Skocz do zawartości
Pk.Master

SB Audigi i problemy .... PROSZĘ o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem przedwczesny prezent po choinkę SB AUDIGY Player. Podłączyłem ją kablem COAXIALNYM (SPDIF) tak jak moją starą zintegrowaną kartę z moją amplitiunerem (Yamaha RX-V 430) i nie działa DOLBY DIGITAL (tylko ProLogic 2) w filmach dvd (player dobrze zkonfigórowany) a wcześniej działał. CO JEST NIE TAK?

 

Po drugie co mam zrobić by mieć jednocześnie dźwiek z zwykłych glośników komputerowych i ze Wzmacniacza (przez kabel COAXIALNY)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: wujo

 

Przeciez dobrze napisal SPDIF(Coax) - mowa o jednym i tym samym kabelku - o co Ci chodzi ?

 

Pisalem juz o tym w innym watku.

Przesylanie dzwieku cyfrowego moze nastepowac w pewnym standardzie:

 

- SPDIF (Coax) Jest często spotykany w domowym sprzęcie audio. Cyfrowe dane są przesyłane kablem koncentrycznym 75W , złącze RCA (cinch). 'zero' reprezentowane jest przez napięcie -0,5V a 'jedynka' przez +0,5V. (nazwa SPDIF od SonyPhillipsDigitalInterfaceSystem)

 

- TTL SPDIF (Transistor-Transistor Logic) : Standard TTL jest często używany w sprzęcie komputerowym (napędy CD-ROM, karty dźwiękowe). Stosowane są złącza dwu-pinowe (wtyczka przypomina zworkę). Format danych jest taki sam jak w przypadku S/PDIF (Coax) ale inne są napięcia - 'zero' jest reprezentowane przez 0V a ' jedynka' przez +5V

 

- TOSlink (TOShiba link) Sygnał przesyłany jest przez światłowód (szkło lub plastik). Używane jest światło czerwone (660nm). Są dwa rodzaje wtyczek : większe - do sprzętu domowego i mniejsze do sprzętu przenośnego (MiniDisc, CD).

 

W komputerze czasem sa rozne wtyczki i gniazdka na karcie muzycznej i zamiast RCA (cinch) mozna napotkac mini-jack.

 

:arrow: Pk.Master

A przy takim polaczeniu - amplituner przez SPDIF a gl.komputerowe tradycyjnie analogowo to nie dziala ?

 

mozesz tez poczytac w tym watku:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=585...ghlight=#585342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko masz racje tylko mowie ze karty muzyczne sb live! 5.1 platinium creativ daje bonusa jeszcze jednego sledzia pod nazwa SPDIF wyglada to podobnie do s-videa zeby mozna bylo podlaczyc zestaw glosnikow creativy jednym kablem a nie trzema kazdy kanal osobno

 

a jeszcze jedno mowisz jak podlaczyles laiva pod ten twoj apmlituner to dzialal ci dolby digital?

ja mam tez yamahe rx-v596 tez chcialem concentrykiem podlaczyc karte ze wzmacniaczem i slyszec dolby digital lecz nie da rady nie wiem jak oni robia te karty chyba tylko wylacznie pod swoje glosnik.

 

lecz chcesz zeby ci dzialalo to sadze ze musisz podlaczyc pod dekoder sprzetowy abplitunera kazdy kanal osobno i powinno byc dobrze

 

lecz kupilem sobie dodatkowo carte stara creativy DXR-3 z dolby digital i z dts podlaczylem koncentrykiem wzmacniacz zta karta i jak wlanczam jakis film DVD to na wyswietlaczu tez mi sie pokazuje dolby digital lub dts w zaleznosci od filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno wszystko dobrze polaczyles (nie napisales jak)?.

 

Na Audigy Player - kolejno od strony zlacza PCI mamy :

 

- SB 1394 (Firewire)

- Rear Out

- Line Out

- Mic In

- Line In

- Digital Out

 

Rozumiem ze amplituner podlaczasz pod Digital Out, natomiast zestaw komputerowy pod Line Out. Wszystko powinno dzialac - oczywiscie jesli opcja - "Digital Output Only" (mikser nad glosnoscia) jest wylaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyłącze tą opcję "digital output only" to mam dźwięk tylko na głosnikach komputerowych dźwięk (podłączone pod line out ten zielony) a jak włącze to tylko na wzmacniaczu. Może jeszcze jakieś sugestie bo widze że mam doczynienia z człowiekiem inteligentnym i czytającym co napiszę w przeciwieństwie do innych ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba same wlaczenie opcji digital output only, mowi o tym ze bedziesz mial tylko cyfrowo dzwiek , a analog sie wylacza .

A jezeli chodzi ac3 na amplitunerze , to lepiej popatrzec i poszukac zakladek zanim sie posta napisze :) >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie takich odpowiedzi jak twoja "xan", nnic nie wnoszą do tematu tylko psują humor.... Lepiej napisz jak sprawić by jednocześnie był dźwiek i tu i tu.

To musisz kupić drugą kartę muzyczną, bo inaczej się nie da. :D Nie dasz rady mieć jednocześnie dźwięku analogowego i przez wyjście cyfrowe, bo jest to fizycznie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie takich odpowiedzi jak twoja "xan", nnic nie wnoszą do tematu tylko psują humor.... Lepiej napisz jak sprawić by jednocześnie był dźwiek i tu i tu.

Przecierz tak napisalem zeby bylo czytelne ze sie nie da !!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Bo sama konstrukcja karty przetworniki i itd , na to nie pozwala .

Wiec nie wiem za bardzo w czym masz problem .

Pozatym jak jeszcze chcialbys miec kwadro w grach to bym widzial jakis sens dzialania analoga i digitala na raz , pozatym jak wolalbym muzy sluchac i filmy ogladac( te w stereo ) na amp , niz na malych glosnikach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie uprzec to da sie to zrobic :) - rozwiazanie dosyc niecodzienne ale co tam :).

 

Niech Audigy bedzie polaczony cyfrowo z amplitunerem tak jak jest.

Robisz sobie kabelek 2*cinch wtyczka------mini jack stereo (gniazdko).

Kabelek podlaczasz pod wyjscie TapeOut na amplitunerze (tzw petla magnetofonowa) a do wtyczki oczywiscie zestaw glosnikow komputerowych.

W efekcie masz to czego chciales.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak glosniki graja glosno i mozna przy nich rozmawiac :).

 

A co do PIta, to dzieki tobie chlopak nadal bedzie mial tylko stereo , wiec duzo mu to nie daje , a kwadro i tak w grach nie bedzie , do tego amp bedzie obrabiac muze zeby oddac ja do pierdzialek .

Pozatym jak chcesz tak Master robic , to rob .

Pozdrowionka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze stereo - bo przeciez chyba o to mu chodzilo. Chcial miec dzwiek AC-3 na amplitunerze i dodatkowo podlaczone glosniki komputerowe (zakladam ze to wlasnie 1 para stereofoniczna) - tak to przynajmniej zrozumialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...