watpic w pokazywanie temperatury przez program dolaczony do plyty przez jej producenta?!

Kamciu pomysl logicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrobuj jeszcze kilku programow (poszukaj w sieci). moze niektore beda chcialy ze soba chodzic - bedziesz mogl mierzyc temperature kilkoma programami na raz.

A po co Ci odpalac 5 programow do mierzenia temperatury?! nie wystarczy jeden? jak mozesz watpic w pokazywanie temperatury przez program dolaczony do plyty przez jej producenta?!

Kamciu pomysl logicznie...

<span style="color:red;">[ciach!]</span>ly opowiadasz mam taki sam problem i kazdy z programow pokazuje co innego chodz maja takie same czujniki wpisane np. mam blok wodny i pisze ze temp przy normalnej pracy procka to 44stopnie cos nie che dac t wo wiary (program dostarczyl producent EasyTune) ,mbm5 i aida i inne programy pokazuja calkiem inne przynajmniej o 20 stopni mniej , wiec albo soc jest namieszane albo bios zawyza temp .

Wiec radze sprawdzic czy niema nowszej wersji biosa , moze to cos da :) a moze i nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrobuj jeszcze kilku programow (poszukaj w sieci). moze niektore beda chcialy ze soba chodzic - bedziesz mogl mierzyc temperature kilkoma programami na raz.

A po co Ci odpalac 5 programow do mierzenia temperatury?! nie wystarczy jeden? jak mozesz watpic w pokazywanie temperatury przez program dolaczony do plyty przez jej producenta?!

Kamciu pomysl logicznie...

A czy ja napisalem, ze odpalam 5 na raz :?: :?

No a czy sa ogromne roznice (w czym) programu dostaroczego przez producenta mojej plyty a innym analogicznymi programami pokazujacych temperature (i napiecia - to mam gdzies bo zmieniam zasilacz na chiefteca :D )??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...