Skocz do zawartości
mikolajek

Jaka moc zasilacza do takiego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Modernizuje swojego kompa i mam pytanko: czy moj dotychczasowy zasilacz - ModeCom 300W (sprzedawca twierdzil, ze ma naddatek mocy do 325W, ale...) - pociagnie nastepujacy zestaw:

- AthlonXP 2600+ Barton

- Asus A7V600

- 512MB Kingston DDR 400

- HDD1 Maxtor DiamondMax 120 GB 7200 rpm

- HDD2 Samsung SpinPoint 60GB 5400 rpm

- CD-RW LiteOn 52327

- DVD LG 8016

- Asus V9520 - GeForce FX5200

- SoundBlaster Audigy

- tuner WinFast 2000XP Expert

- sledz USB D-Link (chyba nie bedzie juz potrzebny)

- na USB: skaner Mustek BearP@w 2400; drukarka HP DJ5550; kamera Logitech QuickCam; port IrDA

 

Mam wątpliwości czy ten zestaw poleci na tym zasilaczu... A w perspektywie może wymiana lub dodatkowy HDD. Jak sądzicie?

 

Dzięki - pozdrowionka! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zewzgledu na port IRDA,skaner i drukarke no i oczysce kamerke dobrzeby bylo sie porogladac za przynajmniej chieftec'iem 360W :lol: :lol: :lol:

 

...a tak na powazne to jesli masz zamiar pozniej ten zestaw troche pokrecic to i Chief 420W nie jet przesadyzmem,jak nie bedziesz krecil to 360W spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak... sprawdzilem stronke - tyle ze przy wpisaniu mocy zasilacza do obliczen wyrzuca mi 380W a bez tego 280W - czyli co - sam zasilacz konsumuje 100W???

 

BTW - zalozylem ze procek zjada ok 100W - czy to OK? Znalazlem w necie na THG, ze AthlonXP 2100+ konsumuje ok. 88W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 360W i to markowy - Antec, Chieftec, Thermaltake itp.

BTW z tym FX5200 to żart, czy rzeczywiście chcesz utopić trochę forsy. Za tą cene są lepsze alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wlasciwie w gierki to nie gram, wiec pomyslalem ze taka karta wystarczy - byleby juz z serii FX byla... Ale skoro tak mowicie, to poszukam faktycznie czegos innego...

 

Procka chce troszke skrecic, wiec prawdopodobnie zdecyduje sie na Chiefteca 420W - wydaje sie niezly, a cena jeszcze nie zabija, tak jak w przypadku Antekow.

 

Duzo dobrego slyszalem o Veraxach i Fortronach, ale nie widze ich w ofercie zadnego sklepu na necie. Podejrzewam wiec, ze i na gieldzie bedzie problem - tak naprawde goscie tam maja tylko najpopularniejsze komponenty - z zasilaczy czytaj: Codegen i ModeCom :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortrony jest ciezko u nas dostac. A cena ich 400 tez jest calkiem niezla.

Co do Antecow posiadam w domu dwa i jestem zadowolony.

Wyszedlem z wniosku ze skoro pracuje na sprzecie za kilka tysiecy nie bede ryzykowal uzywajac kiepskiej zasilki. Mysle ze calkiem dobre rozumowanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no nie wiem u mnie podobna maszynka leci na chiefie 360 spokojnie sie kreceac uwazam ze 420 to jednak przesada chyba ze cie stac i dla swietego spokoju ja wybieram przewaznie mniej wiecej ekonomicznie... nie stac mnie na szaleństwa ... ale komp musi być full sprawny i full stabilny co do kart to ze srednich cenowo gf3ti200 < radeon 8500 < gf4ti4200 < radeon 9500 < radeon 9500@pro = radeon 9500pro = radeon 9600 XT/pro@XT... wyzej na chwile obecna nie ma sensu ale fx to porazka i najgorszemu wrogowi nie polecam tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wlasciwie w gierki to nie gram, wiec pomyslalem ze taka karta wystarczy - byleby juz z serii FX byla... Ale skoro tak mowicie, to poszukam faktycznie czegos innego...

Jeżeli faktycznie nie grasz, to weź choćby radeona 9000; w kompie obok siedzi taki od HIS'a, ma dual ramdac i VIVO. Teraz to grosze powinno kosztować, a ma wszystko, czego można chcieć jak się nie gra. No, może jeszcze AiW byłoby lepsze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz, mniej więcej coś w typie propozycji Dijkstry. Jak dla mnie powinieneś rozejrzeć się raczej za Radeonem 9100, najlepiej Herculesa. Ciężko to dostać, ale karta za tę cenę jak jest obecnie połyka FX5200 na śniadanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawde powiedziawszy wolalbym lynac jakiegos GF starszego np TI200 i bedzie tanszy i ma wszystko co trzeba albo radka 9000 . . .

Zasada niezbednego minimum jest najlepsza w wypadku "niegracza" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...