Skocz do zawartości
kilobajt

Nowy HDD, tylko ktury?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Awiec mam taki problem bo kce kupic nowy dysk [ ten w opisie zmarl ] do 500 PLN, tylko w sklepach jest tyle dyskow ze trodno sie na jakis zdecydowac. Czytalem na forum tematy o HDD i dalej niewiem ktory kupic. Pomozecie?

 

Doszedlem do wniosku ze kupie ktirys z tych dyskow:

 

120GB Seagate Barracuda 7200.7 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 425 zł

 

120GB Maxtor 6Y120P0 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA133 / Cena: 499zł

 

120GB Caviar WD1200JB / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 499zł

 

To jest na tyle z dyskow, gdybyscie mogli dokladnie okreslic ktory z tych dyskow jest najlepszy. THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Awiec mam taki problem bo kce kupic nowy dysk [ ten w opisie zmarl ] do 500 PLN, tylko w sklepach jest tyle dyskow ze trodno sie na jakis zdecydowac. Czytalem na forum tematy o HDD i dalej niewiem ktory kupic. Pomozecie?

 

Doszedlem do wniosku ze kupie ktirys z tych dyskow:

 

120GB Seagate Barracuda 7200.7 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 425 zł

 

120GB Maxtor 6Y120P0 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA133 / Cena: 499zł

 

 

120GB Caviar WD1200JB / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 499zł

 

To jest na tyle z dyskow, gdybyscie mogli dokladnie okreslic ktory z tych dyskow jest najlepszy. THX.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ci zdecydowanie caviara bo w tej chwili so to chyba najmniej zawodne dyski ,przynajmniej tak wynika z opisow i z moich prywatnych spostrzezen, duzo moich znajmomych je ma i jest git. Naprawde sprzet godny uwagi ,natomiast stanowczo odradzam SEGATE to jest porazka :) jednym slowem, no chyba ze chcesz za tydzien uslyszec HHhrrr i dysk na gwarancje :) maxtor tez moze byc ale najbardziej polecam jednak caviara sam go mam i chwale i czuje sentyment do tej firmy a dodatkowo jest bardzo cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDC - o wiele cichszy od maxtora i o wiele szybszy (przynajmniej jesli chodzi o modele 80GB). A jak to jest z Baraccuda to nie wiem, ale wiem, ze chyba rok gwarancji (przynajmniej na modele 2MB) - zorientuj sie przed kupnem..

 

POLECAM WDC..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukajka napewno ci pomoze :?

bylo juz tyle topicow o hdd ze warto poszukac

skorzystalem z szukajki, i z tych postow ktore mi pokazala szukajka wynika ze mosial bym kupic wszystkie te trzy dyski.

 

nie zapomnij jeszcze o zakupie słownika ortograficznego

Moze mi jakis polecisz?

 

wszystkie sa dobre :D ale musisz sobie odpowiedziec na jedno "zaje***** wazne pytanie", co chce miec: ciszę, szybkosc czy kompromis miedzy nimi, "a potem kupic to" :)

 

troszke zmienilem :P

Nadtym zaje***** waznym pytaniem musze sie zastanowic, a co bys mi polecil jesli chodzi o cisze, ktory z tych jest szybki, a ktory spelnia te wszystkie "postulaty".

 

 

DZIEKI ZA TAK ZYWIOLOWA ODPOWIEDZ 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zadowolony uzytkownik Caviara 80 8cache ( odpukac w niemalowane i niecheblowane tudziez swiezo okorowane z kory drewno )

polecam tego Westerna, nie ma szybszego, 3 letnia gwarancja - gwarancją jakosci, a, ze troche brzeczy, to mozesz przynajmniej kontorlowac czy sie przypadkiem nie obija pokatnie :D

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa dobre :D ale musisz sobie odpowiedziec na jedno "zaje***** wazne pytanie", co chce miec: ciszę, szybkosc czy kompromis miedzy nimi, "a potem kupic to" :)

 

troszke zmienilem :P

Nadtym zaje***** waznym pytaniem musze sie zastanowic, a co bys mi polecil jesli chodzi o cisze, ktory z tych jest szybki, a ktory spelnia te wszystkie "postulaty".

po kolei :) wg mnie of korz :) sigejt, western, maxtor. ten ostatno to troche taki nie bardzo :| ani tu, a nitu, to na koniec go dalem :) aha ja polecil bym do niedawna b7, ale poniewaz ostatno stwierdzilem ze duzo cichszy nie jest wiec moj glos oddaje na WDC :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czego tu brakuje :D 

oczywiscie poza slownikiem ortograficznym :P 

 

bohaterem dnia dzisiejszego jest SAMSUNG 120GB 8MB cache 7200obr/min ATA133

chyba wieczoru :) ale faktycznie nie pomyslalem o nim :| a szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....kumpel ma cawiara 8mb cache 80gb i fakt jest szybki ale za to głośny.Mam teraz dwie baraczki - 80gb B 7200.7 cicha i 40 gb baraka IV jeszcze cichsza.Nawed niewiem czy pracuja bo ich nie slychać :D (mówie nawed przy trybie czytaj/zapisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Samsunga, ostatniio chłopaki robia b. dobre dyski - sa szybkie, ciche i tansze niz inne... Ja aktualnie mam Samsunga 160GB 8MB i jest naprawde rewelacyjny! (Poczytaj recenzje w necie). Z tego co napisales bralbym Maxtora, Caviar za głosny, a Seagate robi ostatnio straszna kiche (duza czesc dyskow szybko pada). Naprawdwe pomysl nad Samsungiem, bo to nie ten sam Samsung co kiedys!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Samsunga, ostatniio chłopaki robia b. dobre dyski - sa szybkie, ciche i tansze niz inne... Ja aktualnie mam Samsunga 160GB 8MB i jest naprawde rewelacyjny! (Poczytaj recenzje w necie).  Z tego co napisales bralbym Maxtora, Caviar a głosny, Seagate robi ostatnio straszna kiche (duza czesc dyskow szybko pada).

a czy moge się dowiedzieć z ka te dane :?: (o padanie seagató)

Bo tu na forum narazie więcej widziałem padnietych caviarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Samsunga, ostatniio chłopaki robia b. dobre dyski - sa szybkie, ciche i tansze niz inne... Ja aktualnie mam Samsunga 160GB 8MB i jest naprawde rewelacyjny! (Poczytaj recenzje w necie).  Z tego co napisales bralbym Maxtora, Caviar a głosny, Seagate robi ostatnio straszna kiche (duza czesc dyskow szybko pada).

a czy moge się dowiedzieć z ka te dane :?: (o padanie seagató)

Bo tu na forum narazie więcej widziałem padnietych caviarów

Ostatnie serie Seagatow chyba nawet nie przechodza kontroli jakosci, bo z tego co widze w sklepie oraz w zaprzyjaznionej hurtowni to jest naprawde sporo zwrotow. Dyski zaczynaja sie dziwnie zachowywac, jedne zaczynaja pracowac duzo glosniej inne nagle przestaja dzialac. Aktualnie juz ich nie zamawiam... Narazie...

 

P.S.

Poczytaj troszke opini z Komputronika, tez fajna lekturka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem opinie z komputronika, i czytałem też opinie o caviarach :D .Ja zawsze byłem za seagate. bo mam je od dawna i wszystki pracuja bez problemu.Sąsiad 30 dni temu kupiłsobie (poleciłem mu go ) seagate 120 gb 8mb cache i jest rewelacyjny.Cichutki i bardzo szybki, mało sie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2miechy temu posiadalem westerna 80 8mbkaszy ,po wyciszeniu wicherkow w kompie on byl najglosniejszy ,wiec zamienilem go na barke 120gb/8mb

jeden i drugi dysk jest bardzodobry ,barka wyraznie cichsza/wd wydajniejszy (co nie sprawi ze beda ci gry choc odrobine lepiej chodzily )

jesli o te wydajnosc chodzi to jest tak ze na wd kopiowanie filmu z partycji na partycje zajmuje wyraznie mniej czasu (jakie 30sek.)przy pojedyncych filmach to nie stanowi problemu ale jak mam czasem do przewalki z 10 filmow to czuc ten czas .

ja wybralem cisze i jestem zadowolony , w wd programowo zmniejszylem szybkosc ruchu glowic(co daje wyciszenie ''drapania'' przy odczycie duzej ilosci malych plikow)ale chalas lozysk tego dysku byl straszny ,a z tym juz nic nie da rady zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że WD ma 3 latka gwarancji poza tym mam ten dysk i jest cichutki!!!! Nie wiem skąd biorą się opinie o jego głośności??????? Kumpel ma identyczny dysk i też jest cichuteńki.Panowie,powaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD800JB nie jest cichy

Mam teraz dwa, pol roku temu mialem identyczny jeden, wiec nie moze to byc przypadlosc danej partii - dysk wchodzi na wysokie obroty przy starcie i w idlu jest dla mnie niedowytrzymania ostatnio ... fakt nie slychac prawie zapisu/odczytu ale ten wizg jest naprawde wkurzajacy :x poniewaz wybija sie znaczaca sposrod szumu wentyli puszczonych na 5v i daje popalic .. bede wymienial ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie wiem skąd biorą się opinie o jego głośności??????? Kumpel ma identyczny dysk i też jest cichuteńki...

wiesz jak bym mial X-DREAMa to nawet mlot poneumatyczny bylby cichutki :P

 

nie wiem jak mozsz pisac ze jakis dysk jest cichy skoro masz glosny cooler i glosna grafike - to oczywiste ze one zagluszaja dysk i dlatego wydaje sie cichy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDC80 ma ten metaliczny dzwiek i to jest bol mam naprawde ciche wentyle wiec wiem co mi halasuje

 

mam nadzieje ze niedlugo bede mial okazje potestowac nową barke i wtedy sie zobaczy

 

stara barka przed burnem psu chodzila bardzo bardzo cicho a mordowana byla tak ze nie jeden dysk by padl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Seagate IV 40gb. Mam zamiar kupić 80gb 8Cache ATA caviara lub maxtora, seagate i samsung mnie nie intersuje. Wypowiadacie się tu bardziej o szybkości, a co z głośnością pracy. Jak wypada głośność WD w porówaniu do Maxtora (ATA, 8mb cache), który z nich jest cichszy? Bo to, że WD jest najszybszy to wiem ale jednak nie wiele od Maxtora. Więc który jest cichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad sie wziela info o cichym wdc80.... mam juz 2 taki dysk i siedzac przy kompie slysze wyraznie ten metaliczny dzwiek, i to jest model lato-jesien (bo w pazdz kupowany) byc moze 120gb sa cichsze, ale ta 80 tez sluchalem u kolegi i tez jest ten metaliczny wkurzajacy dzwiek - czasem tez chrobocze glosniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja  polecam ci zdecydowanie  caviara bo w tej chwili so to chyba  najmniej zawodne  dyski ,przynajmniej tak wynika z opisow i z moich prywatnych spostrzezen, duzo moich znajmomych je  ma i jest git. Naprawde sprzet godny uwagi ,natomiast stanowczo odradzam SEGATE to jest porazka :) jednym slowem, no chyba  ze chcesz za tydzien uslyszec HHhrrr  i dysk na gwarancje :) maxtor tez moze byc  ale  najbardziej polecam jednak caviara sam go mam i chwale i czuje sentyment do tej firmy a dodatkowo jest bardzo cichy

120GB WD są niezawodne ale nie moge nic dobrego powiedzieć o 80GB. Padają jak muchy, przynajmniej w komputerowym w sąsiedniej miejscowości mają zwroty tych HDD nonstop :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...