Skocz do zawartości
kilobajt

Nowy HDD, tylko ktury?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm wg mnie zrezygnowal z powodo czysto ekonomicznych a nie ze wzgledu na przegrzewanie sie elektroniki przy tak masowej sprzedazy kazdy grosz sie liczy w producenci dzisiaj zaluja nawet kabla DVI do monitora LCD w cenie powyzej 2000 zl a to juz wg mnie przegiecie.

Ogolnie Barracudy nie grzeja sie bardzo w porownaniu np z Maxtorem lub WDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowanych-barki seri 7... 80 8MB cache SATA są ciche jak nie pracują. Ale jaki zgrzyt jest przy odczycie i zapisie to się w pale nie mieści.

Nikomu ich nie polecam

Moja baracuda VII 7.200rpm 120gb 8mb cache ULTRA ATA chodzi cichutko, nawet ciszej od mojego bylego seagate-a U6 40gb 5.400. Zreszta uwazam te cale SERIAL ATA jako bajer, bo narazie miedzy dyskami Ultra ata a serial ata nie ma roznicy... :) no moze jest..3%(??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj lole lole... Chcecie ciszy - kupujcie baraki, chcecie wydajnosc - kupujcie wdeki. Prawdopodobienstwo, ze trafi wam sie walniety model jest prawie takie same. A jezeli chcecie i wydajnosc i cisze, to kupujta wdeki i pudelko sniadaniowe z kijowego, MIĘKKIEGO plastiku w tesco w promocji za jedyne 69gr. Wycinamy otworki na kabelek IDE, molexa i wkladamy tam rozdziabione, wrzeszczące g%#$@. Można dodać średni wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy wentylek na górze na 5-7v osloniety gęstą gąbką... U mnie wraz z wentylkiem swist nadal slychac, ale nie az tak jak kiedys... Zasilka szefa 2fan - cicha, wentylek proca na 7v i 2 ventyle wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ace na 5v. Komp sunie cicho i niezgrabnie :D BTW temp. dysku w speedfanie - 43* po calym dniu pracy :D Gotowany na parze :D Dobijam mojego biednego wdeka 60jb :D Drze morde jak... przez 10min po starcie...

 

Mam 28C na SpeedFanie...to ile powinienem miec "zeby sie nie grzał" ??? 8O  

 

pozdrófka :)

...?? Mojemu sie nic nie dzieje przy 40*...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj lole lole...

troche kultury :!:

 

...Chcecie ciszy - kupujcie baraki, ...

jasne zwlaszcza 7 (a innych nowych nie kupisz) ktore potrafia byc glosniejsze niz Samsungi na lozysku hydrodynamicznym (te z N na koncu symbolu) :P

 

...chcecie wydajnosc - kupujcie wdeki...

jezeli mowisz o Raptorze to zgoda a od zwyklych WD szybsze sa Maxtory MaxLine Plus II i Hitachi 7K250

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podpinam pod temat - teraz jade na Barce 7200.7 80GB 2MB cache i szczerze to nedza straszna - kopiowanie plikow juz chyba bylo lepsze na starej Barce IV :-/

Zastanawiam sie czy zakupic nowy dychol i zastanawialem sie nad WDC 80GB 8MB cache ,Maxtor 80GB 8MB cache no i Hitachi 7k250 -tyle ze 80GB posiada tylko 2MB cache (dostepny w komputroniku). Czy moze ktos powiedziec cos wiecej o tym dysku Hitachi czy bedzie szybszy od WDC i Maxtora z 8MB cache pomimo ze posiada 2MB ?

 

- Czy istnieje odczuwalna roznica w wydajnosci miedzy WDC 80GB 8MB cache a Barracuda 7200.7 80 GB 2MB ?

 

(Przeczytalem test wersji 250 GB tego dysku i wydajnosc szokujaca ,tylko ze dyski Hitachi wydaja przy rozpedzaniu glowic dzwiek przypominajacy KOTA tzw. syndrom "meeoow" i podobno do najmilszych nie nalezy - no jak ktos nie ma zwierzatek to moze mu sie przydac ;)

Pytanie pozostawiam nadal ,bo moze trafie na polskiego usera tego dysku i jego opinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta i nie gadajta.

 

Jeżeli chodzi o wydajność (ktoś wspominał o HDTach-u) gdzieś widziałem wyniki testów (only, bez pieprz...., i subiektywizmu)

 

Może by tak robić pomiary i tam wrzycać zamiast kręcić się w kółko

Ludziska siwieje i broda mi rosnie, tyle już czasu to trwa.

 

Mogę wyrazić opinie o kulturze pracy Baraqudy bo miałem IV, a teraz mam VII

ahha w pracy pracuje na samsungu, i używam też kolegi Caviara.

 

IV była cichsza (gobka i płyta naprawde dużo dawała), ale i VII jest niesłyszalna (żeby nie było mówie o ultra ATA).

 

Samsung bracuje w głośnej obudowie więc ni cholery nie moę nic wyczaić, ale co do WD to już totalna porażka (chrobocze, świszcze itp.- darujcie se tą technologie). Jesteście mistrzami jeżeli dostrzegacie różnice między Barqą VII a Caviarem.

 

Wbrew temu co się twierdzi o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś rozjaśni, czy przyciemni :wink: , ale znalazłem stronkę z testami dysków SATA:

 

http://www.digit-life.com/articles2/sata-s...2003/index.html

 

Link ten już raz na forum zapodałem, czy zrobił to ktoś wcześniej - nie wiem. Jeśli tak to sorry za powtarzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj lole lole...

troche kultury :!:

 

...Chcecie ciszy - kupujcie baraki, ...

jasne zwlaszcza 7 (a innych nowych nie kupisz) ktore potrafia byc glosniejsze niz Samsungi na lozysku hydrodynamicznym (te z N na koncu symbolu) :P

 

...chcecie wydajnosc - kupujcie wdeki...

jezeli mowisz o Raptorze to zgoda a od zwyklych WD szybsze sa Maxtory MaxLine Plus II i Hitachi 7K250

:!:

Założe sie ze polowa osob psiaczących na baracudy nie miala z nimi stycznosci. A co do glosnosci baracudy VII owszem jest GLOSNA ALE TYLKO WERSJA NA SERIAL ATA. Zwykła, ULTRA ATA jest cicha jak samsung lub nawet mniej, bynajmniej jest cichsza od mojego dawnego seagate-a U6 40gb 5.400 :!: . Ja mysle ze nowe baracudy na ULTRA ATA sa b. dobre... no moze troszke sie grzeje (potrafi dojsc do 40C jezeli mam goraco w pokoju) ale po puszczeniu wentyla na 5v powinno byc chlodno i nadal cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Awiec mam taki problem bo kce kupic nowy dysk [ ten w opisie zmarl ] do 500 PLN, tylko w sklepach jest tyle dyskow ze trodno sie na jakis zdecydowac. Czytalem na forum tematy o HDD i dalej niewiem ktory kupic. Pomozecie?

 

Doszedlem do wniosku ze kupie ktirys z tych dyskow:

 

120GB Seagate Barracuda 7200.7 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 425 zł

 

120GB Maxtor 6Y120P0 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA133 / Cena: 499zł

 

120GB Caviar WD1200JB / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 499zł

 

To jest na tyle z dyskow, gdybyscie mogli dokladnie okreslic ktory z tych dyskow jest najlepszy. THX.

kupilem dysk caviara 120 giga dzisiaj z prostej przyczyny:) to 3 mój dysk caviara i 3 niepadnięty polecam tą firmę warunek seria jb z 3 latami gwary...kupilem tego 120 gigowego z 8 mb buforu i jestem zadowolony cichy ciężki i zimny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam 2 HDD (1to 40GB seagate 7. 7200, a 2 to seagate 80GB 7. 7200) i obydwa chodzą cihco i bardzo szybko. z dysku na dysk kopiuje mi pliki z prędkością nawet do 17 Megabajtów na sekunde. Moim zdanie zajebisty wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym cos powiedziec o moim egzemplarzu (bo tylko o tym można się wypowiadać a nie ogólnie o dyskach danej firmy) WDC 80gb 8mb cache, bo duzo o tym było a niektórzy chyba nie wierzą. Jest rzeczywiście b. szybki jak na ATA100, porównywałem swego czasu z dwoma Maxtorami 80gb/2mb i trzema Barracami 40/2mb kumpli i różnica jest zauważalna. Jest jedno ALE: po roku intensywnego użytkowania (kilka miechów katowania 24/7 i reszta prawie-non-stop) napęd zrobił się straaasznie głośny. I jeżeli ktoś twierdzi, że nie zrobi mu to różnicy bo liczy się wydajność itd. to zapewniam: ZROBI. Hałas zjechanego napędu dysku jest specyficzny, zupełnie inny niż szum wentylatorów, świszczący i jakoś tak strasznie wkurzający :evil:

Także po prawie roku użytkowania olewam te 8mb buforu, sprzedaję WD i łykam Samsunga za 3 stówki (28db) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak

cisza : samsung ,maxtor ,baracuda

wydajność ,samsung ,maxtor ,WD

mała awaryjność-brak ...

 

wiec wybierasz , patrzysz na ceny , ciszę , szybkość i pytasz sie ludzi co sadzą o swoich zabawkach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam barake 120 od przeszło pół roku i jest faktycznie bardzo cicha, przy chłodzeniu AC obecnie 10 wentyli :lol: ale puszczone na 5V dysku nie słychać, mam też caviara 120 od tygodnia i jestem bardzo zadowolony, głośność wbrew niektórym opiniom minimalnie większa od baraki, natomiast wydajność zauważalnie większa, caviar bardziej się grzeje, nie wiem jak niezawodność ale generalnie polecam oba dyski, z tym że moim faworytem jest CAVIAR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajsungów nie kupuj. w Actionie w katowicach są często na serwisie czyli się psują. Już lepszy jest Maxtor.

Nie juz lepszy maxtor tylko najlepszy MAXTOR ewentualnie CAVIAR ale taki z dobrej serii zeby niestukał głowicami jak to lubia caviary dobry caviar to bdb hdd ale jasko wole maxtroa jakiegos z 8MB cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim "stukanie głowicami" to wogóle nie jest problem. Problemem jest P********y wysokotonowy świst/zgrzyt czy jak to tam nazwać obracających sie talerzy czy tam jakichś innych elementów napędu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajsungów nie kupuj. w Actionie w katowicach są często na serwisie czyli się psują. Już lepszy jest Maxtor.

Z kolei w Bestcomie w Poznaniu rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą (w Kupcu Pozn.) i powiedział, że właściwie jeszcze nie mieli zwrotu Samsunga, natomiast najwięcej mają reklamacji Seagateów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...