Skocz do zawartości
housed

Athlon 2600 temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie ten X-Dream to nie jest zadna rewelacja wiec super niskich temperatur sie nie spodziewaj.

Temp. krytyczne dla Athlonow oscyluja w granicach 85-90 stopni.

52stopnie to nie jest znow tak duzo, ale jakbys zaczal sie zblizac z temp. do 60 i wyzej to pomyslalbym na Twoim miejscu o zmianie coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do halasu to troche daje po uszach 8O przy max predkosci okolo

5300RPM ale przy 3300RPM da sie wytrzymac.

Wzocilem dodatkowy wentyl ktory wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze z budy i zmniejszylem obroty wentyla na procku do 3300RPMi teraz w stanie spoczynku mam jakies 34* a jak troszke sie zmeczy to 43*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 stopnie? :D Mam tego samego proca i dochodzi mi do 70*. Cooler: jakies g**** od Glacial Techa. Zbieram na jakiegoś Zalmana

LOL czlowieku ! Jezeli ten odczyt temperetury jest poprawny to masz problem :wink: Ja u siebie na 1700@2600 przy vcore 1.8 V (niestety :cry: ) mam okolo 42 st/idle 50/max stres na Volcano 7+ i pascie arctic silver 3 + 2 sunony w budzie. Lepiej cos zrob z tym .. :)

PS Wlasnie otworzylem okienko, wieje fajnym chlodem i jest 39st/idle :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na bartku 2500 bez oc + spire FC2 bez wietrznie budy :) mam na sokecie max 41 po wygrzewaniu przez 30 min na diodzie do 55

nawet nie wiem czym mi smarowali i czy w ogole smarowali radiator pewnie jest na standardowy sylikonie

po podkreceniu do xp3000 zadnych breweri z temperatura nie wykazywal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 stopnie? :D Mam tego samego proca i dochodzi mi do 70*. Cooler: jakies g**** od Glacial Techa. Zbieram na jakiegoś Zalmana

LOL czlowieku ! Jezeli ten odczyt temperetury jest poprawny to masz problem :wink: Ja u siebie na 1700@2600 przy vcore 1.8 V (niestety :cry: ) mam okolo 42 st/idle 50/max stres na Volcano 7+ i pascie arctic silver 3 + 2 sunony w budzie. Lepiej cos zrob z tym .. :)

PS Wlasnie otworzylem okienko, wieje fajnym chlodem i jest 39st/idle :roll:

Już zrobiłem :) . Stałem się szczęśliwym posiadaczem Volcano 9 i mam 54 stopnie w stresie po kilku godzinach pracy (minimalne obroty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wrzuce swoje zale...

 

Mam Volcano 12 :!: ustawiony na minimum obortow - jakies 2100 - i na moim bartku 2600+ ustawionym na 2200MHz mam 50-52 stopnie idle :!:

Ku..a zmienialem juz paste, przekladalem coolera 3x i dalej jest to samo :? Moze macie jakies pomysly co z tym zrobic :?:

 

A moze to jakas seria tych procow - pare podobnych postow juz tu bylo - rekordzista ma 62 stopnie idle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wrzuce swoje zale...

 

Mam Volcano 12 :!: ustawiony na minimum obortow - jakies 2100 - i na moim bartku 2600+ ustawionym na 2200MHz mam 50-52 stopnie idle :!: 

Ku..a zmienialem juz paste, przekladalem coolera 3x i dalej jest to samo :? Moze macie jakies pomysly co z tym zrobic :?: 

 

A moze to jakas seria tych procow - pare podobnych postow juz tu bylo - rekordzista ma 62 stopnie idle :wink:

A moze sie warto zastanowic czy oby na pewno :

 

1) radiator jest elegancko :wink: wyszlifowany i przylega do rdzenia ? (używasz copper shima ? moze nie "podziękowales" stikerom ?)

2) obieg powietrza w budzie?

 

Jak juz bedzie bardzo zle mozesz pomyslec o tym co ja ostatnio - tunelik powietrzny, słyszałem ze ciekawa i niedroga metoda na obnizenie temperatury... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatora nie szlifowalem... ale byl dosc gladki, bez wyczuwalnych nierownosci (jak np. na boxowym). Pasta jest ta dostarczana z Volcano - na Cooler MAsterze byly o 2 stopnie wiecej. CopperShima brak - slyszalem, ze roznie jest z roznymi typami na Bartonach.

Hihihihi - wszystkie naklejeczeki out :D

Obieg jest lepszy niz na poprzednim procu Athlonie 1,4GHz bo troche zelastwa sie pozbylem ze srodka i mam dluzsze tasmy do HDD, wiec je upchnalem w wolnej kieszeni 3,5... Zamowielm obudowe Chiefteca z wentylem z boku - moze to cos pomoze.

Nadal jednak sadze, ze to chyba jakas seria prockow - jest sporo postow o grzejacych sie Bartonach, nie tylko na tweak.pl :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie tez mialem 60 w idle teraz mam 45 normalnie w radiatorze zapinka byla odwrotnie - taki mi przyslali ktos mi na ofurm podpowiedzial za co mu jescze raz dziekuje i teraz mam w sumie dobrze kolo 50 w stresie z otwarta buda czyli nie jest zle choc moglobybyc lepiej jak zamkne i walne w kat to i do 59 dochodzi wiec nie koniecznie plyta musi byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sprawe: mianowicie, jaki cooler do Athlona XP 2600+/333 :)

narazie mam takie jakies go*no: Igloo 2450. Temperatura jak narazie jest duza ale nie za wysoka bo ok 55 stopni, ( przypominam ze komp pracuje juz moze 9 godzin :) ale nie jest to praca w stresie, tylko tak na srednich obrotach)

 

poradzcie jakiegos coolera do 150 zlotych :) (zaznaczam: PROSZE O RADE, a nie o pochwalenie sie jakiego macie coolera z wytlumaczeniem "...ja mam.....bo mnie sie podoba", chodzi juz o dobre coolerki i takie w miare ciche)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy moim Athlonie 2600+ Thr FSB 133 w lato przy zamkniętej obudowie, wentylatorku TYTAN i paście standardowo dołączanej do niego, nietrudząc się osiągałem ponad 80 stopni. Jak otworzyłem obudowę i zamontowałem 2 wiatraczek na procku to i tak temp. wynosiła ok. 70*. Niedawno przy paście Arctic Ceramique, zamknietej obudowie, z jednym wiatraczkiem na procku i przy otwartym oknie (trzeba było się ciepło ubrać) temp. sięgała 37-48*. Teraz mam Copper Shima, więcej wiatraczków w obudowie, oraz oszlifowany od dołu radiator ale niemogę sprawdzic procka bo oddałem płytę główną do naprawy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedziec, ze ja tez mam 2600;) przynajmniej tak sie pokazuje na starcie;)

 

na moim titanie za 35zl i seryjnej pascie mam max 50 stopni poczas uzytkowania, po kilku godzinach prime udalo mi sie dojsc do 54...;)

 

teraz bedzie coppershim, cermaique i szlifowaie radiatorka zobaczymy co mi sie uda wymodzic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...