Skocz do zawartości
kucyk

Winamp 5.0 (nonalpha/nonbeta) Full już dostępny...

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe a mozesz powiedziec na czym sluchasz ?? Bo ja na tym http://www.audiovision.dk/harman_kardon_avr8500.htm i winamp gra tragicznie :) .

i sluchasz na tym "nedzne" mp3 z wycieta gora i dolem... :roll: :x

NO wlasnie nie , slucham glownie wave , a jezeli mp3 to od 192 w gore .

I gdyby nie stery Kx project i Foobar to wogule nie sluchalem nic z kompa .

I powiem jeszcze wiecej , slucham na 5 kanalcah ( cos ala Prologic 2 , tylko ze H/K tego uzywa tylko u siebie a nazywa sie Logic7 Music , na sterach Creativa i winampie brzmialo tak zle ( chodzilo glownie o to ze winamp juz tworzyl jakis swoj wlasny surround i znieksztalcal mi muze )

W foobarze uzywam wyjscie co sie zowie Kernel Sreaming i jego glowna zaleta jest to, ze ma male Latency oprocz tego omija Mixer w sterach i gra praktycznie czysty sygnal do wyjscia cyfrowego . Pozatym wywalam w Foobarze wtyczke Modul Decoder , ktora mnie wlasnie tak denerwuje w Winampie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w stacjonarnym sprzecie mam prologic I ale wg mnie to wlasnie znieksztalca dzwiek, nie ma to jak stereo 2 kolunienki + ewentualnie woofer, w koncu wiekszosc muzy zapisana jest w stereo-audio-cd, po co to znieksztalcac emulujac systemy 3d? przykladowo; utworek deadcandance "yulunga", w stereo brzmi wg mnie najlepiej, te grzwchotki powalaja, po wlaczeniu 3d qupa sie robi, wszystko sie rozjezdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie i ja mam takie same zdanie , ale to jest tak, ze aranzacji jest wiele i stylow muzycznych tak samo , i stereo jest extra do jazzu , muzyki powaznej itd , ale powiem ci szczerze ze Ambient , muzyke Elektroniczna , HH wole sluchac na wiekszej ilosci kanalow .

POzatym ja wiele sie zastanawialem wlasnie nad roznicami miedzy stereo a wieloma kanalami i tak jak kiedys dla mnie bylo tylko stereo to teraz jest to i to na rowni . Co nie zmienia faktu ze dobre stereo potrafi grac nawet z tylu ze srodka( napewno wiesz o czym mowie ) , i kiedys mialem dylemat czy sluchac Rogera Watersa z dwoch kanalow czy z wielu , co nie zmienia faktu ze na oby wersjach gralo inaczej , ale kazda cos miala w sobie .

A i jeszcze jedno Prologic to tragedia ( pozatym kiedy je stworzono ( 20 lat temu ?? ) i to wcale nie do muzyki , teraz PL2 i Logic 7 maja tryby do muzyki i do Filmow i potrafia z filmow w stereo wyciagac mowe do centranlego kanalu , i calkiem inaczej ustawiaja na trybie Music czy Cinema stereo( calkiem inne probkowanie jest dzwieku ) dlatego tak mi zalezalo na tym zeby cyfrowo wysylac dobry sygnal do amp . Radze wiec posluchac PL2 i Logic7 ci moze wtedy ciutke zmienisz zdanie .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki przypadek ??? Po instalacji tego 5 full zniknął mi dźwięk w filmach divx, we wszytkich, obraz jest tylko dźwięku nie ma. W grach itd. wszytko oki. Co dziwne gdy filmy uruchomie w winampie 5 to dźwięk tam jest ale w innych programach odtwarzającyh filmy dźwięku nie ma. Co wy na to?? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam.....dziwek dobry...szybko sie uruchamia...

no i te skorki..cho i tak mało korzystam z tego (uzywam do obsługi winampa statbara...) to i tak mile..

 

aży zaledwie 9mb w ramie wiec nie jest żle w sumie...:) oby tak dalej

Poki co mnie si bardzo podoba....

tylko jedno pytanko: moze jeszcze da sie to jakos odchudzić..tzn powyłaczać smieci...napiszcie jak cos wiece:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy winamp 5 gra lepiej (wiem, że to subiektywne) niz np. 3 ale z dfx-em (bo w 3-e jest różnica zasadnicza) ??? bo z tego co wiem, to nie ma jeszcze dfx-a dla 5-ki...

dziękuje za odpowiedź

Zle wiesz... :D:D

W W5 dzialaja najprawdopodobniej wszystkie pluginy od W2. A na 1000% dziala DFX od 2ki - sprawdzone empirycznie przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko co do tych "ulepszaczy" dzwieku a'la DFX, Enhancer i inne. Czy rzeczywiscie slychac roznice stosujac te pluginy :?: Ja nigdy nie uzywalem poniewaz twierdze ze takie pseudo-Dsp znieksztalca tylko dzwiek....

Poprawcie mnie prosze jezeli sie myle i ewentualnie niech ktos przekona mnie do jakiegos plugina :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wam sie wydaje ze winamp gra lepiej niz foobar... ktory niby gra plasko... ale foobar gra prawdziwie a w winampie dzwiek jest upiekszony dodane sa kolory... jakby przestrzen ale jest ale... pierwsze wrazenie winam sprawia pozytywne, tak samo jak jakies wielkie ale kiepskiej klasy kolumy ktore tez na poczatku zagraja wielkim basem i wyostrzonymi wysokimi tonami ale to tylko wrazenie, na dluzsza mete taki dzwiek meczy bo nie jest do konca naturalny, po pewnym czasie sluchania foobara wychwytuje sie jakas taka rownowage tonalna, lepsza scene muzyczna i mozliwosc okreslenia na niej poszczegolnego dzwieku.... czego sie nie da zrobic w winampie gdzie jednak wszystko jest jakby zamazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zapodalem enhancera v0.17 (nie wiedziałem o takich luksusach)

i powiem jedno zostalem zmieciony .....jak ja mogłem słuchac takiego syfu..teraz mam gruuube basy odpowiednie treble..wszysko gra jak cza!!!!!

Moze ktoś zna jeszcze jakeis lepszejsze plug iny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zapodalem enhancera v0.17 (nie wiedziałem o takich luksusach)

i powiem jedno zostalem zmieciony .....jak ja mogłem słuchac takiego syfu..teraz mam gruuube basy odpowiednie treble..wszysko gra jak cza!!!!!

Moze ktoś zna jeszcze jakeis lepszejsze plug iny???

Mozesz mi powiedziec gdzie mam tego szukac, z chcia sam bym sobie to zapodal skoro tak chwalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w sumie masz racje najlepiej mi hous na tych ustawieniach chodzi, tez z chedzia bym zdjal troszke trebli i dolozyl basow ale nie zabardzo wiem ktorymi suwakami zeby nie spaprac. Zawsze wolalem wzorowc sie na innych. Co propnujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - Te wszystkie upiększacze dźwięku tylko go psują - osobiście słucham na Live 5.1 z podpiętymi słuchawkami Aiwa HP-XF215 - i szczerze mówiąc Winamp ma dzwięk dość nędzny :( a "upiększacze" to już zupełna tragedia :(( Natomiast bardzo naturalny dźwięk ma Creative Media Player 2 (choć poza jakością dźwięku jest on bardzo nędzny :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie kliknąć na help tam bedziesz mial opisane wszystko co i jak :):):) (po ang.)

 

ale jak sobie nie poardzisz to pozwól ze napisze jak ja mam ):

Harmonic bass 6

Harmonic bass range 7

drum bass 5

drum bass range 6

dry sygnal 9

treble 6

treble range 7

ambience 2

ambience range 2

::):):):):):)

 

wiadomo ze trza dostosować ustawienia do swoich potrzeb ..do muzy jakiej sie słucha...no i do sprzetu jaki sie posiada:):):):)

pozdro

ps. obciazenie proca przy takim ustawieniu wzrasta z 0 do (max) 9%

miłej zabawy!!!!!!! ja ciagle zbieram szczeke z biurka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - przy słabej karcie, lub nędznych głośnikach, to jedyna rada - podbić sztucznie to, z czym sprzęt nie wydala - z drugiej jednak strony, wiele osób jak odsłu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e dżwięk na porządnym sprzęcie który nie upiększa dźwięku, na początku krytykuje, że ten dźwięk jest taki płaski, bez basów, i wogle do kitu - dopiero po wsłuchaniu się, zaczynają zauważać, że to jest po prostu dźwięk "naturalny" i prawdziwy - mówie tu ocz. o dźwięku z CD lub plików kompresowanych bezstratnie... ...choć i przy MP3 jest to zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja już jakiś czas jadę na nieszczęsnym winampie 3 + DFX - mam też foobara i muszę powiedzieć, że bardziej odpowiada mi dźwięk winampa + DFX-a (ustawienie MP3 enhancer - no ambience); ale przetestujemy win 5 + enhancer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wam sie wydaje ze winamp gra lepiej niz foobar... ktory niby gra plasko... ale foobar gra prawdziwie a w winampie dzwiek jest upiekszony dodane sa kolory... jakby przestrzen ale jest ale... pierwsze wrazenie winam sprawia pozytywne, tak samo jak jakies wielkie ale kiepskiej klasy kolumy ktore tez na poczatku zagraja wielkim basem i wyostrzonymi wysokimi tonami ale to tylko wrazenie, na dluzsza mete taki dzwiek meczy bo nie jest do konca naturalny, po pewnym czasie sluchania foobara wychwytuje sie jakas taka rownowage tonalna, lepsza scene muzyczna i mozliwosc okreslenia na niej poszczegolnego dzwieku.... czego sie nie da zrobic w winampie gdzie jednak wszystko jest jakby zamazane

HHeheheh dokladnie :) , nic wiecej nie powiem . Winamp to tragiczny playerek ktory jest dobry do kiepskiej jakosci glosnikow ( moze nie winamp 2 ) ale od 3 do 5 wprowadzili wlasne dsp ktore wszystko niszczy .

A jezeli chodzi o te pluginy typu DFX to juz wogule tragedia .

Foobar gra mp3 ( te dobrej jakosci ) bardzo dokladnie i preyzyjnie ( podobnie jakbys sluchal plyty cd , natomiast winamp tworzy wlasna aranzacje ( taki basik sopranik dla pierdzialek :) , dla niektorych zreszta bomba ) . Pozatym winamp jest prosty i ma takie piekne skorki . a foobara trzeba skonfigurowac i moze dlatego niektorzy sie nie lapia .

Ale jak sie komus winamp podoba to niech innego playerka nie tyka :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mnie za przeproszeniem obchodzi zeby słuchać mp3 w takiej jakosci jak sa nagrane ..ajk moge słuchac z lekko podbitym basikiem i stonowanymi krzykaczami????

ja to odbieram jak dobry equalizer/wzmacniacz!!!!

jak mam lepsza jakosc dzwieku to po co mam sobie utrudniac zycie???

( ale to moja subiektywna opinia ) :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...