Skocz do zawartości
Turambar

zasiłka nie wyrabia?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

sprzęt taki: A1700+ 0.13, pasta ASIII, falconrock II abit nf7-s, twinmos 512mb 400, zasiłka DEER 350W

 

problem: przy OC juz od 9x200 komp sie resartuje w rozniastych momentach, prime wywala po godzinie., temp max 50C, przy graniu niekiedy zwisy. na 10x200 te same objawy, temp do 50C, prime wywala po 15 min. 8,5x200 prime wywala po 7 godz, praktycznie zerowe zwisy

 

dodam ze przy prime vcore skacze oraz napieci 3.3 takze stabilne :wink: nie jest ale nie spada ponizej 3,25

 

pytanie: zasiłka nie wyrabia, czy to koncowe mozliwy proca? a moze cuś innego? :?

 

TIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to nie jest raczej problem zasilki tylko chlodzenie badz kres mozliwosci proca, za slabe napiecie boc za wysoka temperatura, wydaje mi sie ze jedna z tych zeczy. Ja swojego procka krecilem na razie max 2500MHz przy 1.8Vcore na WC, bylo w pelni stabilnie, napiecia skakaly jak szalone, +3.3 spadlo do poziomu 2.95V, +5V spadko do 4,4V, +12V spadlo do 11V, zasilka to Codeshit 300W, sprzet stabilny wiec raczej nie wina zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zasilacz z dolnej Turambar ma zasilacz z dolnej pólki ale te niestabilnosci to nie jest raczwej jego wina.

 

 

 

PS. Ispider, a skad masz takie wyliczenia? Bo miom zdaniem ma gora 50W zapasu. Ten Deer wyciagnie maxymalnie moze z 300W pod pelnym obciazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zale|y od serii procesora, jak bys mógl to spisz wszystko z czarnej nalepki na procesorze. Sa po prostu dobre serie i zle. Czasami procek kreci sie slabo i nic na to nie poradzisz.Ten Spire tez do najlepszych nie nalezy a 50stC to niekiedy granice stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam moje dwa centy.... zwis w prime95 to na 90% za niskie napiecie na procesorze... z kolei bledy w prime95 to problemy z pamiecia...

jezeli twoj 1700 ma fabryczne vcore 1.75 zatem przy 1700mhz i 1.90v wydziela jakies 88W ciepla. to raczej sporo, biorac pod uwage, ze temperatura wynosi 50C...

na twoim miejscu postaralbym sie o jakis za-jebisty wiatrak... np. moj procesor wydziela 120W i max temperatura to 52C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli perocek jest na jadrze palomino to +300 MHz mozna uznac za duzy sukces, jesli jest to T-bred to tez troche zalezy od seri, bo dobre serie krecily sie spokojnie +800MHz, przy dobrym chlodzeniu +1GHz i wiecej, slabe serie mialy problemy z +200MHz wiec, na razie za malo wiemy zeby cos ci doradzic. Na pewno na dobre wyjdzie ci zamiana tego Spira na cos porzadnego i miedzianego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam moje dwa centy.... zwis w prime95 to na 90% za niskie napiecie na procesorze... z kolei bledy w prime95 to problemy z pamiecia... 

jezeli twoj 1700 ma fabryczne vcore 1.75 zatem przy 1700mhz i 1.90v wydziela jakies 88W ciepla. to raczej sporo, biorac pod uwage, ze temperatura wynosi 50C... 

na twoim miejscu postaralbym sie o jakis za-[ciach] wiatrak... np. moj procesor wydziela 120W i max temperatura to 52C...

TY SORY ALE JAK twój wydziela według ciebie 120 w to moj niby ile jak czasami ma napięcie 2,23v ??

 

a co do tematu to sprawdził bym po prostu z innym zasilaczem i lepszym chłodzeniem mogło by sie wiele rozjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci od tego czy to palomino czy throughbred - na polnoc od 180w... poza tym, throughbred o wiele lepiej znosi wysokie taktowanie niz palomino. innymi slowy, jezeli masz odpowiednie chlodzienie potrafiace utrzymac temperature w granicach max 50-65C wszystko powinno grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zale|y od serii procesora, jak bys mógl to spisz wszystko z czarnej nalepki na procesorze. Sa po prostu dobre serie i zle. Czasami procek kreci sie slabo i nic na to nie poradzisz.Ten Spire tez do najlepszych nie nalezy a 50stC to niekiedy granice stabilnosci.

Seria jak pamietam bo coolera nie chce mi sie zdejmowac :wink: to jakis JUIHB z 13 tygodznia 2003... napiecie standardowe 1,6...dziwne ze powyzej vcore 1,90 do windows nie wlazi

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam moje dwa centy.... zwis w prime95 to na 90% za niskie napiecie na procesorze... z kolei bledy w prime95 to problemy z pamiecia... 

jezeli twoj 1700 ma fabryczne vcore 1.75 zatem przy 1700mhz i 1.90v wydziela jakies 88W ciepla. to raczej sporo, biorac pod uwage, ze temperatura wynosi 50C... 

na twoim miejscu postaralbym sie o jakis za-[ciach] wiatrak... np. moj procesor wydziela 120W i max temperatura to 52C...

mowisz bledy z pamiecia...hmm bede musial Memtesta na noc zarzucic..dodam ze timinigi ustawione na 2,5 3 3 7 (optimal na plycie)... na nizszych nie chca chodzic :x

 

narazie nowy cooler odpada.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko czym miezyłes napiecia... miałem tego deera w łapie i to mi nawet na dobre 250W nie wazy...... kuzynek bez krecenia niczeego przy nieobciaonym kompie ma 12,5V na 12V mierzone miernikiem.. a komp to duron1,4 ASrock746fx,256DDR,gf 3,maxtor 80bg cd-rom i flop i nic wiecej.... juz mu frotonka na allegro zamówiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...