Skocz do zawartości
bartekss

W32.HLLW.Gaobot.gen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Norton antywirus wyświetla mi komunikat, że znalazł wirusa ale nie może go usunąć, nazywa sie "W32.HLLW.Gaobot.gen" i mieści się c:windowssystem32winhllp32.exe. Skanowałem kompa Anti-Trojanem i w raporcie napisał, że Port 5000 jest otwarty i moze byc wykorzystywany przez trojana. Na koncu napisał, że system jest wolny od trojanów :?:

Jedyną oznaką posiadania w/w wirusa jest to, że nie mogę wysyłać maili z załącznikiem z powodu możliwości zawirusowania plików w załączniku :cry:

Jak go usunąć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy wyjścia:

1.

Uruchom kompa z dyskietki z dosem i skasuj ten plik. Dyskietkę zrobisz sobie w opcjach formatowania dyskietki -> bootujesz z niej -> piszesz: del c:windowssystem32winhllp32.exe

 

2.

Odszukaj plik w menadżerze zadań pod ctrl+alt+del -> zamknij go -> i powinno się dać usunąć plik.

 

3.

Menu start -> uruchom -> napisz: msconfig -> odznacz ten plik w zakładce "uruchamianie" -> zrestartuj kompa -> już możesz usunąć plik. Jeżeli nie pojawia się w tej zakładce opcja 1 lub 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem jeszcze raz w trybie awaryjnym mks virem i nortonem i tego wirusa mi wogóle nie znalazł(co ciekawe to wogóle nie mam takiego pliku co pokazuje norton)natomiast znalazł na innej partycji wirusa Win32 i usunął zainfekowane pliki.Aha po ponownym przeskanowaniu i usunieciu wirusa Win32 nie wyświetla juz alerta z tamtym wirusem.Zapomniałem napisać, że od jakigoś czasu pojawia mi się także komunikat UWAGA POSŁANIEC. Nadal nie mogę wysyłać załączników.

Co jeszcze moge zrobić, oczywiście oprócz formatu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

mam problem z tym samym wirusem tylko plik inny....

windates.exe nie mój komp :) szlag mnie trafia 3ecią godzine walcze....

w awaryjnym skan nic nie dał w winie pisze ze nie moze naprawic pliku remuver ze strony symancteca z koleji nie wykrywa tego wira.... strasznie upierdliwy sukinsyn.... fast help needed !! koledzy forumowicze zlitujcie sie bo zaraz kuchfica mnie strzeli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...