Skocz do zawartości
kilobajt

Nowy HDD, tylko ktury?

Rekomendowane odpowiedzi

... Bo to, że WD jest najszybszy to wiem ...

poczytaj testy Maxtora MaxLine Plus II lub Hitachi DeskStar 7K250 to zmienisz zdanie :P

ten drugi czasem bije WD Raptora :P

Chyba nie ten przedział cenowy :roll:, który poruszmy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do wniosku ze kupie ktirys z tych dyskow:

120GB Seagate Barracuda 7200.7 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 425 zł

120GB Maxtor 6Y120P0 / 7200 rpm / 8MB cache / ATA133 / Cena: 499zł

120GB Caviar WD1200JB / 7200 rpm / 8MB cache / ATA100 / Cena: 499zł

Nigdy na tym (ani na zadnym innym) forum nie dowiesz sie, ktory z dyskow jest najlepszy.

Kazdy z nich jest dobry, kazdy posiada swoje zalety a takze wady.

Kazdy z uzytkownikow zareklamuje swoja swoj dysk i wskaze jego producenta jako NAJ.

 

(Idac tym sladem, ja zareklamuje Seagate, bo mam 2x 7200.7 120GB *MB i sa dobre)

 

Wiec nie czytaj tych postow, bo stworza ci jeszcze wiecej pytan niz miales na poczatku, a przy okazji temat taki jak ten daje powod do bezsensownych konwersacji i nabijania postow. Idz do sklepu i wez pierwszy lepszy, jaki bedzie lezal na polce...

 

 

...a jakis moderator moglby ten temat juz zamknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chyba nie ten przedział cenowy  :roll:, który poruszmy w tym temacie.

:?:

 

przykladowe ceny (porownawcze) tylko jako ciekawostka i podwazenie Twojego twierdzenia (ceny sa porownywalne do konkurencyjnych rozwiazan) :P

 

Hitachi DeskStar 7K250 80 GB - 369

WD Caviar 80 GB WD800BB - 324

 

Maxtor MaxLine Plus II 250GB Serial ATA 8MB - 1188

WD Caviar 250 GB WD2500JD 8MB Serial ATA - 1341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiloBajt Nie ośmieszaj się :lol: zmień nazwe topiku :!:

czyzby chodzilo Ci o "<span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span>" :) jak pierwszy raz to zobaczylem to se pomyslalem ze to jakis "dzieciak" ktory nie umie pisac // sorki kilobajt :| // a pozniej to sie dziwilem czemu jeszcze tego nikt nie zmienil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podaj jakieś testy  :lol: . Tylko dlaczego skoro taki dobry ten Hitachi, prawie nikt go nie ma?

to sobie poszukaj i mi tu nie loluj :P

 

na Storagereview sa rozne testy (bardzo dobre) i sobie poczytaj

 

PS a skad wiesz ze prawie nikt go nie ma - chodzisz po domach i sprawdzasz czy jak ;) to jest nowy model nastepca 180GPX a ze ludzie jak te barany kupuja to co modne a nie to co wydajne to juz nie moja wina

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzę 8O . Pewnie jak bym był policjantem to bym chodził, przynajmniej jakieś prezenty pod choinkę by były :lol:. Pisze to co widze. W żadnym sklepie w Lublinie nie ma Deckstara, również w podpisach ludzi z tweak jakoś zbytno nie widać :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki dysk na Serial ATA ? Musi miec 120 GB, na Serial ATA, 8MB cache`u, nie musi byc najcichszy. Najbardziej interesuje mnie wydajnosc.

 

Pare osob polecilo mi Barracude 7200.7 120 GB S-ATA 8mb cache`u.

 

Co o tym myslicie ? Przedzial cenowy - 450 do 500 zl MAXymalnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio to ziombel - osobiscie doradzam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> WD Caviar'a, ja mam 80 gb 7200 :D i 8mb, 3 lata gwary, cichutki, szybciutki i same superlatywy w ogole, kumpel mial maxtora to mu sie sypnal po roku !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio to ziombel - osobiscie doradzam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> WD Caviar'a, ja mam 80 gb 7200 :D i 8mb, 3 lata gwary, cichutki, szybciutki i same superlatywy w ogole, kumpel mial maxtora to mu sie sypnal po roku !!

ta ta - a mój kumplel miał to......, 2 miał to....... a 3 to......

 

i tak mozna chłopie bez konca

 

tylko po co???

 

i co z tego ze sie maxtor sypnoł po roku???

 

rece opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata lekko nie dopracowane dyski , ata100 na dzis brac

 

a jak chcesz miec cos szybkiego stabilnego itd to tylko SCSI ale to inna bajka ;)

 

solucja - wziac dysk z 3 letnia gwarą, nastepnie wybierajac zalozmy -

>barke jest pewne prawdopodobienstwo ze moze cos sie dziac - ale jak po jakims czasie ien bedzie objawow to znaczy ze masz dobry model i posluzy - dlatego z pocztaku proponuje po kilku dniach dotarcia" zafundowac mu bardzo ostry test

>wdc - na pewno bedzie troche swiszczal ale na bazie doswiadczen wynika ze jest trwaly co nie znaczy ze nie moze ci sie trafic sh iit

 

wybor nalezy do ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54505

Żeby nie było, że nie odpowiadam na temat...

No zagotowalem sie. Mam taki sam dylemat jak kolega ktory zalozyl topic. Ba, nawet biore te same dyski pod uwage i powiem Ci jedno .. zamiast nudnego SZUKAJ to albo cos poradz albo sie nie odzywaj - przeszukalem wiele i niewiele znalazlem :cry: . Z topicu do ktorego dales link cale guffno sie dowiedzialem bo przerodzil sie w "żaliwa dyskusje" miedzy benkiem i bbc2000. Wiec zanim cos zalinkujesz to sprawdz czy sa tam jakies sensowene informacje (ja ich tam nie znalazlem..)

 

Bardziej zalezy mi na wydajnosci niz na ciszy. Chyba wezme WD .. ogolnie mam zestaw ktory do cichych nie nalezy (ale glosny tez nie jest strasznie..) wiem jednak ze nawet jak wezme caviarka to bedzie cichszy niz moj aktualny IBM deskstar 30GB/7200 <- to jest Panie i Panowie masakra jak to ścierwo charczy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, joj, joj. Mam mętlik w głowie 8O

Twórca tematu pewnie też :wink:

 

Sam posiadałem :? Baraqude IV 80 GB lecz padł jak po ciosie Gołoty.

Temat długi wyjaśniać dlaczego (wina leżała pewnie również po mojej stronie- cóż ta eksploatacjia na maxa). Podejrzewam, że w przypadkach które tak namiętnie opisujecie, przynajmiej część to awarie nieprzypadkowe, (a to coś spadło, a to transport w nieodpowiednich warunkach). Odpuście sobie opisywanie jak to brat brata kolegi.....

Sprzęt elektroniczny mimo iż poszedł dużo do przodu to wymaga pewnej ostrożności. :!:

Wracając do tematu zaznaczam, że przez czas eksploatacji mojego HDD niewiedziałem że istnieje i funkcjinuje on w mojim sprzęcie. Jeżeli zatem są pewne marki, które stawiają nacisk na pewne aspekty towaru - cisza

(np. Zalman) to prawidło to potwierdzi sie i u Seagate-a. W końcu żadna firma nie zrezygnuje z marki na którą pracowała przez lata.

Co do niezawodności to popieram przetestowanie HDD na ostro przez kilka dni (ustawa przewiduje przecież zamianę towaru po zakupie bez powodów), Odnośnie gwarancji, która nawet jeżeli ma tylko rok to pozwola na uwidocznienie wad (a jeżeli nie w normalnym trybie pracy to możęmy trochę w tym dopomóc :oops: ). Omijam wydajność - bo się nie znam, zauważam jednak iż nikt nie przedstawił wcześniej danych i cyferek.

Reasumując: mimo moich niemiłych doświadczeń polecam Baraqude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda myszka swój ogonek chwali i każdy zachwala to co sam posiada.

Myślę , że przy zakupie dysku należy się kierować przede wszystkim dobrą - 3 letnią gwarancją, udzieloną przez pewnego sprzedawcę.

Co do głośności - jest to loteria i w dużym stopniu zależy od danego egzemplarza(serii).

Miałem kilka WD-ków 120 GB z początku roku i wszystkie chodziły cichutko. W lipcu kupiłem dwa takie same i wyły niemiłosiernie. Całe szczęście , że zaprzyjaźniony sprzedawca wymienił mi na inne. Podobno są całe serie głośnych WDków. Myślę że ten hałas nie wpływa korzystnie na trwałość urządzenia - to wycie powstaje z jakiegoś mechanicznego tarcia lub rezonansu i na pewno nie jest zjawiskiem korzystnym.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość podłączenia dysku przed zakupem i "osłuchanie" go na okoliczność wydawanych odgłosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak kupowalem dysk i zalozylem podobny temat wbrew opiniom wzialem samsunga. Barracuda 7 80GB znajomych w porownaniu do mojego dysku(160GB 8MB cahe 7200) to traktor i zolw. Do tego mam 3 lata gwarancji. Odpukac oby tak dalej pracowal. Jesli chodzi o szybkosc to w topicu na oslej kopiowanie filmu z jednej na druga partycje tylko dwie osoby byly lepsze jedna o 5s majaca raida a druga o 1s bez raida :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić dysk z sieci sklepów PTR, ale nie wiem jaki...zastanawiam się nad:

1.Western Digital 120GB 7200-obr (WD1200JB) 8MBCache 434.32 zł czy ...

2.SEAGATE 120GB BARRACUDA 7200 (ST3120026) 8MB Cache 420.17 zł

 

z może powinienem kupić dysk od innego producenta?? Może powinieme zobaczyć co w stacji Maxtora lub Samsunga słychać...

Co możeci mi doradzić "na dzień dzisiejszy"

 

Bardziej pasuje mi WD, te Seagate ostatnio jakieś kaprawe są :P ...(przeglądając testy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku godzin jestem posiadaczem barracudy 120 z 8 pamieci. Dla mnie jest to bardzo dobry. jedyna wada w stosunku do B 4 która zauwarzyłem to brak osłonki na elektronike , a jaka usłyszałem to troszke głosniej pracujace głowice. B 4 nie było słychac wogule tego troszkecze przy ostrym odczycie/zapisie słychac.

 

Dla mnie seagate`y z serii barracuda sa udanymi dyskami pomimo tego ze dzis gosc do mnie przyniusł na serwis spalonego takiego sanego :P i wcałe to mi nie psuje tej opini. Kazda rzecz ma prawo sie zjebac. Czy to maxtro czy cokolwiek innego , nasze tyski to konkretna masuwa , niema zadnych szans aby kazdy działał do konca zycia. Trafi sie serja gorsza , trafi sie lepsza i nic wiecej. Np: nie lubie seri U6 , dlaczego ? bo 3 razy wymieniałem ... ale za to starsze czy inne modele nigdy nie robiły mi problemów.

 

Nikt nie wybierze dysku za WAS , to co kupisz to WASZA sprawa .ja miałem kupic 80 ale akurat ich nie było , i w sumie dobrze bo kupił bym z 1 roczna gwara , wiec przez pospiech bym mógl stracic.

 

Jedno jest pewnie , kupic tylko z 3 letnia gwaracja , inaczej nie tylkac.

 

Bo 3 lata to duzo , zdarzy sie sprzedac dysk , a jesli po roku padnie? to bedzie sie około 400 w plecy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwieksza porazka to Seagate Barracuda IV 80GB - pierwszy padl mi po roku, nastepny zaraz po dwoch miesiacach uzytkowania - jednym slowem nedza straszna.

Jedyne plusy to ich cisza, dobra wydajnosc i zabudowana elektronika od spodu - nie wiem czemu zaprzestali tego pomyslu bo byl rewelacyjny.No i jeszcze jeden pozytywny aspekt to fakt ze ich awarie byly na tyle mile ze pozwalaly na dalsza prace dysku - odczyt byl bezproblemowy; zapis niestety nie byl mozliwy na koncowej czesci dysku.

Teraz mam Seagate Barracuda 7200.7 2mb 80GB i dalbym mu ocene 3+ aczkolwiek spodziewalem sie czegos wiecej.

Kopiowanie z partycji na partycje to meka a chrobot dobiegajacy tez nie nalezy do najprzyjemniejszych.Narazie dziala bez zarzutu od pol roku :)

Moi znajomi ostatnio jada na Caviarach 80GB 8mb i chwala sobie - nawet pod wzgledem halasu sa OK :)

Maxtory niestety cholernie sie grzeja i to ich najwiekszy minus :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...